homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 80-77


#1445 2012-08-05 08:15:09

Madlena06
Hero member
Inregistrat: 2012-02-13
Mesaje: 3364

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 80

Neata fetelor  cascat


Doamne rugaciune iti multumesc din suflet pentru printesa din viata noastra bebe
Visul nostru s-a implinit, in august 2014 am devenit mama  hjarta

Offline

 



#1446 2012-08-05 08:17:59

rrammonna
Diamond member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2007-11-07
Mesaje: 44383

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 80

neata madle puss

ioana,eu fug sa ma balacesc putin in baie,apoi ma pensez,epilez si dupa-amiaza ma bag la filme.si as vrea sa fac o ciorba de rosii smile


Nu ştiu care este cheia succesului , dar cea a eşecului este să încerci să mulţumeşti pe fiecare.....

Offline

 

#1447 2012-08-05 08:19:07

Ioana84
Insomniac member
De la: In Europa
Inregistrat: 2012-05-12
Mesaje: 9023

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 80

Madlena buna dimineata!!!La ce ora ai avionul?Pup si sa te distrezi,nu te-ai hotarat sa faci niste analize acasa?Cat stai?


Eu ma simt cheala,nu mai am claia aia in cap,am dormit si fara elastic,nu prea pot nici sa-l prind,dar mai bine asa.


Grafic 1 http://www.fertilityfriend.com/home/409c34 Amina hjarta 22-10-2013
Grafic 2 http://www.fertilityfriend.com/home/5484d6
Noel hjarta 26-10-2015 + surpriza Daniel  25-09-2018

Offline

 

#1448 2012-08-05 08:31:16

Madlena06
Hero member
Inregistrat: 2012-02-13
Mesaje: 3364

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 80

Ramona neata  puss
Ioana kram am avion spre seara, insa plecam din casa la amiaza, caci e departe aeroportul de aici unde locuiesc.
Era vorba sa stam 3 saptamani, caci atat are concediu sotul meu, am si bilet caci am luat dus-intors, insa au aparut schimbari. La munca au zis ca se prelungeste cu o saptamana concediul, asa ca as vrea sa schimb biletele, merg la agentie in tara sa vad cat ma ajunge. Stiu ca e taxa fixa, parca 40 euro de bilet, doar ca eu as schimba si orasul de unde plec. Eeeee, am treaba, ca de obicei   tongue
Nu voi face nici o analiza in tara. Eu imi las toate grijile si toate analizele aici acasa, nu le iau cu mine  smile
Vreau in schimb sa merg la control la medicul meu ginecolog din tara. Chiar daca a trecut candida, vreau sa fac un control, sa vad ce imi zice si el. Si o sa ii cer parerea si despre o viitoare sarcina, trebuie sa-i povestesc ce mi s-a intamplat de anult trecut cand am fost la el. Insa atat. Investigatii voi face aici la intoarcere.


Doamne rugaciune iti multumesc din suflet pentru printesa din viata noastra bebe
Visul nostru s-a implinit, in august 2014 am devenit mama  hjarta

Offline

 

#1449 2012-08-05 08:37:52

be_happy
Platinum member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 20885

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 80

Neata puss

Ioana, eu ti-am zis de aseara ca eu fierb mai mult zacusca, si asta in conditiile in care le maruntesc pe toate la robot...

Madlena puss Drum bun si bafta la analize. Relaxare placuta acasa!

Sa aveti o duminica frumoasa...

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1450 2012-08-05 08:39:23

Ioana84
Insomniac member
De la: In Europa
Inregistrat: 2012-05-12
Mesaje: 9023

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 80

Madlena eu stiam ca e 25 de euro sa schimbi data poate ma insel.Va duce cineva?Sau lasi masina acolo?Am zis daca tot umbli,puteai sa te duci 5 minute sa recoltezi si-ti trimiteau email cu rezultatele,eu nici nu plec pana nu aflu ce am,asa de o iau de la capat acolo,dar am si analizele ca ma usuca sa le fac acolo.Nu baga de seama ce zic eu,tu vei face oricum ce vrei.Mult succes la eco.Ai zis ca ai net acasa nu?Sa intri sa ne zici si noua.Mai ai luna asta si gata,poti sa te apuci de...bebica nu?Pup si sa aveti grija de voi si sa va simtiti bine.Pup


Ramonici deci duminica e dedicata tie si sufletelului tau,da?Pup


Eu am inchis am mai fiert 1 ora si gata,la urma urmei ceapa ramane cum vrea ea,doar nu ma voi apuca sa o aleg.


