homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 82-14


#248 2012-08-24 13:50:08

be_happy
Platinum member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 20885

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 82

Miha puss

Offline

 



#249 2012-08-24 14:13:55

DannaB78
Full member
Inregistrat: 2011-11-09
Mesaje: 399

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 82

Buna fetelor...tocmai m-am intors de la medic..si pot sa spun ca doctorul Albu este cel mai rabdator medic pe care l-am intalnit pana acum. Din pacate vestile pentru mine nu sunt bune deloc pentru ca mi-a zis din prima, dupa ce s-a uitat pe analize, ca sunt la menopauza grater Mi-au dat lacrimile si probabil de aia a fost asa rabdator...a stat sa-mi explice ce si cum..L-am intrebat ce as putea face si ca am venit la el sa-mi dea o directie si pe ce drum sa o iau. FIV cu donare de ovocite ar fi la mine cea mai buna varianta. Mai pot incerca si FIV in ciclu natural pentru ca, culmea, la ecograf mi-a vazut un folicul pe ovarul drept, ovar despre care alt medic mi-a zis ca e atrofiat si ca nu mai functioneaza. Dupa ce-mi vine ciclu, daca o sa vina, trebuie sa merg la ecograf in ziua 10-12 sa vada care e treaba. L-am intrebat de mai multe ori ce inseamna aceasta menopauza, de ce mai ovulez si etc...si nu m-a lasat sa ies din cabinet pana nu a vazut el ca am inteles tot ce era de inteles. Mi-a dat sa iau totusi acid folic si sa iau duhaston daca nu vine menstra. Am plecat de acolo daramata si cu hotote de plans si nici acum nu-mi pot reveni. Am dat o fuga pana la biserica, la Radu Voda...am zis ca poate ma mai linistesc, dar....grater( Nu stiu ce sa fac..sad

Ultima oara a fost editat de DannaB78 (2012-08-24 14:15:06)


"Ceea ce nu traim la timp, nu mai traim niciodata." - Octavian Paler.

Offline

 

#250 2012-08-24 14:23:25

AmaliaRaluca1985
Hero member
Inregistrat: 2011-06-28
Mesaje: 2634

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 82

buna fete..noi tot pe alergatura, azi am finalizat si cu verighetele doamne ajuta.
of Dana...pare rau de vesti. eu acum ma intreb, poate voi stiti mai bine, cum Dzeu a reusit sa aca doamna aceia in varsta fetita, ca si ea era deja la menopauza...si au reactivat-o. stitii cazul?iliescu parca o cheama


un pui de om a facut sa pluteasca de fericire o mama si un tata. Bine ai venit in viata noastra, fetita draga!
Si-ai sa cresti mare, si-ai sa inveti despre luna, despre prieteni si despre viata. O, de-ai ramane asa mica si fericita, gangurind catre mine cu ochi mari si calzi...

Ana, Îngeraș drag!

Offline

 

#251 2012-08-24 14:29:11

ochii_mei
Sr. member
De la: Iasi
Inregistrat: 2009-04-24
Mesaje: 1579

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 82

Dana, imi pare rau de vesti, dar capul sus, si ai incredere ca, impreuna cu dr, veti gasi cea mai buna solutie! Pup


Doamne,Iti multumim pentru minunea aparuta in viata noastra!

Offline

 

#252 2012-08-24 14:30:19

madalyna7
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2011-02-10
Mesaje: 4993

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 82

Danna  supa  imi pare tare rau pt vestile primite. era oarecum de asteptat cu valoarea aia de AMH sad nu stiu ce sa zic. ma bucur in schimb ca ai gasit un medic ok si sper din suflet sa reusesti sa fii mama!  rugaciune
Amalia puss

Offline

 

 Publicitate


loading...

#253 2012-08-24 14:30:36

Ronny
Sr. member
Inregistrat: 2012-08-13
Mesaje: 1946

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 82

mihaD a scris:

rave puss asta e cel mai important kram

LE: ronny atata timp cat o trompa este buna si restul ok, eu cred ca nu tb sa-ti faci mari probl, poate dureaza putin mai mult si te streseaza timpul care trece.Dar si asa ai sanse mari pe cale naturala puss

Miha, eu incerc deja de 1 an, fara sa ratez nicio ovulatie sad Se poate sa fie vreo problema nedescoperita - nu le poate nici medicina sti pe toate...La mine varsta se reflecta in analizele hormonale. Desi sunt in limite, hormonii au inceput sa se modifice - FSH sa creasca, etc. si medicii de obicei fac un raport intre ele, nu le considera separat.
Asa mi-a spus ginecoloaga. La fel si endocrinologul cand s-a uitat peste analize - sa ma grabesc.


gravida 15+
My miracle     Ema Ioana

Offline

 

#254 2012-08-24 14:30:55

be_happy
Platinum member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 20885

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 82

Dana puss Imi pare rau! sad
Amalia cred ca in cazul de care zici tu a fost vb de ovocite donate.

