homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 78-76


#1426 2012-07-13 19:11:36

AmaliaRaluca1985
Hero member
Inregistrat: 2011-06-28
Mesaje: 2634

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 78

pup si eu fetel mele dragi din nou.u ir avusei zi grea din cauza problemei mele..noroc cu a mica ca e cumintica. acu astept sa vina cumnta mea pe a noi si probabil ca o sa ies cu ea si cu a mica la plimbare. maine avem o pomana si un botez pe seara.
vai ce calduri se anunta in weekend....


un pui de om a facut sa pluteasca de fericire o mama si un tata. Bine ai venit in viata noastra, fetita draga!
Si-ai sa cresti mare, si-ai sa inveti despre luna, despre prieteni si despre viata. O, de-ai ramane asa mica si fericita, gangurind catre mine cu ochi mari si calzi...

Ana, Îngeraș drag!

Offline

 



#1427 2012-07-13 19:11:56

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 78

stormulachis lol


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#1428 2012-07-13 19:13:08

alesandra
Insomniac member
De la: orasul pierdut
Inregistrat: 2012-01-20
Mesaje: 8308

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 78

offf happy supa numai tu stii ce e in sufletul tau puss
si eu simt o durere in suflet cand aflu de o graviduta,dar ma si bucur pentru ea,nu pot altfel, e un suflet caruia i-a fost sortit sa vina pe lume si s-a nimerit la ea....poate candva se va nimeri si la noi rugaciune]
amalia puss da cica e jale in week supa
dar tu la doctor nu poti rezolva cumva cu hemoroizi aia sad

Ultima oara a fost editat de alesandra (2012-07-13 19:13:58)


Luxul tine de bani,eleganta de educatie...
Le ofer respectul meu celor care îl merită. Cu restul sunt doar civilizata!

Offline

 

#1429 2012-07-13 19:15:17

Lothraine
Insomniac member
De la: Resitza
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 9962

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 78

la mine sunt 14 (paisprezece)  grade celsius big_smile


Trăiește astăzi. Pentru ieri suntem morți, iar pentru mâine nu ne-am născut încă. http://www.fertilityfriend.com/home/39c73d 33+

Offline

 

#1430 2012-07-13 19:16:23

alesandra
Insomniac member
De la: orasul pierdut
Inregistrat: 2012-01-20
Mesaje: 8308

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 78

hell ce bine vreau si eu putin cold


Luxul tine de bani,eleganta de educatie...
Le ofer respectul meu celor care îl merită. Cu restul sunt doar civilizata!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1431 2012-07-13 19:17:52

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 78

stormulachis va si la sora mea cica s-a incalzit,s-au facut 16 grade lol la ea ploua incontinuu.

la noi anuntara 41 de grade la umbra duminica neutral

amalia,auzisi de accidentu din mehedinti?


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#1432 2012-07-13 19:18:01

AmaliaRaluca1985
Hero member
Inregistrat: 2011-06-28
Mesaje: 2634

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 78

dr mi-a prescris crema sau supozitioare proctolog...am luat 6 mi-a fost mai bie, dar a revenit problema ca nu am regalt tranzitul intestinal si alaptand nu pot sa bag asa necontrolat. acum am inceput sa introduc din nou supozitoare, cate unul pe zi si beau ceai de urzica, ceai si de lactatie ca tot plante sunt...ca sa reglez cumva. asta e...or trece ei ce sa facem....dar sunt groaznici!
sonia da auzii...doamne fereste!

Ultima oara a fost editat de AmaliaRaluca1985 (2012-07-13 19:18:28)


un pui de om a facut sa pluteasca de fericire o mama si un tata. Bine ai venit in viata noastra, fetita draga!
Si-ai sa cresti mare, si-ai sa inveti despre luna, despre prieteni si despre viata. O, de-ai ramane asa mica si fericita, gangurind catre mine cu ochi mari si calzi...

Ana, Îngeraș drag!

