homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 78-26


#476 2012-07-10 15:28:42

cristina28
Hero member
Inregistrat: 2012-04-13
Mesaje: 2636

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 78

Ioana e vizibila sarcina ta.
Graficul arata foarte bine.... dar cea mai sigura sunt din cauza ca o faza lutheala nu tine mai mult de 16 zile.Tie astazi daca nu era bebe cel putin trebuia sa iti scada temperatura urmata de venirea a celor ce nu o sa mai vezi 9 luni.Tie azi ti-a crescut temperatura, ai simptome de sarcina.... ce poate fi mai sigur de atat smile.Iti mai zic odata , tu faci ce vrei , dar eu zic ca in cazul tau sarcina cu cat e detectata mai repede cu atat mai bine pentru siguranta, sustinerea si viata copilului in pantecele tale... de aceea am fost putin insistenta zilele trecute... nu a fost din curiozitatea mea de a vedea un test de sarcina.smile... Tu stii ce vrei sa faci si sper sa iei decizia corecta... puss


“Ori de câte ori simțim că nu mai putem continua lupta cu viața, speranța ne șoptește în ureche, pentru a ne reaminti: Sunteți puternici!”

Offline

 



#477 2012-07-10 15:29:13

madalyna7
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2011-02-10
Mesaje: 4993

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 78

Cristina sad foarte trist

Offline

 

#478 2012-07-10 15:40:22

Ioana84
Insomniac member
De la: In Europa
Inregistrat: 2012-05-12
Mesaje: 9023

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 78

Cristinici ai dreptate,dar eu avand in casa numai 1 test,si de iese negativ,al meu nu-mi mai cumpara altul,si am zis macar sa vad de vine ciclu pe 12,ca dupa grafic,avand ovulat mai repede,DUPA EL,ca nu se stie cand am ovulat,zice ca duminica ar fi trebuit sa-mi vina ciclu,eu azi sunt marti,si joi aveam ziua ciclonului,aici de nu ai un test de sarcina pozitiv,nu se uita nimeni la tine,si cand m-am dus data trecuta cu beta de 33,9 se uita crucis la mine,nu stiu de ce,cand e normal una sa inceapa vizitele,cand misca copilul????Ce m-am ofticat,de aia vreau un test pozitiv,ca automat ce testul e pozitiv,si beta e mai mare,zic eu.Ca de vaca mea de doct mi-ar pune pe trimitere un cod,pentru femeile insarcinate,as face beta la 2 zile gratis,dar nu vrea idioata.Ufffaaa ce ma enervez.Pup la tine ca esti draguta si-mi scrii.Si eu stiam ca tre sa coboare temp,la 14 zile de la ovulatie,dar acum sa vad ce mi-a rezervat DD.


Grafic 1 http://www.fertilityfriend.com/home/409c34 Amina hjarta 22-10-2013
Grafic 2 http://www.fertilityfriend.com/home/5484d6
Noel hjarta 26-10-2015 + surpriza Daniel  25-09-2018

Offline

 

#479 2012-07-10 15:42:52

ochii_mei
Sr. member
De la: Iasi
Inregistrat: 2009-04-24
Mesaje: 1579

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 78

alesandra a scris:

ochii cat ai slabit cu dieta dukan. si ai tinut-o asa cum trebuie?

Am slabit 8 kg in 5 sapt; sa spunem ca am tinut-o cum trebuie, dar am mai gustat un fruct, sau ceva ce faceam mancare ptr sot....gustat nu mancat...
Ar mai fi trebuit sa o tin pana aj la greutatea ideala, si dupa sa reintoduc treptat toate alimentele, dar bebe nu ma mai lasa acum a tin dieta.

Ioana, ce ti-as trimite cateva teste de as putea...dar pana ajung la tine testele sigur numai ai nev de ele, ca il ai pe al tau pozitiv.

Ultima oara a fost editat de ochii_mei (2012-07-10 15:46:43)


Doamne,Iti multumim pentru minunea aparuta in viata noastra!

