homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 77-84


#1578 2012-07-03 00:00:54

AmaliaRaluca1985
Hero member
Inregistrat: 2011-06-28
Mesaje: 2634

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 77

am reluat ce am citit azi..adica mesajele zcestei zile, nu stiu daca pot sa ma pun la punct cu ce s-a scris inainte.
elena sa ai bafta pe 5 iulie la licenta
eirene bafta sa fie bebe cat mai curand
time si fluturasul puss gata intrasi in prenatal..intri si tu pe linie dreapta acus acus
mihad pare rau de test
rramonicipuss
madlena puss esti foarte simpatica cu explicatia cu prezervativul lol . apropo spor cu slabitul. citii ca esti capricoarna si am citit zilele trecute de numarul 6. sa nu-mi spui ca esti anscuta pe 6 ianuarie...ca dam de baut in aceiasi zi
sonia sa te bucuri de vacanta. dar mai ales sa te bucuri de parintii tai multi ani de acum inainte, sanatosi si frumosi.
angelus puss
florbafta in continuare fratelui tau
scarlet kram
tya sa fie cu noroc luna asta
madutu puss ce frumos ca mergeti iar la Roma...sper sa va mai te relaxezi
ales puss
detzy sa fei de folos si cu folos termometrul
ioana sa speram ca voinicul de la sotul tau a prins outul tau. multumesc de aprecieri
mayya puss
cristina puss stai linistita, mai bag trei zile supozitoare si sper sa ma reglez cu tranzitu. tie iti doresc ca luna asta sa fie cu ochisori
happy puss sa te faci repede bine. subscriu la ce ai zis si cu limita de a fi slab
hell puss
riana puss sa fie cu ochisori la testulet
daenarys puss
cris8puss si pentru sambureii tai


fetelor de cand scriu la mesaju asta...ma duc sa ma culc acum, dar statui ca deja aveam msutrari de constinta ca nu va mai citesc. pup si vva urez noapte buna.


un pui de om a facut sa pluteasca de fericire o mama si un tata. Bine ai venit in viata noastra, fetita draga!
Si-ai sa cresti mare, si-ai sa inveti despre luna, despre prieteni si despre viata. O, de-ai ramane asa mica si fericita, gangurind catre mine cu ochi mari si calzi...

Ana, Îngeraș drag!

Offline

 



#1579 2012-07-03 00:07:14

Lothraine
Insomniac member
De la: Resitza
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 9962

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 77

Cristina, dar ies zilnic 2 ore. Doar că nu mereu la lac. dar merg la colege sau ?n oraș. M?ine merg ?n orașul mai mare


Trăiește astăzi. Pentru ieri suntem morți, iar pentru mâine nu ne-am născut încă. http://www.fertilityfriend.com/home/39c73d 33+

Offline

 

#1580 2012-07-03 00:35:16

cristina28
Hero member
Inregistrat: 2012-04-13
Mesaje: 2636

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 77

E bine totusi ca acele 2 ore le profiti cat de cat sa iesi din casa, mai schimbi aerul putin.Cred ca e foarte frumoasa AU , din cate am auzit si am mai trecut prin ea cand mergeam acasa e foarte frumoasa, foarte curata si foarte ordonata.Oamenii cum sunt?
Ami, sper sa treaca si sa nu mai fie nevoie dar cand am posibilitatea voi afla acel "leac" folosit de verisoara ... cum stiu ca ei ii merge ,deocamdata, poate ajuta cumva puss.Va pup dulce si noapte buna.
Eu facui vinetele le-as fi lasat pentru maine dar cum vine al meu vreau sa ia la el , le amestecai cu maioneza ca a facut al meu ieri cu putin ceapa si usturoi ..


“Ori de câte ori simțim că nu mai putem continua lupta cu viața, speranța ne șoptește în ureche, pentru a ne reaminti: Sunteți puternici!”

Offline

 

#1581 2012-07-03 00:48:13

Lothraine
Insomniac member
De la: Resitza
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 9962

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 77

Cristina, oamenii sunt cam ca la noi. Sunt ok. Și țara e frumoasă și curată


Trăiește astăzi. Pentru ieri suntem morți, iar pentru mâine nu ne-am născut încă. http://www.fertilityfriend.com/home/39c73d 33+

Offline

 

#1582 2012-07-03 01:06:07

cristina28
Hero member
Inregistrat: 2012-04-13
Mesaje: 2636

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 77

M-am uitat pana acum la topicul Gargaritei deschis cand a adus pe lume pe Stefi, foarte frumos...hjarta
Aici sunt foarte prefacuti, vorbesc cu tine si la doi pasi deja te barfesc sau se stramba. Tara nu e foarte curata, in restaurante, baruri totul se da pe jos... acklad .... servetele folosite, resturi de mancare,in trecut tigari,scrum...Ca frumusete deoinde in ce zona mergi, zona de Aragon e cea mai seaca.. ziic ca esti in desert... dar sunt zone foarte frumoase precum Asturia, etc.
Fiecare tara are parti bune, rele.
Cred ca ma bag si eu la pat, nu imi e somn dar pana ma linistesc.. pana vine ene pe la gene...  chicot
Noapte buna Hell, somn linistit puss


“Ori de câte ori simțim că nu mai putem continua lupta cu viața, speranța ne șoptește în ureche, pentru a ne reaminti: Sunteți puternici!”

