homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 80-97


#1825 2012-08-07 08:48:34

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 80

Neata fetele,

lavy, goodluck la dublu test, sigur va fi bine !!! Saptamana viitoare il fac si eu.

andriana, bine ai venit si sa treci repejor la burtici.
Am vazut ca intrebai de mine, ca ai citit postarile mele de la alt topic. smile Le-am recitit si eu de curiozitate ca nu mai stiam ce am scris pe acolo, si mi-am adus aminte cata suferinta am indurat, cat de greu si lung a fost drumul meu catre bebe...sad  Acum ca e in burtica parca nu mai conteaza nimic, dar nu voi putea uita niciodata cata suferinta este in sufletul unei femei care isi doreste copii si nu apar... si cred ca de aceea inca mi se pare ireal, parca tot nu-mi vine sa cred ca voi avea in sfarsit bebele atat de mult dorit...

rramo, ioana puss neata, vad ca doar voi bantuiti pe aici... smile

pup toate fetele puss


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 



#1826 2012-08-07 08:51:43

rrammonna
Diamond member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2007-11-07
Mesaje: 44383

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 80

crisulici puss pup si bebele mic puss
esti la munca?


Nu ştiu care este cheia succesului , dar cea a eşecului este să încerci să mulţumeşti pe fiecare.....

Offline

 

#1827 2012-08-07 08:57:04

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 80

da rramo, puss sunt la munca dar fara niciun chef...abia astept sa raman acasa, la serviciu oricum e stres, oricat as vrea sa nu iau nimic in seama...
de la 1 noiembrie vreau sa stau acasa, imi iau si medical, apoi concediu de odihna si apoi prenatal...


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#1828 2012-08-07 09:06:08

Andri
Hero member
De la: Grecia
Inregistrat: 2012-08-06
Mesaje: 2400

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 80

Buna dimineata fetelor puss

Cris, te pup! Ma bucur atat de mult pentru tine, de nici nu iti imaginezi. Din "cauza" ta mi-am si facut cont pe forumul asta, pentru ca topicul respectiv s-a terminat brusc si eram convinsa ca s-au rezolvat toate problemele, dar parca vroiam sa citesc, sa stiu sigur ca esti bine si cu bb. Tu nu mai citi din urma, nu mai conteaza acum. Important e ca ai bb la purtator. Sa fiti sanatosi amandoi, sarcina usoara puss

Mika, trompele sunt permeabile din moment ce am ramas insarcinata chiar si in decembrie. La mine se lasa mai asteptat pentru ca am si 35 de ani...si nu mai e asa usor ca la 20, dar am incredere ca totul va fi bine.

Ynna, multumesc pentru sfat. Deocamdata termin tratamentul asta si apoi mai vedem. Medicul de aici care ma are sub supraveghere mi-a spus ca spresul e cel mai eficient anticonceptional. Eu pentru asta iau tratamentul acum, sa ma pot detasa si sa nu mai stau cu stres la fiecare contact(oare se prinde, oare nu?) iar zmeurica o iau pentru a fi siguri ca se desprinde foliculul si in cazul unei sarcini nu mai am iminenta de avort. Doamne ajuta!

Ioana, cafelutaaaaa!!!


Proud mommy of baby Nikoletta bebe

Offline

 

#1829 2012-08-07 09:14:20

rrammonna
Diamond member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2007-11-07
Mesaje: 44383

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 80

buna andriana,sper sa ramai cat mai repede insarcinata goodluck

cris,ce bine ti-ai organizat timpul chicot macar vei sta linistita acasa smile


Nu ştiu care este cheia succesului , dar cea a eşecului este să încerci să mulţumeşti pe fiecare.....

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1830 2012-08-07 09:20:36

angel_sweety
Platinum member
Inregistrat: 2008-08-08
Mesaje: 22808

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 80

neata mornincoffee


un falfait de ingeras a devenit glasul unei minuni , 23 decembrie ora 22si 44 min
Cand viata-ti da o suta de motive ca sa plangi, arata-i ca ai 1000 de motive ca sa zambesti
http://www.fertilityfriend.com/home/322f77

Offline

 

#1831 2012-08-07 09:20:54

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 80

Andriana, puss multumesc mult. Postarile mele erau de prin 2010, si abia acum am ramas insarcinata (azi am intrat in saptamana 12), si asta prin FIV...deci au mai trecut 2 ani de atunci si multe incercari...dar tot ce conteaza e rezultatul. smile

Sa stii ca foliculul nu se desprinde si nici nu trebuie, doar se sparge si elibereaza ovocitul si apoi se transforma in corp galben care incepe sa secrete progesteron. Legat de procesul asta, iminenta de avort ar aparea doar daca ai deficit de progesteron, nu daca se sparge sau nu foliculul...iar pt deficit de progesteron se da tratament, supliment de progesteron (duphaston, utrogestan, lutinus, etc. )

da rramo, am facut toate calculele chicot

angelus puss neata

Ultima oara a fost editat de cris8 (2012-08-07 09:22:57)


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#1832 2012-08-07 09:27:41

rrammonna
Diamond member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2007-11-07
Mesaje: 44383

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 80

sweety si mika frumoasa puss ce faci?


