homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 77-74


#1388 2012-07-02 13:00:30

Madlena06
Hero member
Inregistrat: 2012-02-13
Mesaje: 3364

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 77

Aha Sonia ce fain de tine !!!!!! 52  wow de kg !!!!!!!  disperat wawww Eu vreau sa ajung la 65, asta e tinta mea si nu ma las pana nu reusesc  va
Am sa caut si eu dieta asta monty, daca nu e prea grea, ma bag si eu  roll
Multumesc  par
Ioana scurgerea rozalie nu e obligatorie de fiecare data, ci din ce stiu eu foarte rar se intampla. Fiercare organism reactioneaza diferit si mai ales nu luna de luna e exact la fel, nu e standard, doar nu e masina.
Iar in legatura cu testele de ce ti-au iesit pozitive acum multe zile, nu stiu sa iti raspund, mai ales ca eu nu am facut test de ovulatie niciodata, nici macar unul, poate fetele ce fac iti pot raspunde. Poate erau expirate, sau nu le-ai facut corect, zic si eu.
Iti doresc sa fie cu noroc luna asta  tummenupp  puss
Dar ca si sfat : nu te stresa, nu calcula atata cand trebe sa faci test, etc... stresul te impiedica sa ramai insarcinata iti amintesti asta nu???? Cauta pe net despre asta si ai s avezi ca am dreptate. Ia si cauta-ti o ocupatie timp de 2 saptamani si nu te mai gandi deloc !!! Te rog eu... fa asa ca sa se prinda  rodnar


Doamne rugaciune iti multumesc din suflet pentru printesa din viata noastra bebe
Visul nostru s-a implinit, in august 2014 am devenit mama  hjarta

Offline

 



#1389 2012-07-02 13:06:36

matreoska
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2012-03-20
Mesaje: 145

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 77

Buna fetele
!Am si eu o intrebare la voi:Imi cade rau parul si azi mi s-a fisurat o masea,poate sa fie astea ceva semne?tot azi trebuie sa-mi vina cm,cind pot sa fac un test de sarcina si imi va arata daca sunt sau nu insarcinata,ca sa nu fie prea devreme?

Offline

 

#1390 2012-07-02 13:08:53

Detzy
Insomniac member
De la: ...mine pentru ....voi
Inregistrat: 2008-01-23
Mesaje: 7254

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 77

Madle.. da ma chinui sa-mi fac grafic... incerc sa caut linkul ca sa-l vedeti si voi... si de maine sper sa trec temperatura big_smile


baby Dragos hjarta rugaciune

Offline

 

#1391 2012-07-02 13:10:15

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 77

matreoska,poti face test de sarcina azi,dar mai bine maine dim cu prima urina.

madlena,succes! goodluck ce inaltime ai?

pt angelusu  wink


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#1392 2012-07-02 13:11:54

Eirene21
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2012-06-11
Mesaje: 102

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 77

matreoska a scris:

Buna fetele
!Am si eu o intrebare la voi:Imi cade rau parul si azi mi s-a fisurat o masea,poate sa fie astea ceva semne?tot azi trebuie sa-mi vina cm,cind pot sa fac un test de sarcina si imi va arata daca sunt sau nu insarcinata,ca sa nu fie prea devreme?

Stiu ca am prietene care s-au tuns sa nu le mai cada parul si prietene care au avut probleme cu dintii de la sarcina, dar nu cred ca astea sunt semne de urmarit, chiar nu am idee. Si cred totusi ca ar fi prea devreme sa apara astfel de simptome.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1393 2012-07-02 13:16:28

Madlena06
Hero member
Inregistrat: 2012-02-13
Mesaje: 3364

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 77

Metroska din ce stiu eu, astea nu sunt semne de sarcina. Astea sunt efecte de la o sarcina avansata, adica o femeie ce e deja in multe luni de sarcina. Insa daca tie trebuie azi sa iti vina menstra, iti poti cumpara un test din ala mai sensibil, ce se poate face din prima zi de intarziere. Nu stiu sa iti dau numele testului, caci eu nu locuiesc in tara.
Poti face testul maine dimineata cu prima urina, daca astazi nu-ti vine nimic. Multa multa bafta  goodluck
Sa ne zici maine cum e testul. Hai ca poate va fi bine  tummenupp
Detzy daca vrei sa te ajut... imi zici ce nu stii la grafic.... sau cu postarea...
Sonia am 1.74 inaltime. Am citit despre dieta asta tinuta de fete, e cam grea  va si nu stiu daca reusesc eu sa mai tin diete. Cred ca mai bine bag salate cat incape si mancare de vara gatita fara grasimi... vreau sa slabesc 3-4 kg pana plec in tara in august, nu vreau sa apar asa balenuta  rodnar