Offline

 

#1433 2012-07-13 19:18:16

be_happy
Platinum member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 20885

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 78

Nu Sonia, nu e invidie, desi asa e interpretata. Sau poate e, nici nu stiu..Nici nu vreau sa ma inteleaga nimeni, decat F, da azi si cu el m-am luat sad Deh, cum n-am dormit noaptea trecuta suntem obositi.
Si chiar de n-o fi de FIV e drumul lung pana la bebe si tot ma intreb de ce sa trec eu prin asta? De ce noi? De ce nu putem fi si noi normali? Ca pana ajung sa am bebe n-o sa mai am pe nimeni in jurul meu. Ca eu nu mai am chef sa vorbesc cu nimeni, nu mai zic sa ies. Noroc ca mai trece sora mea pe la mine sad

Ales eu am aproape de mine 2 gravidute + mama finutei cu bebe mic. Ma bucur ptr ele, da n-am chef sa stiu detalii. Ca abia incerc sa uit, nu mai stiu la ce sa ma gandesc ca sa imi scot din minte...

Si stiu stiu ca sunt ingrozitoare.

Ultima oara a fost editat de be_happy (2012-07-13 19:20:28)

Offline

 

#1434 2012-07-13 19:20:28

Rose
Hero member
Inregistrat: 2007-08-30
Mesaje: 2547

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 78

Hello, fetele!
Sonia, daca aia mica de la asistenta maternala e asa adorabila, n-ar putea s-o ia Dirida?


21.04.2013 -  bebic Bebe Chitaila
www.pisicamov.ro

Offline

 

#1435 2012-07-13 19:21:22

angel_sweety
Platinum member
Inregistrat: 2008-08-08
Mesaje: 22808

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 78

amalia curaj gaina ca te tai , la mine au trecut dupa 6 luni, adica acusica rotfl

fetelor puss cata forta aveti in voi, nici nu va imaginati, va credeti slabe, nsa sunteti cred ca celel mai puternice persoane pe care le-am cunoscut, eu nu stiu ce as fi facut in locul vostru, nu as fi avut puterea sa ma ridic dimineata din pat

asa e costumatia mea ,e simpla dar lejera , stiu ca nu prea pare de botez, dar e in ton c biserica , ca si aia e sipla tare , micuta asa, o casuta
visslar  visslar

Ultima oara a fost editat de angel_sweety (2012-07-13 23:03:42)


un falfait de ingeras a devenit glasul unei minuni , 23 decembrie ora 22si 44 min
Cand viata-ti da o suta de motive ca sa plangi, arata-i ca ai 1000 de motive ca sa zambesti
http://www.fertilityfriend.com/home/322f77

Offline

 

#1436 2012-07-13 19:21:30

AmaliaRaluca1985
Hero member
Inregistrat: 2011-06-28
Mesaje: 2634

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 78

happy nu esti ingrozitoare deloc..si niciuna din voi nu trebuie sa ganditi asa. desi sunt multi care judeca inainte sa incerce macar sa inteleaga problema...pentru ca ce Dzeu sa faci copiii e cel mai usor.imi amintesc inainte sa ramana cumnata mea gravida un cuplu le-a zis..apucati-va voi de copil ca nu e asa usor de facut, uite la nboi a durat 4 ani pana s-a prins.
angel subscriu la ce ai spus legat de fete!
iar tinuta ta e foarte ok...mai ales ca tot botezul e in stilul aceste mai nonconformist

Ultima oara a fost editat de AmaliaRaluca1985 (2012-07-13 19:22:59)


un pui de om a facut sa pluteasca de fericire o mama si un tata. Bine ai venit in viata noastra, fetita draga!
Si-ai sa cresti mare, si-ai sa inveti despre luna, despre prieteni si despre viata. O, de-ai ramane asa mica si fericita, gangurind catre mine cu ochi mari si calzi...

Ana, Îngeraș drag!

