homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Ratat,virgin la 18 ani.Viata si sensul ei?


#1 2012-07-31 16:46:19

chiche
Membru
Inregistrat: 2012-07-31
Mesaje: 4

Ratat,virgin la 18 ani.Viata si sensul ei?

Va rog,cititi tot.E mult.Dar mai mult ca sigur aveti ceva de invatat din viata mea patetica.

Salut, ma numesc Razvan,am 18 ani si sunt un ratat social.
Desi pentru multi dintre voi adolescenta a insemnat cei mai frumosi ani din viata,pentru mine a insemnat mult stres,chin,atat fizic cat si psihic.
Probabil sunt singurul de pe acest forum care are 18 ani si nu a avut o prietena.Care e atat de antisocial si antipatic incat si femeia de la paine da ochii peste cap cand ma vede.

Povestea vietii mele:
Totul a inceput prin educatia care am primit-o.Cand eram mic,eram printre cei mai rai copii de la bloc(culmea)ii bateam pe toti,urlam,tipam,le injuram pe mamele copiilor cu care ma jucam,doar fiindca pierdeam un joc iar fisu se ducea si se lauda,eram un adevarat vulgar.Toate pana intr-o zi cand parintii copiilor au venit la ai mei si le-au spus problemele care le cauzam.Bataia care am primit-o de la amandoi a fost..Dumnezeiasca..Ma duceam intr-un colt si incepeam sa plang ca ce parinti rai am,iar ei veneau si-mi ofereau afectiune "Puiule,vezi daca nu mai esti rau,nu mai trebuie sa te batem"..Bineinteles ca dresarea tocmai a inceput.Treceau zilele eu deveneam din ce in ce mai cuminte,bineinteles cand faceam o boacana "pune cureaua pe ala mic".Cmportamentul meu usor-usor din bad'boy deveneam pussy'boy.Pe langa toate astea,maicamea si-a dat demisia de la servici ca sa stea cu mine.De la gradinita pana in clasa a 5-a mergeam cu ea zi de zi la scoala,si ma lua de la scoala,cat si la antrenamente(in clasa a 3-a m-am apucat de fotbal)ajunsesem sa fiu printre singurii cu mama langa mine care vine la scoala.In fiecare zi cand ma duceam la scoala "Sa fi cuminte puiule,da?",veneam de la scoala "Ai fost cuminte?da?O sun pe diriga ta sa vad?Cum adica ai vorbit in timpul orei?" si tot asa de-alungul generalei,bineinteles ca deja eram un timid mediocru,care fugea de orice provocare in viata,ajunsesem sa-mi fie rusine sa ma duc pana la colt sa cumpar paine
Cand ne intorceam de la antrenamente eu si inca cativa colegi ne jucam,ne dadeam bobarnace..jocuri stupide,ce faceam noi cand eram mici,maica-mea "fi cuminte!stai aici,lasa-i pe ei sa se duca in fata sa se joace"bineinteles nu ascultam de ea,insa totul era penibil,mi-era frica sa nu fiu exclus doar ca e maicamea langa mine..am inceput sa ma dau la o parte din calea colegilor
Intre timp tata a divortat de mama,un lucru care m-a afectat grav,insa fiind un optimist inascut(nu mai sunt)am trecut peste.
Va dati seama ce hal de sociabilitate am in mine..

In legatura cu pasiunea mea.La 14 ani,totul a luat o intorsatura grava in legatura cu pasiunea mea.Clubul unde jucam fotbal s-a desfiintat(Era club de Diviza B)din cauza patronului retardat care nu a vrut sa plateasca nu stiu ce taxe la banca.
Admiterea pe licee,am dat la liceul Mircea Eliade,liceu sportiv.Am avut media 9.55 la probe , bineinteles,n-am intrat,datorita sistemului nostru de rahat si a sarlataniei din ziua de azi,toti care intrasera intrasera pe mita si pe cunostinte.Totul  era aranjat de dinainte,probele au fost doar "CORTINA".
La 15 ani, ma durea cumplit cand alergam in zona ficatului am fost la doctor,diagnostic minim 3 luni de stat pe bara,n-am voie nici alergare usoara.Nisip la rinichi,fierea lenesa,si nu stiu ce probleme la ficat.Totul s-a datorat stresului si efortului care-l depuneam + alimentatie nu prea consistenta,nu prea mancam.Bineinteles cele 3 luni s-au transformat intr-un AN de stat pe tusa.Imi ziceam "Lasa,pana acum am fost zi de zi la antrenamente,merit si eu pauza mai lunga.Las' ma apuc saptamana viitoare,las' ma apuc sapt. viitoare..si asa a trecut 1 an."Ma ingrasasem si-mi pierdusem conditia fizica.

