homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 23-70


#1312 2012-08-11 11:38:50

vrabiutza
Sr. member
Inregistrat: 2010-07-20
Mesaje: 1387

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 23

Neata, fetele! wave  wave  wave
Va pupacesc pe toate!  puss  puss
Am citit pe diagonala,dar suficient sa vad k Timi e tot aici, cu burtica! goodluck  goodluck  sa iasa bebe usor si sa fie totul bine! rugaciune
Am visat k bebele meu era f mare si nu putea iesi si mi-a zis k trebuie sa ma opereze, k ma doare prea tare, iar eu m-am pus pe plans, k nu are cine sa ma ajute dc st operata.... grater Sper sa poata iesi bebele pe unde a intrat.
Deno, am vazut pantalonasii facuti de tine  hjarta  st superbi. Esti extrem de talentoasa  par  Dar cum ii faci? Ai masina de cusut? Si materialele de unde le iei?Cand eram in liceu imi mai faceam si eu fustite si rochite, si imi modificam fainele, k ai mei nu isi permiteau sa ma tina in pas cu moda, iar mie nu-mi placea sa imprumut haine... Ma gandeam sa-i cer mamei masina de cusut si sa ma apuc si eu de joaca.Dar nu stiu cand am timp  nustiu
Zilele trecute fina mea m-a dat disparuta si a alertat toata lumea, iar eu umblam ca nebuna ,k mi-am depus dosar de pretransfer. Am gasit post la mine in oras si am zis k sa nu ratez ocazia, k sa stiu unde ma intorc peste 2 ani. Si sapt viit mai am de umblat putin. Si dupa asta, incep ex pt grad 2, dar nu prea am invatat.Dar am zis k nu ma mai stresez, k st f obosita.Si dc nu il iau, am timp  2 ani sa il iau,nu?
spranceana
Cam asta am facut eu sat asta  disperat
Azi de dimi cand ma dadeam cu uleiul pt vergeturi, am vazut prima vergetura pe burta. grater  grater  grater  e mai urata decat operatia de apendicita. M-a luat ameteala pa propriu. Am vrut sa-l sun pe al meu, k imi era rau, dar m-am intins si m-am mai linistit. Dc de acum au aparut, ce ma fac pana la 9 luni. Si ma dau cu ulei si cu creme.S-au rancezit toate prosoapele si maieurile. M-am dat si cu ulei de migdale si ulei de la DM Babylove si lemulsie antivergeturi si lot de corp. Ce as putea sa mai iau. Simt asa cum imi plesneste pielea  nustiu
Deno, multumesc pt sfaturi  puss  si ai dreptate k vom fi mamici, nu bombe sexi, k eu nici nu am fost si nici nu vreau sa fiu bomba sexi, dar am o piele tare de abia intra acul cand imi face injectie. Totusi, vreau sa evit pe cat posibil aspectul urat al pielii...
Voi cu ce v-ati mai dat si a avut efect? De celulita nu ma stresez, k se duce, dar vergeturile asa raman... cesafac
Smart  puss  pup mamica si pui Alexandru Vlad.  puss  Cum ii spuneti?
Sweety  puss  m-ai intrebat de nume ... ne-am gandit, dar nu ne-am hotarat... Ori Vlad Andrei, ori David Andrei. Eu am ales si tati hotaraste...probabil Vlad, k nu ii place David. Mie imi place mai mult David, k Vlad e monosilabic si numele de fam e tot monosilabic...dar nu are nimic. Ii vom spune Vladut micut, sau Davidel mititel, frumusel si dragutel  hjarta


rugaciune Doamne, ai grijă de ingerașii nostri și dă-ne nouă forță să mergem mai departe...
" Dumnezeu permite cu adevărat să se întâmple lucruri rele, dar numai pentru a scoate din acestea un bine și mai mare."

Offline

 



#1313 2012-08-11 11:47:32

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 23

vrabi puss n-am masina de cusut si nici n-as sti s-o folosesc. ii cos cu mana. si "materialele" au fost haine de-ale mele sau sotului  lol
in privinta vergeturilor eu zic ca nu mai ai ce face din pacate. iti impartasesc sentimentul si eu sunt toata crapata pe sani, nici nu le pot numara asa multe si de toate marimile sunt. simt cum imi atarna tzatzele pur si simplu, eu care veci nu m-am confruntat cu asa ceva, am avut un bust foarte ferm si ridicat.


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#1314 2012-08-11 12:00:44

timean86
Addicted member
Inregistrat: 2008-10-27
Mesaje: 14965

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 23

Buna Vrabi si multumesc puss
Iti urez succes la examen si sa reusesti sa iei postul din orasul tau. Legat de vergeturi eu inca nu am nici una pe burta. Am folosit o crema de la DM ii zice Me & Mom. Dar eu cred ca depinde foarte mult si de piele.
Si mie imi place Davidel mititel, frumusel si dragutel smile

Deno, si eu am crezut ca le-ai facut la masina, oricum super ti-au iesit. puss


D+T= hjarta = A "sans vous ma vie n'est qu'un décor qui brille, vide de sens"

Offline

 

#1315 2012-08-11 12:06:14

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 23

time, nu si din pacate n-as putea sa stau la masa pt masina de cusut, nu mai pot nici manca in sezut sad mananc prin pat intinsa pe o parte.
doctorul m-a avertizat sa am ajutor pt dupa nastere ca nu-si revine coloana instant si e posibil sa am dureri si mai mari ca acum de la lucrul cu bebe.
azi mergem la cluj ca luni avem programare la tg mures la clinica si mi-e groazaaa de drum.


