homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 81-123


#2319 2012-08-21 14:49:17

Ioana84
Insomniac member
De la: In Europa
Inregistrat: 2012-05-12
Mesaje: 9023

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 81

Detzy speranta la mine e cam pe sfarsite,m-am saturat sa tot zic SPER si tot cu degetul in gura am ramas.O sa o mai incerc si pe asta.Daca mai pierd din nou,eu nu mai pot merge inainte,o sa-i zic lui al meu sa isi gaseasca alta femeie sa-i dea copii,eu nu mai pot si nu mai vreau sa fac sacrificii.GATA imi ajunge.Pup la tine.


Grafic 1 http://www.fertilityfriend.com/home/409c34 Amina hjarta 22-10-2013
Grafic 2 http://www.fertilityfriend.com/home/5484d6
Noel hjarta 26-10-2015 + surpriza Daniel  25-09-2018

Offline

 



#2320 2012-08-21 14:58:11

Detzy
Insomniac member
De la: ...mine pentru ....voi
Inregistrat: 2008-01-23
Mesaje: 7254

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 81

Eu nu cred ca o sa renunti... si in niciun caz nu ii spui alui tau sa-si gaseasca femeie!!! Tocmai ce vorbeam pe-aici saptamana trecuta ca nu e deloc bine sa punem problema asa..
Eu am incredere ca va fi bine la tine pentru ca acum vei face tratament.. si daca mai dai jos un 5 kile asa.. ar fi si mai bine, nu de alta dar si greutatea ne mai incurca cateodata... si deja sansele sunt sporite mult!! Hai ai incredere ca va fi bine puss

Ultima oara a fost editat de Detzy (2012-08-21 15:01:08)


baby Dragos hjarta rugaciune

Offline

 

#2321 2012-08-21 15:03:03

Bluemoon
Hero member
De la: Craiova
Inregistrat: 2012-02-08
Mesaje: 3087

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 81

Ioana, iarta-ma ca ti-o spun, dar mi se pare ca te stresezi mult prea mult decat este necesar. Cand iti doresti cu adevarat ceva in viata nu exista nici un obstacol care sa te doboare. Vb de FIV, de diverse catastrofe si experiente cu prea multa lejeritate. Eu sau alte fete care sunt in situatia mea ce sa mai spunem? Eu una nu am ramas niciodata, nici nu stiu daca voi ramane, ma lupt cu infertilitatea alui meu de peste un an de zile, eu am trecut prin patru proceduri de desfundare a trompelor, ma chinuie anual o anexita care evident tot la obstruare de trompe duce, am ajuns sa nu ma pot misca de dureri si merg la 2-3 zile sa-mi fac injectii sa pot sa ma simt ca un om normal. Mie mi s-a pus in fata varianta FIV si crede-ma nu vrei sa simti pe pielea ta sentimentul cand ti se spune ca e singura ta sansa. Merg la dr de un an de zile lunar, dar nu cred ca m-ai vazut vreodata ca ma plang si spun nu-mi mai doresc un copil. Tu stii ce probleme ai, nu sunt nici minore, dar nici catastrofale, exista tratament pt asa ceva si totusi, in loc sa te linistesti duci totul la extrem. Gandeste-te bine ce-ti doresti in viata si daca iti doresti. ORICE pe lumea asta cere sacrificii!!! Eu zic sa-ti revii cu picioarele pe pamant, ca asta ceea ce faci tu nu e bine!!!


Un vis minunat s-a implinit in data de 26.06.2014, la ora 10:10. Minunea noastra iubita e in bratele noastre. Petra Alexia, mami si tati te iubesc enorm!
Un inger ne-a luminat viata si sufletul!
http://www.youtube.com/watch?v=K5KAc5CoCuk

Offline

 

#2322 2012-08-21 15:06:13

Detzy
Insomniac member
De la: ...mine pentru ....voi
Inregistrat: 2008-01-23
Mesaje: 7254

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 81

Blue are dreptate.. puss


baby Dragos hjarta rugaciune

Offline

 

#2323 2012-08-21 15:09:40

Jasmina
Full member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2008-05-14
Mesaje: 840

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 81

Fetele, am nevoie de părerea voastră, cred că testul de ovulație de azi e pozitiv, cum pot ?ncărca poza să v-o arăt? sunt pe mare grabă, trebuie să plec ?n oraș.....am făcut și ieri, și linia de test era mai slabă dec?t azi...


