homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 23-104


#1958 2012-08-28 12:48:19

deya
Sr. member
De la: Brasov
Inregistrat: 2011-07-13
Mesaje: 1090

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 23

ziua buna burtici si mamici  puss

eu sunt chiauna ca de la ora 5 m-am trezit cu o durere de sold care se duce pana in varful degetelor de la picior  neutral  deno, parca tu ai mai avut problema asta si vroiam sa te intreb daca ai facut ceva sa mai cedeze? ca deja sunt multe nopti nedormite din motivul asta si eu inca lucrez, asa ca nu pot fi chiunila in fiecare zi

pupam toate fetele  puss


8.10.2012 — Eduard Cristian  hjarta
16.02.2014 - Alexandru Valentin hjarta

Offline

 



#1959 2012-08-28 13:00:02

angel_sweety
Platinum member
Inregistrat: 2008-08-08
Mesaje: 22808

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 23

Cris puss nu-i nimic, eu va citesc aici , chiar daca intru mai rar ca inainte


un falfait de ingeras a devenit glasul unei minuni , 23 decembrie ora 22si 44 min
Cand viata-ti da o suta de motive ca sa plangi, arata-i ca ai 1000 de motive ca sa zambesti
http://www.fertilityfriend.com/home/322f77

Offline

 

#1960 2012-08-28 13:00:58

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 23

Deya, da.  eu am hernie de disc si de acolo e, dar poate fi din cauza ca in sarcina coloana isi modifica curburile si se pot ingusta spatii care sa preseze nervul sciatic. nu ai ce sa faci sad usooor masaj, mai mult mangaiere in zona spatelui unde te doare dar nu mai mult ca mai rau faci. Bai calde nu sunt indicate pt ca relaxeaza musculatura si risti sa ramai blocata. usoare exercitii din sold gen cum faceam la orele de educatie, cu mainile in sold rotiri stanga dreapta. in rest strangi din dinti cum m-a sfatuit pe mine.

Hai sa pun si eu o intrebare tampita. Da sa nu radeti lol
ma gandeam eu ca oare colosteul nu poate fi stimulat sa se secrete mai mult? adica eu daca strang sanul storc o picatura destul de mare. uneori doar din dreptul, alteori din amandoi, dar stangul e mai lenes. mulsul cu mana in timpul sarcinii nu ajuta sa fie mai mult la nastere?

Ultima oara a fost editat de denorah00 (2012-08-28 13:30:56)


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#1961 2012-08-28 13:27:46

deya
Sr. member
De la: Brasov
Inregistrat: 2011-07-13
Mesaje: 1090

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 23

deno eu nu am probleme cu spatele si de fapt nu spatele ma deranjeaza ci efectiv durerea pleaca din sold si se lasa in jos pe picior (in special la dreptul) ... spatele ma mai doare si pe mine acum dar nu imi pleaca durerea in picior, este o durere constanta din cauza greutatii burtii (cred)
si ca sa stiu o treaba astazi dimi m-a luat si un carcel (tot la deptul) de ma doare si acum

bebe a primit ieri carusel pentru patut si tati deja la si montat  hjarta


8.10.2012 — Eduard Cristian  hjarta
16.02.2014 - Alexandru Valentin hjarta

Offline

 

#1962 2012-08-28 13:33:53

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 23

Sa se uite sanatos si fascinat la carusel hjarta

deya, da aia e durerea de sciatic. nu te doare coloana ci intr-o parte oarecum, ai zice ca nici nu are legatura cu spatele si pana in picior. exact asa am si eu. si spatele cand ma doare e o alta senzatie total diferita si ayunci zix ca ma doare spatele. cand e sciaticul, zic ca ma doare piciorul. dar tot de la coloana e.


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1963 2012-08-28 13:38:34

lavy20
Sr. member
Inregistrat: 2009-05-15
Mesaje: 1500

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 23

buna fetelor

blue moon eu vreau sa ma bucur de fiecare perioada a sarcinii dar totusi as vrea sa il simt zi de zi pe bebe sa stiu ca e ok big_smile ce frumos ca te apuci de cumparat lucrusoare hjarta

cris maine seara vom avea amandoua vesti de la dr big_smile felicitari pentru saptamana adaugata si puss bebel jucaus

ruxxy puss sanatate baietelului

deno hjarta ce de hainute. mie a vrut sa imi dea cumnata mea hainute care i-au ramas mici bebelului ei dar am zis deocamdata sa le pastreze la ea, sa mi le dea mai incolo dumbom superstitii prostesti. ce frumos ca l-am prins de piciorus pe bebe hjarta

mikki puss sa treaca durerea de cap si carceii. mie mi se pun un fel de carceii la burtica. cel putin asa cred, ca sunt carcei

amalia puss vin si eu la topicul tau sa iti vad bebelina hjarta

deya puss sa treaca si la tine durerea de sold. felicitari pentru carusel! sa se bucure bebe de el!

