homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 78-159


#3003 2012-07-19 13:46:43

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 78

happy puss Doamne ajuta!

buck puss o repetam la sf lu august,inceputu lu sept.vezi ca se duce al meu dupamasa la banca sa iti puna banii.sper sa mai prinda deschis.ca acu veni acasa.

time puss macar sa intri sa ne mai spui cum esti.


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 



#3004 2012-07-19 13:46:50

Ioana84
Insomniac member
De la: In Europa
Inregistrat: 2012-05-12
Mesaje: 9023

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 78

Fetele noi am hotarat plecam luni dimineata pe la 5.
Asa ma curat si eu pana luni,ca al meu vrea  pe oriunde ne-am opri si cat ar fi de obosit sa  sexinpat in locuri noi. chicot
Si ma simt si eu mai bine,nu ca ma patez,nu ca alta.


Va pupik.


O intrebare asa avea la voi : analizele de trombofilie se pot face in orice zi de la ultimul ciclu nu?


Grafic 1 http://www.fertilityfriend.com/home/409c34 Amina hjarta 22-10-2013
Grafic 2 http://www.fertilityfriend.com/home/5484d6
Noel hjarta 26-10-2015 + surpriza Daniel  25-09-2018

Offline

 

#3005 2012-07-19 13:48:45

tya
Hero member
Inregistrat: 2011-09-04
Mesaje: 2546

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 78

Eram o persoană foarte fericită. Aveam o minunată prietenă cu care mă ?nt?lneam de mai bine de 1 an, aşa că ne-am decis să ne căsătorim.
Exista o singură chestiune care mă deranja. Frumoasa ei soră mai mică. Viitoarea mea cumnată tot timpul se ?mbrăca cu fuste mini (extrem de mini), iar ?n vocabularul ei nu exista cuv?ntul sutien, darmite ?n garderoba ei.
Culmea era că ?ntotdeauna c?nd mă aflam ?n preajma ei mereu scăpa c?te ceva pe jos, iar c?nd se apleca să ridice ?mi oferea o privelişte mai mult dec?t frumoasă. Era clar. O făcea ?n mod deliberat. Pentru că asemenea scene nu se ?nt?mplau dacă era şi altcineva de faţă.
Pregătirile de nuntă fiind ?n toi, ?ntr-o zi micuţa surioară m-a sunat şi m-a chemat să mai verific ceva la invitaţiile de nuntă. Am luat-o de bună şi i-am spus că vin ?n c?teva minute.
Era singură c?nd am sosit şi a ?nceput să ?mi şoptească ce dorinţe şi sentimente are pentru mine. Mi-a spus c?t de mult mă doreşte şi că ar vrea să facem dragoste măcar o dată ?nainte de a mă ?nsura şi a mă dărui surorii ei pentru ?ntreaga viaţă. Eram total şocat şi nu am putut scoate un cuv?nt.
Mi-a spus că merge la ea ?n dormitor iar dacă doresc un ultim sălbatic ?zbor? nu trebuie dec?t să intru la ea ?n cameră. Am rămas ca o stană de piatră, stupefiat de cele ce auzeam, uit?ndu-mă după ea cum urca scările.

Am stat aşa c?teva momente, apoi m-am ?ntors şi m-am ?ndreptat spre ieşire. Am deschis uşa, căut?nd cu privirea locul unde mi-am parcat maşina, c?nd au ?nceput ropote de aplauze.
Toată familia viitoarei mele soţii era adunată ?n faţa casei şi mă aplauda. Cu lacrimi ?n ochi, viitorul meu socru s-a apropiat de mine şi a ?nceput un mic discurs: ?Nici nu ?ţi poţi imagina c?t de m?ndri suntem de tine că ai trecut cu felicitări acest test. Nu aş putea găsi un bărbat mai bun pentru fiica mea dacă aş căuta ?n toată lumea. Bine ai venit ?n familia noastră!?
Morala:
?NTOTDEAUNA păstrează prezervativele ?n maşină."

rotfl

mi-au dat lacrimile cand am citit asta, pana am ajuns la morala rotfl
ioana, pare rau de urati sad
amalia puss multumesc

Ultima oara a fost editat de tya (2012-07-19 13:50:34)


Si daca nu ma mai tin picioarele voi merge si in maini sa imi traiesc visul hjarta
http://www.fertilityfriend.com/home/3aa469

Offline

 

#3006 2012-07-19 13:54:29

blue_moon
Sr. member
De la: slatina
Inregistrat: 2011-11-08
Mesaje: 1468

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 78

ioana, da analizele de trombofilie le poti face oricand dupa cm. si eu zic ca e bine ca nu pleci pe caldurile astea decat dupa ce trec uratii. e mai bine din toate punctele de vedere. puss

buck, puss  puss

tya, puss puss

rotfl  rotfl  rotfl  rotfl  rotfl

Ultima oara a fost editat de blue_moon (2012-07-19 13:56:38)


O sufletica nazdravana s-a cuibarit la mine in brate si-o iubesc de mor!!!

