homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 77-40


#742 2012-06-29 22:40:33

Madlena06
Hero member
Inregistrat: 2012-02-13
Mesaje: 3364

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 77

Fetele am terminat cu prajitura, care sincer nu cred ca mi-a reusit  spranceana inca nu am curaj sa o testez, desi sta in frigider de ceva timp. Am si mancat de cina. Am ras la bancuri si i le-am citit sotului  lol super tari unele, cea cu guma de mestecat si cu nota la logica supeerrr  tummenupp
Maine nu voi putea sa intru, decat pe seara, caci plec cu sotul la Rimini, ne intoarcem tot maine seara.
Miha kram o sa vad testul tau maine seara, sa nu-l scoti, sa-l lasi acolo dupa ce-l postezi  tongue

Am citit de diferentele facute intre frati, surori. Va pot spune ca eu mai am un frate mai mic cu 4 ani, dar parintii nostrii nu au facut niciodata diferente intre noi, plus ca ne-au educat sa impartim totul egal, frateste. Cand primeam o ciocolata, un dulce, ceva, asteptam sa fim impreuna apoi mancam pe din doua. Ca sa vedeti cati ani a tinut treaba asta : eram la liceu si fratele meu un generala, daca primea un dulce ma astepta sa vin acasa sambata sa imi dea jumatatea mea  hjarta sunt momente de nedescris. Suntem uniti si acum, desi eu locuiesc in Italia si el in Germania. Dar ne uneste acea dragoste frateasca insuflata de parinti. La noi nu au fost fraze de genul : el este mai mic... nuu... sunteti frati si trebuie sa va intelegeti.
Daca mergeam undeva il luam de mana si il duceam cu mine, cand eram mitittei, eram tare simpatici. Si nu ne-am parat la parinti, eram mereu complici, mama ne batea sa zicem cine a facut boacana si nu ziceam, luam bataie amandoi  chicot ne acopeream... ce vremuri... si ce dor imi e de el... abia astept sa ne vedem peste o luna. Vine in tara in functie de cum merg eu, ca sa ne intalnim  smile
Scuzeeee... v-am scris un roman....


Doamne rugaciune iti multumesc din suflet pentru printesa din viata noastra bebe
Visul nostru s-a implinit, in august 2014 am devenit mama  hjarta

Offline

 



#743 2012-06-29 22:48:40

tya
Hero member
Inregistrat: 2011-09-04
Mesaje: 2546

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 77

madlena puss ce frumos hjarta
eu merg la nani de acum wave noapte buna puss


Si daca nu ma mai tin picioarele voi merge si in maini sa imi traiesc visul hjarta
http://www.fertilityfriend.com/home/3aa469

Offline

 

#744 2012-06-29 22:49:31

cristina28
Hero member
Inregistrat: 2012-04-13
Mesaje: 2636

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 77

wave Noapte bunna si wk placut , am editat ce am scris  puss


“Ori de câte ori simțim că nu mai putem continua lupta cu viața, speranța ne șoptește în ureche, pentru a ne reaminti: Sunteți puternici!”

Offline

 

#745 2012-06-29 22:51:00

matreoska
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2012-03-20
Mesaje: 145

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 77

vad ca va distrati pe aici
eu in seara asta am fost asteptata de sot cu o melodie care am auzit-o pentru prima data
ghita munteanu-ma asteapta puiul meu acasa mi-a placut ce sa zic.................
am si eu un frate de la care tare am mai primit bataia cind eram mica ca doar boacane faceam si i-am zis atunci lasa ca o sa ai copii tai sa vezi ce le fac eu atunci si a venit si aceste vremuri acuma nici prin cap nu imi trece sa le fac ceva cind ma vad imi si sar la gat,ii ador

Offline

 

#746 2012-06-29 23:10:52

Lothraine
Insomniac member
De la: Resitza
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 9962

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 77

noapte bună fetele ce ați plecat la nani


Trăiește astăzi. Pentru ieri suntem morți, iar pentru mâine nu ne-am născut încă. http://www.fertilityfriend.com/home/39c73d 33+

Offline

 

 Publicitate


loading...

#747 2012-06-29 23:22:54

matreoska
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2012-03-20
Mesaje: 145

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 77

Bine fetele cochetele o seara frumoasa celor care mai stati spor la treaba celor care se pregatesc de licente disertatii examene sau alte minunatii si ne auzim maine.Somnic pufos...........

