homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 80-33


#609 2012-08-02 10:04:10

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 80

time teiubesc maine la drum happy si mie imi place  kuduro aia lol


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 



#610 2012-08-02 10:04:54

timean86
Addicted member
Inregistrat: 2008-10-27
Mesaje: 14965

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 80

Sonia rotfl no bun atunci kram


D+T= hjarta = A "sans vous ma vie n'est qu'un décor qui brille, vide de sens"

Offline

 

#611 2012-08-02 10:09:03

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 80

time lol  puss


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#612 2012-08-02 10:41:47

alesandra
Insomniac member
De la: orasul pierdut
Inregistrat: 2012-01-20
Mesaje: 8308

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 80

bai da ce e linistea asta pe aici azi? trombon


Luxul tine de bani,eleganta de educatie...
Le ofer respectul meu celor care îl merită. Cu restul sunt doar civilizata!

Offline

 

#613 2012-08-02 10:47:10

Detzy
Insomniac member
De la: ...mine pentru ....voi
Inregistrat: 2008-01-23
Mesaje: 7254

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 80

Neata iubitele!! Hai ca v-am citit pana acum... big_smile
Soni foarte frumos citat.. m-a emotionat maxim.. in rest ce faci? cum te mai simti, tot asa obosita??
Aleeee fataaa vrei sa ne omori lol... ?!! mai fa un test maine dimineata si eu zic asa.. daca iese a doua linie in maxim 10 minute du-te si fa-ti un beta... nu e de stat!!! Hai da-ne o veste buna..
Cris si Ochisori asteptam vestile azi smile.. cred ca tre' sa fie superb sa te duci sa-ti vezi bebele la eco.. eu am fost cu prietena mea de care v-am mai povestit si cand am vazuty silueta lui bebe am simtit o fericire si o emotie incredibila.. imi imaginez cum o fi sa fie al meu... Doamne ajuta sa simtim toate curand!!!
pup pentru fiecare dintre voi puss puss pusspuss puss pusspuss puss pusspuss puss puss


baby Dragos hjarta rugaciune

Offline

 

 Publicitate


loading...

#614 2012-08-02 10:50:02

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 80

Neata fetele,

hai ca nu pot sta mult dar am intrat repejor sa va spun ce am facut la doctor. Pai, bebe a crescut ff mult, m-am emotionat toata cand l-am vazut, misca foarte mult, mi-a facut cu manuta hjarta in momentul ala mi-au dat lacrimile, i-am zis doctorului: vaaiii...ce frumos e!!! si dr zambea, cred ca toate mamicile spun asta smile i-am auzit iar inimioara...am si acum lacrimi in ochi, Doamne cat am visat la momentele astea, acum parca nu-mi vine sa cred ca e vorba de mine...ca eu traiesc asta..
Acum am fost la un domn dr la eco, super ok de altfel, ff comunicativ, mi-a zis ca bebe e dezvoltat conform masuratorilor pt 10 sapt si 4 zile, desi varsta gestationala e 10 sapt si 2 zile, deci creste ff bine, are de toate, i-a numarat si degetelele, se vedea deja si osul nazal..a zis ca mai mult nu-i putem cere acum. smile
La finalul ecografiei voia sa mai imi arate iar cum misca, insa bebe nu mai voia, dl dr  a zis ca gata s-a culcat, sa-l lasam sa doarma lol
E o mica problema , cica e placenta cam jos inserata, insa e bine ca nu am avut sangerari...multa odihna trebuie si vom vedea pe parcurs daca se ridica sau nu...daca nu, e indicatie 100% de nastere prin cezariana. Insa nu asta ma supara pe mine (ca as nste prin cezariana) ci sper doar sa nu apara sangerari ca ma sperii de mor...si sa fie bebe bine in continuare. Oricum o sa vorbesc si cu dna dr despre asta...
cam atat...

soni puss concediu placut, sa te odihnesti si sa te relaxezi, ca ai nevoie de asta!!!

pup toate fetele puss

LE detzy puss daa, sentimentul nu poate fi descris in cuvinte, oricat as incerca...a meritat tot efortul si chinul meu de ani de zile in care am facut totul pt  ramane insarcinata...

Ultima oara a fost editat de cris8 (2012-08-02 10:54:05)


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#615 2012-08-02 10:54:58

alesandra
Insomniac member
De la: orasul pierdut
Inregistrat: 2012-01-20
Mesaje: 8308

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 80

detzy puss
cris puss hjarta ce frumos ,bine ca e totul in regula goodluck rugaciune sa nu fie nici un fel de probleme pana la sfarsit
ochii te asteptam si pe tine cu vesti goodluck


Luxul tine de bani,eleganta de educatie...
Le ofer respectul meu celor care îl merită. Cu restul sunt doar civilizata!

