homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 81-24


#438 2012-08-14 10:21:17

rrammonna
Diamond member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2007-11-07
Mesaje: 44383

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 81

andri, ronny,buna puss

mna,am rezolvat cu caldura si am dat-o in alte alea rotfl rotfl2


Nu ştiu care este cheia succesului , dar cea a eşecului este să încerci să mulţumeşti pe fiecare.....

Offline

 



#439 2012-08-14 10:22:03

Scarlett A
Sr. member
De la: cu ai mei
Inregistrat: 2012-06-06
Mesaje: 1659

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 81

Neata gagici!!! puss puss puss dulci la toate!

Eu fac treaba azi.....sarmale, cozonac, alea, alea....


Am trei gratii! Multumesc, Doamne!

Offline

 

#440 2012-08-14 10:24:14

Raveca
Hero member
De la: land of hope...
Inregistrat: 2009-01-03
Mesaje: 3656

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 81

Multumesc tuturor pentru urari! par Si voua sa va dea Dumnezeu viata frumoasa si lunga alaturi de sotii vostri!

Blue, pana la urma medicii stiu mai bine decat noi. Daca regula este sa faca HSG cu secretia curata...eu ce sa zic? Nu pot sa risc...chiar nu pot.

Ronny, neata!

Scarlet, ce bunatati faci tu....

Ultima oara a fost editat de Raveca (2012-08-14 10:25:09)


"Nu te teme, că Eu sunt cu tine, nu privi cu îngrijorare, că Eu sunt Dumnezeul tău. Eu îţi dau tărie şi te ocrotesc şi dreapta Mea cea tare te va sprijini!"
Doamne, ajuta-ne sa se implineasca dorinta noastra de-o viata!

Port mereu o parte din tine in sufletul meu ...

Offline

 

#441 2012-08-14 10:24:52

Detzy
Insomniac member
De la: ...mine pentru ....voi
Inregistrat: 2008-01-23
Mesaje: 7254

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 81

Buna dimineata fete frumoase puss puss puss puss
Asa ca de inceput as vrea sa multumesc celor din sistemul medical romanesc... v-am zis ca am internat-o pe matusa mea.. ei bine ieri am stat aproape toata ziua in spital sa astept sa vorbesc cu doctorul ei... nu am reusit, nimeni nu a reusit.. stiu.. sunt putini, sunt urgente.. dar toata lumea a asteptat si degeaba, era vorba de 10 minute, nici asistenta saraca nu mai stia ce sa zica, nu mai avea tratament.. in schimb am fost extrem de surprinsa de asistente.. si infirmiere.. minunate!.. in fine... cam dezamagitor.

Ce faceti voi? La mine din cauza acestei intamplari s-a dus dracu si ovulatie si tot.. dupa ce am zacut prin spital de 3 zile.. nu am mai avut chef de nimic.. neutral... din pacate.

Mi-era dor de voi.
Ioana am vazut ca ti-ai facut analizele.. sunt in interval dar cel mai bine iti spune medicul cum stau lucrurile smile
Rave sa fiti fericiti si impliniti in curand big_smile!! Poate cand ai timp si chef imi scrii si mie povestea fibromului tau cu detalii .. puss daca vrei poti sa-mi dai pm
Va puuuup!!

Ultima oara a fost editat de Detzy (2012-08-14 10:26:51)


baby Dragos hjarta rugaciune

Offline

 

#442 2012-08-14 10:26:47

Bluemoon
Hero member
De la: Craiova
Inregistrat: 2012-02-08
Mesaje: 3087

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 81

Eu va las fete, m-am facut bela si o iau la picior. Va puuup.


Un vis minunat s-a implinit in data de 26.06.2014, la ora 10:10. Minunea noastra iubita e in bratele noastre. Petra Alexia, mami si tati te iubesc enorm!
Un inger ne-a luminat viata si sufletul!
http://www.youtube.com/watch?v=K5KAc5CoCuk

Offline

 

 Publicitate


loading...

#443 2012-08-14 10:26:49

rrammonna
Diamond member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2007-11-07
Mesaje: 44383

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 81

detzsy puss din pacate,asa se intampla

scarlet drool cozonaccccccccccccc,de cand ma laud ca fac diablo


Nu ştiu care este cheia succesului , dar cea a eşecului este să încerci să mulţumeşti pe fiecare.....

