homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 82-107


#2015 2012-08-29 09:57:21

ochii_mei
Sr. member
De la: Iasi
Inregistrat: 2009-04-24
Mesaje: 1579

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 82

Alina, eu zic ca daca e pozitiv sa te bucuri si sa fugi la dr ptr supraveghere.... nici la prima ovulatie nu e sigur avort, depinde de organism cat e de pregatit. Bucura-te de e pozitiv si nu fa ganduri negre smile.


Doamne,Iti multumim pentru minunea aparuta in viata noastra!

Offline

 



#2016 2012-08-29 09:58:24

dirida
Insomniac member
Inregistrat: 2009-11-02
Mesaje: 5207

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 82

Rave, o sa vina si vremea noastra...eu nici nu concep. Cred ca tot tu mi-ai dat fraza aia cu :"toate la timpul lor". Gandeste-te la ea cand ti se pare ca e grea asteptarea.

Ultima oara a fost editat de dirida (2012-08-29 10:01:38)


Doamne, te rog, fa o minune si pentru noi!

Offline

 

#2017 2012-08-29 09:59:14

Alluna
Full member
De la: Braila, Romania
Inregistrat: 2012-08-04
Mesaje: 449

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 82

Eh, nu vreau sa fiu eu foarte increzatoare, desi am visat aseara 2 linii lol si m-am trezit si chiar ma gandeam, ce frumos vis am avut...
Vad ca esti din Iasi, si eu am facut facultatea acolo, mi-e dor de orasul tau...


Nu-ti fie frica de ziua de maine, Dumnezeu este deja acolo!
Inger in ceruri!

Offline

 

#2018 2012-08-29 10:01:07

Raveca
Hero member
De la: land of hope...
Inregistrat: 2009-01-03
Mesaje: 3656

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 82

Detzy, e f bine sa ai si opinia dr. Albu. Eu am incredere mare in el.

Diri,  par da, asa e...totul vine la timp pt cel ce stie sa astepte. Daca nici eu nu stiu sa astept...dupa 4 ani de speranta. Sunt sigura ca va veni si timpul nostru, ca e acum, ca e mai tarziu...important e ca va fi.


Sonia, ne gandim la tine! rugaciune


"Nu te teme, că Eu sunt cu tine, nu privi cu îngrijorare, că Eu sunt Dumnezeul tău. Eu îţi dau tărie şi te ocrotesc şi dreapta Mea cea tare te va sprijini!"
Doamne, ajuta-ne sa se implineasca dorinta noastra de-o viata!

Port mereu o parte din tine in sufletul meu ...

Offline

 

#2019 2012-08-29 10:01:51

madalyna7
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2011-02-10
Mesaje: 4993

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 82

Detzy puss Doamne ajuta sa fie bebe! Eu te sfatuiesc pana la beta sa mai faci un test de urina care sa nu fie Barza. Iti recomand First Response sau Femina. Mult noroc!
Sonia puss ma bucur ca plecati pana la urma. felicitati pentru stare  applause ce frumos te-a imbratisat C dimineata  hjarta  sa fie totul bine, draga mea  rugaciune
Raveca puss frumoasa povestioara. I-am spus-o si eu Diridei acum cateva luni
Mika puss bine-ai revenit. sper ca ai avut un concediu frumos kram
Storm puss buna descriere hjarta
Almi puss mi-e dor de tine kram sper din suflet sa revii cat mai curand pe forum acolo unde vrei tu wink
Alesa puss si eu mai mergeam la Radu Voda. ce-i drept in ultimul timp nu am mai fost....
Diri puss iti stiu atat de bine povestea si tot imi dau lacrimile de fiecare data cand o citesc  supa  multa putere draga mea kram
Madlena puss kram Rave puss kram
Ioana puss Dana puss Rammo puss Ochii puss Alina puss Adriana puss Betty puss si care mai sunteti puss puss puss

Offline

 

 Publicitate


loading...

#2020 2012-08-29 10:03:31

DannaB78
Full member
Inregistrat: 2011-11-09
Mesaje: 399

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 82

Neata Mada! puss


"Ceea ce nu traim la timp, nu mai traim niciodata." - Octavian Paler.

