homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 80-67


#1255 2012-08-04 11:44:16

rrammonna
Diamond member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2007-11-07
Mesaje: 44383

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 80

happy,da rotfl asa o sa fac.oricum eu nici din gura nu am zis ca le dau comision.am intrebat daca ar fi sa apelam la ei,cat ar fi comision.si ei au zis 2% negociabil.dar nu am zis ca da,si de atunci au tot adus cumparatori,sunt smecheri tare.

ce aiurea si cu impozitul.de unde sa dau eu atatea milioane la stat impozit cand eu abia am scapat de studenie? diablo

katey,mersi mult puss eu ce sa mai zic ca am terminat facultatea anul asta?stiu reguli de baza,clauze,dar despre cheltuieli nu am vorbit.si acum ma simt stransa cu usa si nu mai gandesc limpede bang

Ultima oara a fost editat de rrammonna (2012-08-04 11:45:50)


Nu ştiu care este cheia succesului , dar cea a eşecului este să încerci să mulţumeşti pe fiecare.....

Offline

 



#1256 2012-08-04 11:46:24

Detzy
Insomniac member
De la: ...mine pentru ....voi
Inregistrat: 2008-01-23
Mesaje: 7254

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 80

O sa mai pun poze dar astea mi-au fost cele mai laindemana

ramo tu ai putea sa vinzi fara agentie imobiliara sa stii... poti sa scoti flyere mici asa cu anuntul si sa le pui pe unde apuci... si sa specifici clar fara intermediari..

Ultima oara a fost editat de Detzy (2012-08-04 12:31:32)


baby Dragos hjarta rugaciune

Offline

 

#1257 2012-08-04 11:51:12

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 80

Lasa, Ramo, multe chestii nu le inveti (sau le inveti doar teoretic) in facultate. Important e sa profesezi. Eu n-am facut-o ... sad


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#1258 2012-08-04 11:51:18

be_happy
Platinum member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 20885

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 80

Rrammo, de regula platesti taxele ( impozitul) din avansul pe care ti-l da cumparatorul. Asta daca  nu ai alte datorii gen asociatie de platit.

Eu ii urasc pe cei de la agentii ( Katey, imi pare rau ca zic asta, mai ales ca ai lucrat la una, dar vad ca esti si tu de acord). Au niste tarife mult prea mari. Hai ca la o vanzare-cumparare au si ei ceva treaba, nu zic nu. Dar la inchiriri de ex cer chiria pe o luna si nu fac mai nimic. Si ma enerveaza si ca majoritatea oamenilor vand prin intermediul agentiilor.
Cat de ocupat sa fii sa nu ai timp sa vina unul-altul sa vada ce ai de venzare? Esti tu ocupat dar trebuie sa ai mama/tata/sora/frate/catel care sa te ajute...

Offline

 

#1259 2012-08-04 11:53:03

rrammonna
Diamond member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2007-11-07
Mesaje: 44383

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 80

detzyshor,ce motata ai fost smile foarte frumoasa!

pai asa am facut,am dat anunt la ziar,am dat pe un site unde am mai si platit.si intr-o zi am gasit un anunt jos:cumpar apartament si nr de tel''.am sunat,a zis ala ca vine sa il vada,a venit si la fata locului am aflat ca e agentie. dar eu nu am zis ca il dau prin agentie.a zis ca l-a insarcinat un nene sa ii cumpere un apartament,a facut 2-3 poze sa i le trimita si gata.atunci am intrebat daca nu il vindem repede,cat ne-ar lua coomision daca am apela la ei.si a zis 2& neg.dar nu am batut palma,nu am semmnat contract nimic.si acum ca vor comision.bai ma lasi.....


Nu ştiu care este cheia succesului , dar cea a eşecului este să încerci să mulţumeşti pe fiecare.....

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1260 2012-08-04 11:55:30

Detzy
Insomniac member
De la: ...mine pentru ....voi
Inregistrat: 2008-01-23
Mesaje: 7254

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 80

puss ramo sunteti scumpe si dragute voi hjarta

daaaa sunt nesimtiti maxim... si noi incercm sa vindem un apt.. bine deocamdata am facut o pauza dar stiu cum se pune problema... deh.. toata lumea tre sa manance neutral


baby Dragos hjarta rugaciune

Offline

 

#1261 2012-08-04 11:59:11

ryanajenny
Full member
Inregistrat: 2012-05-12
Mesaje: 779

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 80

buna fetelor!  puss  puss
    va rog sa nu va suparati pe mine ca nu am mai postat, dar sunt cu moralul la pamant... iar m-au invadat rusii si cu 2 zile mai repede (trebuia sa-mi vina maine)  grater  grater  grater  Am o rugaminte mare, mare la voi... Stiti cumva daca analizele hormonale (FSH, LH, estradiol...) se pot face si in ziua 4? (mie medicul mi-a recomandat in primele 3 zile, dar mi-a venit vineri, insa dupa programul de lucru de la recoltare (8-10 recolteaza)... si medicul e plecat in concediu in afara tarii si n-am cum sa iau legatura cu el... Ce ziceti, ar fi OK sa le fac luni la ora 8?
   Va multumesc anticipat


