homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 77-26


#476 2012-06-29 11:57:04

rrammonna
Diamond member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2007-11-07
Mesaje: 44383

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 77

lavy puss la multi ani ,sa fii sanatoasa si sa ai parte numai de bine.
cris,nu sunt.sunt in criza de timp,de tot. si p deasupra,si-au anuntat si socrii vizita,vor sta tot week.numai de asta nu aveam timp.


Nu ştiu care este cheia succesului , dar cea a eşecului este să încerci să mulţumeşti pe fiecare.....

Offline

 



#477 2012-06-29 11:57:11

alesandra
Insomniac member
De la: orasul pierdut
Inregistrat: 2012-01-20
Mesaje: 8308

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 77

lavy la multi ani puss  party
ramo puss

Ultima oara a fost editat de alesandra (2012-06-29 11:57:42)


Luxul tine de bani,eleganta de educatie...
Le ofer respectul meu celor care îl merită. Cu restul sunt doar civilizata!

Offline

 

#478 2012-06-29 11:59:55

Detzy
Insomniac member
De la: ...mine pentru ....voi
Inregistrat: 2008-01-23
Mesaje: 7254

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 77

lavy la multi ani! sa fiti sanatosi big_smile


baby Dragos hjarta rugaciune

Offline

 

#479 2012-06-29 12:01:13

lavy20
Sr. member
Inregistrat: 2009-05-15
Mesaje: 1500

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 77

multumesc fetelor puss


"Caci Eu, Domnul Iisus Hristos, te tin de mana si iti zic: Nu te teme, Eu te voi ajuta!"
Bine-ai venit pe lume, minunea mea hjarta

http://www.fertilityfriend.com/home/3ab84f

Offline

 

#480 2012-06-29 12:02:36

cristina28
Hero member
Inregistrat: 2012-04-13
Mesaje: 2636

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 77

A scazut Tya, am observat , esti in ziua 13 e cam genu de grafic inainte de uratii...  sad Oricum pana nu apar nu se stie niciodata... numai al meu zice.. ca temperatura nu conteaza , poate sa scada si sa fie bebe tongue
Ramo,pai nu stii cand ai o problema, .... ca atunci se intampla sa mai apara ..  forgetit


“Ori de câte ori simțim că nu mai putem continua lupta cu viața, speranța ne șoptește în ureche, pentru a ne reaminti: Sunteți puternici!”

Offline

 

 Publicitate


loading...

#481 2012-06-29 12:03:25

madalyna7
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2011-02-10
Mesaje: 4993

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 77

Sonia puss
Angel puss sunt obosita, muncesc mult....dar vine weekendul si ma odihnesc eu. kram
Lavy puss la multi ani draga mea

Offline

 

#482 2012-06-29 12:04:01

mihaD
Full member
De la: de pe tarlaua mea
Inregistrat: 2012-04-12
Mesaje: 691

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 77

fetele, frumoasele  wave  puss  :dra

hai, ca dau runda a 2- a de cafeaaaaa, cine mai doreste, cine mai pofteste, fara numar, fara numar mornincoffee  mornincoffee  mornincoffee

cate o coffee, cate un  puss si cate o  kram pentru fiecare dintre voi teiubesc

angel puss  cu valiza pe rand la Venetia  rotfl2  rotfl2  rotfl2 iar mika ta e tare de tot, bine ca nu ti-a dat vreun pumnisor peste nas rotfl2  rotfl2 stii ca astia mici au o lovitura...unu mic m-a calcat pe un picior de credeam ca mi l-a rupt instant rotfl  rotfl eu pup toate trei fetele puss

soni puss cu gandul placintelele tale aseara, am scotocit si eu dupa niste biscuiti cu crema ,,lingi crema op, op, op, op"  rotfl2  rotfl2  rotfl2
da' nu pui asa mult pe tine, eu am pus 3 din care am dat jumate jos...daca stau la soare cu burta oare nu se topeste colacelu?? rotfl2  rotfl2

cristinica puss am mai avut o intarziere de o saptamana, atunci de Paste...eu cred cu tarie ca atunci am avut avort menstrual supa acu sunt doar 3 zile... teiubesc

madle puss maine am sa fac un test, dimineata cu primul pipilush teiubesc

in alta ordine de idei, eu de 3 luni iau duphaston din ziua 16 - 25, 2/zi, asa mi-a dat dr. si asa am luat si luna asta, eu am avut ultimul cm pe 1 iunie si am cm la 26 de zile.
Eu ma gandesc ca poate este doar vreo dereglare de la duphaston, de aceea am vb cu dr meu acum si mi-a spus sa fac test maine si luni si vedem atunci ce si cum.