Offline

 

#616 2012-08-02 10:55:01

Detzy
Insomniac member
De la: ...mine pentru ....voi
Inregistrat: 2008-01-23
Mesaje: 7254

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 80

Cris ce frumoooos hjarta chiar ma gandeam la voi... bine ca sunteti bine.. sa te odihnesti daca asa a spus medicul si sa fiti cumintei sa ajungeti cu bine la 40!!!! big_smile


baby Dragos hjarta rugaciune

Offline

 

#617 2012-08-02 10:55:55

timean86
Addicted member
Inregistrat: 2008-10-27
Mesaje: 14965

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 80

Neata Detzy kram

Cris felicitari pentru bb hjarta care se dezvolta bine si ti-a facut cu mana...
Sa nu-ti faci griji pentru chestia cu placenta, asa mi-a zis si mie la inceput dar pe urma s-a ridicat si totul e Ok. Si chiar daca nu se ridica.... important e ca se dezvolta bine.

Aleee puss eu am sperante pentru tine


D+T= hjarta = A "sans vous ma vie n'est qu'un décor qui brille, vide de sens"

Offline

 

#618 2012-08-02 10:57:16

Detzy
Insomniac member
De la: ...mine pentru ....voi
Inregistrat: 2008-01-23
Mesaje: 7254

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 80

Time puss


baby Dragos hjarta rugaciune

Offline

 

#619 2012-08-02 10:57:48

AmaliaRaluca1985
Hero member
Inregistrat: 2011-06-28
Mesaje: 2634

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 80

neata fete dragi
ce-mi acurati voi de dimineata...sa ma podideasca lacrimile: sonia, mika si eu ma simt extrem de apropiata de voi si ma bucur ca pot sa fiu un sprijin pentru voi!
sonia am citit ce ai citat aseara...vai!cat de trist, dar din pacate cat de adevarat!
m-am tot gandit in weekend la voi la fiecare care aveti ani de cand incercati sa faceti bebe...si sa va zic de ce. am fost in weekend plecati in orasul vecin, pe maulu dunarii la o cabana, invitati de un prieten care-si serba ziua de nastere. bineinteles ca Irinuca nu a lipsit! eu am plecat vineri seara mai devreme desi aveam statii din alea sa aud fetita, dar parca nu eram eu linistita. tarziu in noapte toti chefuiau, eu am dat sa suga fetitei si am adormit-o la loc si am zis sa mai cobor un pic. mandru meu sot povestea de zor peripetiile nasterii mele unei fete...ma rog femei. si fiind un pic prea binedispus de la cateva pahare de vin, voia omu sa-si strige fericirea lui. cunostiinta respectiva e casatorita de cativa ani iar desteptu meu credea ca ei nu vor sa faca copii...vai!cat de penibil m-am simtit cand saraca a zis dorinta este, cum vrea Barbosu!din secunda urmatoare m-am gandit la voi la fiecare ce trebuie sa simtiti cand vreun destept ca al meu vine cu idei despre cat de frumoasa e viata de parinte. l-am luat discret separat si i-am zis sa nu mai insiste pe aceiasi moneda ca e penibil el, i-am explicat de ce si ce m-am bucurat a fost ca am vazut ca s-a simtit rusinat si ca a zis ...sa-mi bag p... de ce oameni care merita nu au?!
acum nu vreau decat sa-mi cer iertare voua in numele lui, pentru ca in locul acelei femei puteati sa fiti oricare dintre voi!pfff m-am intins.

ma duc sa curat niste dovlecei m-i aduse mami de la tara de dimineata sa-i pun la congelator pentru bibica mea cand incepe sa pape mancarica!
va pup si va imbratisez pe toate!


un pui de om a facut sa pluteasca de fericire o mama si un tata. Bine ai venit in viata noastra, fetita draga!
Si-ai sa cresti mare, si-ai sa inveti despre luna, despre prieteni si despre viata. O, de-ai ramane asa mica si fericita, gangurind catre mine cu ochi mari si calzi...

Ana, Îngeraș drag!

