homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 81-6


#96 2012-08-13 11:32:32

madalyna7
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2011-02-10
Mesaje: 4993

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 81

Alesa sad imi pare tare rau  kram
Rave puss tu stii cel mai bine. totusi te chinui de atata timp cu cocobacilii astia care nu trec. daca iei antibiotic inainte de histero si dupa, eu zic ca e ok sa faci.
Cris puss asa e, cel mai important e sa fie bebe bine
Veve puss deci n-am retinut bine smile

Offline

 



#97 2012-08-13 11:33:32

Raveca
Hero member
De la: land of hope...
Inregistrat: 2009-01-03
Mesaje: 3656

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 81

Anca, cam de 6 luni incercam si tot de atatea luni incerc si sa scap de cocobacili. bang Aproape in fiecare luna am facut tratament pt ei, dar in zadar. Ultimul medic la care am mers mi-a zis ca de astia nu scap, pt ca asa s-a modificat flora mea, dupa operatie. Asta pt ca i-am spus ca nu i-am avut inainte de a ma opera. Nu stiu ce decizie sa iau. Astept telefonul celor de la ML, sa vedem ce au discutat cu Albu si ce imi recomanda sa fac.
Si eu m-am gandit ca nu ar fi asa ok sa fac histero cu ei acolo, mai ales ca Albu a zis asa:" Doamna, noi vrem sa va facem bine, nu rau". Nu cred ca de nebun nu imi face histero cu aia acolo...pana la urma daca ar fi interesati de bani, mi-ar fi facut pana acum...mai ales ca ma costa 8 mil histero la ML.

Cris par Doamne ajuta sa fie bine la dublu test si la morfo! rugaciune

Blue, ma bucur ca merge bine sarcina. Nici nu avea cum sa fie altfel. par

Ales, par uff chiar speram pt tine sa fie un beta frumos. Totusi de la ce te-ai dereglat? par
Doamne ajuta sa vina o noua luna norocoasa pt tine.

Ultima oara a fost editat de Raveca (2012-08-13 11:35:04)


"Nu te teme, că Eu sunt cu tine, nu privi cu îngrijorare, că Eu sunt Dumnezeul tău. Eu îţi dau tărie şi te ocrotesc şi dreapta Mea cea tare te va sprijini!"
Doamne, ajuta-ne sa se implineasca dorinta noastra de-o viata!

Port mereu o parte din tine in sufletul meu ...

Offline

 

#98 2012-08-13 11:33:44

Jasmina
Full member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2008-05-14
Mesaje: 840

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 81

Buna dimineata, fetelor! eu m-am trezit la ora asta pt ca am stat pana tarziu la un serial. m-am tot agitat prin somn, si m-am si trezit cu o durere de cap sad
Imi pare rau ca nu va pot saluta pe fiecare in parte, dar o sa va invat incet numele fiecareia!
Observ ca vor merge cateva dintre voi la analize, va doresc multa bafta!
Va pupacesc!


Mămică fericită de prințesă Iovana din 26.09.2013!
Te iubim, comoara noastră! hjarta

Offline

 

#99 2012-08-13 11:35:15

alesandra
Insomniac member
De la: orasul pierdut
Inregistrat: 2012-01-20
Mesaje: 8308

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 81

ioana ,mada,rave multumesc,mergem inainte
ce ma enerveaza este intrazierea asta ,ma da peste cap sper ca de luna viitoare sa nu mai am aceste probleme si sa revin la normal cu menstra.
si eu vreau sa stiu de la ce m-am dereglat,dar doctorul zice sa mai intampla bang caldura,stres,oboseala ......
doar atat ma rog sa nu mai am deregleri de luna urmatoare

Ultima oara a fost editat de alesandra (2012-08-13 11:36:32)


Luxul tine de bani,eleganta de educatie...
Le ofer respectul meu celor care îl merită. Cu restul sunt doar civilizata!

Offline

 

#100 2012-08-13 11:36:14

Raveca
Hero member
De la: land of hope...
Inregistrat: 2009-01-03
Mesaje: 3656

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 81

Jasmina, bun venit in randul aspirantelor! Sa ai noroc in proiectul bebe! goodluck

Ales, par


"Nu te teme, că Eu sunt cu tine, nu privi cu îngrijorare, că Eu sunt Dumnezeul tău. Eu îţi dau tărie şi te ocrotesc şi dreapta Mea cea tare te va sprijini!"
Doamne, ajuta-ne sa se implineasca dorinta noastra de-o viata!

Port mereu o parte din tine in sufletul meu ...

Offline

 

 Publicitate


loading...