Offline

 

#1437 2012-07-13 19:22:40

cristina28
Hero member
Inregistrat: 2012-04-13
Mesaje: 2636

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 78

Angel, puss  puss  puss  foarte frumoase versurile... si mie imi placu mult ultimul vers puss
Sonica, vorbeam aseara cu al meu si chiar am discutat de ceea ce o sa ni se spuna cu siguranta...
fumatul interzis, dieta de slabit, mai multa miscare etc.Ne-am gandit ca si al meu sa-si schimbe munca asa va face si miscare nu va sta pe scaun toata ziua,vom fi amundoi mai mereu .... sa vedem acum, oricum la rezultate foarte bune nu ne asteptam.... nici nu avem de ce .
HSG unde l-ai facut, tot ma macina gandul sa il fac si stiu ca daca nu il voi face traiesc cu gandul ca pot avea ceva la trompe.. iar ovulatia o am pe 18 aug.(aprox.) cum am ciclu de 26-29 zile. exact nu stiu...si vreau sa il fac ca daca ma gandesc bine parca pana in ovulatie trebuie, nu stiu a cata zi...Eu notez tot, iau agenda cu mine si sa pot face cat mai multe pentru a vedea buba.
Mika puss, un wk placut si linistit.
Ochisori, sper sa fi bine, astept vesti numai bune.
Elenus puss, e minunata zona applause .. sunt superbe cabanutele si mari mi se paru....rustice si Doamne ajuta sa aduca bani.Felicitari parintilor applause  pentru aceasta idee wink.
Aaa felicitari pentru nota de la licenta drink ... desteapta fata wink.
Ioana, Domane Ajuta sa fie bine de data asta! puss
Scarlett puss.
Flor, pusspusspuss... scazu temperatura aia of sad.
Buck, foarte bine... relaxare cat se poate ... ai facut unghiute ca sa vada Nick cum iese din burtica piciorusele frumoase ale mamei hjarta.. va pup pe toti 3 pusspusspuss
Amalia puss...
Tya puss... poate ai facut gresit vreun test?.. sau poate ovulezi zilele urmatoare puss.
Alesuta puss
Bee puss.... mi-am luat fier de calcat.. cheltui o gramada dar a zis al meu ca daca si asta se arde le calca el foarte ieftin-in picioare rotfl
Hell,mai doare spatele? pusspusspuss 14 grade  wow


“Ori de câte ori simțim că nu mai putem continua lupta cu viața, speranța ne șoptește în ureche, pentru a ne reaminti: Sunteți puternici!”

Offline

 

#1438 2012-07-13 19:22:45

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 78

nu esti ingrozitoare,happy.deloc puss dar nu trebuie sa ne explicam ,nu ne-ar intelege.nici eu n-am iesit din casa muuult timp.n-am vorbit la telef,nimic.stiu cum e sa te inchizi,sa te intrebi in f secunda-de ce noi?cu ce-am gresit de ne-a ales pe noi 2?suntem 2 oameni normali,care muncesc,iubesc,nu sunt desfranati,nu se f..pe la colturi,nu beau,nu mananca nesanatos,fumeaza cu masura,nu injura,merg la biserica din cand in cand,de fapt la manastire,da,nu suntem piosi,da credem in Dumnezeu.bine acum C ecam satul,dar tot intra in manastire si se roaga.de ce noi totusi?si lista continua.nu stim.poate vom afla raspunsul intr-o zi.e bine totusi ca voi sunteti mult mai tineri ca noi.conteaza f mult!mai aveti timp.

rose,buna.nu ,nu ar putea sa o ia.pt ca are mama si tata in puscarie.e in grija unui asistent maternal.

angelus puss de-asta mi-e frica si mie,ca intr-o zi chiar nu o sa ma mai ridic din pat...

amalia,fu si al meu.Doamne fereste!

cristina,am facut HSG cu bilet de ladr tanase.nu cred ca iti face fara acordu unui medic.la prima medical am facut,o policlinica particulara in craiova.se face pana in Z12 parca.dupa Z 6.tu vorbeste cu tanase puss

Ultima oara a fost editat de sonia30 (2012-07-13 19:27:28)


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#1439 2012-07-13 19:25:47

be_happy
Platinum member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 20885

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 78

Angel puss Foarte draguta si lejera costumatia! Perfecta ca sa te simti in largul tau!

Tocmai asta e problema, ca nici mie nu prea imi vine sa ma ridic din pat dimineata da n-am de ales...

