homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20-113


#2129 2012-09-21 15:34:04

be_happy
Platinum member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 20885

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

Pass incearca sa vorbesti cu ei inainte de orice. Poate poate.

Acu cu bormasinele astea, e drept e tare neplacut. Eu stiu cum e cand vin din tura de noapte si se apuca vecinii sa mai dea o gaura. Dar n-am ce face.
Pe de alta parte si oamenii trebuie sa isi faca lucrarile de le au de facut. Dar sa respecte vreo 2 ore de pranz.

Si noi am patit-o cand ne-am luat apartamentul si tot pe la 6 dupa-amiaza. A venit o vecina si ne-a zis sa ne oprim ca nepotelul ei nu suporta zgomotul de bormasina. Daca imi zicea ca doarme ne opream, desi omuletul de ne facea curat abia venise, ar fi insemnat sa il trimit inapoi. Am intrebat cand sa continuam si a zis ca nu stie.
Aaa, si oricum sotul vorbise dinainte cu vecinii din jur, inclusiv ea, si isi ceruse scuze ca o sa facem galagie vreo 2 saptamani.

Janis nu trebuie sa fie dupa 00:00 ci dupa 22. Noua ne-e chemat cand stateam in chirie un mosulet politia la fix 10 seara ptr ca vorbeam/radeam in dormitor si se auzea la el. Si cei de au venit au zis ca prima data ne avertizeaza ( desi au recunoscut si ei ca nu era nicio galagie) dar apoi dau amenda

Ultima oara a fost editat de be_happy (2012-09-21 15:36:03)

Offline

 



#2130 2012-09-21 15:34:18

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

Mamici puss

Si noi avem rutina de nani: baita, apoi tzitzi, apoi pus in patut semi-adormita si stat langa ea pana adoarme (inte 5 min si o ora  rotfl2  ).

Baita facem zilnic nu neaparat pt. murdarie cat pt. calmare inainte de nani. smile Peste zi ne mai spalam la chiuveta cu apa calduta si sapun dupa ce facem kk.


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#2131 2012-09-21 15:36:29

Alina Elena
Insomniac member
Inregistrat: 2009-01-26
Mesaje: 5953

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

hellooooooooooooo hopsieu
ce mai faceti fetelor.va citesc din umbra, dar nu mai reusesc sa intru sa si scriu.
maine Luiza face 3 lunite.ce repede a trecut timpul. e cumintica foc.papa tzitzi si doarme. am crescut. maine o sa o cantaresc sa vad  cat mai avem. a inceput  sa se uite dupa jucarii, gangureste, rade, chiar in hohote. se uita la fiecare persoana care ii vorbeste, si misca limbuta, de parca ar vrrea sa vb.

Alisia a inceput cresa. eok.ii place.primele doua zile nu a plans deloc.de miercuri a inceput sa planga dimineata cand o las. dar isi revine repede. stam de la ora 9 la 16-16.30. de ieri ii curge putin nasul. colectivitatea incepe sa isi puna amprenta. dar in rest e ok.am noroc cu mama ca ne ajuta f mult

o sa incerc sa intru mai des, acum ca sunt acasa doar cu Luiza. 
Va pupam si incercam sa recuperam


Avem doua printese minunate - Alisia Georgiana - 25 aprilie 2010
                                            - Luiza Petronela - 22 iunie 2012
Dumnezeu sa le ocroteasca sa fie mereu sanatoase

Offline

 

#2132 2012-09-21 15:36:29

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

dupa 3 sapt. se arunca sticla de vigantol si se incepe una noua. daca sta desfacut mai mult de 3 sapt se inactiveaza substanta.
eu stiu doar 2 cazuri de copii carora nu li s-a dat vigantol deloc, si un caz de copil caruia i se dadea dar nu corect, adica nu se arunca sticla dupa 3 sapt ci ii dadeau pana se termina sticla fiindca nu au stiut ca asa se procedeaza, si toti 3 copiii au pb cu rahitismul.

janis, au chemat vecinii politia dar lautarii continua seara de seara ca si cum nu s-ar fi intamplat nimic. deh, obrazu' de tigan.

da, andre, el doarme tun pe galagie, nu are pb cu asta. am eu probleme cu nesimtirea.

alinush  puss  par

Ultima oara a fost editat de passenger (2012-09-21 15:37:09)

Offline

 

#2133 2012-09-21 15:38:10

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

Eu ieri am facut plangere la administrator pt bubuielile in perete pt ca l-au speriat rau de tot pe Raresh..dar am inteles situatia pana la urma..se sparsese o tzeava de apa.daca nu reparau urgent curgea apa si la mine si la toti de dedesubt...
In legatura cu baia..inteleg acum sa nu ii faceti zilnic dar sa va vad cand o umbla pe jos chicot al meu rares aduna din toate cotloanele..desi incerc sa pastrez curat..se aduna praf..plus afara il mai las pe banci..uneori pe nisip..nu imi imaginez sa nu il spal...