Pe cand nunta?

Offline

 

#255 2012-08-24 14:32:42

DannaB78
Full member
Inregistrat: 2011-11-09
Mesaje: 399

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 82

Pai ..mai exista ora vreo sansa sa raman? Eu nu mai vad nici una...sad cel putin acum nu mai vad...in fine...oi trece eu si peste asta sad


"Ceea ce nu traim la timp, nu mai traim niciodata." - Octavian Paler.

Offline

 

#256 2012-08-24 14:34:32

iris35
New member
Inregistrat: 2012-06-02
Mesaje: 60

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 82

Buna fetele, beau si eu o cafeluta cu voi si apoi o intind spre birou. Va pupacesc pe toate, fara exceptii si va doresc o zi frumoasa, ca doar este inceput de weekend.  puss

Ultima oara a fost editat de iris35 (2012-08-24 14:35:56)

Offline

 

#257 2012-08-24 14:36:05

iulya333
Full member
Inregistrat: 2012-08-16
Mesaje: 793

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 82

AmaliaRaluca1985 a scris:

buna fete..noi tot pe alergatura, azi am finalizat si cu verighetele doamne ajuta.
of Dana...pare rau de vesti. eu acum ma intreb, poate voi stiti mai bine, cum Dzeu a reusit sa aca doamna aceia in varsta fetita, ca si ea era deja la menopauza...si au reactivat-o. stitii cazul?iliescu parca o cheama

Adriana Iliescu a reusit cu ovocite donate. Ea a fost mama-surogat. sad
Daca imi pare rau de vesti. Sa dea Dumnezeu sa devii mamica, si sa stii ca Dumnezeu face minuni....


Te rog Doamne, binecuvinteaza-ne si pe noi cu un copilas...

Offline

 

#258 2012-08-24 14:37:01

alesandra
Insomniac member
De la: orasul pierdut
Inregistrat: 2012-01-20
Mesaje: 8308

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 82

dana imi pare tare rau supa nu stiu ce sa iti zic,te kram
amalia applause bine ca ati rezolvat si cu vereghetele puss


Luxul tine de bani,eleganta de educatie...
Le ofer respectul meu celor care îl merită. Cu restul sunt doar civilizata!

Offline

 

#259 2012-08-24 14:37:15

Ronny
Sr. member
Inregistrat: 2012-08-13
Mesaje: 1946

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 82

DannaB78 a scris:

Buna fetelor...tocmai m-am intors de la medic..si pot sa spun ca doctorul Albu este cel mai rabdator medic pe care l-am intalnit pana acum. Din pacate vestile pentru mine nu sunt bune deloc pentru ca mi-a zis din prima, dupa ce s-a uitat pe analize, ca sunt la menopauza grater Mi-au dat lacrimile si probabil de aia a fost asa rabdator...a stat sa-mi explice ce si cum..L-am intrebat ce as putea face si ca am venit la el sa-mi dea o directie si pe ce drum sa o iau. FIV cu donare de ovocite ar fi la mine cea mai buna varianta. Mai pot incerca si FIV in ciclu natural pentru ca, culmea, la ecograf mi-a vazut un folicul pe ovarul drept, ovar despre care alt medic mi-a zis ca e atrofiat si ca nu mai functioneaza. Dupa ce-mi vine ciclu, daca o sa vina, trebuie sa merg la ecograf in ziua 10-12 sa vada care e treaba. L-am intrebat de mai multe ori ce inseamna aceasta menopauza, de ce mai ovulez si etc...si nu m-a lasat sa ies din cabinet pana nu a vazut el ca am inteles tot ce era de inteles. Mi-a dat sa iau totusi acid folic si sa iau duhaston daca nu vine menstra. Am plecat de acolo daramata si cu hotote de plans si nici acum nu-mi pot reveni. Am dat o fuga pana la biserica, la Radu Voda...am zis ca poate ma mai linistesc, dar....grater( Nu stiu ce sa fac..sad

Dana, minuni exista. Poate dr Albu gaseste o solutie. In momentul asta nu ai ce sa faci, asteapta zilele 10-12 ale urmatorului ciclu si mergi ma medic. Si pas cu pas vezi care este solutia, vorbesti cu sotul tau, va sfatuiti ce ar fi mai bine pentru voi puss


gravida 15+
My miracle     Ema Ioana

Offline

 