Doamne rugaciune iti multumesc din suflet pentru printesa din viata noastra bebe
Visul nostru s-a implinit, in august 2014 am devenit mama  hjarta

Offline

 

#1394 2012-07-02 13:21:23

matreoska
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2012-03-20
Mesaje: 145

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 77

Eirene21 a scris:

matreoska a scris:

Buna fetele
!Am si eu o intrebare la voi:Imi cade rau parul si azi mi s-a fisurat o masea,poate sa fie astea ceva semne?tot azi trebuie sa-mi vina cm,cind pot sa fac un test de sarcina si imi va arata daca sunt sau nu insarcinata,ca sa nu fie prea devreme?

Stiu ca am prietene care s-au tuns sa nu le mai cada parul si prietene care au avut probleme cu dintii de la sarcina, dar nu cred ca astea sunt semne de urmarit, chiar nu am idee. Si cred totusi ca ar fi prea devreme sa apara astfel de simptome.

Multumesc frumos pentru raspuns

Offline

 

#1395 2012-07-02 13:22:26

mayya06
Insomniac member
Inregistrat: 2010-01-28
Mesaje: 8531

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 77

hola muchachas puss puss puss puss puss puss puss
ce faceti frumoasele mele ??
va pupacesc pe toate de va albastresc big_smile puss puss puss puss puss puss puss puss puss puss puss

Offline

 

#1396 2012-07-02 13:23:46

Eirene21
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2012-06-11
Mesaje: 102

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 77

Madle, incearca sa mananci de toate si sa ai grija cum le combini. Daca mananci carne nu asocia cu cartofi, piure de cartofi sau orezuri, indiferent daca sunt din orez brun.

Carne slaba(peste, curcan, pui) la cuptor cu mirodenii combinata cu salate sau cu legume crude, fierte, sotate, prajite in ulei de masline.

Iaurturi cat mai slabe, urda(ricotta) si cereale integrale, ovaz, tarate, foloseste in salate seminte de psyllium. Sucuri de grepfruit cu portocale(grepfruit-ul este bun pentru arderea grasimilor din jurul burtii), lapte cu cacao(normala nu Nesquick sau cele care contin zahar.

Poti manca de asemenea si preparate din SOIA, care mie mi se par ok. Gen, chiftelute, burgeri vegetali... goodluck

Offline

 

#1397 2012-07-02 13:24:17

matreoska
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2012-03-20
Mesaje: 145

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 77

Madlena06 a scris:

Metroska din ce stiu eu, astea nu sunt semne de sarcina. Astea sunt efecte de la o sarcina avansata, adica o femeie ce e deja in multe luni de sarcina. Insa daca tie trebuie azi sa iti vina menstra, iti poti cumpara un test din ala mai sensibil, ce se poate face din prima zi de intarziere. Nu stiu sa iti dau numele testului, caci eu nu locuiesc in tara.
Poti face testul maine dimineata cu prima urina, daca astazi nu-ti vine nimic. Multa multa bafta  goodluck
Sa ne zici maine cum e testul. Hai ca poate va fi bine  tummenupp
Detzy daca vrei sa te ajut... imi zici ce nu stii la grafic.... sau cu postarea...
Sonia am 1.74 inaltime. Am citit despre dieta asta tinuta de fete, e cam grea  va si nu stiu daca reusesc eu sa mai tin diete. Cred ca mai bine bag salate cat incape si mancare de vara gatita fara grasimi... vreau sa slabesc 3-4 kg pana plec in tara in august, nu vreau sa apar asa balenuta  rodnar

Sincer m-am cam saturat de teste,pina acuma in aceasta perioada am facut vreo 3 adica in ultimelw 2 saptamani,dar maine sper sa iaca pozitiv.
Multumesc inca odata pentru raspunsul prompt.

