homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76-84


#1578 2012-06-21 17:07:15

Madlena06
Hero member
Inregistrat: 2012-02-13
Mesaje: 3364

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

Cristina asa sunt barbatii : prea logici  smile  asa sunt ei, lasa ca suntem noi visatoare si pt ei  chicot
Cris8 acum ai 5+, apoi am+  rotfl2 dispar si apar saptamanile astea  par nu te supara pe mine, dar m-ai facut sa rad  chicot Stiu ca tii la gluma, macar sa radem si noi putin.
Si nu mai citii de pe net, iti face rau... fii fata cuminte  wink
Ioana ia sa tii minte de-acuma, pai cate fete sunt in Italia ??? Trei da??? Una sunt eu, alta esti tu si Angel. Cate vor sa ramana insarcinate acum??? Una : adica tu, eu nu am voie si Angel are bebel. Simplu  rotfl2 nah ca ti-am explicat babeste... mor de ras aici.
Happy am senzatia ca tie iti e frica sa te bucuri, sa crezi ca va fi ok... sau ma insel???  smile  Of of... vine bebe si la tine, ai sa vezi.
Eirene bine ai venit si sedere scurta.

Ultima oara a fost editat de Madlena06 (2012-06-21 17:08:06)


Doamne rugaciune iti multumesc din suflet pentru printesa din viata noastra bebe
Visul nostru s-a implinit, in august 2014 am devenit mama  hjarta

Offline

 



#1579 2012-06-21 17:15:06

cristina28
Hero member
Inregistrat: 2012-04-13
Mesaje: 2636

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

Ioana ai ciclul regulat la 29 de zile.. stiu ca iei tratament pentru reglarea menstrei smile?... ai dureri  ovulatorii?.. idee cam in ce perioada ai putea ovula?...
O parere de a mea... acum nu te pot asigura ... sa le faci din ziua 12 , acum nu-ti asigura nimeni cand vei ovula ... decat daca faceai eco putea sa iti spuan medicul cu aproximatie....Dar daca tu, cum stiu ca ti-ai luat temperatura pana acum .... te uiti pe notite si daca ai observat ca trebuie sa creasca temperatura dupa ovulatie.... ultima temp mica e ovulatia puss... sper sa te fi ajutat cu ceva. puss
Crisulici puss wk placut
Ravesor  kram .. ma bucur enorm ca te pot face sa arati din cand in cand dintisorii soarelui roll

smile M-a sunat al meu .... si mi-a zis ca il interneaza pe socrul meu astazi rugaciune .. ii vor face analize sa vada ce si cum...Sper sa fie bine si sa nu fuga din spital ....  tillfreds


“Ori de câte ori simțim că nu mai putem continua lupta cu viața, speranța ne șoptește în ureche, pentru a ne reaminti: Sunteți puternici!”

Offline

 

#1580 2012-06-21 17:16:00

be_happy
Platinum member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 20885

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

Cristina puss Madlena puss

Nu e vorba de faptul ca imi e frica sa ma bucur ci de faptul ca prefer sa raman realista, cu picioarele pe pamant. Zicea si medicul ca e tare urata infectia asta,s e scapa cam greu de ea. Plus ca nu pot fi convinsa ca asta e cauza rezultatului prost. Si mai e si faptul ca eu nu prea am incredre oarba in ce zic medicii bang

Storm cesafac Mie mi se pare ca repeti de fiecare data cand intri: Cris esti insracinata lol

Offline

 

#1581 2012-06-21 17:24:28

angel_sweety
Platinum member
Inregistrat: 2008-08-08
Mesaje: 22808

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

madlena rotfl rotfl eu nu vreau alt bebe, nu inca rotfl insa in viitor nu se stie , eu nu zic "niciodata "


un falfait de ingeras a devenit glasul unei minuni , 23 decembrie ora 22si 44 min
Cand viata-ti da o suta de motive ca sa plangi, arata-i ca ai 1000 de motive ca sa zambesti
http://www.fertilityfriend.com/home/322f77

Offline

 