Mămică fericită de prințesă Iovana din 26.09.2013!
Te iubim, comoara noastră! hjarta

Offline

 

 Publicitate


loading...

#2324 2012-08-21 15:10:30

Raveca
Hero member
De la: land of hope...
Inregistrat: 2009-01-03
Mesaje: 3656

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 81

Ioana, ce bataie meriti! Pai tu renunti tocmai acum cand ai descoperit unde este problema? punish
La tine nu este o problema cu implantarea, din moment ce ai ramas de 3 ori insarcinata. La tine este o problema cu sustinerea sarcinii. Acum ai descoperit de ce le-ai pierdut si nu se va mai repeta situatia. Ia tratamentul si va fi bine! Nu te mai plange, si arata ca esti din nou o fata puternica!

Lavy, par creste burtica?

Detzy par eu sunt alaturi de tine, indiferent de decizia pe care o vei lua. Te inteleg mai mult decat 100%. par Stiu prea bine ce dureroasa este lupta cu decizia de a te opera. Eu maine fac 1 an de la operatie. Si acum mi se strange stomacul cand ma gandesc ce simteam in urma cu 1 an, pe vremea aceasta.

Blue par sunt de acord cu ce ai scris Ioanei.
Fiecare caz de aici este unic, fiecare are drama ei, problema ei...insa fiecare lupta cum stie, cum simte si cum poate!


"Nu te teme, că Eu sunt cu tine, nu privi cu îngrijorare, că Eu sunt Dumnezeul tău. Eu îţi dau tărie şi te ocrotesc şi dreapta Mea cea tare te va sprijini!"
Doamne, ajuta-ne sa se implineasca dorinta noastra de-o viata!

Port mereu o parte din tine in sufletul meu ...

Offline

 

#2325 2012-08-21 15:10:47

Ioana84
Insomniac member
De la: In Europa
Inregistrat: 2012-05-12
Mesaje: 9023

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 81

Detzy multumesc de sfaturi,iti dai seama ca o zic la nervi si suparare chestia asta,o sa incerc,ca nu renunt eu cu una cu doua,vom vedea.Pup si mult succes si tie.


Bluemoon asa e ,fac nebuneala din nimic,stiu,ma agit prea mult,ma consum.Stiu ca sunt fete cu probleme si mai mici si mai mari ca ale mele.Si la mine a fost si e scris FIV,nu m-am gandit in pururi ca voi reusi sa raman singura cu ovarele pe care le am.M-au sfatuit sa fac drilling ovarian,si nu am vrut,de ce sa-mi ciuruiesc eu ovarele,si am sperat si sper tot asa pe natural,acum sper sa fie bine si sa ajung la un tratament sa ma ajute.Multumesc de ce mi-ai scris,o sa cobor eu cu picioarele una doua sunt cam aeriana,si vad partea mai neagra a situatiei ca de fiecare data ma panichez.Pup


La 15:30 ma duc la dinti aoleu mor cand aud si cand simt mirosul ala din cabinet.


Grafic 1 http://www.fertilityfriend.com/home/409c34 Amina hjarta 22-10-2013
Grafic 2 http://www.fertilityfriend.com/home/5484d6
Noel hjarta 26-10-2015 + surpriza Daniel  25-09-2018

Offline

 

#2326 2012-08-21 15:12:21

madalyna7
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2011-02-10
Mesaje: 4993

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 81

Ioana puss sper sa intelegi sfatul lui Blue. are mare dreptate. nici nu stii ce inseamna sa fii pus in situatia FIV ultima sansa.
tu ai mai ramas natural si o sa mai ramai, iar cu tratament o sa duci sarcina cu bine pana la capat
Blue puss kram
Jasmina puss linia de test trebuie sa fie la fel de sau mai intensa la culoare decat cea de control ca sa fie pozitiv.

