homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 23-26


#476 2012-07-20 10:45:39

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 23

fetele am pus un carucior aproape nou in vanzare smile
http://forum.anticonceptionale.ro/t3015 … rtici.html


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 



#477 2012-07-20 12:30:30

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 23

neata fete!

diana, eu sunt plina de vergeturi vinetii pe piept. daca imi iau ceva mai decoltat se VAD rau de tot.

time, cred ca esti suuuper fericita cu sotul acasa hjarta

cmin cica e normal sa le mai ai uneori pt ca se acumuleaza tensiune in picioare.

manu felicitari  pt bebe maaare:X

cris puss neata!  a nascut si honney.  e marisor bebele tau, al meu la 9 sapt avea 1 cm smile

eu vin cu vesti noi lol a inceput sughitul la bebele meu big_smile ma tot ingrijoram oarecum ca toti bebeii sughit si al meu nu tongue si azidimineata la 6 cand a mers sotul la lucru, dupa ce mi-a facut un sandwich si l-am infulecat lol a inceput distractia care a tinut vreo 6 7 minute, a simtit si el hjarta  acum la 12 iar a avut o repriza. saracul parca mi-e mila de el, al meu mi-a dat apa sa beau sa-i treaca rotfl2


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#478 2012-07-20 14:05:30

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 23

Burtici puss

Noi iar am avut o dimineata lunga.  supa

Manu puss
Cris puss felicitari pentru bebe de 1,7cm, ca maine o sa-ti spuna ca are 1,7kg si tot asa pana la marea intalnire. smile
Janis puss
Deno puss de-acuma sa te tii. chicot


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#479 2012-07-20 14:29:29

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 23

katey, neata! imi pare rau de "dimineata lunga" pt ca sunt convinsa ca ai si tu nevoie de liniste si putina relaxare. dar puiul are nevoie de iubire...asta cere cand diminetile sunt lungi, cand noptile sunt nedormite...chiar acum am citit niste articole despre AP si mare dreptate au! multa iubire pentru Natiuta cea frumoasa hjarta


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#480 2012-07-20 14:39:54

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 23

Deno, stiu ca de asta are nevoie. Chiar si numai din faptul ca pe bratul meu, lipita de mine doarme tun si n-o mai doare nimic. Dar imi e teama sa nu adorm si sa se sufoce pentru ca efectiv isi baga nasucul in sanul meu si asa adoarme.
Astazi pe la 9 jumate am luat-o iar asa si am rugat-o pe mama (ca era la noi) sa vina sa ne mai verifice din cand in cand ...

Ultima oara a fost editat de Katey (2012-07-20 14:42:35)


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

 Publicitate


loading...

#481 2012-07-20 14:53:59

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 23

scumpa de ea, cred ca nu exista fericire mai mare decat s-o vezi asa atasata de tine hjarta


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#482 2012-07-20 17:12:45

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 23

Asa e. Oricat as fi de rupta de somn, cand o vad cum se lipeste de mine si ce mutrita satisfacuta face cand o iau in brate nu mai simt oboseala. smile


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#483 2012-07-20 17:52:15

lavy20
Sr. member
Inregistrat: 2009-05-15
Mesaje: 1500

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 23

buna burtici puss
nu am mai reusit sa intru iar acum am citit in mare
time happy ma bucur ca ti-a venit sotul
deno ce tare a fost sotul tau cu apa rotfl
katey hjarta ce frumos
cris eu cred ca ai baietel smile nu stiu de ce cand am citit postul tau asta mi-a venit in cap. oricum iti doresc sa decurga totul bine si sa fie bebe sanatos indiferent de e fetita sau baietel smile
puss pe toate


"Caci Eu, Domnul Iisus Hristos, te tin de mana si iti zic: Nu te teme, Eu te voi ajuta!"
Bine-ai venit pe lume, minunea mea hjarta

http://www.fertilityfriend.com/home/3ab84f

Offline

 

#484 2012-07-20 22:40:29

vrabiutza
Sr. member
Inregistrat: 2010-07-20
Mesaje: 1387

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 23

Hello, fetele! wave  wave  wave
Am intrat si eu saa va salut, sa va pupacesc pe toate.. puss  puss  puss  puss
Als, felicitari pentru Erica Maria  puss
Honney, felicitari pentru Alexandru Cosmin  puss
Sa cresteti mari, sanatosi si sa aveti parte de tot norocul din lume! majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta
In rest nu prea am citit , dar sper k sunteti bine! Burtici noi, ceva? goodluck  goodluck
Am fost la Oradea si a fost frumos, am revenit duminica seara, dar am stat mai mult pe la tara, k e mai racoare. Noi suntem bine,bebele misca ori  de cate ori stau linistita, k sa fiu pe faza  chicot Iar cand vb cu el si ii spun ca il iubesc , da cate doua lovituri consecutive. Sigur ma iubeste si el. hjarta  Tati inca nu il simte bine, k tot zice k bebele nu il aude k nu are cum...sigur bebele nu vrea nici el sa se joace cu el  chicot
Multumesc pt urari(masinuta).  buga  Eu am mai avut masinuta, dar am hotarat de comun acord cu sotul sa o dam si am stat o perioada doar cu o masina, iar noi suntem dependenti, k facem naveta la serv amandoi in alte localitati. Acum am cu ce sa ma plimb, k st in vacanta  dance  dance
Marti mer la morfofetala. Nu stiu cu ce se mananca, dar sigur e de bine  spranceana
Fetelor, eu am vazut k voi deja v-ati facut provizii pt bebe  nustiu  eu inca nu am luat nimic, doar 2 body si un prosopel. Iar mami a zis k-mi ia scaun de masina(din Italia). Oare ar cam trebui sa-mi iau si eu cate ceva de pe acum? Oare cu ce ar trebui sa incep?  nustiu
Va pup si mai intru maine. Poate am vreme sa mai povestim! Noapte buna!  puss  puss  puss  puss


rugaciune Doamne, ai grijă de ingerașii nostri și dă-ne nouă forță să mergem mai departe...
" Dumnezeu permite cu adevărat să se întâmple lucruri rele, dar numai pentru a scoate din acestea un bine și mai mare."

