homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 78-45


#837 2012-07-11 19:54:26

timean86
Addicted member
Inregistrat: 2008-10-27
Mesaje: 14965

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 78

Buck, foarte faina camera hjarta


D+T= hjarta = A "sans vous ma vie n'est qu'un décor qui brille, vide de sens"

Offline

 



#838 2012-07-11 19:56:01

cristina28
Hero member
Inregistrat: 2012-04-13
Mesaje: 2636

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 78

I hjarta scorpions .... parintii mei sunt puss


“Ori de câte ori simțim că nu mai putem continua lupta cu viața, speranța ne șoptește în ureche, pentru a ne reaminti: Sunteți puternici!”

Offline

 

#839 2012-07-11 19:57:20

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 78

cristinica puss da, a trecut tusea si sunt ff bucuroasa din cauza asta smile
iar cu bebeii care sunt la congelat...m-am gandit mereu ce voi face cu ei, m-ar durea sufletul sa le zic sa ii distruga, chiar daca sunt doar la stadiul de 4 celule totusi sunt copiii nostri...iar acum ca s-a prins doar unul, clar o sa le dau sansa la toti sa traiasca, altfel nu m-as simti bine deloc...
SIGUR anul asta e si randul tau sa ai burtica kram

buck, ce e ala sindromul nest??


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#840 2012-07-11 19:57:56

Lothraine
Insomniac member
De la: Resitza
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 9962

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 78

la noi eu și mama big_smile


Trăiește astăzi. Pentru ieri suntem morți, iar pentru mâine nu ne-am născut încă. http://www.fertilityfriend.com/home/39c73d 33+

Offline

 

#841 2012-07-11 19:59:13

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 78

noi iesim  la plimbare.in sf veni C! wave


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

 Publicitate


loading...

#842 2012-07-11 20:01:41

florariu
Full member
De la: sebes alba
Inregistrat: 2012-05-16
Mesaje: 395

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 78

Buna fetele!
Am intrat si eu putin ca mie roau de cateva zile de  mor incet , am tot sperat sa imi treaca dar se pare ca nu , tot ce manac  dau afara  si apa , burta ma doare ingrozitor  in partea ovarelor si  capul nu va mai zic , nu stiu ce e cu mine  deabea sunt in stare sa fac ceva  tremur ca varga , temepratura nu am insa sunt foarte  balonata  .Mi-am repetat testul de sarcina e negativ  l-am  facut  acum 5 minute  ca ma ia plansul din orice  si sunt de o sensibilitate rara  si pielea mi se inroseste daca mi-e cald si ma doare zica ca si ficatul , plus ca  mai am si o  frumoasa diaree , stiu ca nu-i frumos ce spun dar ma tot gandesc ce poate fi .In  urma cu doua zile am mai facut un tes  tot negativ a fost.La extrauterina  iasa la test ?A  si am mai vrut sa stiu daca  mie trebuie sa imi vina pe 15  pot fi  neconcludente testele ?Va rog sa imi raspundeti ca nu mai stiu ce sa fac.


Ranile nu se vindeca  niciodata, dar ne obisnuim noi sa traim cu ele!
http://www.fertilityfriend.com/home/3d92df/

Offline

 

#843 2012-07-11 20:09:09

cristina28
Hero member
Inregistrat: 2012-04-13
Mesaje: 2636

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 78

Sunt persoane diferite ai mei chiar daca sunt in aceeasi zodie.Tata 5 noi. e foarte destept cu spirit de afaceri foarte dezvoltat,foarte sensibil,zgarcit,glumet dar si foarte serios cand este necesar.Pare o persoana severa,serioasa dar daca ii intri sub piele l-ai cucerit.Nu ii place munca fizica... dar creierul si-l pune prea mult la munca uneori.Foarte organizat si il citez: "cu un zambet sagalnic"  chicot ....
Mama pe 21 noi. foarte muncitoare fizic,are un serviciu de barbat.. de aceea e barbatoasa,fricoasa, nu e in stare sa faca un pas riscant in viata...ii este frica de esec,foarte sensibila iar de aceea de multe ori e pacalita pentru ca ar da orice cand vede/aude pe cineva ca ii e rau sau o duce rau.Isi iubeste copii dar e putin severa si nu isi arata sentimentele.. e mai rece iar cateodata nu e bine.Conduce mai bine ca un barbat si iubeste sa stea la volan.Cum e foarte sensibila pune tot la suflet si sufera foarte mult.Nu e foarte glumeata si nici foarte citita dar ceea ce stie si face nu greseste niciodata.Ii place sa gateasca dar nu sa fie o super bucatareasa si sa nu stea foarte mult pentru a face acel preparat...
Hai ca m-am intins nu gluma, imi cer scuze. smile

Ultima oara a fost editat de cristina28 (2012-07-11 20:11:15)


“Ori de câte ori simțim că nu mai putem continua lupta cu viața, speranța ne șoptește în ureche, pentru a ne reaminti: Sunteți puternici!”