Offline

 

#480 2012-07-10 15:47:28

alesandra
Insomniac member
De la: orasul pierdut
Inregistrat: 2012-01-20
Mesaje: 8308

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 78

da stiu despre dieta si e cam stricta mi se pare greu fara legume si fructe sad
da tu nu poti,lasa ca o reiei dupa ce vine bebe wink


Luxul tine de bani,eleganta de educatie...
Le ofer respectul meu celor care îl merită. Cu restul sunt doar civilizata!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#481 2012-07-10 15:51:59

ochii_mei
Sr. member
De la: Iasi
Inregistrat: 2009-04-24
Mesaje: 1579

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 78

alesandra a scris:

da stiu despre dieta si e cam stricta mi se pare greu fara legume si fructe sad
da tu nu poti,lasa ca o reiei dupa ce vine bebe wink

Pai fara legume nu e, ca alternezi zile fara legume cu zilele cu legume..... fructele erau o probl si la mine.


Doamne,Iti multumim pentru minunea aparuta in viata noastra!

Offline

 

#482 2012-07-10 15:52:37

Ioana84
Insomniac member
De la: In Europa
Inregistrat: 2012-05-12
Mesaje: 9023

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 78

trombon  trombon  trombon  trombon

Sunteti la somn,la ora de frumusete????

Fetele?????


Grafic 1 http://www.fertilityfriend.com/home/409c34 Amina hjarta 22-10-2013
Grafic 2 http://www.fertilityfriend.com/home/5484d6
Noel hjarta 26-10-2015 + surpriza Daniel  25-09-2018

Offline

 

#483 2012-07-10 15:54:02

alesandra
Insomniac member
De la: orasul pierdut
Inregistrat: 2012-01-20
Mesaje: 8308

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 78

da asa doar in prima perioada am inteles ca nici legume si nici fructe.. apoi combini proteine  si proteine + legume


Luxul tine de bani,eleganta de educatie...
Le ofer respectul meu celor care îl merită. Cu restul sunt doar civilizata!

Offline

 

#484 2012-07-10 15:54:37

ochii_mei
Sr. member
De la: Iasi
Inregistrat: 2009-04-24
Mesaje: 1579

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 78

alesandra a scris:

da asa doar in prima perioada am inteles ca nici legume si nici fructe.. apoi combini proteine  si proteine + legume

prima perioada e vb de cateva zile....eu am ales 5 zile....si nu mi-a fost greu


Doamne,Iti multumim pentru minunea aparuta in viata noastra!

Offline

 

#485 2012-07-10 15:55:43

cristina28
Hero member
Inregistrat: 2012-04-13
Mesaje: 2636

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 78

Ioana eu in cazul tau l-as fi facut si pe celalat si explicat la sot ca nu mai  vreau sa pierd inca odata sansa de a-mi tine copilul in brate pentru ca el se incapataneaza sa ia un test de sarcina... chiar as fi cumparat unul de la farmacie  de 15 euro de 100 de euro ....in cazul asta nu trebuie sa ne mai gandim la bani, ii cheltuim oricum pe orice altceva iar cand sunt momente de acest gen ne gandim la bani.
Dupa cum ai spus si tu ... trebuie sa astepti pana ajungi la un medic ginecoloc, la analize, 6 saptamani la ecograf. De aceea cu cat mai repede cu atat mai bine pentru siguranta copilului tau.Nu trebuie sa astepti cat a facut Ochisori,ea nu a pierdut sarcini ... nu se stie cu acest risc , e la prima sarcina deci...sunt cazuri total diferite.
Iar testul pe care l-ai facut nu a fost negativ, a fost invalid.... adica nu a fost bun sau.. cum mi s-a intamplat mie l-am lasat mai mult in pipilica si de aceea s-a format aceea pata dupa linia de testare... te asigur 100% ca aceea pata era a doua liniuta iar testul pozitiv..La mine s-a intamplat la un test de ovulatie digital, el mi-a aratat pozitiv ( fata smile-zambitoare).... pentru a detectat hormonul iar ue cand am scos banda a doua liniuta nu era de fapt, era o pata .
Inca odata iti spun ca tu faci ceea ce doresti , esti matura si stii cel mai bine ce decizie vei lua.. sau ai luat.
Eu poate sunt mai ...batuta`n cap, fricoasa, si ma gandesc cu spaima la ce e mai rau...


“Ori de câte ori simțim că nu mai putem continua lupta cu viața, speranța ne șoptește în ureche, pentru a ne reaminti: Sunteți puternici!”