Offline

 

#444 2012-08-14 10:28:39

Detzy
Insomniac member
De la: ...mine pentru ....voi
Inregistrat: 2008-01-23
Mesaje: 7254

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 81

Ramo stiu... puss da te umpli de nervi fata.. plus ca eu am o problema cu spitalele.. numai cand ma apropiam ma lua din stomac cu senzatii lol.. vad ca am inceput sa depasesc problema. Ce faci?
Cozonaaaaac hjarta.......


baby Dragos hjarta rugaciune

Offline

 

#445 2012-08-14 10:30:02

Raveca
Hero member
De la: land of hope...
Inregistrat: 2009-01-03
Mesaje: 3656

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 81

Detzy, ti-am dat mail. Vb acolo.


"Nu te teme, că Eu sunt cu tine, nu privi cu îngrijorare, că Eu sunt Dumnezeul tău. Eu îţi dau tărie şi te ocrotesc şi dreapta Mea cea tare te va sprijini!"
Doamne, ajuta-ne sa se implineasca dorinta noastra de-o viata!

Port mereu o parte din tine in sufletul meu ...

Offline

 

#446 2012-08-14 10:30:16

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 81

buna dimineata!

madlena, ce repede a trecut timpul! luna asta si gata, pe urma te muti la burtici big_smile. cum e in vacanta, in tara? te mai intorci? chicot

time, sa vina puiutul cat mai curand, sa nu te mai tina pe jar! si sa ai o nastere usoara!

vreau sa povestesc ceva, pentru ca simt ca sunt datoare fata de mada, sonia, mayya si cine mai era de fata anul trecut[...]
deci sonia, mada, mi s-a intors si mie smile. nu mai stiu daca am comentat ceva la discutia de anul trecut sau doar am gandit, dar oricum ar fi, imi cer scuze fata de voi. e atat de adevarat ca nu poti sti ce simte un om pana nu treci prin aceeasi experienta!

sper ca nu v-am intristat, ca nu v-am adus aminte de ganduri pe care si voi le aveti cesafac. sa vina vestile bune curand, sa alunge orice suparare!

o zi buna sa aveti!

Ultima oara a fost editat de anca90 (2012-08-14 11:07:33)

Offline

 

#447 2012-08-14 10:30:36

rrammonna
Diamond member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2007-11-07
Mesaje: 44383

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 81

detzy,ce sa fac,astept sa ies...si ma uit in oglinda ca incepe sa mi se vada chelia sad daca as avea parul mai bogat,as fi chiar o femeie reusita lol nu ma baga in seama,sunt sub soc.


Nu ştiu care este cheia succesului , dar cea a eşecului este să încerci să mulţumeşti pe fiecare.....

Offline

 

#448 2012-08-14 10:32:46

Detzy
Insomniac member
De la: ...mine pentru ....voi
Inregistrat: 2008-01-23
Mesaje: 7254

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 81

nu esti normala rotfl2
o sa intreb o prietena care a facut un tratament bun de tot pentru asta cu ce l-a facut si iti spun.. si eu as fi o femeie reusita daca as avea puuuutin mai putin par si as fi mai slaba dar deh rotfl greu cu perfectiunea


baby Dragos hjarta rugaciune

Offline

 

#449 2012-08-14 10:36:45

kamesita
Platinum member
Inregistrat: 2009-02-22
Mesaje: 17138

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 81

neatza fetelor puss
soniut par puss cum a fost in vacanta?
raveca, la multi inainte fericiti puss


So where is the passion when you need it the most...

Offline

 

#450 2012-08-14 10:38:00

rrammonna
Diamond member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2007-11-07
Mesaje: 44383

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 81

detzy,la mine e complicat tare cu parul sad daca e tratament intern il incerc,daca nu,nu ma bag sad nu am voie sa il vopsesc,sa folosesc fixativ des si alte alea. sad din pacate,nu stiu ce as putea sa mai incerc.acum repet un tratament de la homeopat,ceva cu extract de nuc.si iau vitaminele data de dermatolog.asta e....


Nu ştiu care este cheia succesului , dar cea a eşecului este să încerci să mulţumeşti pe fiecare.....