Nu ştiu care este cheia succesului , dar cea a eşecului este să încerci să mulţumeşti pe fiecare.....

Offline

 

#1833 2012-08-07 09:29:57

angel_sweety
Platinum member
Inregistrat: 2008-08-08
Mesaje: 22808

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 80

crisulici puss

rramo puss bine, uite ma chinui sa beau cafeaua, am terminat treaba , lu mika ii e somn iar eu am in ochi doar ceasca de cafea
cum merge sofatul ?

merg sa o culc pe miss litoral ca nu mai vorbim aceeasi limba , revin


un falfait de ingeras a devenit glasul unei minuni , 23 decembrie ora 22si 44 min
Cand viata-ti da o suta de motive ca sa plangi, arata-i ca ai 1000 de motive ca sa zambesti
http://www.fertilityfriend.com/home/322f77

Offline

 

#1834 2012-08-07 09:32:01

rrammonna
Diamond member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2007-11-07
Mesaje: 44383

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 80

sweeety rotfl rotfl2 doarme asa devreme?
inca nu am inceput bang


Nu ştiu care este cheia succesului , dar cea a eşecului este să încerci să mulţumeşti pe fiecare.....

Offline

 

#1835 2012-08-07 09:42:24

Ioana84
Insomniac member
De la: In Europa
Inregistrat: 2012-05-12
Mesaje: 9023

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 80

hopsieu

Ramonici succes la condus,sa nu vii cu nervi,da?Eu azi nimic,mai ma uit pe net referitor la analizele de trombofilie,sa stiu la ce sa ma astept. puss  puss Ai gasit alt perete? rotfl2


Cris buna ce faci?Da eu si Ramonici dam trezirea.Esti bine?Bebe? puss  puss


Andi buna dimineata!!!Ce faci??? puss  puss


Angel buna dimineata!!! puss  puss


Grafic 1 http://www.fertilityfriend.com/home/409c34 Amina hjarta 22-10-2013
Grafic 2 http://www.fertilityfriend.com/home/5484d6
Noel hjarta 26-10-2015 + surpriza Daniel  25-09-2018

Offline

 

#1836 2012-08-07 09:42:41

Andri
Hero member
De la: Grecia
Inregistrat: 2012-08-06
Mesaje: 2400

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 80

Da, Cris. M-am exprimat eu gresit. La sarcina din decembrie mi-a dat foarte tarziu ultrogestan, e posibil si de asta sa fi pierdut bb. Nici nu mai caut explicatii pentru ce a fost, ma concentrez pe ce va fi de acum inainte. Si am incredere ca va fi bine. Am schimbat doctorul de atunci si am nimerit acum la unul care isi da interesul pentru fiecare problema in parte. Oricum aici nu prea e recomandat suplimentul de progesteron, se merge pe selectia naturala, mai ales daca nu iti gaseste o problema serioasa.

Stiu ca sunt postari vechi si am apreciat foarte mult lupta pe care ai dus-o sa iti duci pana la capat visul. Esti o luptatoare si mi-ai ridicat mult moralul prin atitudinea ta.(daca imi e permis sa intreb, cati ani ani?)

Neata Rramo, neata Angel puss

Neata Ioana. puss Eu masor zilele pana la CM, poate imi purtati noroc si nu mai vine visslar lol

Ultima oara a fost editat de Andrianna (2012-08-07 09:47:34)


Proud mommy of baby Nikoletta bebe

Offline

 

#1837 2012-08-07 09:47:53

angel_sweety
Platinum member
Inregistrat: 2008-08-08
Mesaje: 22808

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 80

ioana , andriana puss neata

rramo pai cand incepi ?
mika se trezeste mereu la 6 , pe la 8,30-9 se culca si se scoala 10,30 -11

ioana ti-am scris aseara de asigurare


un falfait de ingeras a devenit glasul unei minuni , 23 decembrie ora 22si 44 min
Cand viata-ti da o suta de motive ca sa plangi, arata-i ca ai 1000 de motive ca sa zambesti
http://www.fertilityfriend.com/home/322f77

Offline

 