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#1316 2012-08-11 12:11:33

timean86
Addicted member
Inregistrat: 2008-10-27
Mesaje: 14965

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 23

Mai bine faceti atunci asa ca e lung drumul, si fortezi coloana. sa vii cu vesti bune de la dr goodluck goodluck


D+T= hjarta = A "sans vous ma vie n'est qu'un décor qui brille, vide de sens"

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1317 2012-08-11 13:02:54

vrabiutza
Sr. member
Inregistrat: 2010-07-20
Mesaje: 1387

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 23

Deno, sa ai drum bun la Cluj si la Tg Mures. Sa vii cu vesti bune! E super dc le cosi cu mana!  applause Eu nu am rabdare.
Cat despre vergeturi...pe sani inca nu mi-au aparut, pe solduri aveam mai de mult, dar pe burta...acum au inceput sa apara.
Time, am luat si eu emulsie din aceea Me & Mom(k v-am intrebat mai de mult si mi-ai zis tu ce ai luat) si mi-a placut, dar am terminat-o de cateva zile si am luat ulei. Voi merge sa iau tot din aceea...oricum ...pielea e de vine.
Ce sa mai zicem de Luciu. Dc nici ea nu are bani de ce e mai bun...si tot a facut vergeturi.... Asta e!
cat despre sani...acum am si eu...k pana sa fiu  gravida  aveam 2 bube...dc dadeam cu alifie treceau....
Si mie imi place mai mult Davidel, dar sper sa vrea si tati, k i-a bagat cineva in cap k e nume de evreu... spranceana  k de aia nu mai pot eu. Oricum Hitler a murit.... chicot


rugaciune Doamne, ai grijă de ingerașii nostri și dă-ne nouă forță să mergem mai departe...
" Dumnezeu permite cu adevărat să se întâmple lucruri rele, dar numai pentru a scoate din acestea un bine și mai mare."

Offline

 

#1318 2012-08-11 14:00:23

timean86
Addicted member
Inregistrat: 2008-10-27
Mesaje: 14965

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 23

Vrabi lol


D+T= hjarta = A "sans vous ma vie n'est qu'un décor qui brille, vide de sens"

Offline

 

#1319 2012-08-11 14:23:00

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 23

vrabi ce tare esti cu hitler a' tau rotfl2


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#1320 2012-08-11 15:21:12

laura_rts
Hero member
Inregistrat: 2010-10-24
Mesaje: 2295

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 23

Neata!

Merci fetelor!

Rux, sa fie bine la dr.

Time  majoreta  majoreta  majoreta

Ultima oara a fost editat de laura_rts (2012-08-11 15:22:01)


Mamica lui Razvan Gabriel 30.07.2012

Offline

 

#1321 2012-08-11 15:56:20

vrabiutza
Sr. member
Inregistrat: 2010-07-20
Mesaje: 1387

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 23

Fetele, mie nu mi-a mai mers forumul... nustiu  fix cand voiam sa pun poza cu burtoiul....
Am pus acum la avatar. E mare, nu? nustiu
Laura  puss  puss  ti-am vazut bebele! E un scump si un dragalas! hjarta  Sa va traiasca!  puss  puss  puss
Am facut curat in frigider si in bucatarie.Ma doare spatele ingrozitor de tare.  Ma duc sa ma intind putin...


rugaciune Doamne, ai grijă de ingerașii nostri și dă-ne nouă forță să mergem mai departe...
" Dumnezeu permite cu adevărat să se întâmple lucruri rele, dar numai pentru a scoate din acestea un bine și mai mare."

Offline

 

#1322 2012-08-11 17:01:55

sweetgirl27
Hero member
Inregistrat: 2009-12-26
Mesaje: 2868

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 23

helloo burticile !!!!

ce faceti?
nici la mine de ceva timp nu merge bine forumul,de abia reusesc sa intru

deno...esti multi talentoasa...superbi pantalonii,de abia astept sa-l vad pe bebe in ei...mai ales aceia CK sunt super...daca mai fac bebe si e baiat, ti-i cumpar lol,dar cred ca merg si la fete...

laura ce bebe scump ai
vrabi...se vede burtica...a crescut...de vergeturi nu ai ce sa faci...eu m-am dat cu ulei de masline...dar din fericire mie nu mi-au aparut..am fost norocoasa,eram si eu disperata sa nu-mi apara,caci eu fiind slaba mi s-a intins pielea la maxim..bine ca n-au aparut
e frumos numele...amandoua de fapt,indiferent pe care il alegeti
bafta la ex...gr 2,am dat si eu aucm 2 ani..pfff...nici sa nu mai aud de examene,asta mi s-a parut cel mai greu dintre toate
eu am dat pe engleza...tu pe ce dai?si unde? puss

pup burticile

mie mi-a cazut o sticla de sticla,din aia de sos de soia pe degetul mare de la picior...s-a innegrit unghia si ma doare ingrozitor bang


"O fetita , intrebata unde este casa ei , a raspuns “locul unde este mama”.”