7.11.2014 - visul meu a devenit realitate hjarta  rugaciune

Offline

 

#1262 2012-08-04 12:03:17

rrammonna
Diamond member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2007-11-07
Mesaje: 44383

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 80

happy,chiar nesimtiti.ii zic ca daca vrea 500 lei bine,daca nu,pa.cumparatorul a apelat la ei,nu eu.sa ma scuteasca si gata.


Nu ştiu care este cheia succesului , dar cea a eşecului este să încerci să mulţumeşti pe fiecare.....

Offline

 

#1263 2012-08-04 12:04:38

be_happy
Platinum member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 20885

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 80

Ryana puss Imi pare rau de urati!! Eu stiu ca in ziua 3 se fac analizele de care zici tu, dar asteapta sa iti raspunda cineva care se pricepe mai bine.
Nu mai stiu, sotul tau a facut spermograma? Daca nu, ar fi bine sa o faca. Nu inseamna ca are probleme, doamne fereste, dar e foarte simplu de elilminat o problema care poate fi serioasa. Si daca stiti ca spermograma e ok, te poti concentra pe analizele tale linistita!

Exact Rrammo. Poti chiar sa ii zici ca tu n-ai semnat nimic cu ei, ar trebui sa le fie suficienti banii primiti de la cumparator. Ptr ce sa le dai tu bani? Pai n-au zis ca ii fac un favor cumparatorului ? wink Pai sa i-l faca pana la capat, de ce sa platesti si tu daca ei iti aduc cumparatori la usa fara ca tu sa fi semnat nimic cu ei? Sa se multumeasca cu cat le dai. Si-asa e prea mult ca ii suporti, auzi sa le mai dai si bani big_smile

Ultima oara a fost editat de be_happy (2012-08-04 12:06:18)

Offline

 

#1264 2012-08-04 12:09:33

ryanajenny
Full member
Inregistrat: 2012-05-12
Mesaje: 779

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 80

happy> ms. mult... Nu, inca nu a facut-o... sper sa-l conving luna asta sa o faca... pt ca am eu o banuiala ca ori e la el problema (pt ca e ff slab, desi mananca f mult... are 63-65 kg si 1,87 m), ori am eu trompele infundate (pt ca am fost racita de multe ori si nu m-am tratat)... Oricum nu mai pot... ieri am plans toata ziua...


7.11.2014 - visul meu a devenit realitate hjarta  rugaciune

Offline

 

#1265 2012-08-04 12:09:34

rrammonna
Diamond member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2007-11-07
Mesaje: 44383

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 80

vai,da' ce nervi mi-au facut.al meu a vorbit cu ei ca eu nu.dar lasa ca diseara vorbesc eu,nu il mai las pe el.
eu tot nu inteleg cu impozitul asta,cred ca o sun luni pe notara la care mergem de fiecare data cand avem nevoie sa imi zica ce si cum.am citit atatea pe net ca m-am tampit de tot.

ryana,in primul rand stai linistita,inca nu ti s-a spus nimic,deci sperante sunt.nici plansul nu face bine,da? puss dupa mintea mea,nu cred ca ar fi bai sa intarzii o zi,dar mai asteapta pareri.eu nu stiu foarte multe inca.

Ultima oara a fost editat de rrammonna (2012-08-04 12:12:02)


Nu ştiu care este cheia succesului , dar cea a eşecului este să încerci să mulţumeşti pe fiecare.....

Offline

 

#1266 2012-08-04 12:16:08

be_happy
Platinum member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 20885

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 80

Ryanna te inteleg foarte bine puss Cat timp aveti de cand incercati? Incearca totusi sa ramai calma nu te panica cat nu ai inca un diagnostic. Poate e ceva ce se trateaza repejor.

Rrammo, dar ce nu intelegi cu impozitul? Tu si parintii mei nu pricepeti de ce trebuie dom'le sa platesti statului atunci cand vinzi ceva ce e al tau?