#101 2012-08-13 11:37:06

blue_moon
Sr. member
De la: slatina
Inregistrat: 2011-11-08
Mesaje: 1468

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 81

crisulici, daca nu e prea vioi sau rucsinos bebe, poate iti spune dr si ce e  chicot mie mi-a spus la 12 sapt si o zi dupa UM...adica 12 sapt fara o zi dupa calculele mele.

ioana,  goodluck  goodluck  goodluck sa fie bine cu analizele...suna aiurea dar poate e mai bine sa fie o forma usoara de trombofilie pt ca exista tratament si ai sti data viitoare ca poti fi linistita si ca va fi bine  puss  puss sa iasa bine per ansambul iar de Paste sa vii acasa cu bebe in brate sau macar la purtator

aless, pare tare rau de rezultat dar si eu l-as repeta dupa ce a durat atat sa iti dea rezultatul...sa nu fi facut clinica vreo greseala


O sufletica nazdravana s-a cuibarit la mine in brate si-o iubesc de mor!!!

Pe 13 ianuarie 2013 s-a nascut minunea noastra si ne-a schimbat viata!

Offline

 

#102 2012-08-13 11:38:13

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 81

Iona, suntem bine, multumim de intrebare. te pupam si noi puss

ales, puss imi pare rau de razultat...acum important e sa fii sanatoasa. CM o sa vina dupa ce intrerupi progesteronul.

rave. puss multumim


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#103 2012-08-13 11:39:45

DanaGeorgiana
New member
Inregistrat: 2011-04-04
Mesaje: 6

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 81

Buna!
Am 25 de ani si am un ciclu neregulat rau de tot...am fost acum 2 ani la ginecolog si mi a dat yasmine, am luat un an si ceva si a fost totul ok, dupa...iar mi s a dereglat.
Imi vine cam la 7-8 saptamani....acum insa, nu mi a mai venit de 11 saptamani. De o saptamana si ceva am simptomele ca-mi vine, durere de sani, seara ma doare spatele si burtica, ma simt si balonata, senzatie de voma nu am, nici pofta de mancare nu prea am.
De dimineata mi am facut un test, a iesit negativ...
E posibil sa am altceva? La medic nu prea reusesc sa merg deoarece sunt in Italia, nu am rezidenta, nu prea cunosc limba...incerc sa merg, deoarece imi este teama sa nu am altceva.
Mentionez ca am o viata sexuala regulata, nu ne protejam, dar nu se termina in mine, avand ciclu neregulat, nici nu stiu cand am ovulatia...

Offline

 

#104 2012-08-13 11:42:39

Raveca
Hero member
De la: land of hope...
Inregistrat: 2009-01-03
Mesaje: 3656

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 81

Buna, Dana. Este posibil sa fie o raceala sau sa ai o dereglare. Cel mai bine te poate lamuri un medic ginecolog. bafta! goodluck


"Nu te teme, că Eu sunt cu tine, nu privi cu îngrijorare, că Eu sunt Dumnezeul tău. Eu îţi dau tărie şi te ocrotesc şi dreapta Mea cea tare te va sprijini!"
Doamne, ajuta-ne sa se implineasca dorinta noastra de-o viata!

Port mereu o parte din tine in sufletul meu ...

Offline

 

#105 2012-08-13 11:43:19

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 81

Raveca a scris:

" Doamna, noi vrem sa va facem bine, nu rau". Nu cred ca de nebun nu imi face histero cu aia acolo...

exact, asta e si parerea mea.
unele investigatii nu se pot face daca exista contraindicatii. e mai important sa te asiguri ca te pastrezi sanatoasa decat sa risti sa te imbolnavesti pentru un raspuns de genul "da/nu" pe care oricum nu te poti baza ulterior.
decizia iti apartine, dar te rog descoase-i bine pe medicii care ar fi de acord sa faca interventia si cumpaneste bine. kram

Offline

 

#106 2012-08-13 11:43:50

alesandra
Insomniac member
De la: orasul pierdut
Inregistrat: 2012-01-20
Mesaje: 8308

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 81

veve nu mai repet nimic diablo chicot
dana tot la doctor trebuie sa ajungi sa vezi,nu iti poate spune nimeni daca poti avea altceva goodluck sa fie totul bine


Luxul tine de bani,eleganta de educatie...
Le ofer respectul meu celor care îl merită. Cu restul sunt doar civilizata!

Offline

 

#107 2012-08-13 11:47:07

x_ynna
Addicted member
Inregistrat: 2009-01-27
Mesaje: 11945

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 81

Blue puss si cine a mai intrat.
Dana, nu cred sa fie altceva decat dereglarea pe care o ai de atata timp. Asa cum au spus si fetele, problema ar trebui rezolvata la medic totusi. Mult succes!!


O sa te pastrez mereu in sufletul meu mamicutza mea scumpa!! grater

Offline

 

#108 2012-08-13 11:47:12

DanaGeorgiana
New member
Inregistrat: 2011-04-04
Mesaje: 6

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 81

O sa incerc sa ajung la medic! Va multumesc pentru raspunsuri!

Offline

 

#109 2012-08-13 11:47:56

Ioana84
Insomniac member
De la: In Europa
Inregistrat: 2012-05-12
Mesaje: 9023

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 81

Jasmina buna dimineata!!!Ai zis tu aseara,ca ne vedem la o cafea,mai bine ne vedem la masa de pranz.Pup si succes pt bebe.