Intre timp cat am stat pe "bara",am dat nastere unei alte pasiuni.Probabil unii dintre voi veti zice "Ai 15 ani,probabil FETE",nununu,nu fete,doamne ajuta,din pacate eu nu fac parte din grupul norocos care-si fac prietene si-si pierd virginitatea la 14 ani,..mi-as pl,eram asa timid incat puteai sa ma pui sa fac 10 flotari sub amenintarea unui pix ca le faceam.In fine.Pasiunea este bineinteles,nemarginitul,irevocabilul,mirificul CALCULATOR.Prinsesem o pasiune incredibila,imi placea la nebunie jocul World of Warcraft(nu ma judecati,stiu!)
La 16 ani ma reapucasem de antrenamente,flacara se stinsese,totul era in doru' lenii,nu mai aveam chef..eram rupt de oboseala concentrarea mea fugea inspre jocu' penisului.
Acum la 18 ani am ajuns sa ma repun pe picioare cat de cat,am inceput sa-mi castig locul in echipa.Pana acum 3 luni.Motivul,o sa-l spun,insa nu acuma,mai am de adaugat cate ceva,my story isn't over.
Adolescenta mea a insemnat: SCOALA-ANTRENAMENT-CALCULATOR.Ardeam de nerabdare sa vin de la scoala ca sa ma bag la un wow mic,chiar chiuleam ultimile 2-3 ore de la scoala doar sa am timp mai mult de joaca

Anturajul.Anturajul meu dealunguuuuul anilor a constat in 4 baieti.Toti 4 timizi,antisociabili,cu frica de lume(cum dreacu ne-am nimerit tocmai noi nush) si de a explora lucruri noi.Pasiunile sunt lucrurile care ne-au tinut uniti,insa pe interior ne-au distrus(si aici ma refer la calculator).Cand eram mai mic ma simteam chiar bine printre ei,ma simteam "THE BOSS" ,de ce?Pentru ca eram singurii din clasa care faceam fotbal,nu fumam,nu beam.Automat m-am pus deasupra tuturor,si pe fiecare care-l vedeam ca fuma ii coboram valoarea in mintea mea,desii lor nu le aratam asta.Probabil de aici mi s-a dezvoltat si aroganta,antisociabilitatea,de care sufar astazi si care m-a facut sa sufar de-alungul anilor.
Insa acum mai bine de 6 luni am pus capat acestui anturaj,pentru ca nu imi facea bine "NEVOILOR" care le am in momentul de fata,adica fetele,senzatiile noi,vreau sa simt ca traiesc.Le propuneam sa mergem in club,sa cunoastem fete,lume noua,ei penis "ce sa facem in club?mai bine stam in fata blocului si vorbim" ..ce plm sa vorbim,noi doar fotbal,jocuri pe pc si fantezii cu fete stim sa vorbim.
Plus,invidie mare in grupul nostru,ma intalnisem intr-un mol cu 2 colegi de clasa si in 30 de minute trebuia sa ne intalnim in fata blocului,nu m-am mai dus la bloc am ramas in mol cu baietii astia,ma suna fostii mei tovarasi,si ma intreaba cand ajung la bloc si le spun ca m-am intalnit cu niste colegi si ca o sa vin mai tarziu.Bineinteels,motive de invidie,cand ajung la bloc atitudinea lor s-a schimbat fata de mine"Ce-ai facut acolo?ti-ai gasit tovarasi noi?Pe noi de ce nu ne-ai chemat".
Imi pare rau ca-i vorbesc asa pe un forum,as face orice pentru ei,oricand mi-ar cere ajutorul m-as duce si le-as oferii fara semne de intrebare,insa trebuie sa ne adaptam vietii asteia de rahat si eu asta incerc sa fac.
Deci no prieteni.

