homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76-89


#1673 2012-06-22 10:45:05

ochii_mei
Sr. member
De la: Iasi
Inregistrat: 2009-04-24
Mesaje: 1579

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

angel_sweety a scris:

Ale puss e vineri , o zi frumoasa si tie, si nu prea calduroasa

ochii_mei mornincoffee da sa avem pofta
si eu am casa cumparata din 2010 , dar am avut mult de facut la ea, am luat-o toata de restructurat, dar aproape un an nimic nu am facut din lipsa banilor , acum ne impartim in mii de bucati, si casa inauntru, si pe afara cu tencuiala si izolat, si curtea , si gradina , sunt multe de facut, o viata intreaga de munca
dar mor de drag cand vad ca iese cum vreau eu

Stiu....si noi ne-am fi dorit casuta, dar... Dar asa ne e de drag apart nostru, totul facut cu mana noastra... o sa terminati si voi, oricum e un sentiment unic sa ai casuta ta.


Doamne,Iti multumim pentru minunea aparuta in viata noastra!

Offline

 



#1674 2012-06-22 10:45:49

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

neata angelus puss

madutu neata puss da,am fi mame minunate,dar...dintr-un motiv necunoscut noua nu putem fi.si totusi nu pot sa nu ma gandesc la alcoolicele cu burta mare in baraci..n-am cum.

cand vin de la scoala fac astea http://www.teoskitchen.ro/2011/01/panca … amaie.html


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#1675 2012-06-22 10:47:21

Raveca
Hero member
De la: land of hope...
Inregistrat: 2009-01-03
Mesaje: 3656

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

Mada, din februarie incerc sa fac histerosonografia si nu reusesc din cauza de cocobacili. bang  bang  bang
Am facut mereu tratament, dar ies in continuare in secretie.
Multumesc mult. puss


"Nu te teme, că Eu sunt cu tine, nu privi cu îngrijorare, că Eu sunt Dumnezeul tău. Eu îţi dau tărie şi te ocrotesc şi dreapta Mea cea tare te va sprijini!"
Doamne, ajuta-ne sa se implineasca dorinta noastra de-o viata!

Port mereu o parte din tine in sufletul meu ...

Offline

 

#1676 2012-06-22 10:56:53

timean86
Addicted member
Inregistrat: 2008-10-27
Mesaje: 14965

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

Mada, Sonia si eu sunt sigura ca o sa fiti niste mame minunate kram  SUNT SIGURA CA O SA FITI !!!!!


Rave, ma bucur ca esti mai bine kram

Scarlet, da mai e asa de putin smile .

Neata Flor wave

Angel puss


D+T= hjarta = A "sans vous ma vie n'est qu'un décor qui brille, vide de sens"

Offline

 

#1677 2012-06-22 10:57:13

Scarlett A
Sr. member
De la: cu ai mei
Inregistrat: 2012-06-06
Mesaje: 1659

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

Angel puss nu au venit uratii si nici semne nu ar fi doar ca ma dor sanii rau si sunt constipata...habar n-am de ce....imi reglasem tranzitul, de mult timp nu am mai fost constipata...

Soni si mie imi plac pancakes-urile, sa ai pofta!! puss


Am trei gratii! Multumesc, Doamne!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1678 2012-06-22 11:00:39

Almi Ingerash
Addicted member
De la: capătul țării..
Inregistrat: 2009-06-15
Mesaje: 11375

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

bună ziua big_smile la mine e zi, nu dimineață.. dimineață era la 6:30 c?nd m-am trezit și am plecat la plajă lol
Doamne e o căldurăăăăă disperat

soniuc puss eu simt că mai am un pic și mă vindec ?n totalitate dpdv psihic smile da, mă g?ndesc la FIV și văd FIV ca fiind singura soluție ?nainte de adopție.. cu ideea adopției sunt deja obișnuită că oricum vreau să adopt indiferent de situație wink

mădă puss jos pălăria ?n fața ta! ești deosebită par din păcate tot mai mulți oameni sunt pedepsiți de Dumnezeu și sunt loviți exact ?n funcție de ceea ce-și doresc sau nu-și doresc.. mai precis: celor care nu-și doresc copii le dă și-apoi auzim că x sau y a făcut avort că nu era momentul pentru un copil, iar celor care ?și doresc nu le dă o bună perioadă de timp sau deloc.. eu sincer m-am obișnuit cu ideea că am c?teva păcate acumulate de-a lungul vieții pentru care acum plătesc.. ?nsă un singur lucru e cert: știu sigur că indiferent de moment și indiferent de modalitate voi deveni mamă smile


??? Everything will be OK at the end. If it's not OK, it's not the end.  ???
..::: bebe Eveline-Ioana (29.05.2015) prin FIV bebe :::..
..::: bebe Erika-Maria (10.02.2020) natural bebe :::..