pup fetele care au mai intrat  puss

LE: lavy La Multi Ani! puss  kram

LE: pe mine nu ma doare nik, nu am semne de nici un fel, burtica m-a durut doar cu 2 zile inainte si 2 zile dupa ce ar fi tb sa-mi vina cm, acu-s flower-power, ca si cand mi-au trecut uratii si nu mai am nik  chicot  chicot

Ultima oara a fost editat de mihaD (2012-06-29 12:13:43)

Offline

 

#483 2012-06-29 12:05:43

rrammonna
Diamond member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2007-11-07
Mesaje: 44383

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 77

cris,asa e sad numai al meu e de vina,avea chef de vizite diablo si trebuie sa am proiectul gata pana duminik la prima ora sad sa imi bag picioarele,ca n-am vazut asa ceva.


Nu ştiu care este cheia succesului , dar cea a eşecului este să încerci să mulţumeşti pe fiecare.....

Offline

 

#484 2012-06-29 12:09:17

florariu
Full member
De la: sebes alba
Inregistrat: 2012-05-16
Mesaje: 395

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 77

Neata fetele!
pusspusspusspuss pentru fiecare  si o zi frumoasa si calduroasa puss
acum m-am  trezit si eu , e atat de fain sa auzi pasarelele dimineata  hmmm,am noroc ca ma  trezeste sotul dimineata  sa imi iau temperatura  am sa o atatsez .va pup
LA MULTI ANI !LAVY


Ranile nu se vindeca  niciodata, dar ne obisnuim noi sa traim cu ele!
http://www.fertilityfriend.com/home/3d92df/

Offline

 

#485 2012-06-29 12:10:41

mihaD
Full member
De la: de pe tarlaua mea
Inregistrat: 2012-04-12
Mesaje: 691

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 77

http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/61190_x.jpg[/url]

n-am chef de nik azi decat de o bibileala pt sufletelul meu  rotfl  rotfl

Offline

 

#486 2012-06-29 12:13:28

cristina28
Hero member
Inregistrat: 2012-04-13
Mesaje: 2636

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 77

Ramo, fie ce o fi , sta al tau cu ei , te scuzi frumos si vezi de ale tale.... acum trebuie sa inteleaga si sunt sigura ca o vor face.
E ceva foarte important pentru tine , poate fi un lucru bun ca asa va gati soacra .. puss
Miha... vroiam de ieri sa.ti spun sa iei temperatura azi.. da am zis ca mai bien tac... dar putea dovedi o sarcina sau nu hjarta
Citii de Duphaston, nu are efecte secundare....decat sangerari intremenstruale,atat! puss  puss  rugaciune sa fie bebe!


“Ori de câte ori simțim că nu mai putem continua lupta cu viața, speranța ne șoptește în ureche, pentru a ne reaminti: Sunteți puternici!”

Offline

 

#487 2012-06-29 12:16:23

AmaliaRaluca1985
Hero member
Inregistrat: 2011-06-28
Mesaje: 2634

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 77

ce fac fetele cucuietele si foarte vorbarete?nu citii nimic din urma sper ca sunteti bine. azi plec iar la tara de data asta cu mami meu ca e geloasa ca am stat mai mult cu fata la soacra rotfl si ma baga in cantonament la ea acuma. pup


un pui de om a facut sa pluteasca de fericire o mama si un tata. Bine ai venit in viata noastra, fetita draga!
Si-ai sa cresti mare, si-ai sa inveti despre luna, despre prieteni si despre viata. O, de-ai ramane asa mica si fericita, gangurind catre mine cu ochi mari si calzi...

Ana, Îngeraș drag!

Offline

 

#488 2012-06-29 12:18:13

mayya06
Insomniac member
Inregistrat: 2010-01-28
Mesaje: 8531

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 77

hello fete frumoase puss puss puss puss puss puss puss puss puss
ce faceti voi??
va pup cu drag pe toate puss puss puss puss puss

Offline

 

#489 2012-06-29 12:18:17

mihaD
Full member
De la: de pe tarlaua mea
Inregistrat: 2012-04-12
Mesaje: 691

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 77

cristinicul meu, da' io n-am nici macar termometru-n casa, cand in racita, pun mana pe frunte si vad daca am sau nu temperatura  rotfl  rotfl  rotfl

dar beta de sange se poate face la orice ora, nu?

Offline

 

#490 2012-06-29 12:20:01

rrammonna
Diamond member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2007-11-07
Mesaje: 44383

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 77

am fugit puss


Nu ştiu care este cheia succesului , dar cea a eşecului este să încerci să mulţumeşti pe fiecare.....