#1582 2012-06-21 17:25:15

Madlena06
Hero member
Inregistrat: 2012-02-13
Mesaje: 3364

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

Of Happy kram inteleg ce vrei sa spui. Eu sper sa aiba dreptate fetele care au scris aici ca se rezolva problema voastra.
Imi pare atat de rau de Madalina, ma tot gandesc cum e viata asta... sper sa nu renunte... Mada cand intrii si citesti: nu renunta la lupta kram
Cristina vezi baga mare, am senzatia ca ovulezi  rodnar Tu baga acolo, asa provizoriu  big_smile
Ioana eu nu am facut niciodata teste de ovulatie, deci nu stiu ce sfat sa-ti dau.
Ia zi-mi ceva daca stii : consultorio familiale, e compensat de stat nu??? Eu asa stiu, se pot face acolo multe analize compensate... ca am gasit eu ceva pe net... as face acolo analizele.
Angel pai sa ne zici cand sa te luam in calcul  rotfl

Ultima oara a fost editat de Madlena06 (2012-06-21 17:26:35)


Doamne rugaciune iti multumesc din suflet pentru printesa din viata noastra bebe
Visul nostru s-a implinit, in august 2014 am devenit mama  hjarta

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1583 2012-06-21 17:30:31

angel_sweety
Platinum member
Inregistrat: 2008-08-08
Mesaje: 22808

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

madlena da, consultorio famigliale e compensat de sta, face parte din ASL acum trebuie sa dai si de un doctor bun care sa iti dea impiegnativa pentru analizele care iti trebuie

nu ma lua in calcul  disperat  disperat  disperat  disperat nu ma lua in calcul  disperat  disperat

Ultima oara a fost editat de angel_sweety (2012-06-21 17:30:59)


un falfait de ingeras a devenit glasul unei minuni , 23 decembrie ora 22si 44 min
Cand viata-ti da o suta de motive ca sa plangi, arata-i ca ai 1000 de motive ca sa zambesti
http://www.fertilityfriend.com/home/322f77

Offline

 

#1584 2012-06-21 17:40:04

cristina28
Hero member
Inregistrat: 2012-04-13
Mesaje: 2636

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

rotfl2 Madle... bag bag rotfl ... am avut noroc saptamana asta ca al meu a ajuns pe acasa... in seara asta va ajunge din nou, maine seara la fel pana duminica hjartahjartahjarta..  happy  happy .Pai al meu mi-a zis ca nu vrea sa iesim nici la peste, la plaja etc... stam acasa  si facem bebe  rotfl2 ....
teste am decat 2 ... ar trebui sa cumpar maine.

Am vorbit si cu amica.... puturoasa mica ,Maya,.. s-a intors.. macar a facut efortul asta chicot  .... acum maine mai merge la medic si ii vor spune exact... dar i-au zis pana acum ca o vor lasa pana pe 30...Nu ii vor face cezariana... cred ca vor fi decat injectii de dilatare..
Eu mancai 2 iaurturi degresate... cool atat... mai tarziu 2 fructe.... si diseara completat cu 1 bucata ardei umplut rotfl2  rotfl2  rotfl2  rotfl2


“Ori de câte ori simțim că nu mai putem continua lupta cu viața, speranța ne șoptește în ureche, pentru a ne reaminti: Sunteți puternici!”

Offline

 

#1585 2012-06-21 17:48:32

Lothraine
Insomniac member
De la: Resitza
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 9962

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

așa, am reușit ?n sf?rșit să vă citesc.

Soni, am citit unde mergi, dar am și uitat rotfl pusspuss

Maya, de unde să mai dai 10 kg? pusspuss dacă vrei dă de la mine

Angel, eu cred că la tine nu funcționează Monty pe slăbit ptr că nu ai cum să măn?nci la program...adică aproximativ la aceeași oră mic dejun, pr?nz și cină. contează. ee..lasă că dai tu cumva

Veve, lasă că nu toate gravidele au grețuri. ete, Timi n-a avut de loc. stop paranoia

Cris, pusspuss bb-ii tăi sunt foarte bine. și sunt asigurați. șe dă mami doza de clexane zilnic și o să stea accolo la ea p?nă la 40 +

Madlena, off, abia aștept luna septembrie puss

Ramo, ce nasol că nu aveți apă sad pusspusspuss

Ioana puss nu că nu ți-aș da dreptate, dar totuși comentul tău ptr matreoska a fost foarte dur. nu avem de unde știi noi dacă va fi sau la fel de fericită

Diri puss mie mi-ar plăcea la vaci și cowboy big_smile mă iei ?n bagaj? (plătesc kg ?n plus la aeroport...vreo 76 așa)

Happy puss kram eu sunt complet sigură că o să fie bine

Mădă puss ?mi pare foarte rău de vestea pe care ai primit-o. sper din suflet să reușiți să vă ?mpliniți visul c?t mai cur?nd

