homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 81-132


#2490 2012-08-22 09:30:47

tya
Hero member
Inregistrat: 2011-09-04
Mesaje: 2546

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 81

amalia puss
angelush puss

Ultima oara a fost editat de tya (2012-08-22 09:31:09)


Si daca nu ma mai tin picioarele voi merge si in maini sa imi traiesc visul hjarta
http://www.fertilityfriend.com/home/3aa469

Offline

 



#2491 2012-08-22 09:31:24

Madlena06
Hero member
Inregistrat: 2012-02-13
Mesaje: 3364

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 81

Sonia o zi buna iti doresc  par
Tya puss
Ioana da, am citit semnatura ta, insa nu dispera. Eu cred ca e mai bine ca ai descoperit ce ai, ca sa poti cauta rezolvare. Si daca nu ma insel, prietena mea a avut cam acceleasi analize ca si tine iesite rau, de PAI stiu sigur ca a iesit rau, dar restul nu imi amintesc care au mai fost... oricum erau 3 sau 4 analize. Si deja ia tratament si incearca sa ramana gravi.. deci succes si tie !!!!  tummenupp
Da plec vineri, de asta nu mai pot sa stau azi pe net, caci astazi fac bagajul, plec maine in oras si dorm acolo, pentru ca poimaine am tren dimineata la 5 si nu pot pleca de la tara caci nu am cu ce la ora aia.
Bafta astazi la doctor  goodluck
Ochii super, deja 10 saptamani  tummenupp

Fetele o intrebare care din voi stie de branca ursului???  Si daca da rezultate. Eu mi-am cumparat o sticluta si am citit ca se ia in fiecare zi timp de o luna, deci nu imi ajunge si ar mai trebui sa cumpar, insa as vrea sa stiu daca se merita ...
Cunoasteti pe cineva care a luat si a avut rezultate ???


Doamne rugaciune iti multumesc din suflet pentru printesa din viata noastra bebe
Visul nostru s-a implinit, in august 2014 am devenit mama  hjarta

Offline

 

#2492 2012-08-22 09:32:50

Bluemoon
Hero member
De la: Craiova
Inregistrat: 2012-02-08
Mesaje: 3087

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 81

Ei nah, hai ca m-am suparat, mi-a cazut pietricica de pe dinteeeeee sad

Ultima oara a fost editat de Bluemoon (2012-08-22 09:42:04)


Un vis minunat s-a implinit in data de 26.06.2014, la ora 10:10. Minunea noastra iubita e in bratele noastre. Petra Alexia, mami si tati te iubesc enorm!
Un inger ne-a luminat viata si sufletul!
http://www.youtube.com/watch?v=K5KAc5CoCuk

Offline

 

#2493 2012-08-22 09:36:59

madalyna7
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2011-02-10
Mesaje: 4993

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 81

Ioana puss multa bafta azi la doctor!
Angelus puss Amalia puss Sonia puss Tya puss
Blumoon puss ce avatar ai lol
Madlena puss despre BU au fost discutii pro si contra. stiu ca Buck a luat si a ajutat-o, dar sunt si fete la care a avut efecte negative.
tu de ce vrei sa iei?

Offline

 

#2494 2012-08-22 09:37:10

Alluna
Full member
De la: Braila, Romania
Inregistrat: 2012-08-04
Mesaje: 449

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 81

Ioana, am repetat testul dimineata... pe atat de negativ ca cel de ieri neutral poate trebuie sa mai astept cateva zile, poate testul nu este destul de sensibil, POATE nu sunt insarcinata.
Mi-ar fi si rusine sa va zic ca sunt dezamagita, cand citesc atatea cazuri in care dureaza ani pana sa ai un copil. si eu vreau asa, hocus pocus.


