homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Sarcina


#1 2012-07-10 10:25:31

cornelus13
Membru
Inregistrat: 2012-07-10
Mesaje: 1

sarcina

Buna, sunt noua pe acest forum si va scriu in disperare de cauza
Am facut un Fiv dupa embriotraNSFERUL DIN IUNIE 2012 totul a decurs bine.Dua 2 sapttamani am facut prima BHCG care a a iesit pozitiv, undeva la 25, apoi am repetat peste 2 zile si s-a dublat. M-am bucurat enorm,dar cand am fost chemata laq control ginecologic peste 2 saptam sarcina a fost confirmata, in schimb de atunci am inceput sa sngerea .Dr. mi-a spus sa stau linistitta ca unul dintre embrioni se elimina si de asta am sangerari. Mai aveam 2 embrioni care la acea data erau in regula. Problema e ca deja a mai trecut o saptamana timp in care eu am sangerat putin si maroniu e drept, dar si cu cheaguri de sange. M-am hotarat sa fac din nou BHCG deoarece pana la o noua consultatie mai e o saptamana. Spre stupoarea mea a iesit negativ, acum sangerez un pic mai tare, dar e rosu si tot cu cheaguri de sange.
Culmea e ca am greturi de dimineata sanii sunt tot mariti, iar maine merg la control.
Credeti ca mai am totusi o sansa sa mai fiu insarcinata? Nu am intrurupt tratamenutl cu progesteron si climen?
Sa mai am totusi o sansa sa fii ramas totusi un embrion si testul sa iasa negativ?

Offline

 



#2 2012-07-10 10:43:17

daenarys
Vizitator

Re: sarcina

nu poti sa il suni pe medicul tau sa te duci mai repede la control sa vb cu el?
cred ca doar el poate sa te lamureasca

sper sa fie totul ok

 

#3 2012-07-10 13:14:08

lucky777
Insomniac member
De la: Cluj-Napoca
Inregistrat: 2007-11-22
Mesaje: 6420

Re: sarcina

Cornelus. eu nu as mai astepta pana la programare. Suna-ti medicul pt ca e o urgenta.
Doamne ajuta sa revii cu vesti bune.


17.08.2010 Tudor Andrei smile
Doamne, iti multumesc pentru minune!

Offline

 

#4 2012-07-12 20:39:43

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: sarcina

daca beta HCG-ul e deja negativ..... imi pare rau  supa

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.