homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 82-86


#1616 2012-08-28 11:19:04

rrammonna
Diamond member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2007-11-07
Mesaje: 44383

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 82

mada, happy, sunt bine smile incerc sa mai asez lucrurile,mai pun cate ceva la punct.m-am convins pt a nu stiu cata oara ca planurile nu ies asa cum vrei.

amy,bine ca nu e bolnavioara smile dar n-ar fi devreme pt dintisor?


Nu ştiu care este cheia succesului , dar cea a eşecului este să încerci să mulţumeşti pe fiecare.....

Offline

 



#1617 2012-08-28 11:21:29

madalyna7
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2011-02-10
Mesaje: 4993

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 82

Diri puss nimic deosebit...au mai fost si altadata forgetit

Offline

 

#1618 2012-08-28 11:34:48

Scarlett A
Sr. member
De la: cu ai mei
Inregistrat: 2012-06-06
Mesaje: 1659

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 82

Neata dragelor!! Va puss pe toate!!!!

Happy ma bucur nespus pentru reusita ta! Sa dea Dumnezeu sa fie totul bine pana la 40+!!!
Andri puss sa nu fii trista!!
Angelina puss ce fac printesele?


Am trei gratii! Multumesc, Doamne!

Offline

 

#1619 2012-08-28 11:36:03

mihaD
Full member
De la: de pe tarlaua mea
Inregistrat: 2012-04-12
Mesaje: 691

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 82

diri, happy  puss  kram

happy, am dat deja comanda pe net de spermotrend ca doar asa am gasit, maine ar tb sa-l primesc,in farmacii nu au.

D al meu, v-a lua asa: Spermotrend 2/zi, cetebe 2/zi, vit E- 1 la 2 zile, acid folic 1/zi.

diri, eu iau doar acid folic 1/zi. Am luat o vreme si Vit.E dar m-am lasat.am gasit spermotrend, pret 135 ron +transport 16,00, total 151 ron, maine il primesc acasa.

mada si mie tot vineri ar tb sa-mi vina, exact la 28 de zile.

tya puss eu am avut test pozitiv de ov in data de 14 aug,  z-11cm (ultimul cm a fost in 4 aug), nu stiu ce sa zic  kram

Offline

 

#1620 2012-08-28 11:48:19

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 82

buna... am scris initial "dimineata" dar pana am terminat de citit si am reusit sa postez skitarg s-a facut "pranz" smile

happyyyyyy, ce beta frumos!!! big_smile ti-am zis noi!!!! felicitari! majoreta majoreta majoreta sa ai o sarcina usoara, sa o duci fara probleme pana la 40 saptamani si apoi sa te bucuri de copilasul tau pana la adanci batraneti!
ce bataie meriti tu! (pacat ca nu ti-o putem administra chicot) ce era cu gandurile alea negativiste de acum o luna? punish (asa, virtual doar tongue) vezi cat de prostesti erau? noroc ca ti-ai revenit luna asta; asa i-a placut si lui bebe de tine si te-a ales sa-i fii mamica smile. nimic nu e intamplator, nu degeaba ai stiut (simtit) tu luna asta ca e cea norocoasa wink.
legat de utrogestan, eu nu as fi luat fara o analiza care sa dovedeasca necesitatea lui. mai ales ca progesteronul ti-a iesit bun cand l-ai facut. dar decizia e a ta.
(nu am avut rabdare pana astazi, am tras aseara cu ochiul sa prind vestea chicot. eram absolut sigura ca avea sa fie buna)

Rose, nu prea stiu pe cine sa iti recomand cesafac. am fost pe la toata "crema" si nici unul nu mi-a placut in mod deosebit.
cei mai renumiti sunt podasca si anastasiu (ambii barbati), insa in ultima vreme au inceput sa cam dea peste cap programarile (astepti mult si te trateaza ca pe banda, sa intre repede urmatoarea).
eu la anastasiu am fost anul trecut si il admir pt faptul ca nu a sarit sa-mi faca chiuretaj, a lasat uterul sa se curete singur, desi el e fan cezariana (asta nu-mi place la el). pare bine pregatit ca medic, dar prescrie multe vitamine in sarcina (inutile din punctul meu de vedere).
un doctor bun este si podasca. la ambii se obtine greu programare si am inteles ca tu vrei sa vii pana pe 11, cand ai consultatia la doctorul tau.
mai curand obtii programare la musetescu - o tanti blanda, calma, plapanda, dar cam nepriceputa, dupa parerea mea. oricum, pentru o consultatie la inceput de sarcina e ok. blueeyes vrea sa nasca natural cu ea, dupa o cezariana. deci are suficienta incredere in doctorita asta, avand in vedere ca va fi o nastere cu risc. poti lua legatura cu ea sa iti povesteasca mai multe.
iarasi cred ca obtii usor programare la dr musetescu, la care a mers deya toata sarcina si cu care va naste ea. eu n-am fost la acest medic, deya e multumita de el.
pe toti cred ca-i gasesti la eva, clinica medlife. daca ai intrebari, sa-mi spui smile.