Blue_moon iti dai seama ca asta as vrea si eu,sa am un rezultat cat de cat bun,acum sa vedem,ma multumesc cu el in burtica de cateva lunite de Paste,vreau sa-l am in burtica de ziua mea,ca sa nu mai petrec un Craciun si Revelion,singurica fara pui,acum cum va vrea Bunul Dumnezeu.Pup


Dana bine ai venit aici la noi.Si noi suntem vreo 3 acolo,si eu citind ce scrii tu,ma vad pe mine acum 8-9 ani,si eu am luat yasminele,m-a tinut in regula ciclu vreo 2 luni,si tot m-am dereglat.Eu de 8 ani il am la 28 de zile cu dufaston luat lunar.Sa stii ca nu poate fi nimic altceva,mai bine iei dufaston si ai sa te reglezi,si cand te intorci acasa iti mai faci niste controale.Si eu sunt acolo din 2003 si cunosc ce preturi au,si nici eu nu-mi permit.Mult succes sa fie bine.Pup


Grafic 1 http://www.fertilityfriend.com/home/409c34 Amina hjarta 22-10-2013
Grafic 2 http://www.fertilityfriend.com/home/5484d6
Noel hjarta 26-10-2015 + surpriza Daniel  25-09-2018

Offline

 

#110 2012-08-13 11:48:42

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 81

veve data trecuta dr mi-a zis ca la 12 saptamani e cam devreme sa se vada ce e...ca cel mai sigur vom vedea cam pe la 16 saptamani...insa vedem noi joi smile

rave ai mare grija...eu as merge pe mana lui Albu, daca nu era chiar niciun risc nu vad de ce nu ti-ar fi facut...


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#111 2012-08-13 11:50:52

Raveca
Hero member
De la: land of hope...
Inregistrat: 2009-01-03
Mesaje: 3656

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 81

Dana, cu siguranta cel mai bun raspuns il vei primi de la un medic.

Anca, multumesc. par O sa vad ce imi spune tipa de la receptie cand ma va suna si apoi voi face programare la dr. Albu sa vedem ce e de facut.

Cris, pai tocmai de asta nu am mers pe mana celuilalt medic tot din ML. Mi s-a parut ciudat ca Albu nu mi-a facut sub nicio forma cu cocobacili, iar tipul asta a zis ca pt el nu exista aia acolo. cesafac
Oricum am simtit o oarecare invidie a medicului asta la care am fost fata de dr. A.
Mi-a zis ca putea sa verifice dr A, trompele si in timpul operatiei...bla bla. Ma rog...

Ultima oara a fost editat de Raveca (2012-08-13 11:55:07)


"Nu te teme, că Eu sunt cu tine, nu privi cu îngrijorare, că Eu sunt Dumnezeul tău. Eu îţi dau tărie şi te ocrotesc şi dreapta Mea cea tare te va sprijini!"
Doamne, ajuta-ne sa se implineasca dorinta noastra de-o viata!

Port mereu o parte din tine in sufletul meu ...

Offline

 

#112 2012-08-13 11:51:41

blue_moon
Sr. member
De la: slatina
Inregistrat: 2011-11-08
Mesaje: 1468

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 81

ales, puss puss atunci sa fi fost pur si simplu o intamplare cu intarzierea asta mare si de luna viitoare sa fie totul normal.

anca, buna! mi se pare corect si mie ce spui

jasmina, buna dimineata si bun venit la aspirante! iti doresc sa treci cat mai repede la burtici


O sufletica nazdravana s-a cuibarit la mine in brate si-o iubesc de mor!!!

Pe 13 ianuarie 2013 s-a nascut minunea noastra si ne-a schimbat viata!

Offline

 

#113 2012-08-13 11:54:27

ryanajenny
Full member
Inregistrat: 2012-05-12
Mesaje: 779

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 81

neata fetelor care au mai intrat! puss

ales> pare rau de rezultat, sa dea DD sa fie totul bine si sa fie vorba de o simpla dereglare! puss

raveca> eu sunt mai fricoasa de felul meu, asa ca nu te-as sfatui sa faci interventia daca stii ca sunt ceva probleme, doamne fereste sa nu te trezesti dupa aceea ca ai facut ceva pt care vei avea de suferit o viata intreaga... puss

dana> mergi la doctor sa vezi ce spune... nu mai sta asa ca nu se stie niciodata ce poate fi si sa nu regreti mai tarziu!

cris> ma bucur ca sunteti bine... sa creasca maaaaare bebe!

blue, ochisori> pupici pt voi si bebici

ioana> sa nu fie probleme grave, sa se poata trata si sa vina minunea!

anca, mada, angel, rramo, ynna, jasmina> puss  puss

Ultima oara a fost editat de ryanajenny (2012-08-13 11:55:09)


7.11.2014 - visul meu a devenit realitate hjarta  rugaciune

Offline

 

#114 2012-08-13 11:56:42

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 81

jasmina, bun venit la aspirante si sa apara bebe cat mai curand!!!

ryana puss


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.