Sociabilitate si FETE
Hmm,deja am obosit de la cat am scris mai sus
Dupa cum probabil va asteptati sunt antisociabil cu norma intreaga,defapt,postul care l-am facut azi,e cea mai mare comunicare care am facut-o in ultimile 3 luni.
De cand eram mic eram invatat ca vorbaria multa putin aduce.Eram invatat sa tac si sa fac, plus ca in copilarie era mama tot timpul langa mine,oriunde mergeam ea vorbea,singura data cand nu vorbea era cand eram cu copii sau prietenii de varsta mea.
Eram invatat daca n-ai nimic in comun cu ala nu vorbii cu el,iar eu o luam ca atare,singurii cu care aveam ceva de vorbit erau baietii de la bloc,de asta nu prea am stat sa-mi fac prieteni si in alte cercuri(scoala,antrenament).
Ma auto-surmenez cand incerc sa vorbesc cu celalalt de langa mine,incredibil!Pur si simplu nu pot sa vorbesc,adica nu stiu ce sa vorbesc cu el,fie el baiat sau fata, sunt antisociabil incurabil!
Am ajuns la un asa grad de antipatie incat atunci cand vorbesc lumea se face ca nu aude(WTF?),mi-am dat seama ca ajunsesem sa am si o privire de antipatic(incerc sa lucrez la asta).
Habar n-am sa initiez o discutie,sa ma implic sa fac raport cu celalalt intr-o discutie fie el baiat sau fata.

Am fost invatat sa ma feresc de golani,care fumeaza,beau,injura,eram santajat emotional "Vrei sa ajungi fotbalist?Nu mai umbla cu aia."Ajunsesem sa umblu cu pic si poc de la clubu de sah.Cea mai mare prostie care am putut s-o ascult,inas atunci motivele erau clare si logice.

Palmarezul meu cu fetele:
Pana la 14 ani ma simteam cu adevarat special,acuma stau si ma gandesc in trecut,oare de ce.Eram singurul din clasa care facea sport,eram singurul din clasa care nu fuma,nu bea,nu se droga,la echipa mea eram titular pe buna dreptate,chiar ma vedeam deasupra tuturor.
In clasa a-1a eram nebun rau inca nu ma afectase educatia si mass-media prea rau.Imi placea sa ma joc cu toata lumea,fete baieti,imi placea sa le fac sa rada,spuneam bancuri iar unei fete ii placea de mine,pur si simplu o vedeam dupa comportament tot se lua de mine,ma impingea,radea la orice porcarie spuneam,iar pe mine bineinteels ca nu m-a interesat,ca era uratica,iar mandria din mine avea ochi doar pentru cea mai frumoasa fata din clasa,care nu aveam tupeu sa-i zic asta atunci.Si am inceput s-o evit ca sa nu-i mai placa de mine.
Clasa 5-a aici deja era moderat.Ma jucam doar cu fetele care-mi permiteau o fata a spus ca-i place de mine,am aflat asta prin intermediul unui coleg.Bineinteles,mie nu-mi placea de ea,orgoliosul din mine avea ochi doar pt cea mai frumoasa fata din geenerala,pe langa asta am fost si un mare badaran,am aflat ca ii place de mine si ca ar vrea sa fie cu mine prin intermediul unui coleg.Cand mi-a spus asta colegul,i-am spus "Ce?Cum sa fiu eu cu pitica aia,nu-mi pierd eu timpul cu ea."Bineinteles,colegu asta a avut grija sa-i spuna totul pe-ndelete si sa para ca sunt un misogin,porc.Toata generala,fata n-a mai vorbit cu mine.Mi-am meritat-o.Dar pe atunci eram chiar mandru de mine,prost sa fi doamne.
Vreau sa va spun,in momentul de fata fetele astea arata..nici nu stiu cum sa va descriu,ti se scoala doar cand le vezi.
In clasa 9-a,un coleg mi-a facut cunostinta cu o fata,uratica de fel,dar vorbea fara oprire.Ne-am dus in parc frumusel,intre timp a venit si colega-miu cu varasa.Vreau sa va spun ca n-am vorbit decat 10 cuvinte in doua ore,aia vorbea intr-una,imi zicea tot ce facea ea in timpul liber,si mie mi se rupea."E urata si cu gura mare"imi spuneam,intr-un fel era bine ca eu nu sunt prea sociabil.Aici am inteles ca femeilor le place sa fie ascultate.ea a observat atitudinea de miserupism si a inceput sa vorbeasca cu prietenu meu si cu varasa.In momentul ala m-am gandit "Eh,mai bine,si asa nu-mi place de ea".La sfarsit la plecare,ia zis lui colegamiu ca daca vreau sa fiu cu ea sa-i spuna(WTF?adica n-am zis nimic toata intalnirea si vrea sa fie cu mine?)Mandria din mine iar a inceput sa vorbeasca,si i-am spus ca mi-ar placea sa fim doar prieteni si blablabla,n-are rost sa spun mai departe,a inceput sa se strofoce sa zica ca nici ea nu vroia defapt,ca doar vroia sa vad de ce sunt in stare ca iubit si blablabla..
In momentul asta ma gandesc: CAT de PROST am fost.Probabil ma mai dezinhibam si eu de timiditate si imi maream sociabilitatea,nu conteaza ca e urata.
La curve nu vreau sa ma duc.Mi-am spus ca decat sa-mi pierd virginitatea cu una pe care o platesc mai bine mor virgin.
In ultimii 2 ani nasul mi s-a marit,e IMENS cand ma uit in oglinda,s-a borcanat probabil de la cate mingii mi-am luat in bot.Mi-e rusine cu mine,am ajuns am asa incredere in mine incat sa ma gandesc la operatii estetice.In caz ca le mai apuc.