Temp mea e plecata cu sorcova,nu mai inteleg nimic,serios.


Grafic 1 http://www.fertilityfriend.com/home/409c34 Amina hjarta 22-10-2013
Grafic 2 http://www.fertilityfriend.com/home/5484d6
Noel hjarta 26-10-2015 + surpriza Daniel  25-09-2018

Offline

 

#1451 2012-08-05 08:55:04

rrammonna
Diamond member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2007-11-07
Mesaje: 44383

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 80

da,ioana chicot azi ma ocup de mine smile

happy puss neata.vezi ca o sa iti trimit un mail.vreau sa te intreb ceva.


Nu ştiu care este cheia succesului , dar cea a eşecului este să încerci să mulţumeşti pe fiecare.....

Offline

 

#1452 2012-08-05 08:57:26

Ioana84
Insomniac member
De la: In Europa
Inregistrat: 2012-05-12
Mesaje: 9023

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 80

Happy buna dimineata!!!Da am gresit,dar nici sa ma duc la vecini sa o tai nu m-am dus,ca m-am jurat ca nu mai cumpar nimic.O duminica frumoasa si tie.Ce faci azi de frumos? puss  puss


Dau cafeaua ca am vazut ca Angelus e online,si duamna vrea cafeluta calda :  mornincoffee  mornincoffee Buna Angelus ce ai in program azi? puss  puss

Si maine lenevesc,ca e sarbatoare.Marti tre sa sun la clinica sa vad merg pe 8 sau pe 9 la analize.Atat imi e de frica de rezultat Doamneeeee.


Grafic 1 http://www.fertilityfriend.com/home/409c34 Amina hjarta 22-10-2013
Grafic 2 http://www.fertilityfriend.com/home/5484d6
Noel hjarta 26-10-2015 + surpriza Daniel  25-09-2018

Offline

 

#1453 2012-08-05 08:58:28

rrammonna
Diamond member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2007-11-07
Mesaje: 44383

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 80

asa e,maine e sarbatoare,uitasem bang


Nu ştiu care este cheia succesului , dar cea a eşecului este să încerci să mulţumeşti pe fiecare.....

Offline

 

#1454 2012-08-05 09:02:45

lazy_cat
Full member
Inregistrat: 2012-07-25
Mesaje: 774

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 80

'Neata, fetele!

Madlena, ca sa-ti faci o idee mai clara despre cum e cu slabitul. Iti postez aici niste informatii care sunt afisate si la sala unde merg eu, in vestiar:
Un kilogram de grasime echivaleaza cu aproximativ 7.716 calorii. Conform unui calcul, daca vei avea un deficit de de 500 de calorii pe zi (adica vei arde cu 500 de calorii mai mult decat vei consuma) vei pierde aproximativ un kilogram in doua saptamani si o zi jumate.
Calcul:
500 calorii/ziX 7 zile = 3500 calorii/sapatmana
3500 calorii/sapatmanaX 2 saptamani = 7000 calorii
7000 calorii (2 saptamani) + o zi jumate (750 calorii) = 7.750calorii = 1 kilogram pierdut!

Ioana, pt zacusca nu se pun mai intai la fiert legumele care fierb mai greu? Stiu ca tot ce-i facut in casa e mai bun, dar pana la urma e mai ieftin sa o cumperi, daca te gandesti cata munca implica, plus ca risti sa nu-ti iasa tocmai cum trebuie...

Offline

 