Amalia, nu e nici frumos ce simt. E rezultatul frustrarii. Daca numai dupa 7-8 luni sunt asa, mai incolo oare cum o sa fiu?

Exact Sonia, toate intrebarile alea fara raspuns. Nu nu trebuie sa ma explic si asta e ultimul lucru de care imi pasa. Dar vreau sa am sufletul curat, sa pot sa ma pun seara in pat ca inainte, sa nu zambesc fals, sa pot sa ma trezesc dimineata si sa n-am nicio grija. As vrea sa nu imi doresc copii. Sa nu fi vrut, sa fi urat tot ce e legat de maternitate.

Ultima oara a fost editat de be_happy (2012-07-13 19:29:44)

Offline

 

#1440 2012-07-13 19:26:09

angel_sweety
Platinum member
Inregistrat: 2008-08-08
Mesaje: 22808

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 78

amalia mersi , am probat azi si rochite sofisticate, dar parca nu se potriveau , erau frumoase dar nu ma simteam eu in ele

happy puss

Ultima oara a fost editat de angel_sweety (2012-07-13 19:27:17)


un falfait de ingeras a devenit glasul unei minuni , 23 decembrie ora 22si 44 min
Cand viata-ti da o suta de motive ca sa plangi, arata-i ca ai 1000 de motive ca sa zambesti
http://www.fertilityfriend.com/home/322f77

Offline

 

#1441 2012-07-13 19:27:21

alesandra
Insomniac member
De la: orasul pierdut
Inregistrat: 2012-01-20
Mesaje: 8308

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 78

nu esti ingrozitoare happy,viata ne incearca nu avem ce sa ii facem. kram stiu ca vei deveni mamica intr-un fel sau altul puss
ma doare sufeltul cand simt fetele ce indura durerea asta si trec prin asa ceva,dar nu avem puterea din pacate sa schimbam nimic.
si eu gandeam asa de ce eu nu am bebe,din grupul meu eu cu inca o tipa am ramas fara,ea nu isi doreste momentan,si la fel ziceam de ce nu pot fi si eu normala...dar am aflat niste vesti care m-au ingrozit zilele astea ,e vorba despre niste oameni bolnavi care zic si ei la fel de ce nu pot sa fiu si eu normal de ce mie mi se intampla asta supa si asa m-am demoralizat de rau si am zis ca ii multumesc Domnului pentru sanatate si ca usor si cu rabdare le voi face si pe celelalte
cum eu nu am bebe si intreb de ce asa nici ei nu au sanatate si intreaba de ce
m-am lungit nu stiu daca m-am exprinat corect,am fost si sunt dezamagita si sunt si bulversata .....


Luxul tine de bani,eleganta de educatie...
Le ofer respectul meu celor care îl merită. Cu restul sunt doar civilizata!

Offline

 

#1442 2012-07-13 19:28:25

AmaliaRaluca1985
Hero member
Inregistrat: 2011-06-28
Mesaje: 2634

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 78

editat

Ultima oara a fost editat de AmaliaRaluca1985 (2012-07-13 19:33:00)


un pui de om a facut sa pluteasca de fericire o mama si un tata. Bine ai venit in viata noastra, fetita draga!
Si-ai sa cresti mare, si-ai sa inveti despre luna, despre prieteni si despre viata. O, de-ai ramane asa mica si fericita, gangurind catre mine cu ochi mari si calzi...

Ana, Îngeraș drag!

Offline

 

#1443 2012-07-13 19:29:35

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 78

da,si eu mimi doresc in primul rand sa fim sanatosi.asa putem lupta!pana la capat!au trecut 2 ani.vom vedea cat va mai trece.

da,amalia.editezi te rog? big_smile

Ultima oara a fost editat de sonia30 (2012-07-13 19:30:06)


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#1444 2012-07-13 19:31:00

alesandra
Insomniac member
De la: orasul pierdut
Inregistrat: 2012-01-20
Mesaje: 8308

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 78

angel frumoasa tinuta applause
cris puss


Luxul tine de bani,eleganta de educatie...
Le ofer respectul meu celor care îl merită. Cu restul sunt doar civilizata!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.