Cei mai dureros e ca ma uit la colegi,prietnei,cunostinte,toti au gagici si si-au pierdut virginitatea,incep sa cred ca eu n-o sa ajung nu sa-mi pierd virginitatea,ci sa nu am o prietena.Defapt,ma bate mai rau gandul ca n-o sa fiu iubit decat ca n-o sa !.
Ma uit la tipele astea frumoase care-mi plac,si ma compar cu prietenii lor ,si imi dau sanse 0 automat,adica e o fata la bloc care mi-a placut dintotdeauna de ea are 19 ani,arata foarte bine ,nu i-am spus niciodata stiind ca daca voi fi respins ma voi ingropa de rusine si stiind ca sunt un timid si antisociabil,sansele imi sunt si mai pecetluite.Ma uit la prietenul ei,are 29 de ani foarte caterincos,masina,casa,o slujba unde castiga foarte bine,cum cacat sa ma compar eu cu ala?Ma gandesc ca eu am experienta 0 in ale relatiilor,iar ea deja umbla cu tipi de 30 de ani cu bani,masini,case,automat imi scade valoarea,in fine.
Vad cum toata lumea are un anturaj in care sunt fericiti alaturi de ceilalti,cel putin la exterior,si ma gandesc la mine,ce dreacu am ajuns un singuratic pe pamant.
In Dumnezeu am incetat de mult sa mai cred.Nu cred ca ma va ajuta,nu ma ajuta si nu ma ajutat vreodata.Dintr-un religios incurabil am ajuns un ateu fara indoieli.

Intre timp m-am apucat de design web,bomba mare vine acuma:
ACUM 3 LUNI.Si motivul pentru care am initiat acest post si a pus capac la toate,s-a umplut paharu.Este ca am ramas repetent.Dap,clasa a xi-a.Din cauza ca aveam prea multe absente,aveam antrenamente in acelasi timp cu scoala,si bineinteles ca am ales fotbalul nu scoala,ma duceam 2 zile pe saptamana la scoala daca si alea,preferam sa stau 2 ore la antrenamente decat sa stau 6 la scoala,in timpul liber care-l aveam de cand venema de la antrenament ma bagam la design web /HTML,php,blabla.Siteuri,imi facusem si o mica afacere pe internet,castigam 300 ron pe luna,nu-i mult,dar e foarte bine pentru inceput,mai ales ca munceam de acasa,am zis sa ma axez pe asta,ca tot imi vin bani,pe parcursul intregului an,doar asta am facut:antrenamente,afacere pe internet,si din cand in cand scoala.Totul pana intr-o zi cand am primit o petitie acasa in care scria sa ma prezint la scoala ca sunt exmatriculat,initial am crezut ca sunt exmatriculat 1-2 zile,dar nu,eram repetent.
Toate astea pentru ca,cu un an in urma in clasa a 10a am avut un coleg care a avut 300 de absente,am numarat pe degete n-a fost mai mult de 5 ori la liceu in tot anu.Si am zis ce penis mea,daca ala trece,eu de ce sa nu trec mai ales ca eu am si motive,fac sport,insa n-am observat ceea ce defapt l-a facut sa treaca e ca a dat mita la directoare.