Offline

 

#486 2012-07-10 15:56:08

aprilus
Full member
Inregistrat: 2012-07-04
Mesaje: 686

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 78

of ca pierdusem firul.........venise o colega in povesti.
si al meu a slabit 5 kg in 1 saptamana cu dieta atkinson(cred ca asa ii zice) si si asta era tot asa doar carne si proteine fara fructe si legume primele 2 sap si apoi introduse treptat.
ochii_mei dar ai slabit foarte mult........mie imi e frica de diete sa nu imi stric stomacul , ca si asa nu e el foarte sanatos.


''Orice copil e un pui de fluture, ce zburdă zglobiu de colo-colo și-i dă vieții culoare. ''

Offline

 

#487 2012-07-10 15:56:52

ochii_mei
Sr. member
De la: Iasi
Inregistrat: 2009-04-24
Mesaje: 1579

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 78

Ioana, sigur ai precizat in urma, dar nu am recuperat chiar tot ce ati scris in toat casutele, pana sa ma alatur, unde stai mai exact ?
Draga Aprilus, eu am ulcer din clasa a12-a, si iti spun sigur, stomacul nu mi l-am stricat, si am slabit frumos, uniform, si si celulita se estompeaza bine....daca o tineam pana la capat fotomodel ma faceam:))  rotfl2

Ultima oara a fost editat de ochii_mei (2012-07-10 16:01:20)


Doamne,Iti multumim pentru minunea aparuta in viata noastra!

Offline

 

#488 2012-07-10 16:01:01

Ioana84
Insomniac member
De la: In Europa
Inregistrat: 2012-05-12
Mesaje: 9023

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 78

Cristina multumesc draga prietena,eu zic asa,si dau sfaturi,dar cand e vorba de mine,sunt cea mai fricoasa,ma inmoi toata si ma emotionez.O sa fac testul joi dimineata promit.Si eu m-am gandit de unde venea tot rozul ala pe test,ca linia de control era stabila de acum,si cum a reusit sa se faca roz in loc de alb.Am o frica cat mine de mare,ca joi testul e negativ,nu stiu de ce.Adevarul ca beta zice tot,o sa ma duc sa fac si beta joi,asa stiu sigur.Maine dupa amiaza ma duc la doctorita si iau trimitere pentru beta si joi ori la bal ori la spital cu mine.Pup si multumesc


Grafic 1 http://www.fertilityfriend.com/home/409c34 Amina hjarta 22-10-2013
Grafic 2 http://www.fertilityfriend.com/home/5484d6
Noel hjarta 26-10-2015 + surpriza Daniel  25-09-2018

Offline

 

#489 2012-07-10 16:02:45

Madlena06
Hero member
Inregistrat: 2012-02-13
Mesaje: 3364

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 78

Buna fetele. Am ajuns acasa, insa peste 2 ore trebe sa ies iar, sa merg la farmacie sa ii cumpar sotului ceva pt ochi, i-a intrat ceva aseara, nu stie nici el ce si-l deranjeaza, s-a si inrosit, s-a spalat si cu ceai aseara... offf...
Angel sper ca e mai bine Mika ta  puss
Wawwwww ce faina coronita, esti tare   rock
Ochii daca am inteles eu bine ai mai facut un test si a iesit tot pozitiv  smile pai eu nu ma indoiam nici de primul, dar e bine ca ai verificat. Ia si pregateste si tu o cina romantica pt sot diseara.... ce frumos ca veti deveni parinti  hjarta
Am citit ca ai tinut dieta, imi zici si mie de care, sau trimite-mi te rog pe email dieta daca o ai, caci si eu vreau sau dau jos in jur de 8 kg. Multumesc anticipat  kram
Ioana ti-am zis ca la parafarmacie gesesti teste ieftine, cu 5 euro mai putin ca in farmacie. Eu dau 15 euro pe 2 teste la parafarmacie.
Si.... eu sunt cam sigura ca esti gravi  rodnar ai temperaturile prea mari si putin oscilante, cam incepe sa semene cu tabelul lui Lavy  tummenupp dar eu mai astept putin ca sa te felicit, astept testul.
Cris8 ma bucur ca esti bine !!!!   kram  par
Sonia oooo distractie placuta astazi  tummenupp
Lavy bafta cu rezultatul analizelor kram . Cred ca ti-a fost rau ca ti-au recoltat sange si pe caldura asta e naormal, nu te ingrijora.
Time par
Cristina   puss 

Am fost azi-dimineata la un laborator sa intreb cat costa analizele de sange ce le-am enurmerat ieri (pt fetele ce nu au intrat ieri sunt analizele ce se recomanda la pierderi de sarcina, indiferent cum s-a pierdut sau in cazul in care o femeie nu ramane gravi) si mi-au zis ca nu le fac pe toate, din 12 .. fac 8 analize si costa 540 euro !!!!  Ma asteptam la asa ceva, sotul a mutit cand l-am sunat. Acum trebe sa caut in alta parte, poate e mai ieftin. Ma rog sa ma ajute Dumnezeu.