Offline

 

#451 2012-08-14 10:39:28

alesandra
Insomniac member
De la: orasul pierdut
Inregistrat: 2012-01-20
Mesaje: 8308

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 81

anca puss cati ai ai daca vrei sa spui bineinteles?
e dureros sa vezi ca toti din jurul tau au si numai tu nu,cred ca toate te intelegem
pe mine ma enerveaza cele care cum raman gravide cum devin cu nasul pe sus supa cunosc astfel de persoane "deosebite"


Luxul tine de bani,eleganta de educatie...
Le ofer respectul meu celor care îl merită. Cu restul sunt doar civilizata!

Offline

 

#452 2012-08-14 10:39:36

Ronny
Sr. member
Inregistrat: 2012-08-13
Mesaje: 1946

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 81

Of Anca, stiu ca e greu... Eu inca n-am ajuns la etapa asta, inca nu plang si nu ma deprim cand vine menstruatia iarasi... Desi, eu imi doresc sa fiu mama de la 24 de ani. Si iata-ma acum, la fel ca la 24, doar putin mai batrana big_smile
O sa vina si randul tau, eu sunt convinsa de asta. In special pentru ca iti doresti asa mult si nu cred ca vei dezarma, vei lupta in continuare pentru visul tau. Poate vine natural, poate e nevoie de putin ajutor. Oricum ar fi, eu sunt convinsa ca o sa ai si tu bebelul tau! Eu sunt optimista si spun ca toate vom fi mamici! puss


gravida 15+
My miracle     Ema Ioana

Offline

 

#453 2012-08-14 10:40:16

rrammonna
Diamond member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2007-11-07
Mesaje: 44383

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 81

buna kame puss


Nu ştiu care este cheia succesului , dar cea a eşecului este să încerci să mulţumeşti pe fiecare.....

Offline

 

#454 2012-08-14 10:40:29

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 81

detzy,scarlet puss

ramo,clar imi faci cozonac cand vin lol

anca,e clar ca dupa ce trece timpu si te mai stii si cu probleme intervine tristetea,durerea aia imensa care nu are cum sa treaca pana nu iti vei tine copilul in brate.imi pare rau ca nu te-a ocolit nici pe tine.si imi pare rau ca zici ca nu stii daca vei mai avea sot.sper ca nu se va intampla nimic rau.in leg cu ce ai comentat,da vizavi de mine ,atunci cand am scris eu ca nu ma pot bucura de testu pozitiv al madlenei,pt ca n-o cunosc,ai zis-asta e sonia,nu cea pe care vi-o inchipuiti voi!si da,ai zis ca cum sa nu te bucuri ca se naste un copil?dar sa lasam lucrurile in trecut!

kamit puss a fost f frumos.pacat ca m-am intors la realitate.tu ce faci?

ronny,nimeni nu stie daca vom avea copil,oricat de optimiste am fi...

Ultima oara a fost editat de sonia30 (2012-08-14 10:42:57)


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#455 2012-08-14 10:43:52

madalyna7
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2011-02-10
Mesaje: 4993

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 81

Anca buna. nici eu nu mai stiu ce ai comentat anul trecut. oricum eu nu am zis niciodata ca nu ma bucur cand aud de o sarcina. si eu am 3 din 4 cele mai bune prietene cu copii deja si ultima se trateaza, in conditiile in care eu eram prima din gasca care vroiam si care am inceput sa 'lucrez' la asta inaintea lor. dar mereu m-am bucurat pt ele si acum ma bucur cu drag de bebelusii lor. e adevarat ca e o durere si dupa fiecare data cand ii vad pe cei mici simt cum mi se rupe sufletul cand ajung la casa mea goala....cred ca toate femeile care isi doresc copii si nu obtin usor/curand simt asta!
eu iti doresc si tie la fel ca tuturor aspirantelor sa reusiti cat mai curand sa aveti puiul vostru  rugaciune

Offline

 

#456 2012-08-14 10:44:21

kamesita
Platinum member
Inregistrat: 2009-02-22
Mesaje: 17138

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 81

ramo par
soniut, ma bucur ca te-ai relaxat par asa si asa, la fel ca pana acum smile


So where is the passion when you need it the most...

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.