Offline

 

#491 2012-06-29 12:26:44

cristina28
Hero member
Inregistrat: 2012-04-13
Mesaje: 2636

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 77

Da iubita, beta se poate face la orice ora si e cea mai sigura modalitate de a vedea daca e bebe .... nu da gres niciodata.
Ma gandeam si eu puss...cu termometrul tongue
Maya , tu ce faci ?
Ami  rotfl2 pai normal.. trebuie sa impaci pe amundoua ... iti dai seama ca vor sa vada pe bubulina cat mai mult :XVa pup dulce puss


“Ori de câte ori simțim că nu mai putem continua lupta cu viața, speranța ne șoptește în ureche, pentru a ne reaminti: Sunteți puternici!”

Offline

 

#492 2012-06-29 12:27:14

florariu
Full member
De la: sebes alba
Inregistrat: 2012-05-16
Mesaje: 395

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 77

cristina28 a scris:

Ramo, fie ce o fi , sta al tau cu ei , te scuzi frumos si vezi de ale tale.... acum trebuie sa inteleaga si sunt sigura ca o vor face.
E ceva foarte important pentru tine , poate fi un lucru bun ca asa va gati soacra .. puss
Miha... vroiam de ieri sa.ti spun sa iei temperatura azi.. da am zis ca mai bien tac... dar putea dovedi o sarcina sau nu hjarta
Citii de Duphaston, nu are efecte secundare....decat sangerari intremenstruale,atat! puss  puss  rugaciune sa fie bebe!

Duphaston nu are  efecte adevrse decat dereglarile  hormonale,  intarzierea  sau prelungirea ciclului , aduce  kg in plus , nu are cum sa aiba smile
Sunt ucuroasa ptneru  temperaturile  tale puss Doamne  ajuta sa fie ce   ma gandesc eu pusspusspuss bebic


Ranile nu se vindeca  niciodata, dar ne obisnuim noi sa traim cu ele!
http://www.fertilityfriend.com/home/3d92df/

Offline

 

#493 2012-06-29 12:32:34

Eirene21
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2012-06-11
Mesaje: 102

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 77

Buna fetelor,

Va pup pe toate  puss

N-am mai avut cand sa intru ieri. O galagie de treaba la birou. Astazi iar o galagie de treaba ca e sf de luna si te omoara in contabilitate...c'est la vie!

Despre mine nu stiu ce sa spun...am aceeasi stare ca Miha , flower poewr cat cuprinde.
M-a durut si pe mine acum doua zile ca si cum ar trebui sa vina nustiu . Ieri putin spatele si astazi ma simt magnific dance . Nimic nimic nimic. Si bineinteles nici urma de urati.
Chiar m-a intrebat si sotul astazi daca se intrevede ceva...si cand i-am zis ca nu, m-a intrebat daca nu cumva asteptam un strumf  chicot
O sa mai astept pana Duminica si daca nu imi apare nimic, Luni sau Marti mai fac un test. Dar nu stiu daca Sure Check, poate iau Minut sau Femina.

Sunt contrariata tare, pentru ca n-am absolut nici un tip de simptom care sa imi arate ca ar trebui sau nu sa apara...ma enerveaza la culme incertitudinea.  skitarg

In rest fetelor, am citit printre randuri ce ati scris...ca aveti mult mancarici la degete  disperat si eu la munca ma mai feresc sa nu ma vada astia ca stau...chiar daca eu mi-am terminat treaba. chicot

Offline

 

#494 2012-06-29 12:34:15

cristina28
Hero member
Inregistrat: 2012-04-13
Mesaje: 2636

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 77

Flor, sunt medicamente care se iau pentru dereglarile hormonale, pentru deficit de progesteron.Nu poate deregla ceva care e deja dereglat.
Urmand un tratament dupa indicatiile medicului nu are reactii adverse, decat ce am citit mai devreme sangerari intremenstruale, .... tie Miha ti-a fost recomandat 9 zile de tratament ... eu am citit undeva la 7 zile cu 10mg de Duphaston.
Nu folosesc acest medicament, doar am citit de el.. si scriu din ceea ce am citit... sper ca ceea ce am citit sa nu fie eronat.
Si eu Miha am chef de leneveala, trebuie sa fac baie , unghii, epilat.. mancare. curatenie ...spalat dar nu am cum... si ar trebui sa profit ca sunt libera azi dar .... n-am chef azi.... n-am chef azi .. de nimic rotfl2  rotfl2  rotfl2  rotfl2


“Ori de câte ori simțim că nu mai putem continua lupta cu viața, speranța ne șoptește în ureche, pentru a ne reaminti: Sunteți puternici!”

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.