Doamne rugaciune iti multumesc din suflet pentru printesa din viata noastra bebe
Visul nostru s-a implinit, in august 2014 am devenit mama  hjarta

Offline

 

#490 2012-07-10 16:02:50

ochii_mei
Sr. member
De la: Iasi
Inregistrat: 2009-04-24
Mesaje: 1579

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 78

Ioana84 a scris:

Cristina multumesc draga prietena,eu zic asa,si dau sfaturi,dar cand e vorba de mine,sunt cea mai fricoasa,ma inmoi toata si ma emotionez.O sa fac testul joi dimineata promit.Si eu m-am gandit de unde venea tot rozul ala pe test,ca linia de control era stabila de acum,si cum a reusit sa se faca roz in loc de alb.Am o frica cat mine de mare,ca joi testul e negativ,nu stiu de ce.Adevarul ca beta zice tot,o sa ma duc sa fac si beta joi,asa stiu sigur.Maine dupa amiaza ma duc la doctorita si iau trimitere pentru beta si joi ori la bal ori la spital cu mine.Pup si multumesc

Ioana, joi timi o sa tinem toate pumnii, dar cred ca e cu ochi sigur  applause


Doamne,Iti multumim pentru minunea aparuta in viata noastra!

Offline

 

#491 2012-07-10 16:07:40

madalyna7
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2011-02-10
Mesaje: 4993

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 78

Madlena puss cam asa scumpe sunt si la noi analizele. multa bafta sa gasesti mai ieftin goodluck

apropo de dieta dukan. cunosc si eu o tipa care a slabit f mult. vreo 15 kg in 3 luni.
mie, sincer, mi se pare cam complicata nustiu

Offline

 

#492 2012-07-10 16:07:44

Ioana84
Insomniac member
De la: In Europa
Inregistrat: 2012-05-12
Mesaje: 9023

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 78

Ochisori stau in Italia in oras Forl?,de ce ma intrebi?Pup si stiu sigur ca vii cu galeria pentru mine joi,sper sa va dau si o veste buna.Pup

Madlena uite o sa ma interesez,promit,maine cand ma duc spre doctorita mea o sa intru sa intreb.Multumesc ca mi-ai scris.Pup la tine.


Va pupik pe toate.


Grafic 1 http://www.fertilityfriend.com/home/409c34 Amina hjarta 22-10-2013
Grafic 2 http://www.fertilityfriend.com/home/5484d6
Noel hjarta 26-10-2015 + surpriza Daniel  25-09-2018

Offline

 

#493 2012-07-10 16:08:59

aprilus
Full member
Inregistrat: 2012-07-04
Mesaje: 686

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 78

da asa e ioana e cu ochisori cum zice ochii_mei.
ochii _mei , imi pare rau ca ai ulcer, poate ca e doar o scuza sa nu ma apuc de dieta, ca stiu ca o sa am niste pofte de dulce si fructe. si daca ma apuc de cura cine mai da iama in frigider la 12 noaptea?nimeni...voraba a lui al meu sunt ca dihorul noaptea, nu am liniste daca nu bag ceva in gura.


''Orice copil e un pui de fluture, ce zburdă zglobiu de colo-colo și-i dă vieții culoare. ''

Offline

 

#494 2012-07-10 16:09:42

ochii_mei
Sr. member
De la: Iasi
Inregistrat: 2009-04-24
Mesaje: 1579

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 78

Ioana84 a scris:

Ochisori stau in Italia in oras Forl?,de ce ma intrebi?Pup si stiu sigur ca vii cu galeria pentru mine joi,sper sa va dau si o veste buna.Pup

Madlena uite o sa ma interesez,promit,maine cand ma duc spre doctorita mea o sa intru sa intreb.Multumesc ca mi-ai scris.Pup la tine.


Va pupik pe toate.

Intreb ca si tatal meu e in italia, si am facut si eu doua concedii acolo


Doamne,Iti multumim pentru minunea aparuta in viata noastra!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.