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1583 2012-07-03 01:09:07

Lothraine
Insomniac member
De la: Resitza
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 9962

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 77

Cris, somn ușor wave


Trăiește astăzi. Pentru ieri suntem morți, iar pentru mâine nu ne-am născut încă. http://www.fertilityfriend.com/home/39c73d 33+

Offline

 

#1584 2012-07-03 01:41:14

Lothraine
Insomniac member
De la: Resitza
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 9962

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 77

Fetele mele , somn ușor! Sting lumina!
_las beculețul de veghe


Trăiește astăzi. Pentru ieri suntem morți, iar pentru mâine nu ne-am născut încă. http://www.fertilityfriend.com/home/39c73d 33+

Offline

 

#1585 2012-07-03 08:08:25

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 77

Neata ! big_smile  sa va spun ceva amuzant  chicot  ieri m-am culcat la 7-8 seara si m-am trezit acum. Am devenit din nou matinala  rotfl2
Dupa o noapte de nesomn...si dupa ce examenele au stors din mine si ultima picatura de energie..

Amalia multumesc! puss

Hell, noaptea asta ai lasat beculeyul de veghe degeaba  chicot


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#1586 2012-07-03 08:28:51

alesandra
Insomniac member
De la: orasul pierdut
Inregistrat: 2012-01-20
Mesaje: 8308

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 77

neata puss
elena applause bv poate te reglezi

Ultima oara a fost editat de alesandra (2012-07-03 08:29:16)


Luxul tine de bani,eleganta de educatie...
Le ofer respectul meu celor care îl merită. Cu restul sunt doar civilizata!

Offline

 

#1587 2012-07-03 08:41:14

ochii_mei
Sr. member
De la: Iasi
Inregistrat: 2009-04-24
Mesaje: 1579

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 77

Neatza dragele mele! Ieri am avut o zi nebuna la servici, ca prima dupa 5 zile de lipsa, si nu prea am intrat...dar am cam recuperat ce ati vb ieri. Va pup pe toate!.
Duminica noapte am visat un test de sarcina, cu 2 linii, fff clare.....ieri seara am avut primul control dupa histeroscopie, si speram sa imi spuna ca e cu ochi la ecografie....dar nu e...
In fine, dupa histero, totul e ok, ovare, uter, dimensiuni normale, rezultatul probei e ok, a fost scos polipul ff bine.
Mi-a dat tratam 3 luni duphaston, o luna acid folic pentru a preveni reaparitia polipului (si a spus ca poate creste si fertilitatea); daca in astea 3 luni de tratam nu apare bebe, mai astept 3 luni si mai incercam, si daca dupa 6 luni raman graviduta, e o problema mai mare si trebuie sa vedem ce facem.... Dar cand am plecat mi-a urat sa ne vedem cat mai repede, cu bebitza. Speram sa fie bine.

Ioana, te admir enorm pentru faptul ca ai ramas cu sotul, in pofida problemelor... esti o luptatoare, si sigur Doamne Doamne te va rasplati.

Matreoska, ai facut testul?
O zi frumoasa fetele dragele!


Doamne,Iti multumim pentru minunea aparuta in viata noastra!

Offline

 

#1588 2012-07-03 08:41:25

mucoasa
Insomniac member
De la: ardeal
Inregistrat: 2011-04-28
Mesaje: 7927

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 77

neatza fete mornincoffee  mornincoffee
am citit mesajul amaliei si am retinut ca mada si soniuca pleaca in vacanta applause distractie frumoasa va doresc
elena bafta la licenta, iti tin pumnii goodluck
restul fetelor multa bafta sa prindeti cate o barza
angelus si mika va las cate o cafea mornincoffee  mornincoffee
de almi ce mai stiti? eu nu am mai prins-o supa sper ca e bine
cris ai 2 bebelasi? happydance felicitari sa creasca mare si sanatosi rugaciune
time felicitari pt prenatal


pupici dulci si o zi racoroasa


5 iunie 2012
Doamne iti multumesc pt minunea noastra! rugaciune

Offline

 