Nu-ti fie frica de ziua de maine, Dumnezeu este deja acolo!
Inger in ceruri!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#2495 2012-08-22 09:37:22

alesandra
Insomniac member
De la: orasul pierdut
Inregistrat: 2012-01-20
Mesaje: 8308

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 81

neata puss
am o zi plina azi disperat


Luxul tine de bani,eleganta de educatie...
Le ofer respectul meu celor care îl merită. Cu restul sunt doar civilizata!

Offline

 

#2496 2012-08-22 09:42:29

Bluemoon
Hero member
De la: Craiova
Inregistrat: 2012-02-08
Mesaje: 3087

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 81

Madle, da , eu am luat, cand am avut trompele infundate. Dupa doua instilatii care nu desfundasera o trompa, am luat o luna branca si la urm instilatie ca prin minune s-a eliberat si trompa de a ramas masca si dr. El deja incerca sa-mi explice mai subtil ca e f posibil sa raman cu ea asa, dar uite ca nu a fost asa. In acea perioada aveam si dureri de burta, tot de la anexita si imi amintesc ca m-au lasat durerile doar dupa o saptamana. Prostia mea a fost ca nu am mai luat si se pare ca daca nu o iei mult timp, cam trece efectul. Acum ii dau alui meu, chiar daca are infectie si vad ca parca e mai binisor. Spermo alui meu datorita unei infectii cu ureaplasma e jalnica. El ia de 2 saptamani si deja in decurs de 10 zile dintre spermograme, s-a imbunatatit mobilitatea sperm, la prima avea 30% imobili, la 10 zile ramasesera doar 20% imobili... deci eu zic ca-i buna. Si uitasem sa-ti zic, ca dupa nu stiu cate tratamente cu antibiotice nr leucocitelor era f mare, nu scadea, acum tot asa, la prima spermo a avut 800 leuc/mm3, ceea ce e enorm, acum ultima data au ramas 250, semn ca nu e minciuna ca ajuta antibioticul sa-si faca treaba.

Mada rotfl ma caracterizeaza rotfl2


Un vis minunat s-a implinit in data de 26.06.2014, la ora 10:10. Minunea noastra iubita e in bratele noastre. Petra Alexia, mami si tati te iubesc enorm!
Un inger ne-a luminat viata si sufletul!
http://www.youtube.com/watch?v=K5KAc5CoCuk

Offline

 

#2497 2012-08-22 09:43:09

ochii_mei
Sr. member
De la: Iasi
Inregistrat: 2009-04-24
Mesaje: 1579

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 81

Da Madle, ieri am facut 10 sapt...maine mergem sa vedem ce face... sper sa fie bine, am niste emotii!
Ioana e bine, mi-am pus avatar acuma smile?


Doamne,Iti multumim pentru minunea aparuta in viata noastra!

Offline

 

#2498 2012-08-22 09:48:00

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 81

Neata fetele,

eu sunt in camera, stau sa se digere mancarea ca am fost mai devreme la masa.

Danna, bine ai venit si Doamne ajuta sa devii mamica cat mai curand.
La Promed nu e dr Marinescu, eu nu m-as fi dus niciodata la omul ala pt ca in opinia mea nu e suficient ca un medic sa fie bun profesionist, ci trebuie sa mai fie si OM (mai ales in problemele de infertilitate), calitate care dansului ii lipseste cu desavarsire.
Ia in calcul serios sfaturile fetelor pt ca la un AMH atat de mic e foarte grav, eu am AMH 1 si dna dr m-a sfatuit sa ne grabim, pt ca daca mai asteptam 1 an ar fi fost psibil ca nici cu FIV sa nu mai reusim. La AMH mic nu numai ca nu se mai raspunde la stimulare, dar si ovocitul ala unic produs nu mai conduce la obtinerea unui embrion viabil. Evident ca sunt si exceptii, eu iti doresc din suflet sa fii si tu o exceptie, dar nu ai timp deloc de pierdut. Si da, testele de ovulatie in cazul tau nu sunt concludente. Bafta multa!