Offline

 

#485 2012-07-21 11:37:05

timean86
Addicted member
Inregistrat: 2008-10-27
Mesaje: 14965

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 23

Buna dragelor puss

Deno, felicitari pentru sughit hjarta asa face si sotul meu cand sughite bb imi da sa beau ceva, de parca ar avea vreun efect chicot

Va doresc week-end placut kram


D+T= hjarta = A "sans vous ma vie n'est qu'un décor qui brille, vide de sens"

Offline

 

#486 2012-07-21 12:03:24

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 23

neata fete, va pup!

time, neata! multumesc hjarta

vrabi eu cand aveam saptamanile tale am inceput sa cumpar si pe la 25 s am terminat cu tot in mare. eu am inceput cu hainute si am terminat cu mobilier, etc, si mai am de luat chestii de igiena corporala pt bebe, lucruri mai grosute gecute, hainute mai groase care acum nu se gasesc pana nu vin colectiile de toamna iarna si chestiile pt bagajul de spital. camasi de noapte, medicamente, pompa de muls.


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#487 2012-07-21 12:57:49

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 23

Hello puss

De Laura nu mai stiti nimic?


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

#488 2012-07-21 14:47:06

laura_rts
Hero member
Inregistrat: 2010-10-24
Mesaje: 2295

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 23

Hello!

Blu, sunt acasa, in sfarsit! M-am indragostit de oraselul tau, nu imi mai venea sa plec.
Vizavi de dr. aveam progr facuta de el in calc si nu opera bine drept urmare eu nu figuram cu programare lol. El doar pana la 15 a putut sta la clinica ca avea niste corecturi la facultate dar a trebuit sa ne vada si pe noi cele venite de departe si uite asa se facu ora 16 30 cand chiar pleca. Tot mai avea paciente la usa dar le-a zis ca azi in niciun caz nu va vad si  veni asistenta cu lista pt reprogr.
Bebe e bn, are 2750 gr, eu am acidul uric cam la limita super, mi-a zis sa beau lichide multe , sa imi iau tensiunea zi de zi si ne vedem miercuri sa imi scoata cerclajul .
Cris, ma bucur ca e bine bb. Si eu zic ca e baietel.
Va pup pe toate.

Ultima oara a fost editat de laura_rts (2012-07-21 14:48:27)


Mamica lui Razvan Gabriel 30.07.2012

Offline

 

#489 2012-07-21 15:06:54

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 23

blue puss

laura, ma bucur ca ai venit cu vesti bune! ce bebe maaaare hjarta ma bucur mult ca sunteti bine! ai grija cu tensiunea.


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#490 2012-07-21 15:29:17

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 23

Ma bucur de vestile bune, Laura! par Si ca ai reusit sa-l prinzi pe doc. Cam naspa pentru pacientele care au stat degeaba a usa lui, nu e deloc frumos din partea lui neutral


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

#491 2012-07-21 15:32:41

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 23

hello

laura, ma bcuur ca sunteti bine

cris, asemenea (si io votez pt bb blue la voi)

eu in trecere azi. am emailat cada ( rotfl2 si suntem fara pic de bani, da' nah, daca gravidei nebune i s-au retrezit sperantele de nascare acasa ?rotfl )


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#492 2012-07-21 15:37:37

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 23

Daaaa? big_smile Nasti acasa, katami? Doula ai gasit? Vrei sa intreb pentru tine?


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

#493 2012-07-21 16:15:22

sweetgirl27
Hero member
Inregistrat: 2009-12-26
Mesaje: 2868

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 23

hello,burticile...

kata...nasti acasa? curajoasa esti....de=as avea si eu macar jumatate din curajul tau

vrabi felicitari pt bebe miscacios si dragastos....iar d ecumparat,ai putea sa cumperi...cele necesare,daca nu ai nimic...sa te gandesti la patut,daca nu ai,hainute pt bebe pt spital,bagajul de spital,sunt atatea de luat...dar mai ai inca 20 de sapt.eu de abia in ultimele saptamani m-am apucat de bagaj

va pup pe toate


"O fetita , intrebata unde este casa ei , a raspuns “locul unde este mama”.”

Offline

 

#494 2012-07-21 17:04:45

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 23

hopsieu

Lavi puss
Vrabi puss eu m-am orientat la cumparaturi dupa listutele de pe prima pagina. Sfatul meu e sa-ti iei cam tot ce crezi ca ti-ar trebui in prima faza pentru ca in primele saptamani o sa-ti fie greu sa pleci de acasa chiar si o ora pentru cumparaturi. Hainute ia ce crezi ca tu ca aveti nevoie si nu te baza pe faptul ca o sa primesti. In general de primit primesti, body-uri si chestii "cute" de plimbare si te trezesti ca n-ai sosetute, paturici, pantalonasi cu piciorus, etc. Cam asa am patit eu.
Time puss
Deno puss eu mai beam apa rece cand sughita ca s-o fac sa se miste in speranta ca poate daca se misca ii trece. Nu functiona.  rotfl
Laura puss  applause  pentru bebe mare!
Blu puss
Kata puss deci te-ai hotarat. smile Sotul stie? chicot
Sweety puss

Ultima oara a fost editat de Katey (2012-07-21 17:05:56)


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.