Si n-am mai putut sa fiu optimist,n-am mai putut sa trec cu vederea,asta a pus capac,am stat si mi-am analizat viata, si am decis ca sunt un ratat.Sunt in depresie de ultimul nivel.Nu stiu ce sa mai fac,simt ca n-are rost sa mai traiesc,am tinut in mine toate esecurile care le-am avut si acuma am izbucnit de la ultima isprava ce mi-a acaparat viata.
De 3 luni nu m-am mai dus la antrenamente din cauza depresiei,si e ultimul meu an in care pot sa demonstrez ca pot ajunge ceva cu fotbalu,insa se pare ca am dat cu picioru si la sansa asta.
De 3 luni n-am mai iesit din casa,sunt inchis intre 4 pereti,mi-e rusine cu mine insumi.
De 3 luni am un gust amar in gura cand ma trezesc dimineata,picioarele mi se inmnoaie cand merg si am stari de ameteala
De 3 luni m-am ingrasat 2 kile,am 67 kg
De 3 luni.Desii poate vi se pare ciudat venind din partea unui virgin,dar sunt impotriva masturbarii.Intotdeauna am spus Sex decat sa ti-o freci si daca n-ai ce * mai bine te abtii.De 3 luni incerc sa ma masturbez,am citit undeva ca asta mai scapa din depresie  si starile de anxietate.Pur si simplu nu mi se mai scoala,nici macar penisul meu nu ma asculta.
De 3 luni n-am mai facut un dus,stau inchis in camera si miros ca un porc.N-am atata vointa sa ma duc pana la dus,gandindu-ma ce rost are.
De 3 luni mi-au aparut cosuri pe fata de zici ca e eruptie vulcanica pe fruntea mea,si aveam o piele asa fina
De 3 luni nu m-am mai ras sunt ca un coi cu multi floci pe el
De 3 luni stau si ma intreb ce rost are viata asta.


Mi-am supt-o de prea multe ori de la viata si totusi am doar 18 ani.Ma simt ca un rahat mergator.
Va rog,ajutati-ma ,nu mai gasesc sensul vietii,nu mai gasesc starea de a traii.
Si cei mai rau e ca parintii parca nu vad prin ce treci,parca ei nu stiu ca eu am ramas,se fac ca nu vad prin ce suferinte trec si ma apasa rau pe butoane,tacamiu "eu la 18 ani lipseam cu saptamanile de acasa,ma cauta maicamea pe strazi iar tu stai toata ziua in casa". pai cum mm cand voi ma tineati in lesa si vroiati sa fiu cuminte si timid,vroiam sa-i spun.Dar m-am calmat si i-am spus "eu sunt rezultatul educatiei de rahat care mi-ati oferit-o",el mi-a zis "in legatura cu ce?" "In legatura cu totul!" "da-mi un singur exemplu".Vroiam sa-i spun in legatura cu viata in general,cu femeile,cu anturajele,cu prietenii,cum sa tii faci cum sa-i intretii,sa iesi afara,sunt sigur ca ei stiu toate asta,nu inteleg de ce nu mi-au spus.Dar deja eram deprimat,usor-usor imi curgeau lacrimile m-am intors sa nu vada m-am incuiat in camera si m-am apucat de postul asta.

Offline

 

#2 2012-07-31 17:01:36

OmniaVincitAmor
Insomniac member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 6698

Re: Ratat,virgin la 18 ani.Viata si sensul ei?

Scumpule, iubitul meu avea 20 de ani cand ne-am cuplat si era virgin. smile  Singurele lui 'relatii', daca le poti zice asa, fusesera doua lipeli de cate o saptamana cu colega de banca. smile Eu nu l-am considerat sociopat, nu am zis ca e nebun sau ca are vreo problema, si suntem inca impreuna, bine mersi. Nu dramatiza mai mult decat e cazul ; ai 18 ani, nu 38.

Offline

 

#3 2012-07-31 17:48:04

dea_di
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-01-16
Mesaje: 18682

Re: Ratat,virgin la 18 ani.Viata si sensul ei?

hei, chill! nu e dracu asa de negru si nu inteleg cum ai reusit sa ajungi in stadiul asta. inteleg ca ai avut o copilarie nefericita, dar acum ai crescut mare si trebuie sa te automotivezi sa lupti pentru tine. in primul rand trebuie sa te ambitionezi sa termini liceul si ori sa continui cu fotbalul, in cazul in care sanatatea iti permite sau mai ai chef, ori sa faci o facultate ceva....zici ca te pricepi la web design, asta este f tare, ma chinuiam si eu intr-o perioada sa invat dar m-am angajat si nu prea am mai avut timp. de ce nu ai incerca sa faci o facultate in sfera asta? daca chiar esti priceput nu cred ca ti-ar fi prea greu sa si lucrezi intre timp si sa iti vezi de viata asa cum vrei tu, daca parintii nu iti sunt alaturi asa cum trebuie.

