homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 23-88


#1654 2012-08-20 17:24:22

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 23

Buna burtici,

eu sunt in concediu, dar am intrat fugitiv sa vad ce mai faceti.

cmin, andriana, mikki, rruxxy, deeab, smart, mika, vrabiutza, laura, honney, veve, multumesc mult fetelor pt gandurile bune puss puss puss

time puss felicitari, sa va creasca mare si sanatos fluturasul, va pup cu drag puss puss

va pup pe toate, noi suntem bine, ne odihnim, mancam si dormim toata ziua chicot
cam asta e concediul de anul asta smile

o zi minunata sa aveti wave


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 



#1655 2012-08-20 17:45:24

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 23

noi avem 1 an si aproape 1 luna de la cununia civila si 3 luni de la cununia religioasa si nunta.
eu mai am un pic de rabdare, de acum astept sa ii treaca lui si sa vrea:) eu mai am pana la 30 ani, daca ar fi sa ma iau dupa asta as mai sta 4 ani pe tusa rotfl si chiar nu vreau.

Offline

 

#1656 2012-08-20 19:21:32

honney_bunny
Full member
Inregistrat: 2012-03-13
Mesaje: 884

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 23

Buna, fetelor  puss
Laura, il scoatem afara, atunci doarme  bebe , dar are si zile in care e mai marait (asta de cateva zile incoace), cred ca de la colici  grater oricum, remediul este statul in brate la mami (vorba lui Katey, sunt zile in care nu pot sa fac mai nimic).
katey, deno, dianah, cris, ionela, blue  puss


rugaciune hjarta     Mamica de pufulet mic si scump
God, grant me the serenity to accept the things I cannot change,/ courage to change the things I can,/ and wisdom to know the difference.

Offline

 

#1657 2012-08-20 19:33:23

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 23

ionela, gandindu-te ca poate nu vrei sa-l lasi singur pe bebe, ci sa-i faci un fratior, atunci e important sa-l faci pe primul cat mai repede.
eu ma gandesc si la asta desi nu stiu daca voi mai avea curaj dupa experienta cu sarcina asta.
e important sa nici nu-l grabesti pe sot, e important sa si-l doreasca la fel de mult ca tine. dar eu nu stiu daca as fi fost dispusa sa asteeeept pana se simte el pregatit. poate s-ar simti numai dupa 10 ani, si-atunci ce facem?
sa nu ne mai gandim si la faptul ca poate nu ar veni asa usor bebe, sau ca ar exista anumite probleme, doamne fereste.

honney puss

Ultima oara a fost editat de denorah00 (2012-08-20 19:33:54)


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#1658 2012-08-20 19:43:22

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 23

deno, si ce sa fac eu ca sa-si doreasca sotul un bebe mai repede? am lasat pastilele si am lasat totul la mana lui, si surprinzator nu e dornic de prezervative, am folosit 2 intr-o luna, in conditiile in care avem o viata sexuala activa, dar in rest s-a retras inainte de fiecare ejaculare...deci cum sa-l tin cu forta inauntru ?rotfl2 nu vreau sa-l presez, si nici nu vreau sa raman cu un copil, imi doresc 2. e adevarat ca pot fi si probleme, habar nu am, eu am luat anticonceptionale inca de cand l-am cunoscut si a fost primul barbat din viata mea.
eu sper totusi sa nu vb de 10 ani ca n-o fi nebun:))))) dar vreo 2 ar mai astepta si nu vreau sa treaca atata timp. poate va revini la ganduri ''mai bune'' peste vreo luna, doua rotfl2

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1659 2012-08-20 19:51:06

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 23

ionela mult succes big_smile
acum nu stiu care e treaba intre voi, dar al meu era cu NU mare in brate pt bebe acum, din motivul ca NE CUNOASTEM de mai putin de 2 ani big_smile si nah, il intelegeam ca vrea sa mai profite de trupusorul meu lol
dar cand i-am explicat motivele si medicale si personale n-a mai opus rezistenta.
dupa 7 ani de relatie sa mai zici inca 2 si-apoi bebe mi se pare usor "a motiv" care se poate prelungi in 3 4 5, cine stie cat. sau nu, nu se stie.
poate o discutie serioasa intr-un moment mai sensibil, despre ce iti doresti si ce ar fi mai bine, ar putea grabi momentul smile


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#1660 2012-08-20 20:05:11

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 23

de cand ast un moment sensibil...n-ai idee, dar nu reusesc sa il prind. asta pana ma prinde intr-o pasa mai proasta si s-ar putea sa nu ii placa ce aude :lol e foarte adevarat ca nu am discutat nicioadat fff clar despre acest lucru, el stie ca eu vreau bebe de ceva vreme, eu stiu ca el nu vrea acum si gata...subiect inchis. nu stiu de ce, dar mi-e foarte greu sa vb cu el despre asta din simplul motiv ca nu vreau sa creada ca il presez.