Offline

 

#2327 2012-08-21 15:17:44

Jasmina
Full member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2008-05-14
Mesaje: 840

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 81

Știu, mădă, e 99 % , după părerea mea....offfffffff.......aia de ieri era oricum mai slabă......și azi am și o stare de rău....


http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/13240_dsc00080.jpg


Acum depinde si de lumina aparatului, dacă nu e pozitiv, nu-i problemă, va fi m?ine!!!!!  goodluck
Cred asta pt că pe zi ce trece , se intensifică cea de-a doua linie  goodluck

Ultima oara a fost editat de Jasmina (2012-08-21 15:34:56)


Mămică fericită de prințesă Iovana din 26.09.2013!
Te iubim, comoara noastră! hjarta

Offline

 

#2328 2012-08-21 15:19:23

Raveca
Hero member
De la: land of hope...
Inregistrat: 2009-01-03
Mesaje: 3656

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 81

Jasmina ai deasupra listei cu emoticoane, cand scrii mesajul un buton pe care scrie Img. Apesi acolo si incarci poza. Sper sa fi inteles, ca eu nu ma pricep la explicatii de genul. big_smile


"Nu te teme, că Eu sunt cu tine, nu privi cu îngrijorare, că Eu sunt Dumnezeul tău. Eu îţi dau tărie şi te ocrotesc şi dreapta Mea cea tare te va sprijini!"
Doamne, ajuta-ne sa se implineasca dorinta noastra de-o viata!

Port mereu o parte din tine in sufletul meu ...

Offline

 

#2329 2012-08-21 15:20:02

Bluemoon
Hero member
De la: Craiova
Inregistrat: 2012-02-08
Mesaje: 3087

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 81

Te pup si eu Ioana! Hai capul sus, oricat de suparata ai fii sa te gandesti ca ai un scop in viata si ca nimic nu trebuie sa te faca sa iti abati gandul de la ce ti-ai propus. Stiu ca e f greu, dar cateodata cand te simti lovita din toate partile e bine sa mai bagi si degetele in urechi si sa tipi lalalalalalala ca sa nu mai auzi nimic, zambesti si mergi mai departe big_smile puss Ti-o spun din proprie experienta (care de multe ori as prefera sa o donez altcuiva lol ) ca absolut orice rau pe lumea asta te va intari si te va face un om mai bun!

Fetelor  rodnar  ma simt aiurea, ma faceti sa rosesc Detzy, Raveca, Mada puss puss Eu de multe ori spun lucrurilor pe nume si cateodata destul de brutal, dar prefer sa o fac asa decat sa vad omul doborat la pamant...

Ultima oara a fost editat de Bluemoon (2012-08-21 15:27:43)


Un vis minunat s-a implinit in data de 26.06.2014, la ora 10:10. Minunea noastra iubita e in bratele noastre. Petra Alexia, mami si tati te iubesc enorm!
Un inger ne-a luminat viata si sufletul!
http://www.youtube.com/watch?v=K5KAc5CoCuk

Offline

 

#2330 2012-08-21 15:45:00

Raveca
Hero member
De la: land of hope...
Inregistrat: 2009-01-03
Mesaje: 3656

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 81

Jasmina, mie nu imi pare de aceeasi intensitate a doua liniuta.
Auzi? Dar tu de ce iti incarci acum capsorul cu teste de ovulatie si tot ce inseamna asta? Nu ar fi mai bine sa te iubesti tu oricand, oricat cu proaspatul tau sot?


"Nu te teme, că Eu sunt cu tine, nu privi cu îngrijorare, că Eu sunt Dumnezeul tău. Eu îţi dau tărie şi te ocrotesc şi dreapta Mea cea tare te va sprijini!"
Doamne, ajuta-ne sa se implineasca dorinta noastra de-o viata!

Port mereu o parte din tine in sufletul meu ...