Offline

 

#748 2012-06-29 23:25:50

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 77

Multumesc fetelor!

Eu am revenit acasa, urmeaza o noapte de lucru pt licenta! cat entuziasm rotfl


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#749 2012-06-29 23:26:32

Madlena06
Hero member
Inregistrat: 2012-02-13
Mesaje: 3364

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 77

Noapte buna fetelor !!!! Ne auzim maine seara... sting eu lumina????  chicot ar fi pt prima data  tongue


Doamne rugaciune iti multumesc din suflet pentru printesa din viata noastra bebe
Visul nostru s-a implinit, in august 2014 am devenit mama  hjarta

Offline

 

#750 2012-06-29 23:29:46

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 77

Madlena, nu pot desena pe intuneric, sa stii rotfl

Somn usor!

Ultima oara a fost editat de elena.plahatca (2012-06-29 23:30:06)


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#751 2012-06-29 23:36:07

Lothraine
Insomniac member
De la: Resitza
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 9962

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 77

matreoska, o seară plăcută

Elena, spor la lucru

Madi, mă lași pe-ntuneric? diablo


Trăiește astăzi. Pentru ieri suntem morți, iar pentru mâine nu ne-am născut încă. http://www.fertilityfriend.com/home/39c73d 33+

Offline

 

#752 2012-06-30 00:08:07

Almi Ingerash
Addicted member
De la: capătul țării..
Inregistrat: 2009-06-15
Mesaje: 11375

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 77

hopsieu

să vină testele pozitive!  bis  bis  bis

azi v-am recuperat happy

Hellstorm a scris:

Almi, vreau și eu o zi de tolănit a lene.

hellu puss de m?ine ?ncepe chinul pentru mine cesafac de dimi la plajă grater dar merg că-mi place după ce mă dezmeticesc din somn și merg și pentru aerosoli big_smile

mayya puss sper că ai lămurit treburile cu cei de la noul loc de muncă

time puss ce pozuță frumu ai la avatar hjarta tu ești? rodnar

cris puss aștept povestea big_smile sper ca acum să vă recuperez mereu, oric?t aș avea de citit smile
- LE: ?ți mulțumesc din suflet pentru poveste.. o să fac un bookmark la mesajul tău să-l am mereu ?n pc și-l voi pune și ?ntr-un fișier word/txt smile mi-ai dat niște speranțe de nici nu-ți poți imagina.. o să ?ncep și eu să mai caut informații și o să iau o decizie.. nu vreau să mă grăbesc, vreau să iau totul ?ncetișor dar sigur.. nu cred că aș mai suporta un eșec..
- eu probabil voi primi AC chiar dacă am mutații pentru că am ciclurile lungi.. cu toate că aș putea să le mențin regulate cu duphaston.. iar legat de monitorizare, cu siguranță dacă aș răm?ne, aș merge tot acolo la monitorizare, chiar săptăm?nal aș fi dispusă să merg și să fac naveta Constanța-București, inclusiv aș naște acolo...
- rugăciunea asta voi ?ncerca s-o citesc mereu.. o voi pune pe telefon și o voi citi p?nă o voi ?nvăța.. știu cum e să te ?ndoiești de existența Lui Dumnezeu, să simți furie și deznădejde.. să te simți neputincioasă și să ajungi la concluzia că dacă nu acum, odată și odată trebuie să te obișnuiești cu ideea că ții umbră păm?ntului degeaba, că nu ești ?n stare de nimic ca femeie dacă nu poți aduce pe lume un copil măcar, că aerul care-l respiri ?l respiri degeaba și lista ar putea să continue.. oric?t de tare am ?ncercat să mă țin după IA, c?nd mi-au venit ur?ții  și am conștientizat eu că ?ntr-adevăr IA nu a avut succes am căzut ?ntr-o depresie instalată ?n subconștient probabil, care ușor ușor a ?nceput să se transpună ?n conștient și să iasă la iveală și să ?șiu pună amprenta asupra mea ?n mod vizibil, evident: mi-am schimbat comportamentul, starea mea de spirit era una low rău de tot, cu cei din jurul meu m-am schimbat mult.. p?nă c?nd o colegă (șefa mea directă) mi-a spus că nu mai sunt cea pe care o cunoscuse c?nd m-am angajat că m-am schimbat etc.. am răbufnit și m-am exteriorizat printr-un pl?ns din ăla cu bocete, pl?ns ?n hohote, pl?ns și r?s ?n același timp, stări total opuse care se ?ciocneau? ?n mine și mă făceau să ?scot? ce-i mai rău prin pl?ns.. consider că mi-am revenit și mă simt pregătită să o iau de la capăt rock