legat de chestia cu virginitatea, stai linistit ca nu e capat de tara, sunt sigura ca nu esti singurul tip virgin la 18 ani, si eu eram virgina la varsta aia si am cunoscut baieti care erau virgini chiar la varste mai inaintate, 22-23 de ani. Despe unul dintre ei pot sa-ti spun sigur ca nu era nici pe departe un ratat.

inteleg ca vrei sa ai o prietena si sa vezi si tu cum e sa faci sex, cu siguranta o sa ai ocazia la momentul potrivit. pana atunci, trebuie sa inveti sa te accepti si sa iti pui ordine in viata. in afara de gasca asta de prieteni, nu ai si alte persoane cu care ai putea sa vorbesti, sa te inteleaga?

sper sa fii ok, mult succes! smile

Ultima oara a fost editat de dea_di (2012-07-31 17:51:07)


"Nu stii, ca numa-n lacuri cu noroi in fund cresc nuferi?"

Offline

 

#4 2012-07-31 18:31:19

mature_man
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2011-02-17
Mesaje: 163

Re: Ratat,virgin la 18 ani.Viata si sensul ei?

Chice, Razvan, sau cum te-o chema,

Mie mi se pare ca ai o viata interesanta (pana acum), cu toate ca esti foarte tanar inca...

Pe vremea mea!!! nu exista computer, internet, google etc., asa ca nici pomeneala de citate inteligente, ca cel pe care tocmai l-ai produs mai sus :-)

Hai sa le luam pe rand:
Cred ca tocmai treci printr-o profunda transformare, aidoma tuturor tinerilor de 14-15-18-19 ani. Se cheama adolescenta (cu preludiul ei, pubertatea). Deci nu e nimic anormal in asta.
Web design, War of Warcraft, sportul... pai meriti felicitair ptr. toate astea!

Nu cred ca e cazul sa dai vina pe altii, mai ales pe parintii tai. Probabil ei iti doresc tot binele din lume.

Incet, incet poti sa revii la "viata":
Ai putea sa incepi cu un program minimal, pe care sa-l treci pe hartie, si sa-l urmezi intocmai:
- scularea la ora h
- un dus rapid, igiena corporala e de baza
- micul dejun
- iesi la o plimbare, din ce in ce mai lunga, pana la o ora. de pilda pe mine ma relazeaza sa merg la piata, sa beau o cafea (take away), sa merg cu bicicleta...
- reincepi sa joci fotbal, la inceput mai lejer, apoi - daca vrei, poti sa incepi si antrenamentele.
- cand revii acasa mai faci un dus - ptr. a te reface

Pentru inceput cred ca ar fi suficient sa manaci normal, sa te speli, sa iesi de casa...

Succes!

PS. In ce priveste masturbarea, deocamdata sa lasam acest subiect. Nu ca ar fi anormala, sau ca ai inceput sa te temi de probleme psiho somatice (ce-o insemna asta, nu stiu!). dar unui organism "obosit" , murdar, imbacsit, numai de excitatie sexuala nu-i arde :-)


Decat sa mori cu regrete, mai bine traiesti cu amintiri.

Offline

 

#5 2012-07-31 18:47:55

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Ratat,virgin la 18 ani.Viata si sensul ei?

... si uite, ca sa vezi ca se poate mult mai rau : http://forum.anticonceptionale.ro/t1420 … e-ani.html smile

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2012-07-31 19:24:30

AciDulaSs
Banat
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 1775

Re: Ratat,virgin la 18 ani.Viata si sensul ei?

Deci cum spui tu in titlu` "Ratat,virgin la 18 ani.Viata si sensul ei? " ... deduc de aici ca pe tine te afecteaza mai mult faptul ca esti virgin decat faptul ca ai ramas repeten (desi ai spus de ce nu ai putut merge scoala , dar eu ma refer la titlu`) ... sincer sa`ti spus pe mine (DOAR PAREREA MEA) ma deranjeaza mai tare sau m`ar deranja mult mai tare daca as ramane repetent decat daca as fi virgin la o anumita varsta.