#1455 2012-08-05 09:02:50

Madlena06
Hero member
Inregistrat: 2012-02-13
Mesaje: 3364

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 80

Happy multumesc pt urari  par
Ioana pe mine in tara ma costa peste 400 de euro, caci a facut o prietena de-a mea in iunie, deci vorbesc pe stiute, am vazut eu cand a venit aici analizele si preturile. Iar eu am gasit aici sa le fac cu 160 de euro, cu trimitere de la medicul de familie si le fac la cel mai renumit spital din Roma, care e specializat pe pierderi de sarcina si sarcini duse greu cu risc.
Deja am fost la spital si am vorbit ca sa le fac in septembrie, am gasit si o doctorita tare draguta care a vrut sa stie toata situatia mea, am stat mult de vorba cu ea, mi-a placut chestia asta ca se implica.
Draga mea avem pareri diferite, asa ca tu fa-le in tara, eu le voi face aici  rotfl2
Nu stiu cat timp mai am  de pauza. Teoretic as mai avea o luna jumate pana se elimina de tot medicamentul ala, insa eu pana nu am rezultatul analizelor, nu incerc. Voi astepta sa vad care e situatia, poate trebe saa fac tratament inainte de sarcina. Nu vreau sa risc nimic, sunt foarte atenta, caci nu mai vreau sa sufar, nu mai pot efectiv !!!!
Uite prietena mea care a facut analizele in tara, are deja rezultatele, iar vreo 3-4 analize nu i-au iesit bune. Deja ia tratament. I-au dat 2 sau 3 feluri de pastile sa le ia pana ramane insarcinata, apoi imediat cum are test pozitiv ii schimba si ii da altceva.
Acum ea mai face niste investigatii tot aici in Italia, tot unde voi merge eu, ca e foarte bun spitalul asta, au aparatura performanta si medicul din Romania i-a recomandat sa mai faca inca vreo 8 analize, adica merge pe ramura unde nu i-au iesit bune si face investigatii detaliate.
Scuzeeee.. m-am intins cam mult  dumbom
La aeroport nu ne duce nimeni, am decis sa mergem cu metroul si apoi cu autobuzul ala care e special pt aerport. In tara vine frate-miu cu masina dupa noi, caci aterizam la Bucuresti.
Are frate-miu laptop, ca eu nu-l mai iau pe al meu cu mine si zicea ca are stick cu credit, daca nu cumpar eu unul si cu siguranta ne vom mai auzi din cand in cand pe net  tummenupp
Multumesc de urari, esti draguta  par
Ramona ce sarbatoare e maine????


Doamne rugaciune iti multumesc din suflet pentru printesa din viata noastra bebe
Visul nostru s-a implinit, in august 2014 am devenit mama  hjarta

Offline

 

#1456 2012-08-05 09:03:18

be_happy
Platinum member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 20885

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 80

Pai Ioana, azi dau cu aspiratorul, si cam atat cred. Nimic frumos ca sotul e la munca pana diseara.

Ce sarbatoare e maine? cesafac

Rramonici puss Astept mail-ul

Rrammo, am raspuns la mail

Lazy, eu n-am gasit inca nicio zacusca din comert care sa semene macar la gust cu cea facuta in casa. Daca ai mijloacele sa o faci si te pricepi, chiar merita. Mie cel mai greu mi se pare sa curat toate legumele coapte. In rest totul merge repede.

Nu mai zic de tocana facuta in casa hjarta Care se face si mult mai usor decat zacusca, ptr ca nu se coc legumele ci se fierb crude. Si e delicioasa.

Eu as vrea sa fac anul asa si suc de rosii, sa vad daca mai scade pretul la rosii. Cu 3 lei kg nu prea imi convine, dar daca mai scade...

Ultima oara a fost editat de be_happy (2012-08-05 09:14:21)

Offline

 

#1457 2012-08-05 09:13:14

Ioana84
Insomniac member
De la: In Europa
Inregistrat: 2012-05-12
Mesaje: 9023

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 80

Lazy da e mai usor sa o cumperi,si eu de nu aveam nimic de facut,am zis in ce imi bag eu ziua,in zacusca,si uite asa nu aveam nimic de facut,de aia m-am apucat,pe la jumatate nu mai aveam nici un chef imi venea sa renunt,dar e gata.Pup si o duminica frumoasa.



Madlena draga mea eu uitasem ca ai gasit cu 160,eu dau 8 milioane si de aia ziceam.Sa dea DD sa fie o doctorita buna si sa se ocupe de la cap la coada de tine,si sa te ajute.Asa mi-a zis si mie doct daca nu va iesi bine undeva mergem tot inainte pe ramura aia.Cred ca innebunesc daca sunt toate rele.Drum bun si sa fiti atenti pe drum.Te asteptam cat mai curand aici.Pup


Madlena si Happy e Schimbarea la fata,atat la ortodocsi cat si catolici.