Madlena puss eu personal nu am deloc incredere in aceasta planta, noi am luat amandoi , mie nu mi-a facut nimic iar sotului meu i-a facut mult rau , ne-a distrus mobilitatea spermatoziozilor de am ajuns cu mobilitatea A la 0%, am fost daramati, a trebuit sa ia luni bune Spermotrend sa isi revina cat de cat... Stiu ca poate ajuta in cazul in care menstruatia este dereglata, altfel nu ii vad rostul, mai degraba iti poate da peste cap hormonalele, daca le ai bune mai bine stai linistita. Iar sotului tau clar nu te sfatuiesc sa ii dai, tu ai ramas gravi deci nu aveti probleme cu gigeii, nu iti face de lucru degeaba...

Ochisori puss nu iti face griji pt durerea de sani, in general dupa trimestrul I dispare. Pe mine nu ma mai dor sanii deloc demult...

nu mai stiu ce am citit
va pup pe toate puss

Ultima oara a fost editat de cris8 (2012-08-22 09:54:28)


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#2499 2012-08-22 09:53:16

ochii_mei
Sr. member
De la: Iasi
Inregistrat: 2009-04-24
Mesaje: 1579

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 81

Buna Cris! Pup fata si burtica!
La mine durerea de sani era un semn ca bebe evolueaza, de asta ma sperii...dar maine merg la dr si sper sa fie ok, in fiecare seara ma rog la Doamne Doamne...


Doamne,Iti multumim pentru minunea aparuta in viata noastra!

Offline

 

#2500 2012-08-22 09:54:04

Detzy
Insomniac member
De la: ...mine pentru ....voi
Inregistrat: 2008-01-23
Mesaje: 7254

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 81

Neata! puss
Hai ca v-am citit.. Blue m-m stricat de ras.. mi-am imaginat scena noptii tale insomniace rotfl
Dana eu as face asa cum spun fetele.. n-as mai pierde timp.. hai sa fie cu succes curand!
Ochisori, Cris.. 10 si 13.. ce trece timpul big_smile... abia astept topicurile voastre de mamici! Cris e bine la munte?
Madle, Ale, Mada puss

Alina.. puss cu rabdare.. eu zic sa mai astepti 2 zile pana sa repeti testul.


baby Dragos hjarta rugaciune

Offline

 

#2501 2012-08-22 09:55:47

Madlena06
Hero member
Inregistrat: 2012-02-13
Mesaje: 3364

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 81

Madalina nah ca acum m-am lamurit si eu  tongue nu am stiut ca ca BU era prescurtarea de la branca ursului, credeam ca e un alt medicament.... asta e... Pai peste cateva luni avem si noi linie verde sa incercam... si as lua ca sa raman si poate ajuta si la mentinere... zic si eu... Desi voi face analize si daca va fi cazul voi lua trament.
Blue multumesc mult de tot pentru explicatii si raspuns par  par .... deci se merita
Cris8 dereglari de menstra nu am.... voi vedea eu ce voi face... ma mai documentez. Multumesc de raspuns si felicitari pt 13 saptamani  tummenupp

Fetele va salut pe toate  puss  puss  puss  trebuie sa fac bagajul si apoi fac sarmale, caci vrea mama sarmale  smile
Ne auzim data viitoare... nu stiu cand va fi asta  wave


Doamne rugaciune iti multumesc din suflet pentru printesa din viata noastra bebe
Visul nostru s-a implinit, in august 2014 am devenit mama  hjarta

Offline

 

#2502 2012-08-22 09:57:57

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 81

ochisori si la mine era tot singurul simptom, dar nu e asta semn ca bebe evolueaza, bebe evolueaza oricum , durerile de sani dispar pt ca organismul se obisnuieste cu sarcina  smile stai linistita ca e bine, eu acum nu mai am chiar niciun simptom wink

detzy puss daaa e bineeeeee la munte smile
mancam, dormim, ne odihnim, cam asta e concediul de anul asta smile

Madle puss multumesc
Atentie mare!!! BU nu ajuta la mentinerea sarcinii, e total interzisa in sarcina, chiar incepand de la ovulatie nu mai trebuie luata !!!!