#260 2012-08-24 14:37:30

mihaD
Full member
De la: de pe tarlaua mea
Inregistrat: 2012-04-12
Mesaje: 691

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 82

dana puss te rog eu, nu mai plange...o sa te doara capul si ai sa te simti si mai rau decat acum, te rog eu, nu mai plange supa

tb sa te aduni si sa faci asa cum spune dr Albu, are experienta si cu siguranta te va ajuta.Acum, eu nu stiu dar poate tb sa incepi cu un tratament care sa forteze putin hormonii sa-si faca treaba si sa vina in limite normale in cazul in care au valori prea mari sau prea mici.

hopa-sus si la treaba puss  kram

Offline

 

#261 2012-08-24 14:42:00

DannaB78
Full member
Inregistrat: 2011-11-09
Mesaje: 399

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 82

Miha, l-am intrebat pe doctor de un tratament si a zis ca nu are ce sa-mi dea...asa zicea si el, ca minuni exista, e adevarat ca putine, dar au fost sad Mi-as dori sa am si eu o minune...poate foliculul asta de pe ovarul drept o sa fie cu noroc..ne-a pus sa facem treaba in fiecare zi, toata saptamana ce vine...
Incerc sa ma stapanesc din plans, dar ma ia...apoi ma lasa..apoi ma ia...sad


"Ceea ce nu traim la timp, nu mai traim niciodata." - Octavian Paler.

Offline

 

#262 2012-08-24 14:44:10

iulya333
Full member
Inregistrat: 2012-08-16
Mesaje: 793

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 82

Dana, nu mai bine ar fi o inseminare intrauterina...ca sa ai siguranta mai mare ca acest ovul nu va fi ratat de spermatozoizi. Sigura-sigura stiu ca nu e suta la suta cu nicio metoda...dar...


Te rog Doamne, binecuvinteaza-ne si pe noi cu un copilas...

Offline

 

#263 2012-08-24 14:44:55

madalyna7
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2011-02-10
Mesaje: 4993

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 82

Dana  rugaciune  sa fie cu noroc foliculul asta. fa sex si stai in pat dupa, chiar si cu picioarele pe pereti. nu stiu, incearca tot luna asta kram  goodluck

Offline

 

#264 2012-08-24 14:47:31

Raveca
Hero member
De la: land of hope...
Inregistrat: 2009-01-03
Mesaje: 3656

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 82

Dana,  par  par  par nici nu am cuvinte pentru a spune ceva...doar atat pot spune: Crede in puterea lui Dumnezeu! Doar el poate face minuni! Crede si atat! rugaciune


"Nu te teme, că Eu sunt cu tine, nu privi cu îngrijorare, că Eu sunt Dumnezeul tău. Eu îţi dau tărie şi te ocrotesc şi dreapta Mea cea tare te va sprijini!"
Doamne, ajuta-ne sa se implineasca dorinta noastra de-o viata!

Port mereu o parte din tine in sufletul meu ...

Offline

 

#265 2012-08-24 14:47:32

DannaB78
Full member
Inregistrat: 2011-11-09
Mesaje: 399

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 82

Iulia, nu mi-a zis doctorul de asta, mi-a zis de FIV in ciclu natural..care nu prea stiu ce inseamna. am sa ma documentez.


"Ceea ce nu traim la timp, nu mai traim niciodata." - Octavian Paler.

Offline

 

#266 2012-08-24 14:51:16

mihaD
Full member
De la: de pe tarlaua mea
Inregistrat: 2012-04-12
Mesaje: 691

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 82

offf, Dana, nu stiu ce mare e durerea ta, doar tu sti, e insa normala reactia ta si daca te mai racoresti putin, plangi si apoi reorganizeaza-te...cand socul v-a trece ai sa vezi ca vei privi lucrurile mai la rece si ai sa sti ce decizii ai sa iei impreuna cu sotul tau.

Totul pe lumea asta are o rezolvare, o solutie, doar un singur lucru nu are nici o solutie si nu e cazul la tine...asa ca linisteste-te si bucura-te ca inca poti lua orice decizie buna din viata ta.Tot binele din lume ti-l doresc si sa devii cat mai curand mamica!!! Chiar daca FIV este solutia, este buna si concentreaza-te pe acest lucru, vezi bine ca nu totu-i pierdut. kram  teiubesc

LE: iris, iuly,amalia puss  kram

Ultima oara a fost editat de mihaD (2012-08-24 14:54:08)

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.