Cristinuța puss la tine nu e caniculă? cum să faci ardei umpluți pe căldura asta? poi e crimă.

pup restul fetelor adunate ?n familia noastră pusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspuss

mă tot s?c?ie cineva pe fb și nu reușesc să ?mi mai aduc aminte ce vroiam să mai scriu


Trăiește astăzi. Pentru ieri suntem morți, iar pentru mâine nu ne-am născut încă. http://www.fertilityfriend.com/home/39c73d 33+

Offline

 

#1586 2012-06-21 17:48:57

lavy20
Sr. member
Inregistrat: 2009-05-15
Mesaje: 1500

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

m-am trezit acum o jumatate de ora, am bagat ceva somn  chicot  as mai fi dormit dar am zis ca poate nu mai dorm la noapte  cascat
cristina eu nu am facut beta, de asta nu trec in grafic puss
ioana  goodluck  la un grafic ca al meu
si eu am visat azi noapte ca aveam o fetita, ii dadeam laptic numai cu biberonul si m-am hotarat sa ii dau si san si aveam o senzatie ciudata cand ma lua de sfarc, dar nu aveam laptic. e a doua oara intr-un scurt timp cand visez ca am fetita. si data trecuta am visat la fel, ca o alaptam hjarta
vreau sa fac niste pulpe la cuptor cu piure sau cartofi natur drool


"Caci Eu, Domnul Iisus Hristos, te tin de mana si iti zic: Nu te teme, Eu te voi ajuta!"
Bine-ai venit pe lume, minunea mea hjarta

http://www.fertilityfriend.com/home/3ab84f

Offline

 

#1587 2012-06-21 17:53:23

be_happy
Platinum member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 20885

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

Madlena, vom vedea. Deocamdata nu pot decat sa astept. Si oricum incerc in continuare sa ma resemnez.

Storm puss Esti draguta..

Ales hjarta

Si eu am facut snitele de pui, acu fac cartofi prajiti. Mai fac si o salata si gata si ptr azi. Nesanatos bang

Offline

 

#1588 2012-06-21 17:54:46

Lothraine
Insomniac member
De la: Resitza
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 9962

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

Happy puss mulțumesc. e chiar ceea ce cred.

eu ies vreo 2 ore wave

Ultima oara a fost editat de Hellstorm (2012-06-21 17:55:22)


Trăiește astăzi. Pentru ieri suntem morți, iar pentru mâine nu ne-am născut încă. http://www.fertilityfriend.com/home/39c73d 33+

Offline

 

#1589 2012-06-21 17:56:28

cristina28
Hero member
Inregistrat: 2012-04-13
Mesaje: 2636

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

Hell puss... pai ce treaba am eu cu ardeii  rotfl  .. ei stau in cuptor eu la calculator  rotfl2  rotfl2  rotfl2 ... nu stau langa ei in bucataie.. merg decat sa le fac prezenta si cand e cazul sting cuptorul...  rodnar
Merg sa pun placinta .. si dupa ma apuc de ei puss


“Ori de câte ori simțim că nu mai putem continua lupta cu viața, speranța ne șoptește în ureche, pentru a ne reaminti: Sunteți puternici!”

Offline

 

#1590 2012-06-21 17:59:59

Madlena06
Hero member
Inregistrat: 2012-02-13
Mesaje: 3364

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

Multumesc Angel de informatie  kram Eu am gasit ceva pe net, despre un consultorio familiale, care e intamplator si la mine in zona, nu e exagerat de departe. Sper sa am noroc. Uite linkul ce am gasit eu, cand ai timp te rog citeste si tu, apoi da-mi o parere  http://www.consultorioquadraro.it/accog … cologa.asp
Bine nu te iau in calcul  chicot
Asa Cristina, baga acolo  tongue sa fie rezerva.
Hell te cred  kram
Lavy buna dimineata !! O cafea ??  mornincoffee  Faci foarte bine ca dormi ziua, ai nevoie de odihna cat mai multa  tummenupp
Happy kram


Doamne rugaciune iti multumesc din suflet pentru printesa din viata noastra bebe
Visul nostru s-a implinit, in august 2014 am devenit mama  hjarta

Offline

 

