homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Nu am orgasm


#1 2012-08-05 01:26:50

cristina ana
New member
Inregistrat: 2012-08-05
Mesaje: 11

nu am orgasm

am o problema destul de frustranta.
sunt de 1 an jumate cu prietenul meu , in ceea ce priveste sexul ne intelegem foarte bine , insa exista o problema:
eu nu pot avea orgasm nici in timp ce imi face sex oral sau in timp ce imi stimuleaza cu mana clitorisul si nici in timp ce facem sex
la inceputul relatiei am avut maxim 3 orgasme si si alea dupa foarte mult timp (depaseste jumatate de ora de stimulare cu mana)
nu pot sa inteleg ce se intampla, nu suntem inhibati,facem orice,nu avem preconceptii si nici limite
am o mica sensibilitate in zona clitorisului,este si destul de mic,insa daca chiar aveam o problema in zona aceea cu adevarat nu ajungeam niciodata la orgasm
imi este teama ca pe termen lung ne va afecta relatia pentru ca el mereu este foarte atent cu mine,mereu are grija si ma simt bine cu ce face insa pana sa ajung la orgasm poate ar trece 45 de min prin stimulare manuala.
simt excitatia simt uneori ca mai am un pic si ajung in faza in care sunt destul de aproape insa dupa aceea scade senzatia
ma simt nefericita din aceasta cauza si si el a spus ca i-ar placea sa ma vada si pe mine tremurand de placere. ma gandesc totusi ca oi fi inhibata de faptul ca ajung atat de greu la orgasm si nu ca alte fete in max 15 min. nu stiu ce sa mai fac si ce sa mai incerc... exista persoane la fel ca mine aici?
in timp ce fac sex ma simt extrem de bine si de excitata, placerea o simt,insa nu ajung in punctul maxim
va rog ajutati-ma cu ceva sfaturi , nici nu stiu ce sa mai fac insa porblema este grava  grater

Offline

 

#2 2012-08-05 10:32:41

Jasmina
Full member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2008-05-14
Mesaje: 840

Re: nu am orgasm

Eu zic sa te relaxezi, nu te mai gandi ca trebuie sa ai orgasm, totul vine de la sine... cand esti fff excitata, incercati atunci (depinde si de el cum stimuleaza manual, daca nu se descurca el, incearca tu, iti cunosti corpul mult mai bine)
Si mie mi se intampla sa nu am de fiecare data orgasm si atunci ca nu sunt dedicata 100 %, imi vin alte ganduri , de exemplu cum rezolv o anumite chestiune.
De cat timp ti se intampla sa nu mai ai orgasm? s-a schimbat ceva intre timp?


Mămică fericită de prințesă Iovana din 26.09.2013!
Te iubim, comoara noastră! hjarta

Offline

 

#3 2012-08-05 11:43:45

sub
Platinum member
De la: BV
Inregistrat: 2010-05-29
Mesaje: 20629

Re: nu am orgasm

e pe fond psihologic, n-ai ce sa-i faci. va dura ceva pana iti vor iesi gandurile alea

Ultima oara a fost editat de sub (2012-08-05 11:44:30)


Success is simple. Do what's right, the right way, at the right time.

Offline

 

#4 2012-08-05 11:54:02

cristina ana
New member
Inregistrat: 2012-08-05
Mesaje: 11

Re: nu am orgasm

sunt in general si o persoana foarte stresata, am probleme cu ai mei, sunt foarte drastici
am 18 ani
nu de putine ori ne incruca relatia si ma stresez ca ma prinde ca ma cauta.
ei nu ma lasa nici macar sa il aduc in vizita acasa, d-apai sa ma duc la el acasa si sa mai facem si alte alea...
cica in momentele alea ar trebui sa te eliberezi de stres,insa eu nu pot sau e ceva in subconstientul meu care a ramas blocat
e super frustrant
probabil cand o sa scap de ai mei , mai ales ca imi tot freaca capu' ca pana dupa liceu nu am voie n mii de chestii, voi fi mai relaxata... naiba stie
disperat

Offline

 

#5 2012-08-05 11:59:52

sub
Platinum member
De la: BV
Inregistrat: 2010-05-29
Mesaje: 20629

Re: nu am orgasm

pai aia e problema subconstientul, poate o sa te mai "eliberezi" de probleme cand te muti cu al tau... pana atunci, nu stiu.. eu in comunism din asta nu as putea trai smile