Grafic 1 http://www.fertilityfriend.com/home/409c34 Amina hjarta 22-10-2013
Grafic 2 http://www.fertilityfriend.com/home/5484d6
Noel hjarta 26-10-2015 + surpriza Daniel  25-09-2018

Offline

 

#1458 2012-08-05 09:18:14

Madlena06
Hero member
Inregistrat: 2012-02-13
Mesaje: 3364

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 80

Lazy multumesc  par  par Cred ca am sa aplic asta la intoaarcere, caci in concediu voi locui la mama si iti dai seama cum e  lol Sper sa nu zica iar ca sunt prea slaba (din punctul ei de vedere) si sa ma puna la ingrasat. Oricum voi gati si eu, dar cu siguranta nu voi face nici o dieta in concediu, voi incerca sa nu exagerez si vreau sa fac sport in continuare de tonifiere a musculaturii. Ma dispera celulita de pe picioare  cesafac iar cu stepperul deja se vede o diferenta, insa mai am mult de munca. Deci multumesc  puss  puss

Am cautat pe net, maine e schimbarea la fata a Domnului, e sarbatoare mare cu cruce rosie si marti e Sfanta Teodora, tot cu cruce rosie.   http://www.crestinortodox.ro/calendar-ortodox/


Doamne rugaciune iti multumesc din suflet pentru printesa din viata noastra bebe
Visul nostru s-a implinit, in august 2014 am devenit mama  hjarta

Offline

 

#1459 2012-08-05 09:24:33

be_happy
Platinum member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 20885

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 80

Marti e Sf Teodora?? Ups e ziua finutei smile

Ioana, cred ca te-am mai intrebat dar nu mai tin minte raspunsul. Sotul tau ia ceva tratament ptr imbunatatireea spermogramei? Nu ma refer la produse apicole, ci vitamine..Ptr ca stiu ca nici el n-avea o spermograma fff buna. Plus, nu ti-a zis medicul ce frecventa ar trebui sa aiba actele sexuale atunci cand exista problemute? Cam 1 data la 2 zile e cel mai recomandat ca sa se refaca nr de spermatozoizi. Ma gandesc ca poate te ajuta sa stii ca nici zilnic nu e bine, si apoi poate niste vitamine l-ar mai ajuta si pe el sa isi imbunatateasca gigeii.

Ultima oara a fost editat de be_happy (2012-08-05 09:27:12)

Offline

 

#1460 2012-08-05 09:30:17

lazy_cat
Full member
Inregistrat: 2012-07-25
Mesaje: 774

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 80

Happy, eu am mancat zacusca de casa poate ceva mai buna sau cam la fel de buna ca anumite tipuri de zacusca din comert, dar...am mancat si mult mai proasta.  Am o prietena care gateste minunat, dar pana si ei...nu prea i-a iesit buna anul trecut.

Offline

 

#1461 2012-08-05 09:30:46

Ioana84
Insomniac member
De la: In Europa
Inregistrat: 2012-05-12
Mesaje: 9023

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 80

La mine marti e pe albastru  nu pe rosu.Gata nu se mai munceste sapt viitoare,avem weekend prelungit.

FETELE VA ROG UN SFAT :

Mama mea a pierdut 3 sarcini:la 3,4 si 6 luni.Motivul:nu stiu ce avea la uter sau peretii uterului sau endometru,si respingea sarcina,se contractau muschii,avea contractii ca de a naste,si asa elimina sarcina.Au cusut-o si m-a tinut pe mine pana la 7 luni.Deci e un defect din sange(legat de trombofilie)sau uterul ei era cu probleme?I-au zis ca avea un uter rigid.
Se poate sa am si eu aceste probleme,sau e ceva din sange?Imi e frica ca ajung si eu cu aceleasi probleme ca ale ei.
Multumesc de un sfat de la voi.


Grafic 1 http://www.fertilityfriend.com/home/409c34 Amina hjarta 22-10-2013
Grafic 2 http://www.fertilityfriend.com/home/5484d6
Noel hjarta 26-10-2015 + surpriza Daniel  25-09-2018

Offline

 

#1462 2012-08-05 09:34:38

be_happy
Platinum member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 20885

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 80

Lazy spune-mi si mie de la ce firma sunt zacustile de care zici. Eu am incercat cam toate sortimentele din supermarketuri si nici nu se apropie de cea de casa. Unele nici nu pot fi mancate. Acum probabil difera si gusturile omului. Sau poate exista marci pe piata de care n-am dat inca

Offline

 

#1463 2012-08-05 09:36:41

Madlena06
Hero member
Inregistrat: 2012-02-13
Mesaje: 3364

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 80

Ioana nu e cel mai bine sa vezi ce iti spune doctorul??? Cred ca el e cel mai in masura sa iti dea sfaturi. Si prima data asteapta rezultatele analizelor, ca nu mai ai mult si vezi ce si cum. Nu iti mai fa atatea scenarii !!!
Asta e parerea mea  smile


Doamne rugaciune iti multumesc din suflet pentru printesa din viata noastra bebe
Visul nostru s-a implinit, in august 2014 am devenit mama  hjarta

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.