Eu zic asa sa`ti rearanjezi viata ta ... adica sa`ti stabilesti pe termen lung cateva obiective majore (gen. daca ai ramas repeten anul asta sa termini cu o medie de nu stiu cat , de exemplu 7 sau 8 ma rog asta stabilesti tu ) asta pe parte profesionala ... pe partea sentimentala , realatiile cu alte fete si metode de ati invinge timiditatea eu iti propun asa ... sa nu mai judeci persoanele dupa aspectul lor sau nu le judeca fara sa le cunosti mai ales pe fete deoarece greseti enorm ... prima data invata sa porti o discutie cu ea dupa care sa iti formezi o parere ... nu le judeca dupa aspect ... si da eu consider ca in viata ta te`a tras mul in jos jocul acela WoW (stii cum se zice ... WoW = Sfarsitul vietii tale sociale) ... normal ca acum cand o sa intalnesti o fata nu prea o sa ai subiecte comune de discutie dar macar ambitioneaza`te si asculta`o vezi ce iti spune vino si tu cu diverse completari , fa glume cu ea ... nu o sa inviti acum o fata in oras sau in parc si sa`i spui ca ai un erou de level 69 smile ... si invata sa intrii in vorba cu mai multe fete chiar daca ele te resping pentru ca nu se stie pe viitor ce o sa fie si unde o sa te intalnesti cu o persoana care te`a respins si ai sa vezi atunci ca o sa intre cu tine in vorba si o sa`si aminteasca de tine cu drag chiar daca la inceput te`a respins .... invata sa asculti si nu te mai considera superior smile nu le mai judeca dupa aspect ... crede`ma ca gresesti enorm.

Si legat de anturaj ... tu ce o sa vrei in viata sa faci ? ... sa iti faci o familie si sa traiesti alaturi de ei sau sa stai in fata blocului si sa discuti despre jocuri eu nu zic sa nu stai cu prietenii in fata blocului ... dar toate au o limita ... gaseste`ti alte anturaje ... de exemplu iesi in oras singur la discoteca stai la o bera(suc daca nu bei alcool smile ) poate acolo o sa iti faci alti prieteni si tot asa ... nu esti un caz pierdut cum te vezi tu doar ai dat de cateva greutati in viata ... dar eu ma bucur si te respect pentru faptul ca ti`ai dat seama cum ai trait pana acum si ca vrei sa faci schimbari majore in viata ta.

Du`te fa un dush ... te faci "ferches" ... si dupa ce te gandesti ce vrei sa faci pe plan profesional ... iesi in oras sa iti faci noi prieteni sau sa te plimbi prin parc poate gasesti o domnisoara frumoasa cu care sa stai de vorba smile si sa iti pui in aplicare planul cu invatatul smile ... eu iti doresc multa bafta smile si crede`ma ai 18 ani totusi esti tanar.

Revin si cu alte pareri pe parcurs daca am uitat ceva.

Ultima oara a fost editat de AciDulaSs (2012-07-31 19:24:59)

Offline

 

#7 2012-07-31 20:02:54

dudu.f
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2011-09-01
Mesaje: 1863

Re: Ratat,virgin la 18 ani.Viata si sensul ei?

Viata nu insemna !! si !! nu insemna viata.
Sunt lucruri mai importante decat sa Sex.
Mai bine sa fii virgin la 18/28 si sa ai incredere in tine si sa obtii de la viata ceea ce vrei, mai bine spus sa lupti si sa ajungi sa obtii decat sa ajungi la varsta inaintata si sa constati ca ai fu*** mult si cand pui capul pe perna il pui singur si mai trist ca nu ai o perna (nu ai job, etc,..)

Tie iti lipseste mai mult decat sexul increderea in tine.Urmareste sfaturile lui mature_man ca stie el ce zice.Da o fuga la farmacie si ia o crema/alifie anti cosuri, fa dush si redevin-o la viata.Imi vine incam masina aia cu omul ala neras, cu pleata care mergea prin pature care iese la strada aranjat, ras..(parca era la mercedes sau nu mai stii la ce masina)..Si tu esti capabil de o schimbare de genul asta...sunt sigur. Dupa ce faci schimbarile astea gandeste-te ca esti cel mai tare din parcare (acum sa nu exagerezi) ca sa capeti incredere in tine.
Bai..automotivatia aste totul.Putem noi sa venim cu 1000 de argumente ca viata e frumoasa si nu e un capat de lume ca esti virgin la 18 ani.Daca tu crezi ca esti un ratat asa esti si asa o sa fii.Incearca sa iti schimbi mentalitate.