Success is simple. Do what's right, the right way, at the right time.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2012-08-05 12:04:47

cristina ana
New member
Inregistrat: 2012-08-05
Mesaje: 11

Re: nu am orgasm

nici el nu ii sufera pe ai mei din cauza ca se simte respins de ei ca nu vor sa vorbeasca cu el pentru ca "am scoala eu nu sunt de relatii d'astea"
de multe ori tata a impus despartirea si din cauza ca el e cu 6 ani mai mare ca mine. insa nu vrea sa vada cum e prietenul meu de fapt si prefera sa zica ca eu nu am respect pentru parintii mei ca umblu cu un tip asa de mare. dar ei nu il cunosc si il judeca.
nu ma simt bine cand vad ca tata zice ca "imi permite prea multe" si cand imi aud prietenul injurandu-mi parintii, pentru ca mi-as fi dorit sa am si eu o familie normala in care se poate comunica si altceva inafara de "scoala. esti la scoala"
tata se enervase de ex odata ca ii spuneam pe nume cand vbeam cu el si ca vbesc despre el in casa la varsta asta
e stresant totul si simt ca nu mai suport
am fost si cu el la psiholog a incetat sa impuna despartirea dar tot a ramas cu prejudecata si ma simt oribil grater
ma uit la prietenii mei cat de relaxati sunt si nu au problemele astea banale cu ai lor... tot ce vreau e sa il cunoasca si sa se inteleaga. nu vreau sa ma duc in cluburi sa ma imbat sa ma droghez si sau mai stiu eu ce sa fac. cer un lucru banal insa am mai multe restrictii ca un copil de 11 ani

Ultima oara a fost editat de cristina ana (2012-08-05 12:07:47)

Offline

 

#7 2012-08-05 12:17:01

alynna01
New member
Inregistrat: 2012-08-04
Mesaje: 10

Re: nu am orgasm

Esti singura la parinti? Si eu am avut aceeasi problema cu ai mei la varsta ta, mai ales ca intre mine si iubitul meu era o diferenta de 15 ani si nu de 6... tongue dar te duci la facultate curand, va mutati impreuna si o sa scapi de stres...

Offline

 

#8 2012-08-05 12:21:22

cristina ana
New member
Inregistrat: 2012-08-05
Mesaje: 11

Re: nu am orgasm

nu o sa ne mutam impreuna ca o sa fim in orase diferite
dar sunt f apropiate si ne putem vizita f des.
sper totusi sa termine cu prostiile si ei dupa ce dau bacu. intru a12a acum si o sa fie un an groaznic in care o sa trebuiasca sa am grija si de scoala sa-i impac si pe ai mei si sa le accept cat de cat rahaturile ca sa nu faca mai rau si pe prietenul meu la fel sa il impac sa nu incepem sa ne certam  wow


oricum se pare ca problema nu prea are rezolvare ...  neutral

Offline

 

#9 2012-08-05 12:32:50

alynna01
New member
Inregistrat: 2012-08-04
Mesaje: 10

Re: nu am orgasm

Si eu am trait exact aceeasi situatie, tot in vara de dinainte de bac l-am intalnit pe actualul meu iubit, eu aveam 17 si el 32 smile si ne-am intalnit pe ascuns tot anul ca ai mei nici nu voiau sa auda lol apoi m-au trimis la Bucuresti la facultate, el fiind in alt oras, dar tot venea ba el la mine, ba eu la el si asa a trecut si facultatea, am luat si bac-ul cu brio, am intrat la UB la buget, apoi in anul 2 m-am angajat si sunt independenta financiar de atunci si n-au mai putut face nimic wink so...solutii exista daca va iubiti si aveti incredere in relatia voastra... Si by the way, nici eu n-am avut orgasm niciodata pana n-am plecat din orasul natal pt ca nu ne puteam intalni decat pe ascuns lol acum dupa 4 ani mi se pare funny puss

Offline

 