Offline

 

#620 2012-08-02 10:59:55

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 80

ales, puss multumesc mult, Doamne ajuta la toate!!!

detzy, puss am vazut ca eram gand la gand.. smile  multumesc pt gandurile bune

time puss , multumesc, saru mana si pt incurajare, pe moment m-am ingrijorat putin dar apoi am mai citit si am vazut ca momentan nu e cazul de griji...oricum voi fi ff atent monitorizata, si daca e nevoie stau in pat pana la 9 luni, fac orice sa stea bebe acolo, si ai dreptate, important e ce sa dezvolta ff bine
tu mai ai asa putiiin.....aoleu cred ca as avea niste emotii in locul tau.... smile


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#621 2012-08-02 11:00:51

AmaliaRaluca1985
Hero member
Inregistrat: 2011-06-28
Mesaje: 2634

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 80

cris8 hjarta pupam manuta samburelului tau!o sa fie bine!


un pui de om a facut sa pluteasca de fericire o mama si un tata. Bine ai venit in viata noastra, fetita draga!
Si-ai sa cresti mare, si-ai sa inveti despre luna, despre prieteni si despre viata. O, de-ai ramane asa mica si fericita, gangurind catre mine cu ochi mari si calzi...

Ana, Îngeraș drag!

Offline

 

#622 2012-08-02 11:03:09

alesandra
Insomniac member
De la: orasul pierdut
Inregistrat: 2012-01-20
Mesaje: 8308

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 80

amalia puss
timi puss multumesc,macar voi sa sperati pentru mine smile


Luxul tine de bani,eleganta de educatie...
Le ofer respectul meu celor care îl merită. Cu restul sunt doar civilizata!

Offline

 

#623 2012-08-02 11:04:39

Detzy
Insomniac member
De la: ...mine pentru ....voi
Inregistrat: 2008-01-23
Mesaje: 7254

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 80

Cris va fi bine.. fii pozitiva si protejeaza-te cat mai mult big_smile!! Sunt sigura ca va fi bine.
Amalia puss


baby Dragos hjarta rugaciune

Offline

 

#624 2012-08-02 11:05:21

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 80

amalia puss si noi pupam, am citit si ce ai scris de sotul tau, si ai dreptate, e cumplit de dureros pt femeia care isi doreste copii si nu vin, ca cineva sa ii povesteasca aceste amanunte...dar sincer, nici omul nu are cum sa stie prin ce trece fiecare...e si el fericit ca e tatic si e perfect de inteles....insa jos palaria in fata ta (si a lui, pt ca a inteles imediat) ca respecti sentimentele celorlalti chiar daca nu ai trecut prin asta...din partea mea, tot respectul..majoritatea chiar daca stiu ca cuplul respectiv nu poate avea copii, tot insista, nu le pasa...


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#625 2012-08-02 11:06:39

timean86
Addicted member
Inregistrat: 2008-10-27
Mesaje: 14965

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 80

Amalia kram ce-mi place de voi ca sunteti asa de plimbareti si duceti bebelina peste tot. Asa as vrea sa fim si noi.
Cum procedezi cu dovleacul, ma gandesc ca e o idee buna sa imi fac si eu niste provizii pentru la iarna.

Cris kram


D+T= hjarta = A "sans vous ma vie n'est qu'un décor qui brille, vide de sens"

Offline

 

#626 2012-08-02 11:06:44

Detzy
Insomniac member
De la: ...mine pentru ....voi
Inregistrat: 2008-01-23
Mesaje: 7254

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 80

dispar vreo ora cu niste treaba dar revin in forta!! smile


baby Dragos hjarta rugaciune

Offline

 

#627 2012-08-02 11:10:30

florariu
Full member
De la: sebes alba
Inregistrat: 2012-05-16
Mesaje: 395

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 80

neata fetele ! am aparut asa cum am  primis insa nu pt multa vremem am citit dein urma cat am apucat.
Soni draga mea lasa lumea sa zica ce  vrea noi stim cu esti  pana si eu care sunt mai noua pe aici  nu mai baga  in seama toti  nenorocitii si curaj va veni si la tine soarele !
Ioana draga mie tare dor de tine !
Ale sa dea DD sa fie cu ochisoi smile:goodlook:
Cris  in  2 saptamani asa va arata  sarcina  ta smile
http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/63021_bebe_mic.jpg
Hell  felicitari pt telefon  tre sa te iubeasca mult soacara smile
sper ca nu am uitata  pe  nimeni  va salut cu drag fetele  si va pup  pusspusspuss  pe oate  fara exceptiue  si va invit  la o mornincoffee


Ranile nu se vindeca  niciodata, dar ne obisnuim noi sa traim cu ele!
http://www.fertilityfriend.com/home/3d92df/

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.