Pe 13 ianuarie 2013 s-a nascut minunea noastra si ne-a schimbat viata!

Offline

 

#3007 2012-07-19 13:55:59

tya
Hero member
Inregistrat: 2011-09-04
Mesaje: 2546

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 78

blue puss


Si daca nu ma mai tin picioarele voi merge si in maini sa imi traiesc visul hjarta
http://www.fertilityfriend.com/home/3aa469

Offline

 

 Publicitate


loading...

#3008 2012-07-19 13:58:33

Scarlett A
Sr. member
De la: cu ai mei
Inregistrat: 2012-06-06
Mesaje: 1659

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 78

Buck puss
Tya puss
Time puss


Am trei gratii! Multumesc, Doamne!

Offline

 

#3009 2012-07-19 13:59:14

alesandra
Insomniac member
De la: orasul pierdut
Inregistrat: 2012-01-20
Mesaje: 8308

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 78

tya rotfl2)


Luxul tine de bani,eleganta de educatie...
Le ofer respectul meu celor care îl merită. Cu restul sunt doar civilizata!

Offline

 

#3010 2012-07-19 14:02:00

rrammonna
Diamond member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2007-11-07
Mesaje: 44383

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 78

pupici cui a mai intrat puss


Nu ştiu care este cheia succesului , dar cea a eşecului este să încerci să mulţumeşti pe fiecare.....

Offline

 

#3011 2012-07-19 14:07:07

Madlena06
Hero member
Inregistrat: 2012-02-13
Mesaje: 3364

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 78

Buna fetelor  puss  puss  puss am ajuns acasa. Dar vad ca merge greu forumul ...
Ioana sigur, stai linistita, te inteleg  puss
Ramona ma bucur atat de mult ca ai stat de vorba cu sotul !!!!! Si mai ales ca a inteles exact mesajul tau si ati avut o seara relaxanta in doi  tummenupp felicitari draga mea  kram
Flor ca sa fie clar cu temperatura : daca ai luat temperatura pe un grafic la ora 7 mergi tot graficul cu acceasi ora. Apoi daca esti in concediu si decizi sa o iei la ora 9 atunci tot graficul din luna respectiva mergi cu ora 9. Eu asa cred. Si sigur ca poti face comparatii intre grafice. Sa ma corecteze fetele daca gresesc.
Angel esti la propriu super femeie !!!!!!!!!!! Faci si cornulete, ai grija de un bebe mic, ai grija de sot si o fata mai mare, ai gradina zoologica de animale si mai stai si cu noi. Cum reusesti ???????????????  bis
Tya buna morala  rotfl2
puss  puss  puss restul fetelor !!!

Ultima oara a fost editat de Madlena06 (2012-07-19 14:08:52)


Doamne rugaciune iti multumesc din suflet pentru printesa din viata noastra bebe
Visul nostru s-a implinit, in august 2014 am devenit mama  hjarta

Offline

 

#3012 2012-07-19 14:11:24

rrammonna
Diamond member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2007-11-07
Mesaje: 44383

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 78

madle puss era o problema de comunicare smile


Nu ştiu care este cheia succesului , dar cea a eşecului este să încerci să mulţumeşti pe fiecare.....

Offline

 

#3013 2012-07-19 14:15:57

angel_sweety
Platinum member
Inregistrat: 2008-08-08
Mesaje: 22808

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 78

madle pai le fac pe toate cu suflet , daia reusesc

hello, m-am intors, am fost la un bebe de un an, e dulcica foc , ne-am jucat, am baut o cafea, mika mea e fascinata , o sa mai mergem