Offline

 

#844 2012-07-11 20:14:40

Lothraine
Insomniac member
De la: Resitza
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 9962

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 78

Cristina, și mama e ?n 21 nov big_smile...


Trăiește astăzi. Pentru ieri suntem morți, iar pentru mâine nu ne-am născut încă. http://www.fertilityfriend.com/home/39c73d 33+

Offline

 

#845 2012-07-11 20:20:14

cristina28
Hero member
Inregistrat: 2012-04-13
Mesaje: 2636

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 78

wow Ce coincidenta Hell  chicot .
Vroiam sa spun mai sus ca persoanele sunt foarte diferite chiar daca sunt in aceeasi zodie.. poate difera decada.. sau mai stiu eu ce.. nu ma pricep bine.
Dar de ce sa mint acum, mi s-a intamplat sa "judec" mai demult dupa zodie.... ma luase nebunia cu ele .. unu , doi intrebam o persoana in ce zodie e rotfl2 .
Seamana mamele noastre din cate am descris?.. bine in mare pentru ca fiecare persoana are personalitatea ei smile.

L.E. Flor, pot fi atat timp cat le faci dupa masa , de ex. acest test facut azi.... sper sa fie bebe  goodluck .... hai ca mai sunt 3 zile si ai sa vezi...
aaa nu cumva te gandesti prea mult daca e bebe sau nu?... te simt foarte agitata.. sau poate din cauza starilor pe care le ai puss... bea ceaiuri sau ia no-spa .. uf nu stiu exact ce sa te indrum cesafac

Ultima oara a fost editat de cristina28 (2012-07-11 20:23:26)


“Ori de câte ori simțim că nu mai putem continua lupta cu viața, speranța ne șoptește în ureche, pentru a ne reaminti: Sunteți puternici!”

Offline

 

#846 2012-07-11 20:22:41

florariu
Full member
De la: sebes alba
Inregistrat: 2012-05-16
Mesaje: 395

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 78

heloo  fetele  va rog dati-mi un sfat , a observat sotul  ceva  la testul meu au trecut  10 min de cand l-am facut  s-a pozitivat usor e posibil sa fie asa ?Sa nu credeti ca am inebunit  va rog  ajutati-ma!


Ranile nu se vindeca  niciodata, dar ne obisnuim noi sa traim cu ele!
http://www.fertilityfriend.com/home/3d92df/

Offline

 

#847 2012-07-11 20:23:01

Lothraine
Insomniac member
De la: Resitza
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 9962

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 78

Cristina, pe ici pe colo seamănă, dar știi tu, nu sunt 2 degete la fel, darămite 2 oameni.

Flor puss eu aș merge la medic, chiar de ai fi gravidă, nu ai avea de pe acum simptome dacă abia ?n 15 tre să-ți vină menstra. Să nu fie altceva. Fugi la doctor.


Trăiește astăzi. Pentru ieri suntem morți, iar pentru mâine nu ne-am născut încă. http://www.fertilityfriend.com/home/39c73d 33+

Offline

 

#848 2012-07-11 20:25:50

cristina28
Hero member
Inregistrat: 2012-04-13
Mesaje: 2636

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 78

Excact Hell puss....
Gandindu-ma acum ... ca imi aminti ca tie iti place sa conduci, mamei mele de asemenea.... tata sa nu auda rotfl .... si el ca sa fie cocos zice mereu ca e facut sa fie sef, sa stea in dreapta rotfl ....

poti pune o poza Flor???... mai mare asa
Daca sunt 2 liniute si tinand cont de faptul ca e facut seara atunci e bebe draga mea dar cum spune si Hell, cu starile astea... e bine mers la medic cel mai repede pusspusspuss


“Ori de câte ori simțim că nu mai putem continua lupta cu viața, speranța ne șoptește în ureche, pentru a ne reaminti: Sunteți puternici!”

Offline

 

#849 2012-07-11 20:26:40

florariu
Full member
De la: sebes alba
Inregistrat: 2012-05-16
Mesaje: 395

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 78

Data trecuta  exact asa am patit  dormeam mult eram agitata  si  nu puteam manca  era tot in iulie cand mi-am dat seama  dar oare daca  ma duc la spital  mi-ar face o beta ?Ieri am luat un ibuprofen poate afecta ? uf atatea intrebari   va rog  vb cu mine ,nu mai pot bea cafea mi-e greata si in acelasi timp pofta   am rarit si tigrile  , inca nu le-am lasat ca mi-e foarte greu fara ele  am atatea nelamuriri  va rog sa ma  sprijiniti , imi vine sa plang  din orice sunt extrem de sensibila, ar trebuii sa iau ceva de sustinere in caz ca e ?
  L.E: POT PUNE DAR SE VEDE FOARTE SLAB  SI  DIN CAUZA BLITULUI NU SE VEDE NICI CEA DE CONTROL UFA !

http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/63021_11072012560.jpg


http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/63021_11072012561.jpg

Ultima oara a fost editat de florariu (2012-07-11 20:35:32)