Madlena puss sper ca esti mai bine azi.

ioana, sper sa nu te superi ca iti zic, mi s-a parut ca ai fost cam acida aseara cu rose. ea a avut o intentie buna.

elena, am vazut ca te pregatesti de hsg. inainte de asta, ai facut monitorizarea ovulatiei, stii sigur ca ovulezi luna de luna? nu de alta, dar la cicluri asa lungi, ovulatia poate fi haotica si sa n-o prinzi din cauza asta (perioada fertila sa fie alta decat cum intuiesti tu).
legat de anexita, mai ai simptome la frig, curent de aer?

miha, barza gold tip stilou da aproape intotdeauna o linie falsa de test. am patit-o si eu si mai multe fete. ce tip era testul facut in aprilie (caseta, banda, stilou?) deci nu ai pt ce sa te invinovatesti, eu cred ca nu a fost sarcina la intamplarea din primavara. kram
imi pare rau pt testul din dimineata asta sad. tin pumnii sa fie inca prea devreme.

of tya, imi pare rau supa.nu ma asteptam la rezultatul asta la un astfel de grafic sad. multa putere sa te incarci cu speranta pt luna urmatoare kram.
scuza-ma ca te intreb, dar tu concentrezi toate contactele in perioada fertila? nici mie nu-mi mai arde de sex dupa presupusa ovulatie (e hormonala treaba), dar nu e bine deloc sa incerci doar in perioada asta, poti rata adevarata ovulatie. ar fi bine daca am reusi sa ne iubim oricand, in functie de chef, nu de "acum trebuie" sau "acum e degeaba".

o zi frumoasa tuturor!

Ultima oara a fost editat de anca90 (2012-08-28 11:54:39)

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1621 2012-08-28 11:58:05

Scarlett A
Sr. member
De la: cu ai mei
Inregistrat: 2012-06-06
Mesaje: 1659

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 82

Neata dragelor!! Va puss pe toate!!!!

Happy ma bucur nespus pentru reusita ta! Sa dea Dumnezeu sa fie totul bine pana la 40+!!!
Andri puss sa nu fii trista!!
Angelina puss ce fac printesele?


Am trei gratii! Multumesc, Doamne!

Offline

 

#1622 2012-08-28 12:02:35

be_happy
Platinum member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 20885

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 82

Iar nu mnerge forumul cesafac
Scarlett multumesc puss

Anca puss multumesc! Sa te auda Dumnezeu si sa fie bine pana la capat.
Daaa ai dreptate, bebele meu va fi un copil vesel si optimist ca F, ptr ca a ales sa vina fix cand am fost eu pozitiva smile

Si eu m-am gandit initial ca nu o sa iei nimic decat in caz de nevoie. Dar progesteronul nu face rau, de multe ori se da si preventiv chiar daca nu exista sangerari. Si oricum mie nu imi place faptul ca am durerile astea de burta. Chiar daca nu sunt intense tot nu-mi plac. Si mi-am dorit prea mult copilul asta ca sa risc ceva.

Presupun ca intrebarea cu cat rau pot face turele de noapte unei sarcini are raspunsul clar, nu?

Ultima oara a fost editat de be_happy (2012-08-28 12:04:04)

Offline

 

#1623 2012-08-28 12:06:23

Andri
Hero member
De la: Grecia
Inregistrat: 2012-08-06
Mesaje: 2400

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 82

Scarlet puss Nu sunt trista, abia acum intru in depresie rotfl2  diablo

Anca wave puss

Happy abia astept sa te duci la dr sa iti vezi fluturasul hjarta


Proud mommy of baby Nikoletta bebe

Offline

 

#1624 2012-08-28 12:07:26

be_happy
Platinum member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 20885

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 82

Oh Andrianna, mie imi zici. As vrea sa inchid ochii si sa ma trezesc peste 2 saptamani

Offline

 

#1625 2012-08-28 12:07:31

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 82

happy, progesteronul sintetic poate face rau... durerile de burta sunt perfect naturale (cat timp nu sunt contractii uterine).
da, turele de noapte implica oboseala, stres. nu poti discuta cu seful, sa il rogi sa lucrezi la program de zi?

andrianna puss. sa fie cu noroc si la tine luna asta!

Ultima oara a fost editat de anca90 (2012-08-28 12:08:13)

Offline

 

#1626 2012-08-28 12:08:28

be_happy
Platinum member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 20885

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 82

Doua saptamani mai am program normal. Deci n-o sa zic nimic. Apoi daca vad ca e ok la eco o sa incerc sa vb cu sefa mea.