Offline

 

#2331 2012-08-21 15:52:59

Detzy
Insomniac member
De la: ...mine pentru ....voi
Inregistrat: 2008-01-23
Mesaje: 7254

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 81

Blue... eu prefer sinceritatea directa oricand!! puss
Rave iti multumesc.. nici nu stii cat inseamna pentru mine hjarta... e o decizie grea.. stii foarte bine si sper sa iau decizia corecta pentru mine.. Tu ce-ai mai facut?


baby Dragos hjarta rugaciune

Offline

 

#2332 2012-08-21 16:01:34

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 81

nu putui nici sa atipesc.si facui o mancare de cartofi si am la cuptor carne de porc in vin.

ioana,sunt total de acord cu ce ti-a zis moon.FIV nu scrie pe tine deloc.tu ai ramas insarcinata de 3 ori!eu am trecut in al 3 lea an,nici o sarcina.tu ai pierdut din cauza mutatiilor.dr hematologi si ginecologi au parerile impartite.dr albu nu da aspenter,dr uscatescu da pana la conceptie daca faci clexane intrerupi aspenterul.femibion trebuie sa iei continuu.inca de pe acum.citeste si documenteaza-te!lamentarea nu iti aduce nimic.succes!

mada puss da,mai primesc cate o cana,un papitoi de la unii copii ce meerg pe la mare in vacanta.aseara cand am coborat dupa mustar,m-a luat o fetita de la mine din clasa in brate.fugea spre mine.mi-a zis-doamna,ce dor mi-e de dvs!sper sa imi dea Dumnezeu si mie copilul meu....

Ultima oara a fost editat de sonia30 (2012-08-21 16:03:17)


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#2333 2012-08-21 16:01:40

Raveca
Hero member
De la: land of hope...
Inregistrat: 2009-01-03
Mesaje: 3656

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 81

Detzy puss eu nu am mai facut nimic. Am terminat ovulele, astept o sapt, apoi repet analiza secretiei si sper sa fi scapat de acei cocobacili sa pot face si eu histero.


"Nu te teme, că Eu sunt cu tine, nu privi cu îngrijorare, că Eu sunt Dumnezeul tău. Eu îţi dau tărie şi te ocrotesc şi dreapta Mea cea tare te va sprijini!"
Doamne, ajuta-ne sa se implineasca dorinta noastra de-o viata!

Port mereu o parte din tine in sufletul meu ...

Offline

 

#2334 2012-08-21 16:05:48

madalyna7
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2011-02-10
Mesaje: 4993

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 81

Sonia puss kram
Rave puss trebuie sa scapi de cocobacili de data asta wink

Offline

 

#2335 2012-08-21 16:07:22

Detzy
Insomniac member
De la: ...mine pentru ....voi
Inregistrat: 2008-01-23
Mesaje: 7254

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 81

Soni.. puss
Rave sper sa fi scapat si poti face histero mai repede smile.. eu zic ca va iesi bine dar din ce citeam, dupa miomectomie dureaza putin mai mult pana ramai dar o sa se intample si va fi bine ca acum ca e uterul curat... riscuri nu mai sunt.


baby Dragos hjarta rugaciune

Offline

 

#2336 2012-08-21 16:12:14

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 81

mada puss

detzy puss


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#2337 2012-08-21 16:17:00

iulya333
Full member
Inregistrat: 2012-08-16
Mesaje: 793

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 81

Buna fetele!
Apropo de greutate, ca ar fi o problema in conceperea unui bebe, va amintiti cazul cu femeia din Craiova care avea 240 kg si  era insarcinata si a dus la termen copilul? Ea cu siguranta a ramas natural... A murit dupa nastere la cateva zile din cauza problemelor la inima. Uitati link aici daca nu va amintiti.
http://www.exclusivnews.ro/stiri/stiri- … -luni.html
La fel cunosc o femeie, sta chiar la mine in bloc, la 42 ani a nascut un copil si ea nu stia ca e gravida pana in luna a 7-a , era destul de grasuta, asa a fost mereu, si cand nu i-a mai venit cm-ul a crezut ca a intrat la menopauza, nu s-a dus la eco deloc 7 luni pana a simtit ca ii misca, si a nascut un super bebe sanatos si frumos, iar culmea ironiei fata ei este si ea casatorita de cativa ani si nu are bebe, parerea mea este ca si ea probleme ca si noi, dar bineinteles ca nu ne permintem sa intram in sufletul omului sa intrebam.

Ultima oara a fost editat de iulya333 (2012-08-21 16:18:17)


Te rog Doamne, binecuvinteaza-ne si pe noi cu un copilas...

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.