homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Cat "costa" un copil?-4


#58 2012-08-25 08:10:34

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Cat "costa" un copil?

La noi in oras magazinul comunist actualmente mall se numeste Tomis lol suntem mai tari zic lol

Super,sper sa fie aproape sa nu te cari cu bebelasii.sa ne zici daca ai gasit ceva.....


Le: dar nu ai haine de la Cris pt Gab? Sau.....nu se potrivesc sezoanele?

Ultima oara a fost editat de JanisJoplin (2012-08-25 08:17:36)


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 



#59 2012-08-25 10:29:31

cmin
Addicted member
Inregistrat: 2009-03-20
Mesaje: 14348

Re: Cat "costa" un copil?

Offf janis mi-ai dat tema de gandire. Iar plec in recunoastere rotfl

Vai kata cat putut sa rad cand am fost in Iasi si am vazut Moldova Mall lol . Am facut si poza rotfl
( Nu te supara- am ramas cu o impresie foooooaaarrte pozitiva despre toata zona dar asta asa amuzant mi s-a parut)


7+ fericire
totul este si va fi bine 
(http://www.fertilityfriend.com/home/33274f)

Offline

 

#60 2012-08-25 12:29:49

bubutadana
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-03
Mesaje: 7655

Re: Cat "costa" un copil?

Lallica a scris:

Si ca sa fiu on topic, eu sincera sa fiu nu am facut socoteala niciodata cat ma costa copilul in fiecare luna, dar un lucru e sigur...toti banii.Cati dispunem, atatia cheltuim in mare parte pe fundul ei.

exact asa si eu, cat am, atata cheltui pt ea lol
si eu i-am luat de la fox niste compleuri tricou+pantalon scurt
si am vazut mai multe chestii la reduceri insa mici pt noi
(la noi in oras hainutele fox se gasesc in cadrul magazinelor house of art)
iar body-uri de buna calitate, de lunga durata si ok la pret mi se par cele de la h&m (seturile de cate 3/5 samd)
multe hainute de baza i-am luat si din carrefour, marca Tex
incaltarile de calitate mi se par chiar scumpe; i-am cumparat o pereche de adidasi, marca elefanten, la 140 lei si, din pacate, a iesit foarte repede din ei


No, no, see, I think if you're committed to somebody, you don't allow yourself to find perfection in someone else...

Offline

 

#61 2012-08-25 13:01:34

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: Cat "costa" un copil?

Ca sa mai destind atmosfera -  nu am calculat cat m-a costat, nici sarcina 1, nici sarcina 2, nici lucrurile cumparate pentru el, daca ma strofoc tare as putea veni cu o lista gen - sarcina 1, X ron, sarcina 2, Y ron, cert e, ca pentru mine copilul e 'priceless', ca in reclama mastercard big_smile


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

#62 2012-08-25 14:12:33

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Cat "costa" un copil?

janis, ba am haine de la cris si din sh... garla. da' daca tot is la reducere... si io, ca romanu rotfl

io stau f aproape de moldova mall (razi cat vrei, cmin, nu-s io asa "patrioata" cu targul iesilor

noi aveam sirajul, acolo gaseam hainute "de baza" cum zice bubu, la 5-6-7 lei bucata. nu erau cele mai fancy imprimeuri, dar de calitate eram multumita. de cand a ars sirajul, nu stiu daca au mai refacut magazinul in noua locatie, n-am fost. iar pt outdoor ma bazez 90% pe seconduri


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

 Publicitate


loading...

#63 2012-08-25 17:48:22

sweetgirl27
Hero member
Inregistrat: 2009-12-26
Mesaje: 2868

Re: Cat "costa" un copil?

noi nu avem auchan in oras,avem carrefour,dar nu am vazut Fox pe acolo...dadeam si eu iama prin eldaca tot sunt reduceri rotfl

janis...ai fost tare :ca n-are nevoie de pampoane" rotfl


s ava zic un banc pe chestia asta,in defavoarea noastra a femeilor
cica D-zeu mai intai a creat barbatul si cand a vazut creatura a zis:wow,ce fiinta minunata...e perfect!
apoi a creat si femeia si la final zice: mmmm,tu mai ai nevoie de putin machiaj!!!rotfl deci de aceea ne fardam noi...ca asa a zis Domnul rotfl


"O fetita , intrebata unde este casa ei , a raspuns “locul unde este mama”.”

Offline

 

#64 2012-08-25 22:58:43

copilu
Sr. member
Inregistrat: 2007-10-05
Mesaje: 1000

Re: Cat "costa" un copil?

Raspuns: fara numar fara numar fara numar rotfl2
Serios vb acum mie, personal, mi se pare "costisitor" un copil. Daca la primul am zis cu Dumnezeu inainte avand in vedere ca sotu nu avea serviciu in perioada sarcinii( nici acu de o bucata de timp) si avem si un credit, acu parca mi-e cam frica sa ma gandesc la al doilea tocmai din cauze financiare.
Eu am cheltuit enorm in sarcina (si-mi vine sa-mi trag puni cand ma gandesc) am dat la control lunar cate 100 lei plus ecografiile plus ce analize am mai facut tot asa milioane.. apoi la nastere desi am zis ca nu dau un ban m-am trezit dand in stranga si in dreapta (iar regret amarnic si la al doilea sper sa nu repet greseala) apoi dupa ce am nascut am avut o recuperarea mai grea si bani iar garla pe pastile si doctori..
cele necesare patut/carut/scaun auto/scaun masa etc iar milioane milioane
apoi lunar cam 200lei pampersii .. lapticu slava Domnului vine din propriile bidoane asa ca e free.. plus jucarii ca nu ma pot abtine si ii iau .. hainute iar.. si acu papica e ieftina ca e in cantitati mici dar cand s-o mari va fi mai greu

am vazut ca s=a discutat de hainute.. noi ne luam de la Humana.. e un magazin ( mai multe defapt) in Ploiesti cu haine second hand.. sunt noi unele dintre ele si chiar de firma, sunt haine donate si pretul lor scade cam din 3 in 3 zile pana ajunge la 1 leu articolul. daca nu ar fi fost cred ca ar fi fost f greu sa ii luam haine multe de la magazinele "normale".

oricum un copil se poate creste si ieftin dar totul tine de comoditatea noastra

Ultima oara a fost editat de copilu (2012-08-25 22:59:24)


fericita mamica de Teodora din 11.02.2012

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.