Ultima oara a fost editat de cris8 (2012-08-22 10:03:41)


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#2503 2012-08-22 09:59:00

Bluemoon
Hero member
De la: Craiova
Inregistrat: 2012-02-08
Mesaje: 3087

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 81

Detzy puss big_smile imagineaza-ti ca din 5 in 5 minute, ba saream peste al meu sa merg la baie, ba stateam cu picioarele pe el, ba ma intorceam cu spatele, saracu ma mai lua in brate, dar ai cu cine... facea prin somn: parca esti vierme, nu vrei sa te potolesti o data??? rotfl

Madle puss ma bucur daca ti-am fost de ajutor, din pct meu de vedere se merita, adica, noua ne-a facut bine, eu chiar azi am inceput sa iau din nou.

Ultima oara a fost editat de Bluemoon (2012-08-22 10:01:19)


Un vis minunat s-a implinit in data de 26.06.2014, la ora 10:10. Minunea noastra iubita e in bratele noastre. Petra Alexia, mami si tati te iubesc enorm!
Un inger ne-a luminat viata si sufletul!
http://www.youtube.com/watch?v=K5KAc5CoCuk

Offline

 

#2504 2012-08-22 09:59:08

Detzy
Insomniac member
De la: ...mine pentru ....voi
Inregistrat: 2008-01-23
Mesaje: 7254

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 81

Cris e perfect concediul wink.. sa va simtiti bine si sa va relaxati!
Blue stiu ca si eu am un agitat.. ADHD ii mai spun si crede-ma ca.. imi vine sa-l omor cateodata  diablo cand fix cand atipesc eu si simt cum ma scufund in asternuturi pe el il gaseste foiala...  sm

Ultima oara a fost editat de Detzy (2012-08-22 10:01:51)


baby Dragos hjarta rugaciune

Offline

 

#2505 2012-08-22 10:02:51

Bluemoon
Hero member
De la: Craiova
Inregistrat: 2012-02-08
Mesaje: 3087

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 81

rotfl2 Detzy

Gataaaa, am fuuuugiiit, dar ma intorc big_smile


Un vis minunat s-a implinit in data de 26.06.2014, la ora 10:10. Minunea noastra iubita e in bratele noastre. Petra Alexia, mami si tati te iubesc enorm!
Un inger ne-a luminat viata si sufletul!
http://www.youtube.com/watch?v=K5KAc5CoCuk

Offline

 

#2506 2012-08-22 10:04:20

Detzy
Insomniac member
De la: ...mine pentru ....voi
Inregistrat: 2008-01-23
Mesaje: 7254

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 81

puss Blue


baby Dragos hjarta rugaciune

Offline

 

#2507 2012-08-22 10:07:02

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 81

buna dimineata.

nu am reusit sa citesc ce ati scris ieri, am avut o zi incarcata.

bun venit noilor aspirante si succes sa-si implineasca visul cat mai curand!

madle, si pe mine ma bate gandul sa iau branca ursului de luna viitoare hmm. mi-e ca imi pierd vremea cu homeopatele, pe cand bu chiar pare sa dea rezultate bune si rapide pt anexita.

cris si fetele care au luat, imi puteti spune va rog cum se ia? voua v-a prescris-o medicul sau ati luat-o dupa cum scrie pe cutie/sticluta? cris, deci se ia doar in primele 14 zile, apoi pauza pana dupa menstruatie?

Offline

 

#2508 2012-08-22 10:08:46

ochii_mei
Sr. member
De la: Iasi
Inregistrat: 2009-04-24
Mesaje: 1579

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 81

Merci Cris, sa stii ca m-ai mai linistit! Pup si sa te bucuri de concediu!


Doamne,Iti multumim pentru minunea aparuta in viata noastra!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.