#1589 2012-07-03 08:56:31

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 77

Neata fetele,

nu prea pot sta azi, am intrat sa va salut de dimineata.

any puss nu stiu inca daca e unul sau 2, maine voi afla ca merg la eco, dar fetele ma cobesc de 2 chicot

eu am inceput sa cam tusesc, sper ca nu ii deranjez pe bebe/i sad

va pup pe toate, sa aveti o zi frumoasa puss


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#1590 2012-07-03 09:05:58

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 77

Ales puss  pai maine tre sa ma trezesc iar devreme pt faculta, poimaine iar chicot

Ochii, daca nu ai intarziere de ciclu de cel putin 2 saptamani nu are ce sa se vada la control, la eco..

Any, multumesc puss

Cris puss    sa fie maine totul foarte-foarte bine la eco

Daca luna asta mai ovulez...e oficial cel mai lung ciclu ever.  neutral

Ultima oara a fost editat de elena.plahatca (2012-07-03 09:12:25)


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#1591 2012-07-03 09:15:20

ochii_mei
Sr. member
De la: Iasi
Inregistrat: 2009-04-24
Mesaje: 1579

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 77

Stiam ca la eco endovaginala se vede chiar inainte de intarziere... Miercuri ar trebui sa-mi vina... tot mai sper sa nu vina smile)om vedea


Doamne,Iti multumim pentru minunea aparuta in viata noastra!

Offline

 

#1592 2012-07-03 09:16:35

florariu
Full member
De la: sebes alba
Inregistrat: 2012-05-16
Mesaje: 395

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 77

neata fetele !
puss pt fiecare si o  mornincoffee eu vad ca temperatura  mea raman constanta sper sa mai tina asa macar  3, 4  zile sa  se prinda micutul acolo smile eu sper luna asta sunt atat de optimista ca nu cred ca  ceva mi-ar putea strica aceasta   stare.
Cris 8 sper din suflet  pt tine sa  fie 2 pusspusspuss  hjarta si hjarta si hjarta
neata Elenush  mai revi si tu la normal smile pana si eu m-am treszit azi la  8 jumate    nu mai a somn:*
ales pusspusspuss si pentru tine


Ranile nu se vindeca  niciodata, dar ne obisnuim noi sa traim cu ele!
http://www.fertilityfriend.com/home/3d92df/

Offline

 

#1593 2012-07-03 09:26:54

tya
Hero member
Inregistrat: 2011-09-04
Mesaje: 2546

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 77

neata fetele wave
o zi usoara sa aveti puss
fug la treaba disperat


Si daca nu ma mai tin picioarele voi merge si in maini sa imi traiesc visul hjarta
http://www.fertilityfriend.com/home/3aa469

Offline

 

#1594 2012-07-03 09:27:44

florariu
Full member
De la: sebes alba
Inregistrat: 2012-05-16
Mesaje: 395

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 77

neata  tya:*


Ranile nu se vindeca  niciodata, dar ne obisnuim noi sa traim cu ele!
http://www.fertilityfriend.com/home/3d92df/

Offline

 

#1595 2012-07-03 09:30:33

angel_sweety
Platinum member
Inregistrat: 2008-08-08
Mesaje: 22808

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 77

neata cascat azi sunt pe baricade, is treaza de la 3 jumate, a plecat al meu la venetia, am baut cu el o cafea si nu am mai reusit porma sa dorm
acum s-a trezit si mika, beau o cafeluta cu voi si ma duc la treaba

Ioana sunt bunaciuni rau fetele lol
eu da, sunt tanara, am 33 ani

Crisulici puss maine la 8 rugaciune

Sonia puss si eu is la fel cu pozele, chiar daca eu pun poza fara grija, dar doar de curiozitate n mi se pare normal, altfel ar fi fost album public sa satisfacem curiozitatea tuturor

Cristina puss ai pus poze la album? merg si eu sa te cunosc

haideti la cafea, am o durere de cap groaznica, o cedez cu placere plus bonus o aspirina lol


un falfait de ingeras a devenit glasul unei minuni , 23 decembrie ora 22si 44 min
Cand viata-ti da o suta de motive ca sa plangi, arata-i ca ai 1000 de motive ca sa zambesti
http://www.fertilityfriend.com/home/322f77

Offline

 

#1596 2012-07-03 09:36:50

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 77

Ochii, cu maxim 4 zile inainte de ciclu exista posibilitatea sa iasa testul de urina pozitiv... insa sa se vada la eco inainte de ciclu este imposibil. La unele fete abia daca se vede la 6 saptamani de sarcina, si da, cu indovaginala.

Flor puss

Angel puss sa treaca durera de cap


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.