soniuc puss nu-ți spusesem seara că vine C din cauză că eram zombie lol par
- Halkidiki  drool apă turqoise  drool  drool  drool  vacanțăăă drool  drool  drool  drool  drool
- eu cred că Doamne Doamne vede relația ta cu sora ta și probabil vă va da c?te un bebe (cel puțin) fiecăreia dintre voi ?n același timp big_smile

lavy puss sunt multe fete pe aici cu uter retrovers.. printre care și eu tummenupp

detzy puss bine ai venit! să treci repede la burtici goodluck

raveca puss

elena  sm  sm  sm ?ncetează cu postările astea cum că ai fi ?o negravidă infertilă? și că ?nici măcar nu ovulezi?.. pe ciclurile trecute ai ovulat, inclusiv pe cel din 2 mai.. ai dreptul la un ciclu anovulator pe an.. eu ce să mai zic de ciclurile mele de 80 de zile? spranceana nici nu te pup că m-ai supărat  butter

guralivelor! ați vorbit ieri de m-ați zăpăcit.. mă opresc cu cititul și recuperez m?ine ce azi tastat azi că nici azi nu v-au stat degețelele spranceana
soniuc puss eu am ajuns la stadiul ?n care g?ndesc așa: ?sunt probleme..? așa și? TREBUIE să le depășesc, totul va fi bine și ?mi voi ține ?n brațe COPIII mai devreme sau mai t?rziu pentru că Dumnezeu mă va ajuta cu siguranță.. m-a lăsat să trăiesc cu un scop, iar acela cu siguranță se numește oricum altfel dec?t SUFERINȚĂ.? nu știu cum am ajuns la stadiul ăsta dar ?ți spun sincer că de c?nd cu cartea aia de care ți-am povestit m-am schimbat și eu și lucrurile care se petrec ?n jurul meu se ?nt?mplă așa cum vreau eu să se ?nt?mple (am luat salariul ?ntreg, știi tu de ce zic asta; starea mea de spirit și nodurile din capul pieptului și starea de sufocare au dispărut, iar mintea mea s-a limpezit).. o fi sau nu o fi efectele psihicului după ce am ?nceput să aplic ce scrie la carte nu știu, cert e că totul devine tot mai deschis la culoare smile

merg la năniță și recuperez m?ine chicot ... după ce vin de la plajă bang
somn ușor și pup pe toată lumea pusspusspusspusspuss

Ultima oara a fost editat de Almi Ingerash (2012-06-30 00:11:54)


??? Everything will be OK at the end. If it's not OK, it's not the end.  ???
..::: bebe Eveline-Ioana (29.05.2015) prin FIV bebe :::..
..::: bebe Erika-Maria (10.02.2020) natural bebe :::..

Offline

 

#753 2012-06-30 00:18:15

Lothraine
Insomniac member
De la: Resitza
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 9962

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 77

Almi, puss al na...ii chin pe tine chicot

Somn ușor wave


Trăiește astăzi. Pentru ieri suntem morți, iar pentru mâine nu ne-am născut încă. http://www.fertilityfriend.com/home/39c73d 33+

Offline

 

#754 2012-06-30 01:16:08

Ioana84
Insomniac member
De la: In Europa
Inregistrat: 2012-05-12
Mesaje: 9023

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 77

hopsieu

Ce faceti doamnelor?

Madlena nu am intrat mai devreme,iti ziceam sa vii maine pe la mine.

Ca noi suntem acasa.Sunt la Forl? ,sunt 35 km pana la Cesenatico,unde sunt acum,si vreo 50 pana la Rimini.Nu va opriti pe la noi?Vb serios.Pup.Cat stai la Rimini?La plajica? puss  puss


Almi te pupa Ioana. puss  puss


Va pupik doamnitelor.