Tya rotfl rotfl rotfl am ras cu lacrimi

al meu sot a plecat la roma, vine maine seara

time ma bucur ca ne zici de tine zilnic

buck puss dispari cam des, ma bagi la banuieli rotfl

mai fetelor dar Almi chiar nu a mai intrat deloc , ce o fi cu ea

rramo , repeta , ambreiajul e pedala aia singura din stanga , aia din mijloc e frana si ultima din dreapta e acceleratia rotfl
cutia are 5 viteze
1,3 ,5 e in fatza,
2 si 4 in spate
marsalierul difera de la masina la masina
majoritatea motoarelor sunt in 4 timpi Admisia, Compresia ,Arderea ( Destinderea), si Evacuarea
ce sa iti mai zic ?
daca ai intrebari si stiu iti raspund cu placere


un falfait de ingeras a devenit glasul unei minuni , 23 decembrie ora 22si 44 min
Cand viata-ti da o suta de motive ca sa plangi, arata-i ca ai 1000 de motive ca sa zambesti
http://www.fertilityfriend.com/home/322f77

Offline

 

#3014 2012-07-19 14:22:57

rrammonna
Diamond member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2007-11-07
Mesaje: 44383

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 78

asa bun,sweety puss mersi mult! daca consideri ca ar trebui sa stiu ceva,sa imi spui.oricum o sa ma fac de ras la primele ore.dar am zis sa nu ma duc chiar bobmba,sa nu stiu care ii frana. zi-mi daca frana de ajutor ii aia dintre scaune.si care e faza cu luminile de intalnire,de ceata,etc. ii aia cu faza lunga si scurta?ca parca asa stiam de la ai mei.mmor de oftica ca nu e mama sa imi explice direct in masina,nu vreau sa ma duc ca fraiera.

nu mai zic ca la mecanica sunt praf,stiu doar cum arata o bujie  bang

Ultima oara a fost editat de rrammonna (2012-07-19 14:23:51)


Nu ştiu care este cheia succesului , dar cea a eşecului este să încerci să mulţumeşti pe fiecare.....

Offline

 

#3015 2012-07-19 14:26:19

bucklucica
Hero member
Inregistrat: 2009-01-26
Mesaje: 4683

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 78

Tya rotfl
Ramo, Scarlett, Sonia puss
Sonia, cand poate, nu-i graba..
Angel, ieri am fost sa-mi felicit fostul sef ca a primit numirea pe fostul post lol Deci, exista sigur Dumnezeu!Si cand m-am intors am avut treaba sa-mi fac papa de regim ca m-a traznit o cufureala naspa,iar dupamasa nu mi-amers forumul.Nici azidimi nu am putut intra si acum abia abia se misca..Am reusit sa gasesc si o pictorita  prin zona pentru camera copiilor.Vine deseara sa-i dau avans si sambata dimi se apuca de treaba.Pictam 2 pereti,pe unul Mickey cu Minnie si pe cel opus Tom si Jerry.Mi se parea lipsita de veselie camera si timp de o saptamana tot am cautat ceva convenabil..Ma costa cam 180 eur..o sa va aratam cand va fi gata.Sper sa termine pana marti, ca dupa Eric marti ar veni Nicholas..smile Ti-am vazut pozele pe FB..hjarta

Ultima oara a fost editat de bucklucica (2012-07-19 14:27:55)


Eric 3 ani si 7 luni
Nicholas, fratior de Eric, posesor de 3 dinti...

Offline

 

#3016 2012-07-19 14:31:31

angel_sweety
Platinum member
Inregistrat: 2008-08-08
Mesaje: 22808

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 78

frana de ajutor=frana de mana , aia dintre scaune
insa cand se vorbeste de frana de motor e altceva , sa nu le confunzi
luminile de intalnire e una dintre pozitiile farurilor(faza scurta), se tin non-stop aprinse , chiar si ziua
faza lunga e altceva, se foloseste doar cand nu incomodezi participantii la trafic
pozitiile sunt pe spate
farul de ceata , e alceva, e tot pe spate , un bec , ai un buton special in bord

buck ce frumos ca le pictezi camera, daca eram in romania veneam eu si iti pictam

Ultima oara a fost editat de angel_sweety (2012-07-19 14:46:37)


un falfait de ingeras a devenit glasul unei minuni , 23 decembrie ora 22si 44 min
Cand viata-ti da o suta de motive ca sa plangi, arata-i ca ai 1000 de motive ca sa zambesti
http://www.fertilityfriend.com/home/322f77

Offline

 

#3017 2012-07-19 14:35:11

rrammonna
Diamond member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2007-11-07
Mesaje: 44383

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 78

aoleuuuuuuuuuuuuu,m-ai ucis cu farurile astea. ca sa pricep, luminile de drum=faza scurta? luminile de intalnire=faza lunga? alea de ceata buton special, pozitiile si avariile sunt la fel?