Offline

 

#1398 2012-07-02 13:24:17

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 77

madlena,pai esti inalta smile

mayucu,ma albastrii big_smile  par ci faci?eu pregatesc de mancare si il astept pe handi meu,apoi mergem la ai mei.ne asteapta mama cu gogosi calde big_smile


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#1399 2012-07-02 13:26:18

mayya06
Insomniac member
Inregistrat: 2010-01-28
Mesaje: 8531

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 77

sonish puss puss puss maiii da tu de fiecare data vii numai cu ispite drool drool sa papi si pt o mine o gogoasa..ca nu mai stiu cum arata rotfl . eu stau putin sa imi trag sufletul ca am avut ceva treaba prin oras si am murit de cald, sunt 35 de grade la mine disperat si acusi ma apuc si eu sa fac niste ciupercute cu smantana. fain ca mergeti la ai tai tummenupp , sa va relaxati puss puss

Offline

 

#1400 2012-07-02 13:27:07

Eirene21
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2012-06-11
Mesaje: 102

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 77

Fetelor...m-au luat niste dureri jos  cesafac  ma inteapa rau  disperat

Offline

 

#1401 2012-07-02 13:27:18

Detzy
Insomniac member
De la: ...mine pentru ....voi
Inregistrat: 2008-01-23
Mesaje: 7254

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 77

maya  puss  kram


baby Dragos hjarta rugaciune

Offline

 

#1402 2012-07-02 13:27:40

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 77

mayucu lol acu mama vine cu ispita chicot ba chiar 2 o sa mananc pt tine big_smile cu buci  lol ciuperciiiiii drool  drool fac si io sapt asta cand ma intorc. kram


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#1403 2012-07-02 13:29:38

Detzy
Insomniac member
De la: ...mine pentru ....voi
Inregistrat: 2008-01-23
Mesaje: 7254

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 77

soni... adevaru' e ca niste gogosi n-am mai mancat de muuult..  drool  drool


baby Dragos hjarta rugaciune

Offline

 

#1404 2012-07-02 13:29:46

mayya06
Insomniac member
Inregistrat: 2010-01-28
Mesaje: 8531

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 77

sonish rotfl2 imi era dor de vorba asta a ta rotfl asa sa faci.
detzy puss
madle puss puss goodluck la slabit, eu am tinut monty si sunt super multumita de ea, desi acu mamanc de toate, in limitele bunului simt desigur nu m-am ingrasat un gram inapoi, deci functioneaza bine. nu zic ca e usor dar fata de late diete asta mi se pare rezonabila.

Offline

 

#1405 2012-07-02 13:31:58

Detzy
Insomniac member
De la: ...mine pentru ....voi
Inregistrat: 2008-01-23
Mesaje: 7254

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 77

monty ca principii e supeer buna... toata treaba e sa te obisnuiesti cu ea si cu stilul ala de mancat.. si eu sunt o vacuta incaltata si vreau sa slabesc in continuare... asa ca imi refac abonamentul de sala si in rest incerc sa mananc cat mai corect... deocamdata nu-mi iese foarte bine dar perseverez lol


baby Dragos hjarta rugaciune

Offline

 

#1406 2012-07-02 13:34:05

Eirene21
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2012-06-11
Mesaje: 102

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 77

Eu in ultima perioada nu m-am mai dus la sala pentru ca eu in general fortez la sala si mie imi trebuie si masa musculara styrka ...putin, nu mult. Si am zis sa stau cuminte sa vad ce si cum. In urmatoarea luna daca nu sunt gravi o sa ma duc la tratamente sa fac electro sau impachetari ceva ca vreau sa mai dau jos portocala  chicot

Detzy Monty este foarte ok. Am o colega care deja a dat vreo 8 kilograme jos si crede-ma ca mananca mai mult ca mine chicot
Numai ca intr-adevar trebuie sa ai putina rabdare sa te acomodezi...indiferent ca este un stil de viata si te invata sau nu o alimentatie corecta, creierul nostru o percepe ca pe o ingradire si te face sa te stresezi putin cesafac

Ultima oara a fost editat de Eirene21 (2012-07-02 13:36:14)

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.