Offline

 

#1627 2012-08-28 12:11:39

Andri
Hero member
De la: Grecia
Inregistrat: 2012-08-06
Mesaje: 2400

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 82

Happy asta am vrut sa iti sugerez si eu. Ca eu sunt mai superstitioasa pe tema asta. Deocamdata nu spune pe la munca, nimic. Incearca sa nu te obosesti(nu stiu unde muncesti), sa fii calma si la fel ca inainte. Dupa ce vorbesti cu dr, ai sa stii cum stai si ce ai de facut.

Anca, Doamne ajuta! Macar de ar fi si la mine cu ochi... rugaciune


Proud mommy of baby Nikoletta bebe

Offline

 

#1628 2012-08-28 12:11:46

Jasmina
Full member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2008-05-14
Mesaje: 840

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 82

Bună dimi! happy  cu ?nt?rziere, dar de vreo jumătate de oră nu merge forumul sad

V-am citit acum vreo oră, dar iar nu am reținut prea multe! bis  oricum,  țin pumnii str?nși pt fetele care ?și fac testul  goodluck

Eu de aseară fac pișu fff des, mai ales de pe la 7 azi dim merg des și c?nd colo, ies f puțin, dar eu am impresia că am f multă urină. Nu mă ustură, dar am senzația ur?tă că nu am făcut pișu de ore bune sad ce să mă fac? să fie de la scăderea temperaturii? acum mi-am luat și capodul pe mine lol

Vă pupăcesc puss  par  kram  puss  par  kram

Ultima oara a fost editat de Jasmina (2012-08-28 12:12:42)


Mămică fericită de prințesă Iovana din 26.09.2013!
Te iubim, comoara noastră! hjarta

Offline

 

#1629 2012-08-28 12:13:47

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 82

jasmina, suna a infectie urinara hmm. ia urinal si bea multe lichide.

Offline

 

#1630 2012-08-28 12:16:45

be_happy
Platinum member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 20885

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 82

Mie si peste 2 saptamani mi se pare devreme sa spun la serviciu.
Desi deja stiu mama mea si sora mea.

Nu lucrez in conditii grele, de regula e liniste si chiar daca mai apare ceva urgent nu ma mai agit eu wink Dar oricum tura de noapte presupune oboseala mai ales ca sunt turele puse in nopti consecutive, adica cam 4 seri la rand cesafac

Offline

 

#1631 2012-08-28 12:18:21

angel_sweety
Platinum member
Inregistrat: 2008-08-08
Mesaje: 22808

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 82

Scarlet puss neata , is bine miss-urile mele, dorm bustean amandoua lol


un falfait de ingeras a devenit glasul unei minuni , 23 decembrie ora 22si 44 min
Cand viata-ti da o suta de motive ca sa plangi, arata-i ca ai 1000 de motive ca sa zambesti
http://www.fertilityfriend.com/home/322f77

Offline

 

#1632 2012-08-28 12:19:59

Jasmina
Full member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2008-05-14
Mesaje: 840

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 82

Anca, ce zici dacă iau Diurosept (de la Fares, dezinfectant urinar)? și dacă iau, ar avea vreun efect dacă ?n timpul ăsta mi se prinde sarcina? cred că ieri am avut ovulația și tare aș vrea să fiu norocoasă luna asta.....


Mămică fericită de prințesă Iovana din 26.09.2013!
Te iubim, comoara noastră! hjarta

Offline

 

#1633 2012-08-28 12:21:57

Scarlett A
Sr. member
De la: cu ai mei
Inregistrat: 2012-06-06
Mesaje: 1659

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 82

Ce fain Angelus!!

Anca buna, ce faci?
Andri eu abia astept test la tine, nu stiu de ce....


Am trei gratii! Multumesc, Doamne!

Offline

 

#1634 2012-08-28 12:22:56

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 82

Neata!
in sfarsit merge forumul

Tya, Miha, imi pare rau de teste sad

Nora, sunt negative

Anca, o singura luna nu am ovulat...adica asta care a trecut. Cred ca am nimerit mereu ovulatia, pentru ca aveam 2 teste pozitive de ovulatie, apoi crestea temperatura si fix in 14 zile venea menstra. Am facut 3 eco in 3 luni diferite...odata in ziua 11 aveam 1 folicul de 17,5mm , in alta, prin ziua 13 aveam folicul de 21 mm , la 3 respectiv 1 zi supa ecografii am avut crestere de temperatura. In alta luna am facut eco dupa ovulatie si se vedea corpul galben...deci cred ca de ovulat ovulez.
Trebuie sa fac analiza simpla de secretie?


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.