Offline

 

#1323 2012-08-11 18:15:23

rruxxy
Platinum member
Inregistrat: 2008-11-17
Mesaje: 15354

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 23

Vrabi, bafta la examen.

Deno, drum bun si sa vii cu vesti bune.

Sa va povestesc de mine. Am vazut bebelina, e bine, are 1,8 kg....dar pot naste oricand  supa Am venit cu o plasuta de medicamente (osteocare, maltofer, arefam, gynipral, no-spa, elevit).
A zis doctorita ca daca ajung pana pe 15 septembrie e bine.

Offline

 

#1324 2012-08-11 18:58:53

manu2007
Sr. member
Inregistrat: 2007-12-18
Mesaje: 1619

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 23

Ruxy, ma bucur ca e bine bebelina, dar de ce a zis ca poti naste oricand? In 15 septembrie ar fi 36 de saptamani ... ceea ce e bine ...


"Viata nu inseamna sa astepti ca furtunile sa treaca, ci sa inveti sa dansezi in ploaie"
mamica de buburuza din 19.10.2012 hjarta
gravida hjarta hjarta 21+ rugaciune

Offline

 

#1325 2012-08-11 19:23:38

sweetgirl27
Hero member
Inregistrat: 2009-12-26
Mesaje: 2868

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 23

ruxy...e bn ca bebelina e bine....sstai linistita ca o sa stea acolo...


"O fetita , intrebata unde este casa ei , a raspuns “locul unde este mama”.”

Offline

 

#1326 2012-08-11 19:30:18

timean86
Addicted member
Inregistrat: 2008-10-27
Mesaje: 14965

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 23

E superba burtica Vrabi

Laura puss

Sweety imi pare rau pentru picior. Cred ca doare ....

Ruxy, ma bucur ca e bine bebelusa si sper din tot sufletul sa ajungeti la termen puss


D+T= hjarta = A "sans vous ma vie n'est qu'un décor qui brille, vide de sens"

Offline

 

#1327 2012-08-11 21:06:24

honney_bunny
Full member
Inregistrat: 2012-03-13
Mesaje: 884

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 23

Buna, fetelor  puss
Vrabi, se vede burtica!  wink  gravida Ce materie predai? Spor la invatat!
Ruxxyrugaciune stai cat mai linistita, odihneste-te pe cat posibil. puss O sa fie totul bine! smile  rugaciune
Laura, foarte frumos l-ai imbracat pe bebe! puss
Eu m-am dat cu crema de la Aslavital, ma bucuram eu ca nu imi aparusera vergeturi... in sapt 39 mi-au aparut cateva - din fericire, nu-s multe si sunt doar intr-o parte... cesafac
Time, sweety, manu, deno  puss

Ultima oara a fost editat de honney_bunny (2012-08-12 12:08:36)


rugaciune hjarta     Mamica de pufulet mic si scump
God, grant me the serenity to accept the things I cannot change,/ courage to change the things I can,/ and wisdom to know the difference.

Offline

 

#1328 2012-08-11 21:17:57

timean86
Addicted member
Inregistrat: 2008-10-27
Mesaje: 14965

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 23

Honey kram

Noapte buna. wave


D+T= hjarta = A "sans vous ma vie n'est qu'un décor qui brille, vide de sens"

Offline

 

#1329 2012-08-11 21:49:46

rruxxy
Platinum member
Inregistrat: 2008-11-17
Mesaje: 15354

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 23

Multumesc! Sper sa mai stea putin.

Manu, placenta joasa, bebita sta foarte jos, contractii, uter mic cicatricial deja cam intins.
A zis ca trebuie sa ajung la 34 si ca ideal im cazul meu ar fi 36.

In fine... nu vreau sa ma mai gandesc, trebuie sa fie bine chiar daca e mai micuta.

Offline

 

#1330 2012-08-11 21:55:47

laura_rts
Hero member
Inregistrat: 2010-10-24
Mesaje: 2295

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 23

Ruxy, odihneste-te cat mai mult. Nu poti sa chemi vreo bunica sa te ajute cu Vlad?

Honney, salopetica i-a cumparat-o Deya lui bebe si d-aia am intrebat-o daca ii place smile.
Ti-am vazut printisorul, e un dulce  hjarta  hjarta

Time, si eu am condus masina pana in ultima zi smile.

Vrabi, multumesc!

Ultima oara a fost editat de laura_rts (2012-08-11 21:57:16)


Mamica lui Razvan Gabriel 30.07.2012

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.