#10 2012-08-05 12:39:19

cristina ana
New member
Inregistrat: 2012-08-05
Mesaje: 11

Re: nu am orgasm

sunt convinsa ca va fi altfel. o sa am timp atunci  lol

sper totusi ca o sa rezolv si acum ...el e si impulsiv si nu prea am cum sa il impac. de altfel si tatal meu.
sunt intre doua pietre tari si ma simt epuizata  sm

Offline

 

#11 2012-08-05 12:56:05

alynna01
New member
Inregistrat: 2012-08-04
Mesaje: 10

Re: nu am orgasm

La mine cel mai bine a fost sa se evite...si acum incerc sa evit pe cat posibil intalnirile dintre cei doi big_smile
Si daca poti sa le spui alor tai ca iesi cu o prietena in oras ca sa te intalnesti cu el fa-o ca va fi mai ok si pt tatal tau si pt voi ca sa eviti discutiile pe cat posibil anul asta...Multa rabdare iti doresc smile si nu neglija nici studiul ca totusi intr-o oarecare masura tatal tau are dreptate, acesta este anul care iti va decide viitorul

Offline

 

#12 2012-08-05 13:23:25

cristina ana
New member
Inregistrat: 2012-08-05
Mesaje: 11

Re: nu am orgasm

n-oi muri eu inca un an nu?
eee tot ma oftic dar... na
pana la urma cred ca o sa ma duc candva la un psiholog. la psihologul scolii nu am cum sa ma duc cu astfel de problema  rotfl
cred si eu ca e pe fond psihologic, insa cred ca o s trebuiasca sa ma duc si la un ginecolog pentru ca ma incomodeaza zona aceea foarte rau, chiar ma doare si nu suport.
de aceea imi ia si foarte mult sa ajung la orgasm
e normal sa simt durerea si disconforul acela enervant ?  neutral

Offline

 

#13 2012-08-05 13:29:50

alynna01
New member
Inregistrat: 2012-08-04
Mesaje: 10

Re: nu am orgasm

Nu, nu este normala durerea si niciun fel de disconfort... n-ai spus nimic despre asta pana acum...

Offline

 

#14 2012-08-05 13:40:38

cristina ana
New member
Inregistrat: 2012-08-05
Mesaje: 11

Re: nu am orgasm

am zis ca am o sensibilitate , dar nu am fost explicita
este ca si inexistent. e foarte foarte mic si pot stimula eu sau el doar intr-un singur punct ca altfel... nu are niciun efect si simt decat disconfort
dar totusi am reusit de 3 ori sa am d'aia zic ca poate nu am probleme

Offline

 

#15 2012-08-05 14:08:47

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: nu am orgasm

pai mie mi se pare normal ce zici tu... si da, daca ai reusit deja sa ai orgasm nu ai probleme de ordin fiziologic, mai degraba psihologic
eu zic sa incerci tu singurica sa vezi cum poti obtine mai multa placere si mai repede smile si apoi il ghidezi si pe prietenul tau

Offline

 

#16 2012-08-05 14:17:04

alynna01
New member
Inregistrat: 2012-08-04
Mesaje: 10

Re: nu am orgasm

Probabil ca apasa prea tare si nu in punctul care trebuie si de aici vine si disconfortul...ai putea sa incerci tu sa vezi exact ce iti place cum spunea si heimdall si ii arati si lui smile

Offline

 

#17 2012-08-05 15:51:02

Jasmina
Full member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2008-05-14
Mesaje: 840

Re: nu am orgasm

Si eu am trecut prin aceeasi situatie ca si tine, la inceputul relatiei cu sotul meu. Ne-am cunoscut cand aveam 17 ani jumatate, el era tot cu 6 ani mai mare si la fel ai mei nu ma lasau sa umblu cu el , pt ca era "mult" mai mare si ca eu trebuie sa imi vad de scoala. Ne-am intalnit o perioada pe ascuns, apoi el a plecat pt cateva luni in strainatate. Cand s-a intors, totul a fost ok, in sensul ca am discutat intre timp cu ai mei si au acceptat relatia, l-au si cunoscut personal. Am implinit 18 ani, "m-a facut femeie" si acum 3 saptamani (dupa 6 ani de relatie) am devenit sotia lui si incercam sa devenim parinti! smile
Asa ca trebuie sa fii optimista, totul se rezolva incet incet, incearca sa vb mai mult cu ai tai, sa le spui ca nu se va schimba nimic in privinta scolii si ca tu te vei ocupa la fel de invatat (ai mei au fost multumiti cand au vazut ca parca am note si mai bune de cand sunt cu el, ajungand sa fiu si la master).
Apropo de frica, la inceputul relatiei si eu eram crispata, daca trecea ora 12 noaptea, mami imi dadea beep sa merg acasa rotfl dupa ce ieseam in oras, mai mergeam si la el acasa si mi-era frica sa nu ma vada cineva ca sa le spuna alor mei rotfl2)Doamne, ce vremuri, imi vine sa rad de vremurile alea si de mine ...rotfl cu siguranta, o sa te amuzi si tu peste cativa ani smile
In intimitate, nu te mai gandi la ai tai si la situatie, relaxeaza-te cat mai mult, profita de acele momente smile