mai scrisesem o data si am dat refresh din greseala box greu, domnule, greu


"Caci Eu, Domnul Iisus Hristos, te tin de mana si iti zic: Nu te teme, Eu te voi ajuta!"
Bine-ai venit pe lume, minunea mea hjarta

http://www.fertilityfriend.com/home/3ab84f

Offline

 

#1964 2012-08-28 13:38:40

deya
Sr. member
De la: Brasov
Inregistrat: 2011-07-13
Mesaje: 1090

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 23

multumesc deno

supa  pai banuiesc ca asta nu este foarte de bine acum. eu ma gandeam ca este din cauza greutatii in plus si cum dorm numai pe parti sa fie presiunea prea mare pe sold  nustiu
nu mai imi bat capul si strang din dinti, ca nu mai am mult, ca asa mai mult descopar alte prostii si ma panichez aiurea

LE din cate am inteles de la fete nu prea conteaza daca si cat colostru ai in timpul sarcinii

Ultima oara a fost editat de deya (2012-08-28 13:41:17)


8.10.2012 — Eduard Cristian  hjarta
16.02.2014 - Alexandru Valentin hjarta

Offline

 

#1965 2012-08-28 13:42:28

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 23

Deya e perfect normal n-ai de ce sa iti faci griji. eu am fost la dr acum 2 sapt ca prea ma durea de plangeam. si-a zis ca si gravidele sanatoase au dureri de genul asta, d -apoi eu. deci e ok, dar e neplacut pt noi.
lavy, despre hainute ce sa zic tot as mai lua lol bine ca nu-s apta de mers la plimbare ca toti banii i-as cheltui pe hainute mici, dau dependenta. sunt mult prea faine.


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#1966 2012-08-28 13:47:01

lavy20
Sr. member
Inregistrat: 2009-05-15
Mesaje: 1500

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 23

deno asa e! eu si acum ma uit in primul rand la hainute de bebei cand intru intr-un magazin. apoi la haine pentru mine. deocamdata nu am cumparat nimic, ma abtin oentru ca am o oarecare teama supa


"Caci Eu, Domnul Iisus Hristos, te tin de mana si iti zic: Nu te teme, Eu te voi ajuta!"
Bine-ai venit pe lume, minunea mea hjarta

http://www.fertilityfriend.com/home/3ab84f

Offline

 

#1967 2012-08-28 13:52:23

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 23

Nu-ti fie teama! oricum, e devreme, nici nu sti ce e. eu la 20 de sapt am inceput sa cumpar dupa ce mi-au spus 4 doctori ca e baiat. mie nu-mi plac hainele neutre, ori sunt de macho ori sunt cu pompoane.  dupa ce o sa-l simti zilnic si-o sa-ti indoaie coastele n-o sa mai ai nicio frica lol si n-o sa te mai poti opri din cumparat.


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#1968 2012-08-28 13:55:55

lavy20
Sr. member
Inregistrat: 2009-05-15
Mesaje: 1500

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 23

big_smile nu m-as satura uitandu-ma la lucrurile pentru bebe. si mai ales ca stiu ca le-ai ales cu gust! hainutele nepotelului meu le-am calcat eu toate pana sa vina cumnata mea din spital. ma rugau bunicile sa le mai las si pe ele si nu vroiam rotfl2
voi stiti despre "Cartea bebelusului" daca cuprinde si perioada de 9 luni de sarcina?


"Caci Eu, Domnul Iisus Hristos, te tin de mana si iti zic: Nu te teme, Eu te voi ajuta!"
Bine-ai venit pe lume, minunea mea hjarta

http://www.fertilityfriend.com/home/3ab84f

Offline

 

#1969 2012-08-28 14:03:34

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 23

lavy puss si vestile vor fi bune, evident wink
nici eu nu iau nimic pt bebe momentan, dar oricum e si f devreme zic eu...dar voi cumpara si eu tot ce trebuie probabil in ultimele 2 luni de sarcina, abia astept !!!
momentan ma uit pe net la carucioare, am zis ca vreau unul bun ca o sa trag de el mult, vreau sa fie si cat mai usor, chiar daca va fi mai scump, la carucior clar nu ma voi zgarci smile

lavy lasa teama, nu cumparam noi chiar acum dar nu mai e mult si vom cumpara smile si sa vezi atunci, vorba lui deno, nu ne mai oprim cand incepem smile


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#1970 2012-08-28 14:10:17

lavy20
Sr. member
Inregistrat: 2009-05-15
Mesaje: 1500

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 23

cris si eu ma uit de carucior, patut... dar la carucior sunt in dilema, nu ma pricep de care trebuie. oare ala in care bebe sta pe spate in primele luni e bun si mai incolo? sau cand incepe sa stea in fundulet trebuie schimbat caruciorul?