#1838 2012-08-07 09:57:24

AmaliaRaluca1985
Hero member
Inregistrat: 2011-06-28
Mesaje: 2634

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 80

buna dimineata fetelor. toate cafelele sa vina la mine!
angelus te pupa irinuca mea.
mikule puss si de la irinuca cea cu ochii aln=bastrii kram par
lazy da are ochii albastrii...atat are deocamdata de la mine
andriana bine ai venit sa pleci repede spre burtici
ioana puss
si mie mi-e dor de sonica dar eu o vreau sa stea acolo cat mai mult departe de tot, sa se relaxeze si poate dzeu face o minune pt ea, chit ca e imediat dupa menstra
rramonici puss
mada cand o trebui sa se intoarca?
cris8 si samburelu puss
time neata...sa ne anunti cand vrei sa scoatem motatele

apropo de menstra, angelusule tie ti-a venit?


un pui de om a facut sa pluteasca de fericire o mama si un tata. Bine ai venit in viata noastra, fetita draga!
Si-ai sa cresti mare, si-ai sa inveti despre luna, despre prieteni si despre viata. O, de-ai ramane asa mica si fericita, gangurind catre mine cu ochi mari si calzi...

Ana, Îngeraș drag!

Offline

 

#1839 2012-08-07 09:57:55

far_away
Hero member
De la: Ardeal
Inregistrat: 2010-06-28
Mesaje: 3650

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 80

Buna dimineata dragelor kram


My Ovulation Chart sjuk
hjarta mami de Andrei

Offline

 

#1840 2012-08-07 10:00:15

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 80

Ioana puss da sunt bine si eu si bebe, eu asa simt ca e bine si el, smile azi am intrat in ultima saptamana din trim I de sarcina si nu mai pot de bucurie, incet incet creste puiul meu. smile
Ioana si daca ies proaste analizele de trombofilie, inseamna ca ai descoperit cauza si stii ce ai de facut pt a fi bine data viitoare. Lasa netul ca numai prostii gasesti, te apuca groaza...vedem noi cand iti ies rezultatele. puss

Andri nu ma deranjeaza sa imi spun varsta, smile peste 2 luni fac 32 de ani, bebe mi-am dorit de la 26 de ani, si de atunci am tot luptat. Eu credeam ca la 30 de ani voi avea sigur 2 copii, si de fapt la 30 nu aveam nici unul, aveam doar probleme...a fost cea mai urata aniversare a mea, in ziua aia am aflat si ca spermograma sotului meu era mult mai rea decat credeam noi...am cazut si eu de multe ori, am fost si depresiva, dar m-am ridicat si am luptat in continuare. Ma bucur daca te-am incurajat, adevarul este ce perseverenta e cheia succesului, sa nu renunti niciodata la visul de a deveni mamica. puss


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#1841 2012-08-07 10:01:40

AmaliaRaluca1985
Hero member
Inregistrat: 2011-06-28
Mesaje: 2634

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 80

aruc chiar m-am gandit la tine nu stiam daca ai zis ca mergi in concediu dar am presupus ca da daca ai absentat


un pui de om a facut sa pluteasca de fericire o mama si un tata. Bine ai venit in viata noastra, fetita draga!
Si-ai sa cresti mare, si-ai sa inveti despre luna, despre prieteni si despre viata. O, de-ai ramane asa mica si fericita, gangurind catre mine cu ochi mari si calzi...

Ana, Îngeraș drag!

Offline

 

#1842 2012-08-07 10:02:40

rrammonna
Diamond member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2007-11-07
Mesaje: 44383

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 80

sweety,ar fi trebuit ieri dar nu era fisa medicala gata,mai trebuia o semnatura,ceva de genul.il sun mai incolo pe instructor.

ioana,pai am 4 pereti in sufragerie,alti 4 in dormitor,in baie altii si tot asa rotfl2 cand raman fara perete,ies pe scara blocului rotfl

amy puss tot cu pregatirile? daca vrei,imi spui si mie cat ai dat pe invitatia personalizata?daca vrei sa spui,bineinteles.

faruc puss ce mai faci?

Ultima oara a fost editat de rrammonna (2012-08-07 10:03:55)


Nu ştiu care este cheia succesului , dar cea a eşecului este să încerci să mulţumeşti pe fiecare.....

Offline

 

#1843 2012-08-07 10:03:08

angel_sweety
Platinum member
Inregistrat: 2008-08-08
Mesaje: 22808

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 80

amalia pupam si noi frumusetea mica puss
nu mi-a venit , am avut doar o sangerare de la cezzarete si am crezut ca e menstra, in final s-a dovedit a nu fi

parfumel puss


un falfait de ingeras a devenit glasul unei minuni , 23 decembrie ora 22si 44 min
Cand viata-ti da o suta de motive ca sa plangi, arata-i ca ai 1000 de motive ca sa zambesti
http://www.fertilityfriend.com/home/322f77

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.