Offline

 

#1661 2012-08-20 20:59:45

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 23

Ionela, de ce nu incepi cu o intrebare de genul: "cum vezi tu viata noastra cu un bebe? Ca eu ma gandesc cateodata ca ..." si aici insiri tu ce iti doresti, la ce visezi, etc. repede, repede pana sa apuce el sa deschida gura. tongue
Bunny puss ti-am zis poti sa incerci cu infasatul, desi acum se anunta iar canicula. sad


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#1662 2012-08-20 22:32:17

laura_rts
Hero member
Inregistrat: 2010-10-24
Mesaje: 2295

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 23

Honney, o sa ma astepte si pe mine crize de plans, momentan nu are colici.
Mie mi-a venit menstruatia  azi, sunt 3 sapt de la cezariana. Eu ma mulg in continuare, nu am reusit sa il conving sa ia sanul. O sa sun maine dr sa intreb daca e ok sa imi vina asa rpd.


Mamica lui Razvan Gabriel 30.07.2012

Offline

 

#1663 2012-08-20 22:35:16

honney_bunny
Full member
Inregistrat: 2012-03-13
Mesaje: 884

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 23

Katey, degeaba il infas... ca in brate doarme  big_smile (azi l-a durut burtica si doar in brate se mai linistea  sad ); acum doarme dus, ca era rupt de somn... noi il pandim sa se trezeasca sa ii facem baie (dar  ca de obicei o sa-l trezim noi visslar ). E si cam rau de caldura bebe din ce am observat, asa ca daca il infas cred ca urla... am incercat intr-o zi sa il bag intr-un scutecel si era foarte agitat  chicot Are si el zile si zile...  bebe
Laura, sigur e menstruatie??? nu sunt lohii? (pana la 6 sapt. se curata uterul... nu e valabil si pentru ceza?!? nustiu  cesafac ). De vreo doua zile urla si la mine bebe mai tare... pana acum a fost mai cumintel  hmm  Bine ca reusesti sa scoti lapte cand te mulgi, ca la mine... maxim 30-40ml  bang  bang  bang
Pupam  burticile si mamicile  puss

Ultima oara a fost editat de honney_bunny (2012-08-20 22:38:48)


rugaciune hjarta     Mamica de pufulet mic si scump
God, grant me the serenity to accept the things I cannot change,/ courage to change the things I can,/ and wisdom to know the difference.

Offline

 

#1664 2012-08-20 22:48:42

mikki_20
Hero member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2006-02-15
Mesaje: 4694

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 23

buna siara burticute! puss noi azi am fost la doct avem 710 gr am mai crescut de la ultima eco . suntem mai mici cu 2 zile dar ne revenim noi. pt dureri de gat mi-a zis sa iau tantum verde, vitamina c k tot ma mai supara


Avem 1 an si 5 lunite

Offline

 

#1665 2012-08-20 22:58:21

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 23

Laura zic si eu ca Bunny, sigur e menstruatie? La mine lohiile si-au tot schimbat aspectul in prima luna.  nustiu  Si eu am avut azi niste stari ca de inceput de menstruatie dar deocamdata nu mi-a venit. Eu miercuri am 9 saptamani.

Bunny, noi pentru colici am trecut la Infacol si parca e mai bine, desi substanta activa e aceeasi ca la Espumisan. Iar eu beau cam 1l/zi de ceai de anason, chimen si fenicul. E bun si pt. lactatie si cica ajuta si cu colicile lui bebe.

Ultima oara a fost editat de Katey (2012-08-20 22:58:48)


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#1666 2012-08-21 08:49:22

mucoasa
Insomniac member
De la: ardeal
Inregistrat: 2011-04-28
Mesaje: 7927

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 23

pupici burtici si bebei


5 iunie 2012
Doamne iti multumesc pt minunea noastra! rugaciune

Offline

 

#1667 2012-08-21 09:34:37

dianah
Sr. member
De la: Zalau
Inregistrat: 2009-02-09
Mesaje: 1877
Site

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 23

neata burtici  kram
ieri mi-am facut si eu analizele din trim 3 si uimitor,au iesit destul de bine,avand in vedere ca nu am mai luat vitamine de mult.doar ca ma simt destul de ametita si cred ca incep sa iau iar niste vitamine,mai ales ca fierul mi-e cam la limita inferioara.azi mergem si la medic,sunt curioasa cum e bebelina,cat a mai luat in greutate.