Ultima oara a fost editat de be_happy (2012-08-04 12:17:37)

Offline

 

#1267 2012-08-04 12:18:23

ryanajenny
Full member
Inregistrat: 2012-05-12
Mesaje: 779

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 80

rramo> ms. mult, dar nu mai pot sa ma controlez si prin plans parca ma descarc... imi fac tot felul de ganduri (cum timp de doi ani cat am folosit metoda coitus interuptus nu am ramas niciodata? cum in 8 luni de zile, fara sa ne protejam nu s-a intamplat nimik?...)

happy> din decembrie anul trecut (insa inainte 2 ani doar metoda stramoseasca)...

astazi, va rog sa ma iertati, dar n-o sa mai postez, pt ca nu vreau sa va fac capul calendar si nici sa va transmit starea mea... astept rsp vostre referitor la analize... si va multumesc ca sunteti alaturi de mine... Sa dea DD sa veniti toate cu vesti bune... puss  kram

Ultima oara a fost editat de ryanajenny (2012-08-04 12:19:22)


7.11.2014 - visul meu a devenit realitate hjarta  rugaciune

Offline

 

#1268 2012-08-04 12:23:07

be_happy
Platinum member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 20885

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 80

Nu trebuie sa nu poztezi Ryanna, decat daca simti ca asta iti face tie bine!
Gata, mi-am amintit, tu esti fix in aceeasi situatie ca si mine. Cu metoda stramoseasca mult timp. Si cu decembrie prima luna de incercari.

Incepeti sa investigati si poate nu e nimic greu de tratat. Si din toata inima zic ca printre primele care trebuie facute e spermograma+spermocultura. Nu ptr ca-s eu patita ci ptr ca e si foarte importanta dar si simplu de eliminat o eventuala problema la el. Adica o spermograma lucrata unde trebuie te poate linisti si lasa sa te concentrezi pe investigatiile la tine care-s si mai numeroase si mai costisitoare

Offline

 

#1269 2012-08-04 12:23:13

rrammonna
Diamond member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2007-11-07
Mesaje: 44383

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 80

happy,ceva de genul rotfl2) e al meu si numai al meu,da-le naiba de impozite.in curnad platesc impozit si pe aerul din jur rotfl

ryana,de-aia suntem aici.cum sa nu mai postezi?  puss  hai ca o sa fie bine,incepeti prin a face investigatiile si vedeti daca e vreo buba si cum se rezolva.pana atunci,calm smile

Ultima oara a fost editat de rrammonna (2012-08-04 12:24:17)


Nu ştiu care este cheia succesului , dar cea a eşecului este să încerci să mulţumeşti pe fiecare.....

Offline

 

#1270 2012-08-04 12:24:55

be_happy
Platinum member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 20885

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 80

Rrammo lol Pai ce sa facem daca orice venit e impozabil. Cred ca platim deja aerul dar nu stim noi chicot

Eu ma oftic cu banii pe care ii platim si eu si angajatorul lunar catre stat. diablo

Offline

 

#1271 2012-08-04 12:27:41

rrammonna
Diamond member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2007-11-07
Mesaje: 44383

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 80

pai chiar ai de ce sa te oftici.o groaza de taxe,comisioane,impozite si pentru ce?ca intr-un final sa scoti tot din buzunar diablo


Nu ştiu care este cheia succesului , dar cea a eşecului este să încerci să mulţumeşti pe fiecare.....

Offline

 

#1272 2012-08-04 12:30:39

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 80

happy, puss da, am facut si 2 inseminari care nu au fpost reusite...dupa prima inseminare am fost ok, nu m-a daramat esecul, dar dupa e doua inseminare am fost la pamant, un an nu am mai fost in stare sa fac nimic, nu am mers la niciun medic, si cand am reusit sa ma ridic am zis ca nu mai fac IA, ci fac direct FIV ca sansele sunt mult mai mari...
o sa va pun pozica cand inchei luna 3 smile ca vreau sa fac poza la fiecare luna incheiata, data trecuta incheiasem luna 2 smile

ryana nu mai fii suparata...stai sa vedem daca sunt probleme sau nu, nu-ti mai face ganduri negre dinainte puss
eu as zice ca poti sa le faci si in ziua 4 dimineata (eu stiu ca se fac intre zilele 2-5), insa ar fi perfect daca ai putea intreba medicul cumva...

eu va las fetele, am musafiri smile
va pup si va doresc un weekend minunat puss


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#1273 2012-08-04 12:31:58

be_happy
Platinum member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 20885

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 80

Exact Rrammo bang O gramada de bani dati mai ales la sanatate, dar eu nu merg in spitalele de stat. Medicamente nu primesc compensat. Si e drept ca ma rog nici sa nu ajung prin spitale, dar totusi ei imi opresc niste bani pe care eu nu ii folosesc bang

Nici nu pot sa imi imaginz ce a fost in sufleutl tau Cris puss Nici nu vreau sa simt vreodata! Stiu ca ai lipsit o perioada de pe forum, probabil tocmai din cauza asta.

Sa ai un weekend frumos si mai bine sa nu iti mai amintetsi prin ce ai trecut. Viitorul suna bine ptr voi hjarta Asteptam finalul lunii 3 ptr poza! (e)

Ultima oara a fost editat de be_happy (2012-08-04 12:33:40)

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.