Offline

 

#1679 2012-06-22 11:04:46

timean86
Addicted member
Inregistrat: 2008-10-27
Mesaje: 14965

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

Almi kram sa stii ca se simte din mesajele tale ca esti mai bine, mai optimista


D+T= hjarta = A "sans vous ma vie n'est qu'un décor qui brille, vide de sens"

Offline

 

#1680 2012-06-22 11:15:05

Almi Ingerash
Addicted member
De la: capătul țării..
Inregistrat: 2009-06-15
Mesaje: 11375

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

timea puss dacă ați ști voi c?t bine mi-a făcut mie vestea sarcinii lui cris... probabil m-a prins ?ntr-o perioadă nu tocmai roz.. aștept să vină C să dezbatem subiectul cu FIV și să ?ncepem să pregătim dosarul că poate prin septembrie-octombrie facem o ?ncercare smile


??? Everything will be OK at the end. If it's not OK, it's not the end.  ???
..::: bebe Eveline-Ioana (29.05.2015) prin FIV bebe :::..
..::: bebe Erika-Maria (10.02.2020) natural bebe :::..

Offline

 

#1681 2012-06-22 11:19:33

florariu
Full member
De la: sebes alba
Inregistrat: 2012-05-16
Mesaje: 395

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

azi  panica , panica  , panica ...incep un curs de vara  ufff si eu care rcedeam ca am concediu iar mi s-au dat planurile peste cap , m-am trezit de dimineata  am mers in oras aa imi  fac acte pt  nr  rosii la masina  si uite asa  numa ce am fost ajuns acasa am bagat rapid la spalat , m-a sunat colega sa nu mai merg la serviciu  ca nu avem decat 3 copii si nu are rost dar sa ma duc la curs  de la 14 ufff dar de ce toate trebuie sa mi se intample mie , am crezut ca savez si eu cateva ore sa imi fac  curat daca nu oi face la noapte ca acum doarme  sotiorul meu ca ede  noapte , am bagat o tura la masina si mai am una  ufff si e o caldura de ma omoara .
De azi  am bagat de seama ca au inceput scurgerile si durerile de burtica  oricume prea devreme pt ovulatie zic eu  ca normal din 29 sunt fertila dupa calendar si in plus e mica temperatura .Daca incep cu testele de ovulatie din 29 e ok?


Ranile nu se vindeca  niciodata, dar ne obisnuim noi sa traim cu ele!
http://www.fertilityfriend.com/home/3d92df/

Offline

 

#1682 2012-06-22 11:23:35

angel_sweety
Platinum member
Inregistrat: 2008-08-08
Mesaje: 22808

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

Almisor puss puss mult optimism si incredere se simte in mesajele tale , ma bucur mult

scarlet poate ai ovulat tarziu si a fost devreme pentru test , poate ascunzi un bebe in burtica

madutu puss puss vei avea copilul tau , poate mai devreme poate mai tarziu, dar stiu sigur ca d-zeu nu va lasa sa se iroseasca atata bunatate cata ai tu in suflet

va tzuc pe toate , am intrat la o gura de aer ca afara e crima de caldura

florari mie mi se pare cam tarzior 29 pentru teste , eu zic ca tu te apropii de ovulatie

Ultima oara a fost editat de angel_sweety (2012-06-22 11:25:31)


un falfait de ingeras a devenit glasul unei minuni , 23 decembrie ora 22si 44 min
Cand viata-ti da o suta de motive ca sa plangi, arata-i ca ai 1000 de motive ca sa zambesti
http://www.fertilityfriend.com/home/322f77

Offline

 

#1683 2012-06-22 11:33:04

Eirene21
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2012-06-11
Mesaje: 102

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

Buna fetelor,

Eu abia m-am apucat cu sotul meu sa incercam sa facem un bebe happydance . Nu pot sa spun ca sunt stresata si nici nu cred ca pot ramane chiar asa din prima. Dar am un sentiment ciudat. Am un nod in stomac. Nu stiu daca este de la emotii ca se apropie finalul lunii pentru ca nu stiu daca vine sau nu c.m.
De asemenea, am o stare ciudata generala, pe langa acel nod in stomac....stiu ca sunt simptome pe care creierul ti le poate induce, tragand resurse din nelinistile tale. Eu sper sa fie motivata starea mea, de ceea ce cred eu  dance  Mai stau pana saptamana viitoare cand normal ar trebui sa vina c.m. si o sa fac un test pe la mijlocul saptamanii si imi doresc din tot sufletul sa fie "cu ochi" cum imi place mie sa spun!  drink

Ultima oara a fost editat de Eirene21 (2012-06-22 11:34:14)

Offline

 

#1684 2012-06-22 11:36:24

ochii_mei
Sr. member
De la: Iasi
Inregistrat: 2009-04-24
Mesaje: 1579

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

Sa dea Domnul sa fi ecu ochi Eirene...pai daca abia v-ati apucat de treaba dc spui ca nu crezi ca poti ramane din prima? Ai mai  avut incercari inainte nereusite?