Offline

 

#2021 2012-08-29 10:03:47

Detzy
Insomniac member
De la: ...mine pentru ....voi
Inregistrat: 2008-01-23
Mesaje: 7254

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 82

Mada.. o sa mai fac un test... sa vedem. Multumesc puss


baby Dragos hjarta rugaciune

Offline

 

#2022 2012-08-29 10:03:47

Madlena06
Hero member
Inregistrat: 2012-02-13
Mesaje: 3364

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 82

Dirida va fi cu adevarat minunat !!! Iti doresc din suflet sa aveti parte de aceasta minune cat mau curand, sa treceti peste barierele de hartii puse de stat.
Raveca   puss  puss  puss nu mai stiu ce sa zic... uneori raman fara cuvinte....
Detzy va fi bine, ai sa vezi  puss Vad ca deja ai programare la dr si ma bucur ca vrei sa repeti beta dupa 2 zile, pt a vedea evolutia, bravo pt asta. Fii increzatoare  par  par


Doamne rugaciune iti multumesc din suflet pentru printesa din viata noastra bebe
Visul nostru s-a implinit, in august 2014 am devenit mama  hjarta

Offline

 

#2023 2012-08-29 10:03:53

ochii_mei
Sr. member
De la: Iasi
Inregistrat: 2009-04-24
Mesaje: 1579

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 82

E orasul adoptiv..eu dupa facultate am ramas aici si n-am mai plecat. Sa stii ca inainte sa-mi fac teste si eu am visat 2 liniute..m-am trezit, am facut testul, negativ...era prea devreme. La fix o saptamana, iar am visat 2 liniute, plangeam de fericire in vis, si m-am trezit convinsa ca e real...am facut testul...pozitiv de data asta.. am repetat si  doua, si a patra zi, toate pozitive.. Sa dea Doamne Doamne sa ti se implineasca visul! Pup. Poate ai mai spus si am sarit eu paragraful, ti-a intarziat deja?


Doamne,Iti multumim pentru minunea aparuta in viata noastra!

Offline

 

#2024 2012-08-29 10:04:44

dirida
Insomniac member
Inregistrat: 2009-11-02
Mesaje: 5207

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 82

Rave,nici pe mine nu ma lasa sa sper. Dar daca nu vine cand stiu eu ca tb sa vina, cred ca am gresit eu ziua ovulatiei rotfl Eu nu cred ca poti ramane si sa nu ai nici un semn. Pur si simplu nu cred. Eu cand am ramas am simtit ca sunt gravida, in afara de sani durerosi, dureri de burta si secretie.

Mada, hai nu te intrista, e doar o zi mai trista pt mine, nu vreau sa va intristez pe toate...nu vedeti cate bucurii pe aici...o casuta plina de teste pozitive.

Mie imi trece pana maine...


Doamne, te rog, fa o minune si pentru noi!

Offline

 

#2025 2012-08-29 10:06:20

Raveca
Hero member
De la: land of hope...
Inregistrat: 2009-01-03
Mesaje: 3656

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 82

Diri, parca as vrea sa imi intarzie si mie macar o zi, ca sa sper...chiar daca nu e bebe, macar sa sper. par

Mada, par


"Nu te teme, că Eu sunt cu tine, nu privi cu îngrijorare, că Eu sunt Dumnezeul tău. Eu îţi dau tărie şi te ocrotesc şi dreapta Mea cea tare te va sprijini!"
Doamne, ajuta-ne sa se implineasca dorinta noastra de-o viata!

Port mereu o parte din tine in sufletul meu ...

Offline

 

#2026 2012-08-29 10:08:29

Scarlett A
Sr. member
De la: cu ai mei
Inregistrat: 2012-06-06
Mesaje: 1659

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 82

Detzty felicitari, draga mea!!! Aia nu e linie de uscare, e bebe!!! Numai bine de acum inainte!!!

Dirida draga tu impartasesti o adevarata lectie de viata!!

Rave puss puss puss

Andri cum esti azi ? puss
Madalina, imi pare rau ca ai o zi trista!! Pana diseara iti trece, sunt sigura!!! puss


Am trei gratii! Multumesc, Doamne!