Uite un exemplu.Mi-am propus sa fac balea- moldoveanu in weekend..traseu de 3 zile facut in 2..A 2-a zi am facut un traseu de 14h in 12h.Am mancat putin de tot, nu am luat energizante sau alte lucruri pe care le iau sportivii.Eram estenuat fizic..si ca sa ajung la destinatie m-am motivat ca la balea ma asteapta o masa buna..
Sper sa intelegi.
Esti sportiv.Esti un lupator si nu un ratat.Faptul ca programezi php mie imi spune ca esti un om destept si rational, dar din ceea ce am citit am constatat ca iti lipseste increderea in tine.

Bafta


“Happiness is when what you think, what you say, and what you do are in harmony.” - Gandhi

Offline

 

#8 2012-07-31 22:49:10

sub
Platinum member
De la: BV
Inregistrat: 2010-05-29
Mesaje: 20629

Re: Ratat,virgin la 18 ani.Viata si sensul ei?

chiche, du-te la psiholog, serios, chiar OK nu esti..

Ultima oara a fost editat de sub (2012-07-31 22:51:04)


Success is simple. Do what's right, the right way, at the right time.

Offline

 

#9 2012-07-31 22:58:04

AciDulaSs
Banat
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 1775

Re: Ratat,virgin la 18 ani.Viata si sensul ei?

wow cum adica ... daca te bagi cu cineva in seama si vrei sa porti o discutie inseamna ca te injosesti ? ... deci nu cred ca tu spui asa ceva

si legat de jocuri pe internet alea nu te fac sa fii mai sociabil ... ci te fac sa inveti sa injuri si cum sa fii superior celorlalti ... de aici cred si atitudinea ta ... si eu cred ca ai nevoie de mai multa comunicare in familie si poate un psiholog ... el o sa te ajute mai mult ... noi doar iti oferim cateva pareri.

Offline

 

#10 2012-07-31 23:25:08

chiche
Membru
Inregistrat: 2012-07-31
Mesaje: 4

Re: Ratat,virgin la 18 ani.Viata si sensul ei?

Cred ca mesajul din ultimul post nu mi-a fost inteles prea bine.
Am spus ca asa credeam.Si nu ma refer intre colegi,prieteni,ci intre necunoscuti.Sa te bagi in seama cu necunoscuti,cu persoane care nu au niciun interes sa-ti dea atentie.

Imi cer scuze daca am fost deplasat,chiar acuma am primit un mail de la un user care spunea sa nu mai rationalizez atat de mult ca nu ma ajuta.Intr-adevar imi place sa abordez o problema din mai multe unghiuri.

Am sa aplic sfatul lui mature_man, de maine o sa incep usor-usor sa ies la suprafata.Mutlumesc frumos pentru sfaturi,opinii,cum am spus si mai sus ma asteptam sa fiu luat la 11 metrii.

Offline

 

#11 2012-07-31 23:41:06

AciDulaSs
Banat
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 1775

Re: Ratat,virgin la 18 ani.Viata si sensul ei?

am inteles eu gresit smile oricum acum m`ai luminat smile bafta.

Ultima oara a fost editat de AciDulaSs (2012-07-31 23:41:19)

Offline

 

#12 2017-11-24 15:08:49

AproapeVrajitor29
Membru
Inregistrat: 2017-11-24
Mesaje: 3

Re: Ratat,virgin la 18 ani.Viata si sensul ei?

EDIT: Oh shit, am facut necro-posting. mii de scuze.


Omule, eu am 29 de ani si sunt tot virgin si ratat social.

Iti pot spune ca nu am avut cosuri, o mutra decenta si, in liceu, am avut si un corp ok. Dincolo de faptul ca, da, in abstract, mai era atrasa cate o tipa de mine ocazional, personalitatea a fost cea care m-a fu**t.

Fizicul te ajuta dar nu enorm. Bine, daca arati ca statuia lui David de Michelangelo, atunci da, se arunca fetele pe tine cand iesi la plaja oricat de rau sau de bou ai fi. Altfel, fizicul e doar cartea de vizita.

Personalitatea e cea care face ca o fata sa vrea sa ramana langa tine dupa primele 2-3 intaliniri. Cel putin asta am observat la altii ca eu n-am experienta proprie.

Ultima oara a fost editat de AproapeVrajitor29 (2017-11-24 15:13:18)

Offline

 

#13 2017-12-26 19:24:49

ziarulp
Membru
Inregistrat: 2017-12-26
Mesaje: 1

Re: Ratat,virgin la 18 ani.Viata si sensul ei?

E doar imaginatia ta. Sunt multi ca tine stai relax

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.