#1591 2012-06-21 18:14:49

lavy20
Sr. member
Inregistrat: 2009-05-15
Mesaje: 1500

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

madlena un frappe as bea drool cred ca am voie, nu? am un plic ratacit prin sertar, ma bate gandul sa-l fac rotfl
goodluck cu clinica


"Caci Eu, Domnul Iisus Hristos, te tin de mana si iti zic: Nu te teme, Eu te voi ajuta!"
Bine-ai venit pe lume, minunea mea hjarta

http://www.fertilityfriend.com/home/3ab84f

Offline

 

#1592 2012-06-21 18:21:59

Madlena06
Hero member
Inregistrat: 2012-02-13
Mesaje: 3364

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

Sigur ca ai voie Lavy, nu cred ca exista vreo problema.
Si eu vreau sa fac ala cu banane... caut reteta din urma  tongue


Doamne rugaciune iti multumesc din suflet pentru printesa din viata noastra bebe
Visul nostru s-a implinit, in august 2014 am devenit mama  hjarta

Offline

 

#1593 2012-06-21 18:32:10

angel_sweety
Platinum member
Inregistrat: 2008-08-08
Mesaje: 22808

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

madle am citit, eu una zic sa faci un appuntament , par a fi de treaba, insa vezi in spatele zambetelor sa nu te trezesti ca platesti cine stie cat, normal consultatiile ar trebui sa fie gratuite, analizele se platesc atat , tu telefoneaza si cere informatii, eu asa as face

lavy baga si unul pentru mine drool fara frica ca nu patesti nimic

Hell puss asa ma gandeam si eu, din cauza programului haotic nu a mers , oi vedea

fug iar la treaba , va pup


un falfait de ingeras a devenit glasul unei minuni , 23 decembrie ora 22si 44 min
Cand viata-ti da o suta de motive ca sa plangi, arata-i ca ai 1000 de motive ca sa zambesti
http://www.fertilityfriend.com/home/322f77

Offline

 

#1594 2012-06-21 18:40:48

Madlena06
Hero member
Inregistrat: 2012-02-13
Mesaje: 3364

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

Angel  hjarta multumesc mult de tot ca te-ai uitat  kram
Exact asa ma gandeam si eu, sa sun si sa cer detalii, o sa imi fac o listuta cu ce vreau sa intreb si maine imi cumpar o cartela de tel si sun. Daca nu sunt satisfacuta de raspunsuri mai caut. As vrea sa gasesc luna asta, ca sa imi pot face programare pt iulie, caci in august nu-s aici. Ma rog la Dumnezeu sa ma ajute  rugaciune  sa reusesc ce mi-am propus.
In seara asta ii pregatesc sotului o seara romantica : am lumanarele parfumate si ma imbrac in ceva mai special  rodnar
Nu am mai facut asta de mult timp.... cred ca ii va place.


Doamne rugaciune iti multumesc din suflet pentru printesa din viata noastra bebe
Visul nostru s-a implinit, in august 2014 am devenit mama  hjarta

Offline

 

#1595 2012-06-21 18:54:50

cristina28
Hero member
Inregistrat: 2012-04-13
Mesaje: 2636

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

Profitati Madle ca sunteti singuri hjarta  hjarta  si cu siguranta o sa ii placa..wink... pentru mine conteaza enorm sa fi singur in casa ... de multe ori imi distrag atentia  si e rau  mad ....
Acum asta din casa, barbasu care munceste din joi in paste si bea cat munceste nevastasa adormi pe terasa , pe scaun.. normal cu berea in fata... sper ca nu si cu tigarea in mana. hmm . dar asta o sa observ in curand daca se face dintr-o data mai cald decat e chicot  chicot
Terminai placinta.. am bagat ardeii care in prealabil ii ingrasai bine cu carne si condimente si ... ii lasai in "sauna".... sa slabeasca daca reusesc .. chicot  chicot  chicot.

Ultima oara a fost editat de cristina28 (2012-06-21 18:55:08)


“Ori de câte ori simțim că nu mai putem continua lupta cu viața, speranța ne șoptește în ureche, pentru a ne reaminti: Sunteți puternici!”

Offline

 

#1596 2012-06-21 19:23:28

cristina28
Hero member
Inregistrat: 2012-04-13
Mesaje: 2636

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

chicot Mai incetisor fetele ca nu ma tin dupa voi cu cititul chicot


“Ori de câte ori simțim că nu mai putem continua lupta cu viața, speranța ne șoptește în ureche, pentru a ne reaminti: Sunteți puternici!”

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.