Ranile nu se vindeca  niciodata, dar ne obisnuim noi sa traim cu ele!
http://www.fertilityfriend.com/home/3d92df/

Offline

 

#850 2012-07-11 20:30:10

cristina28
Hero member
Inregistrat: 2012-04-13
Mesaje: 2636

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 78

Iubita cel mai indicat e un medic in aceste momente... acum mi-am adus aminte ca starile exact pe care le ai tu pot fi de la o gastroenterita.... cred ca am zis bine, imi vine mai mult in spaniola cesafac..... deci mers la urgent si firar sa fie .... NU ibuprofen iubita, paracetamol slab, ceaiuri de tei, liniste, relax, bai calai.... nu pastilele alea.Mergi la urgente ... un medic stie ce tratament sa.ti dea si ce diagnostic sa.ti puna... noi ne spunem parerea si ce consideram ca e.. sad


“Ori de câte ori simțim că nu mai putem continua lupta cu viața, speranța ne șoptește în ureche, pentru a ne reaminti: Sunteți puternici!”

Offline

 

#851 2012-07-11 20:34:41

Lothraine
Insomniac member
De la: Resitza
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 9962

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 78

Flor, au zic că e linie de uscare dacă a apărut după cele 10 minute indicate pentru citire. Nu va afecta ibuprofenul nici dacă e bebe pentru că ?n primele 21 de zile de la concepție nu se transmite către embrion nimic din ce ia mama. Ne-a făcut DD cu cap.


Trăiește astăzi. Pentru ieri suntem morți, iar pentru mâine nu ne-am născut încă. http://www.fertilityfriend.com/home/39c73d 33+

Offline

 

#852 2012-07-11 20:37:31

florariu
Full member
De la: sebes alba
Inregistrat: 2012-05-16
Mesaje: 395

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 78

O Sa Par Caraghioasa Dar  Nu Se Vede Din Poze Dar Este Foarte  Vaga  Linia  Si Nu E Cea De  Uscare Iubita Ca E La Distanta De Locul Unde Se Tewrmina Linia  Aia  De Lipire Pt  Max

PE TIKER IN JOS ASTA SCRIE :

Test Date:    July 19, 2012
Intercourse Timing:
(See the Intercourse Timing Analyzer)        Cycle Day    
O-3    O-2    O-1    O    O+1    Score
                       High

Temperatures above Cover Line:    11
Top Signs:    Frequencies of your top signs on pregnancy charts at 11 DPO:
Cramps:18.8%, Gassy:11.5%, Backache:9%, Headache:6.4%, Skin Break-Out:5.3%, Heartburn:4.1%, Irritability:4%
What's this...
Pregnancy Test Probability:    49.1% of positive pregnancy test are reported before 11 DPO in the HPT Gallery. Results per Brand
What's this...
Spotting Factor:    No spotting recorded for the current day.
What's this... || Search Charts With Spotting[color=#FF0000]
Early Pregnancy Signs:     52pts
What's this || Early Pregnancy Signs Estimator || Hide
Due Date:    If you conceived this cycle your due date would be:
March 23, 2013
Summary:    At least 2 cycles are necessary to accurately determine your usual cycle length and luteal phase. Without this information, Fertility Friend is suggesting to wait 18 days after ovulation before testing.

Ultima oara a fost editat de florariu (2012-07-11 20:42:51)


Ranile nu se vindeca  niciodata, dar ne obisnuim noi sa traim cu ele!
http://www.fertilityfriend.com/home/3d92df/

Offline

 

#853 2012-07-11 20:43:17

timean86
Addicted member
Inregistrat: 2008-10-27
Mesaje: 14965

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 78

Flor du-te la urgente. zi-le de starile tale si ca s-ar putea sa fii gravi. goodluck goodluck


D+T= hjarta = A "sans vous ma vie n'est qu'un décor qui brille, vide de sens"

Offline

 

#854 2012-07-11 20:43:19

Lothraine
Insomniac member
De la: Resitza
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 9962

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 78

flor, linia de uscare apare unde trebuie să apară linia de test. doar că nu apare ?n intervalul de citire


Trăiește astăzi. Pentru ieri suntem morți, iar pentru mâine nu ne-am născut încă. http://www.fertilityfriend.com/home/39c73d 33+

Offline

 

#855 2012-07-11 20:44:45

cristina28
Hero member
Inregistrat: 2012-04-13
Mesaje: 2636

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 78

Flor ce apare pe graficul de la FF nu trebuie foarte mult luat in considerare pentru ca se ia dupa semnele/simptomele pe care noi le bifam.
Acum poate par aiurea eu dar nu poti incerca o fotografie cu lumina din spatele tau(chiar daca e bec ) si fara blitz... ar putea iesi mai bine.


“Ori de câte ori simțim că nu mai putem continua lupta cu viața, speranța ne șoptește în ureche, pentru a ne reaminti: Sunteți puternici!”

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.