Offline

 

#2027 2012-08-29 10:08:32

madalyna7
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2011-02-10
Mesaje: 4993

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 82

Diri  eu m-am trezit deja trista....nici nu mai tin minte ultima data cand am 'indraznit' sa fac un test de sarcina.
cum spune si Rave nici sa sper nu mai pot....desi doare atat de tare sa vezi dupa ani de zile tot o singura liniuta....
Scarlet puss multumesc

Ultima oara a fost editat de madalyna7 (2012-08-29 10:08:59)

Offline

 

#2028 2012-08-29 10:09:13

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 82

Neata frumoaselor,

Doamne ce de vesti bune in ultima vreme!!! asa mult ma bucur!! happy

detzy felicitari draga mea, puss puss aia nu e liniuta de uscare, se vede ff clar, si mai ales daca a aparut imediat...e clar bebe acolo!
Ai grija daca pleci in concediu, sa nu stai la soare, si sa nu faceti drum foarte lung cu masina. si sa va opriti des, sa te dezmortesti, sa lasi scaunul pe spate sa stai relaxata, asa m-a invatat pe mine dna dr. Fara pic de efort, ok? Ia acid folic si ceva progesteron pt sustinere, eu asa zic...ai grija de tine, ca eu sunt sigura ca e bebe. Ma bucur din tot sufletul !!!! happy

diri imi pare rau ca ti-ai adus aminte de toate prin cate ai trecut.. sad te imbratisez draga mea, si ma rog pt voi sa deveniti parinti cat mai repede, pt ca meritati asta din plin si veti fi niste parinti minunati.

pup toate fetele, fara exceptie puss


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#2029 2012-08-29 10:12:24

Detzy
Insomniac member
De la: ...mine pentru ....voi
Inregistrat: 2008-01-23
Mesaje: 7254

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 82

Madle, Scarlet, Cris... multumesc puss... sper sa fie bine...
Cris din pacate avem concediul deja platit, plecam intr-o saptamana... o sa cam mergem ceva ore cu masina dar o sa fac cum spui.. o sa las scaunul... ne vom opri des si acolo numai odihna.. Doamne ajuta sa fie bine!
Madle da.. vreau sa vad daca e in evolutie in primul rand si dupa aia eco.. sa vedem daca e pozitionat unde trebuie... si daca da... multa speranta in Dumnezeu!


baby Dragos hjarta rugaciune

Offline

 

#2030 2012-08-29 10:12:27

ochii_mei
Sr. member
De la: Iasi
Inregistrat: 2009-04-24
Mesaje: 1579

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 82

Pupici Cris si burticuta!
Da, super vesti... si eu sunt sigura ca e bebe la Detzy, dar ne asiguram cu beta.
Doamne ce bine ar fi daca cine a "pocit" 10 teste pozitive casuta asta sa fi avut dreptate... sa fie cat mai multe fete care ne insotesc si la "burtici".


Doamne,Iti multumim pentru minunea aparuta in viata noastra!

Offline

 

#2031 2012-08-29 10:12:35

dirida
Insomniac member
Inregistrat: 2009-11-02
Mesaje: 5207

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 82

Rave draga, speranta nu moare niciodata. Ea e singura ramasa din cutia Pandorei, dintre atatea rele date pe lumea asta. Asa ca de sperat esti stiu ca tu speri in fiecare luna cand incepe, si o sa vina o zi cand n-o sa mai fie speranta, ci realitate.

Mada, imi pare rau ca si tu esti trista.

Cris, multumesc. Sper ca va veni ziua cand ce imi urez se va adeveri!

Ultima oara a fost editat de dirida (2012-08-29 10:16:43)


Doamne, te rog, fa o minune si pentru noi!

Offline

 

#2032 2012-08-29 10:13:34

x_ynna
Addicted member
Inregistrat: 2009-01-27
Mesaje: 11945

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 82

Neata fete frumoase!! puss
Sonish, tin pumnii si ma gandesc la voi!! data asta o sa vii cu vesti bune! asa sa-ti repeti mereu in gand!! goodluck kram
Detzy, felicitari!! Ma bucur mult pentru tine! Sarcina cat mai usoara si bebe sanatos!! puss
Diri, kram esti o femeie atat de puternica! Te apreciez mult si n-am nicio indoiala ca in curand o sa fiu si tu o mami fericita. Te pup si te imbratisez!! puss


O sa te pastrez mereu in sufletul meu mamicutza mea scumpa!! grater

Offline

 

#2033 2012-08-29 10:14:29

Detzy
Insomniac member
De la: ...mine pentru ....voi
Inregistrat: 2008-01-23
Mesaje: 7254

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 82

da Ochisori... exact la asta ma gandeam si eu azi dimineata ca cine a zis-o cu 10 teste.. sa dea Dumnezeu sa fi avut dreptate!!
Yna puss sa fie!!  rugaciune

Ultima oara a fost editat de Detzy (2012-08-29 10:16:04)


baby Dragos hjarta rugaciune

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.