Doamne,Iti multumim pentru minunea aparuta in viata noastra!

Offline

 

#1685 2012-06-22 11:41:51

madalyna7
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2011-02-10
Mesaje: 4993

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

Angelus puss multumesc. asa e, mai devreme sau mai tarziu kram
Almi puss multumesc. si eu simt ca indiferent de modalitate voi fi mama. si pe mine m-a incurajat mult reusita lui Cris. si tare bine mi-ar face o reusita a ta anul asta smile ma rog pt tine, draga mea kram
Timea puss par
Rave puss off tratamentele astea. banuiesc ca le faci dupa antibiograma, nu? ai grija sa nu mananci lactate cand le iei. te pup
Sonia puss Alesa puss si restul puss

Offline

 

#1686 2012-06-22 11:43:23

AmaliaRaluca1985
Hero member
Inregistrat: 2011-06-28
Mesaje: 2634

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

neata fete
de data asta eu sunt cea ciufuta nu stiu ce am...cred ca din cazua ca sunt ne...zici ca am draci in fund, ma certai si cu al meu.mai tarziu plec la tara probabil ca ma intorc luni sau marti.
mada puss din suflet
sonia..gata se termina si scoala am citit ca mergeti in concediu. ma bucur tare, distractie placuta...sau macar relaxare!
almi puss ma bucur ca visul tau prinde din nou aripi. din suflet sper ca de data asta sa se transforme in realitatea minunata!
rave ma bucur ca esti mai bine
eirene bine ai venit sa ramai repede gravi
angel felicitari fetei tale, sper sa iasa si nota la mate dupa merit.
pup si restul de fete cu drag


un pui de om a facut sa pluteasca de fericire o mama si un tata. Bine ai venit in viata noastra, fetita draga!
Si-ai sa cresti mare, si-ai sa inveti despre luna, despre prieteni si despre viata. O, de-ai ramane asa mica si fericita, gangurind catre mine cu ochi mari si calzi...

Ana, Îngeraș drag!

Offline

 

#1687 2012-06-22 11:43:29

Scarlett A
Sr. member
De la: cu ai mei
Inregistrat: 2012-06-06
Mesaje: 1659

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

Doamne ajuta Eirene sa fie cum iti doresti tu!!


Am trei gratii! Multumesc, Doamne!

Offline

 

#1688 2012-06-22 11:44:12

timean86
Addicted member
Inregistrat: 2008-10-27
Mesaje: 14965

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

Almi, ma bucur kram

Eirene goodluck goodluck sa fie cu ochi smile


D+T= hjarta = A "sans vous ma vie n'est qu'un décor qui brille, vide de sens"

Offline

 

#1689 2012-06-22 11:45:30

alesandra
Insomniac member
De la: orasul pierdut
Inregistrat: 2012-01-20
Mesaje: 8308

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

eirene bine ai venit goodluck sa fie bebe


Luxul tine de bani,eleganta de educatie...
Le ofer respectul meu celor care îl merită. Cu restul sunt doar civilizata!

Offline

 

#1690 2012-06-22 11:46:41

Eirene21
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2012-06-11
Mesaje: 102

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

Nu, n-am mai avut incercari nereusite, dar lumea tinde sa ma tina cu picioarele pe pamant sa nu imi fac sperante  coffestudiu . De aceea incerc sa gandesc asa ca sa nu fiu dezamagita, desi nu ma deranjeaza sa incerc big_smile
Mama e cea mai negativista diablo . Si imi spune ca nu si nu...ca ea nu crede ca pot ramane din prima si atunci incerc sa fiu undeva la jumatatea problemei, sa fiu cu mintea jumate spre da si jumate spre nu.
Eu imi doresc dupa cum am mai spus chicot . Nu pot minti!

Offline

 

#1691 2012-06-22 11:47:22

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

gata,ma intorsei.caldura mare!

time,sper puss

almisor puss ma bucur ca esti bine si ca faceti FIV anul asta.te-ai hotarat la clinica?

scarlet,multumesc puss

amalia,mersi puss

Ultima oara a fost editat de sonia30 (2012-06-22 11:47:45)


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.