Nu ştiu care este cheia succesului , dar cea a eşecului este să încerci să mulţumeşti pe fiecare.....

Offline

 

#3018 2012-07-19 14:50:50

angel_sweety
Platinum member
Inregistrat: 2008-08-08
Mesaje: 22808

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 78

mai rramo, te incurci in cuvinte, ce lumini de drum ?
lumini de intalnire , sunt una si aceasi cu farurile pe faza scurta
pozitiile pe spate nu ai tu buton, se aprin ele cand pui nontactul
avariile sunt buton special ,
semnalizarea iar buton special , principiul e ca se foloseste acelasi bec
daia le zapacesti
sunt masini dotate cu 2 tipuri de aruri, farul normal si proiectoarele , oricum mai bine le inveti direct la masina


un falfait de ingeras a devenit glasul unei minuni , 23 decembrie ora 22si 44 min
Cand viata-ti da o suta de motive ca sa plangi, arata-i ca ai 1000 de motive ca sa zambesti
http://www.fertilityfriend.com/home/322f77

Offline

 

#3019 2012-07-19 14:53:34

cristina28
Hero member
Inregistrat: 2012-04-13
Mesaje: 2636

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 78

Ramonici:* .... dupa dupa.... ama bucur ca a fost frumos hjarta
Ales puss matinala azi nu gluma rotfl2
Crisulici hjarta... un inimos care a emotionat mult parintii.. pusspusspusspuss
Ioana, par erau de urati sad puss
Bee puss esti in perioada fertila big_smile
Tya.... aproape ca`s mama omida.. ti-am zis ca ai ovulat in ziua 16 hjarta... ti-a mutat linia azi pusspusspusspuss
Flor, ti-am mai zis temperatura ta e tare ciudata cand apar uratii, e a 2-a luna cand iti creste temp. mult .. de zici ca faci febra smile.
Scarlett am obs ca ei o temp luata, nu iti mai iei zilele astea temp ??.. ar putea indica o sarcina daca se mentine la 37.oo smile.te pup puss
Sonica, durerea aia a ta sad...
Veve ... pana la urma a ta se numeste "veverita" lui veve ? rotfl... hjarta  13+ pusspusspusspuss
Angel eu am luat cornulet cu rahat hjarta pusspusspusspuss pupici voua si sarumana pentru dulce
Ioana moartea mai mult ca sigur a survenit din cauza ca avea tensiunea mare si a produs hemoragie interna sad... imi pare rau... asa am auzit si eu aici..acum o saptamana.. grater
Ami si bubulina cu ochii albastrii hjarta pusspusspusspuss
Ochisori puss , maine la medic.... succes hjarta
Dea puss, te asteptam cu vesti bune de dimineata.. clearblue e foarte bun si mie mi-a aratat adevarul pana acum.. adica NU
Mada o zi la mijloc...pusspusspusspusspuss.
Varzaaaaaaaa, ah vreau si eu sad.
Timi, ai grija de tine.. si de bebe si te asteptam sa ne scrii macar ca e totul bine puss.
Buck, pusspusspusspuss... esti bine ?
Tya, frumoasa poveste rotfl rotfl2 rotfl2.
Madle puss

Va pup pe toate fara exceptii, merg sa pun masa .. si revin mai tarziu ca e al meu acasa hjarta pusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspuss


“Ori de câte ori simțim că nu mai putem continua lupta cu viața, speranța ne șoptește în ureche, pentru a ne reaminti: Sunteți puternici!”

Offline

 

#3020 2012-07-19 14:55:08

Ioana84
Insomniac member
De la: In Europa
Inregistrat: 2012-05-12
Mesaje: 9023

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 78

Eu am niste dureri de mor,o sa iau un nurofen,o aspirina ce naiba sa iau ca nu mai pot.


Grafic 1 http://www.fertilityfriend.com/home/409c34 Amina hjarta 22-10-2013
Grafic 2 http://www.fertilityfriend.com/home/5484d6
Noel hjarta 26-10-2015 + surpriza Daniel  25-09-2018

Offline

 

#3021 2012-07-19 15:03:52

rrammonna
Diamond member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2007-11-07
Mesaje: 44383

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 78

sweety,sa le ia dracu.in carte sunt si lumini de drum,si de intalnire si de toate cele.vorba ta,cred ca mai bine le invat live sad
mersi mult de tot puss


Nu ştiu care este cheia succesului , dar cea a eşecului este să încerci să mulţumeşti pe fiecare.....

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.