Grafic 1 http://www.fertilityfriend.com/home/409c34 Amina hjarta 22-10-2013
Grafic 2 http://www.fertilityfriend.com/home/5484d6
Noel hjarta 26-10-2015 + surpriza Daniel  25-09-2018

Offline

 

#755 2012-06-30 01:32:53

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 77

Multumesc Hell

Almi, eram demoralizata rau cand am scris acele lucruri negative...a, si ciclul trecut nu sunt sigura ca am ovulat, s-ar putea sa fi crescut temperatura de la duphaston...  Despre ce carte vorbesti?   Tu ai cicluri asa lungi ca ai SOMP, dar la mine nu s-a gasit o explicatie, si nici nu prea cred ca va fi anovulator, am mai avut cicluri de 50 de zile si tot am ovulat tarziu.. Dar acu cine stie cum o fi

Ultima oara a fost editat de elena.plahatca (2012-06-30 01:38:05)


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#756 2012-06-30 01:38:20

Ioana84
Insomniac member
De la: In Europa
Inregistrat: 2012-05-12
Mesaje: 9023

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 77

http://i1238.photobucket.com/albums/ff497/Ioana_Adi/la-multi-ani-trifoi.jpg
http://i1062.photobucket.com/albums/t486/felesw/IMG_9266.jpg
http://i1238.photobucket.com/albums/ff497/Ioana_Adi/buchete-flori.jpg

Gargarita ,

Iti doresc ca anii ce-i implinesti astazi sa-ti aduca stralucirea si frumusetea stelelor, intelepciunea si puterea zeilor, dorinta de a iubi si de accepta sa fii iubita si tot ce are lumea asta mai bun in ea! Si de-ar fi ca zeii sa-mi indeplineasca dorintele iti mai doresc ?tinerete fara batrinete si viata fara de moarte!? Multi ani fericiti!Sa sarbatoresti aceasta zi si la 100 de ani!!!


Grafic 1 http://www.fertilityfriend.com/home/409c34 Amina hjarta 22-10-2013
Grafic 2 http://www.fertilityfriend.com/home/5484d6
Noel hjarta 26-10-2015 + surpriza Daniel  25-09-2018

Offline

 

#757 2012-06-30 08:20:37

be_happy
Platinum member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 20885

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 77

Neata puss

Mayya puss Doamne, nici nu vreau sa imi imaginez prin ce trece biata femeie! Sa o intareasca Dumnezeu!

Daenarys puss Mi-am tot auzit in ultima perioada ca nu eram asa inainte, ca eram mai vesela, mai optimista. No, n-am debordat niciand de optimism dar acu stiu, simt ( si am un fler al naibii de bun, din pacate) ca nu vom reusi prea usor. Sau deloc. Mi-a fost teama de asta de la inceput si am si avut din pacate dreptate.
Imi pare rau ca nu mergeti in vacanta sad Poate anul viitor. Si noi la fel, am fost 2 zile la munte si atat pe anul asta sad

Buck applause pentru ca ai terminat! Inca un pic si vin si sotul si bebe.

Elena puss Imi pare rau ca te-ai stresat cu sotul. Si eu sunt paranoia si disper daca nu reusesc sa dau de el chicot Asta inainte ca acu nu prea mai mergem nicaieri unul fara celalalt. Decat la serviciu.

Almi puss Cum zic de atatea ori fetele pe aici, si tu ai avantajul varstei. Deci trebuie sa fie bine!

Raveca puss Esti bine??

Va pup pe toate puss

Offline

 

#758 2012-06-30 08:50:46

matreoska
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2012-03-20
Mesaje: 145

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 77

Buna dimineata fetele!
La multi ani pentru gargarita sa ai sanatate,iubire si mult noroc .
Restul vine de la sine.
Dati-mi si mie o ideie ce sa pregatesc pentru diseara cind vine sotul acasa?

Offline

 

#759 2012-06-30 09:16:24

daenarys
Vizitator

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 77

neatza fetelor puss
happy sad
offf speram sa va fie usor,sa vine bebe repede.
te stiu de atata timp de la offtopic si am vb atatea acolo.
nu stiu eu am totusi un presemtiment bun legat de voi smile
mai vb peste un an poate am dreptate
priveste tot ce e frumos si bun in viata voastra
garga la multi ani! puss

 

#760 2012-06-30 09:22:54

be_happy
Platinum member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 20885

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 77

Dae mie un an mi se pare enorm acum. Desi stiu ca va dura poate mai mult. Dar sunt atat de frustrata din cauza asta...In fine, o sa treaca toate. Multumesc de incurajari puss

Garga la multi ani!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.