5 Octombrie 2012 a venit pe lume minunea noastra hjarta
Larisa Ema,mami si tati te iubesc pana la cer si inapoi!!!

Offline

 

#1668 2012-08-21 11:31:00

Lothraine
Insomniac member
De la: Resitza
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 9962

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 23

Bună burtici puss

Laura poți te rog să ?mi trimiți un mail cu numele și nr de tel unde se poate face programare la medicul tău din Brașov? Și dacă știi și ce lab de analize este de ?ncredere ți-aș fi f. recunoscătoare. Mulțumesc frumos!


Trăiește astăzi. Pentru ieri suntem morți, iar pentru mâine nu ne-am născut încă. http://www.fertilityfriend.com/home/39c73d 33+

Offline

 

#1669 2012-08-21 11:40:02

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 23

neata fete!

dia, tu de la vitamine te simti mai bine?


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#1670 2012-08-21 12:45:46

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 23

Katey a scris:

Ionela, de ce nu incepi cu o intrebare de genul: "cum vezi tu viata noastra cu un bebe? Ca eu ma gandesc cateodata ca ..." si aici insiri tu ce iti doresti, la ce visezi, etc. repede, repede pana sa apuce el sa deschida gura. tongue
Bunny puss ti-am zis poti sa incerci cu infasatul, desi acum se anunta iar canicula. sad

e greu katey, nu stiu de ce dar e un subiect tabu...nu prea pot sa vb despre asta si nu stiu de ce dar ma inhiba subiectul asta.
o sa vina si momentul nostru, sunt sigura de asta, mai ales ca ii plac si lui copiii foarte mult, e numai un zambet cand vede unul mic mic, dar probabil nu se simte pregatit inca.
aseara am facut sex fara nici o protectie, cu finalizare inside big_smile ...doar ca abia ce mi-a trecut menstra de 1 zi, dar mai fac si azi
de acum ajung ca deno, de 4 ori pe zi pana se prinde rotfl2

Ultima oara a fost editat de ionela (2012-08-21 12:46:12)

Offline

 

#1671 2012-08-21 13:02:40

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 23

ionela, o sa ajunga sa te urasca rotfl2

aoleu, il omor pe-al meu de cum intra pe usa  diablo
ma suna sa vada ce fac si printre altele imi zice ca a venit unu' de la primarie la el sa-i faca o donatie ca fac ei zilele orasului. si i-a zis ca-i da maine 2 mil. am innebunit! da sa mi de-a mie sa-mi iau niste fustute sau iau ceva pe curu' lui bebe, nu sa le dea la primarie, ca primesc aia bani pt asa ceva.
a zis sa stau calma ca nu le mai da, o sa-i zica ca nu-l lasa nevasta rotfl2 pai sa le si zica, ce nesimtiti!

Ultima oara a fost editat de denorah00 (2012-08-21 13:07:18)


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#1672 2012-08-21 13:17:12

lavy20
Sr. member
Inregistrat: 2009-05-15
Mesaje: 1500

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 23

buna burtici puss
deno mi-au trecut arsurile, am avut 2 zile apoi gata. daca reapar, stiu : laptic rece cu miere. mersi par o sa intreb si medicul saptamana viitoare referitor la medicamente
blue puss miercurea viitoare merg sa vad cum mai e bebe si daca sta intr-o pozitie buna, poate aflam si ce este.
eu sunt ingrijoarata ca in loc sa iau in greutate, slabesc supa nu mult, alternez intre 49,4 si 50,6 dar oare nu e normal sa incep sa ma ingras? poate veti zice ca sunt nebuna, ca o sa ajung sa vreau sa scad in greutate, dar acum ma tem pentru bebe...

Ultima oara a fost editat de lavy20 (2012-08-21 13:17:59)


"Caci Eu, Domnul Iisus Hristos, te tin de mana si iti zic: Nu te teme, Eu te voi ajuta!"
Bine-ai venit pe lume, minunea mea hjarta

http://www.fertilityfriend.com/home/3ab84f

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.