"Caci Eu, Domnul Iisus Hristos, te tin de mana si iti zic: Nu te teme, Eu te voi ajuta!"
Bine-ai venit pe lume, minunea mea hjarta

http://www.fertilityfriend.com/home/3ab84f

Offline

 

#1971 2012-08-28 14:11:57

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 23

Abia astept sa-l vad pe bebelino in ele hjarta

cris de regula carucioarele scumpe sunt si grele. ideea este sa se plieze astfel incat sa intre in portbagajul masinii. astea moderne cu roti mari nu se pliaza cu totul ci se ia partea unde sta bebe jos si sasiul se pliaza separat. nu intra in orice portbagaj asa. si nu stiu daca merita sa investesti in carucior mult. eu am primit unul scump dar eu n-as fi indraznit sa ma uit la el. plus ca vreau sa-l port cat mai mult pe bebe la piept.

le: lavy, nu. pti sa iei carucior sa se potriveasca de la 0 luni la 3 ani. ideea este ca spatarul sa se lase la 180?. de regula au si landou pt bebe pana in 4 luni dup-aia nu mai e chip sa-l ti doar pe spate ca te stie tot cartieru' lol

Ultima oara a fost editat de denorah00 (2012-08-28 14:15:33)


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#1972 2012-08-28 14:15:42

lavy20
Sr. member
Inregistrat: 2009-05-15
Mesaje: 1500

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 23

deno, caruciorul tau e mortal hjarta am poza pe calc salvata cu modelul ala. are mai multe accesorii? in poza de la tine e caruciorul cu landoul pentru 0-4 luni, nu?

Ultima oara a fost editat de lavy20 (2012-08-28 14:17:33)


"Caci Eu, Domnul Iisus Hristos, te tin de mana si iti zic: Nu te teme, Eu te voi ajuta!"
Bine-ai venit pe lume, minunea mea hjarta

http://www.fertilityfriend.com/home/3ab84f

Offline

 

#1973 2012-08-28 14:26:40

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 23

Lavy da. are parte sport, landou, scoica si geanta mamica. bine si husa de picioare. si sunt 2 modele cu cristale sau perle. noi am ales cu cristale, sclipeste de-ti ia ochii lol nu stiu cat de mandru a fi bebe ca-l feminizam asa. era si varianta pe alb hjarta arata de vis dar e extra sensibil. si am preferat negru.
carucior ca al meu, sa arate exact asa sunt si de la alte firme dar toate scumpe sad cam, peg-perego, chiar si chicco. toate au acelasi design.


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#1974 2012-08-28 14:35:31

lavy20
Sr. member
Inregistrat: 2009-05-15
Mesaje: 1500

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 23

am vazut modelul cu toate piesele. e ft frumos. l-ai luat din magazin sau de pe net?


"Caci Eu, Domnul Iisus Hristos, te tin de mana si iti zic: Nu te teme, Eu te voi ajuta!"
Bine-ai venit pe lume, minunea mea hjarta

http://www.fertilityfriend.com/home/3ab84f

Offline

 

#1975 2012-08-28 14:43:02

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 23

deno nu vreau sa dau nici o avere, dar as vrea sa fie si bun si mai usurel...am vazut unul pe un site care mi s-a parut super ok, are si landou si carucior sport, mi se pare ca se si pliaza ok ( e in ultima poza pliat) uite pun linkul aici, sa imi spui cum ti se pare..si nu mi se pare nici asa scump...

http://www.bebebliss.ro/baby-design-car … -in-1.html

pai il purtam noi pe bebe la piept, ca sigur si mie o sa imi placa asa hjarta  dar cand va mai creste te rupe de spate...pe mine ma doare spatele si cand ridic ceva putin mai greu, am ramas o data intepenita 2 zile de spate ca am ridicat baxul de apa plata (bine cand ridicam ca de cand cu bebe in burtica nu mai ridic absolut nimic), eu zic ca si caruciorul va fi folosit destul de mult..


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#1976 2012-08-28 14:47:41

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 23

Lavy, l-am primit cadou de la nasi. e cumparat din italia

cris, da despre asta ziceam sa se plieze tot. e frumos hjarta dar e greu si asta. si al meu e asa cu 4 roti dar e destul de greu de ridicat. si nuuuu e scump deloc.


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.