Mămică fericită de prințesă Iovana din 26.09.2013!
Te iubim, comoara noastră! hjarta

Offline

 

#18 2012-08-05 21:52:35

cristina ana
New member
Inregistrat: 2012-08-05
Mesaje: 11

Re: nu am orgasm

da, o sa ma amuz si stiu asta si tata imi e drag. e el super protectiv, exagerat, insa tot imi dau lacrimile in ochi cand ma gandesc la tatal meu caruia ii e frica sa nu pateasca fetita lui ceva ca bate pe toata lumea  box
poate el nu intelege ca sunt un pic mai matura fata de celelalte fete din ziua de azi de varsta mea,pentru ca urmaresc sa am o relatie serioasa si stabila nu ca alte fete care umbla din floare in floare...
imi pare rau ca asa trebuie sa fie situatia.

Offline

 

#19 2012-08-06 10:09:04

mature_man
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2011-02-17
Mesaje: 163

Re: nu am orgasm

Cristina,

Am sa incerc sa-ti spun cateva lucruri pe scurt, simplu; sper sa te ajute.
Nu sunt sfaturi!

Poate sunt eu mai sensibil la acest subiect, dat fiind faptul ca sunt si eu tata de fata - nu are inca 18 ani  nails  dar totusi; in plus nici eu nu eram foarte agreat de soacra mea, pe vremea cand eram doar "prieten" cu viitoarea mea sotie.

Mi-a atras atentia faptul ca prietenul tau il injura pe tatal tau (poate pe ambii tai parinti) - cand sunteti doar voi (sper)!
Inteleg ca el are 24 ani, si ma intreb totusi cata experienta de viata are, de-si permite sa injure pe cineva cu cel ptin 15-20 ani mai mare.
Ca sa nu mai spun ca injuratul nu-i o solutie in niciun caz. E dovada de lipsa de maturitate, de nervi revarsati agresiv (prin limbaj - deocamdata, dar cine stie?!).

Incearca sa-ti intelegi parintii. Probabil sunt cei mai... indreptatiti sa-ti vrea tot binele din lume. Nu stiu ce relatie au avut ei, ce relatie au acum... dar sper ca stiu ce-i dragostea.

Orgasmul este minunat, este de dorit la fiecare atingere, dar totusi nu as face un scop in sine din asta. A face dragoste este un joc, placere... nu alergam la un concurs: cine are primul, cel mai frumos, cel mai tare orgasm.
Daca esti uda, daca-ti place sa faci dragoste, daca ai orgasm (uneori - mai ales prin auto-stimulare), chiar nu are rost sa te framanti, mai ales acum, cand situatia cu parintii si prietenul nu sta pe roze.

Ai mai avut relatii (sexuale) inainte de el?
Ai orgasm prin auto-stimulare (chiar si acum, fiind intr-o relatie)?
Cat de bine crezi ca iti cunosti prietenul? Nu fizic  neutral

Te-ai gandit vreodata ca poate nu-l iubesti (dragostea totala!)?
Ti-ai inceput povestea cu:
"Sunt de 1 an jumate cu prietenul meu , in ceea ce priveste sexul ne intelegem foarte bine..."
Ma asteptam sa spui: Imi iubesc la nebunie prietenul...

MM

Ultima oara a fost editat de mature_man (2012-08-06 10:11:58)


Decat sa mori cu regrete, mai bine traiesti cu amintiri.

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.