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

 Publicitate


loading...

#2134 2012-09-21 15:43:15

Onutza23
Insomniac member
De la: Neamt
Inregistrat: 2007-07-09
Mesaje: 9163

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

pass pare rau de galagie, bine macar ca piticul are somn adanc si nu e deranjat
sunt de acord cu tine legat de spalat, schimbat prosoape, lenjerie. si eu ii schimb hainutele zilnic, , i le calc, o schimb des de pampers, o curat cu apa, ceai si baie la 2 zile. nici eu nu suport sa ma culc nespalata, sa ma asez pe pat cu haine cu care am stat afara (doar cand stiu ca in aceeasi zi schimb lenjeria). pur si simplu nu-i fac baie zilnic, nu a fost iritata niciodata, nu miroase. ii fac toaleta mereu, nu in cada de fiecare data. i-a mers bine asa, nu consider ca fac rau. sau poate fac.. spranceana

si vitamina d3 tot asa se schimba sticluta la 3 sapt? mie nu mi-au zis niciodata la maternitate, nici nu scrie pe prospect. eu o schimb cam la 4 sapt, doar prima sticluta am schimbat-o mai greu ca nu stiam

Ultima oara a fost editat de Onutza23 (2012-09-21 15:46:26)


Un vis implinit, o familie fericită! Sunt mămică de fetiță și băiat!  hjartahjartahjarta

Offline

 

#2135 2012-09-21 15:50:46

be_happy
Platinum member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 20885

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

Janis si daca un vecin se apuca de renovat, ce poti sa faci? Decat sa ii ceri sa respecte timpii de odihna, ceea ce e oricum de bun simt. Altfel, astea sunt conditiile traiului la bloc.  cred ca nu e an in care sa nu renoveze cate 2-3 vecini in fioecare bloc. Chiar si noi am mai facut pe rand una-alta, nu ne-am permis totul deodata. Ceea ce implica un batut, o bormasina. E neplacut, ar fi tare bine sa existe varianta Silent. Dar nici nu putem avea pretentia ca omul sa nu isi renoveze apartamentul

Offline

 

#2136 2012-09-21 16:00:12

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

happy, si noi am renovat, toata lumea renoveaza, dar noi o facem la orele la care teoretic nu deranjezi locatarii. orele "permise". asta asa e cu traiul la comun, insa tot pt ca traim la comun trebuie sa ne si respectam unii pe altii. nu? daca nu poti sa te conformezi du-te taica si fa-ti casa pe deal pustiu si da gauri cand vrei, acolo nu deranjezi pe nimeni.

onu, pai e bine daca voi procedati asa si va e ok.  puss
la 21 zile stiu eu ca se schimba vigantolul, eu schimbam si la 14 zile ca sa fiu sigura ca nu e inactiv big_smile fiindca e ieftin flaconu' . sa mai zica si celelalte mamici cum stiu, eu parca de 21 zile stiam ca e maxim permis sa il tii desfacut.

Offline

 

#2137 2012-09-21 16:12:17

Onutza23
Insomniac member
De la: Neamt
Inregistrat: 2007-07-09
Mesaje: 9163

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

cu vitamina d3 chiar sunt interesata de pareri. pe prospect oare de ce nu scriu cat timp sa o folosesti daca substanta devine inactiva?


Un vis implinit, o familie fericită! Sunt mămică de fetiță și băiat!  hjartahjartahjarta

Offline

 

#2138 2012-09-21 16:12:30

be_happy
Platinum member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 20885

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

Pass daca citesti mai sus fix asta am zis big_smile Ca e normal sa renovam , cu respectarea timpilor de odihna adica a orelor decente. Fara pranz, seara, sau dimineata cu noaptea-n cap. Asta tine deja de bun simt.

Pe la noi se practica afisarea unor ore in care se solicita liniste big_smile Vhestie ramasa probabil de pe vremea ceausista dar destul de binevenita

Offline

 

#2139 2012-09-21 16:14:12

sweetgirl27
Hero member
Inregistrat: 2009-12-26
Mesaje: 2868

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

hello

am citit si eu in mare,caci azi am facut curat in camera,am aspirat pe sub pat,am sters praful de pe mobila,de sub patutul piticei,am asters geamurile,am spalat perdeaua...

mai si eu schimb lenjeria saptamanal,si pijamale...tot,acum ca s-a racit ii fa cis eu baie la 2 zile in cadita,dar dupa ce face kk o spal la fundulet,pasaricuta,la noi in casa s-a racorit deja, cand s-o pune frigu rau,cred ca ii fac baie iar in camera in cadita,caci in baie nu merge caldura,,si vecina de sub noi e nesimtita si nu vrea sa schimbam tevile si din cauza ei suferim noi...sau alta solutie e sa bag caloriferu in priza in baie sa se faca cald..asa sunt satula de stat la bloc si suportat toate nesimtitele

referitor la vigantol eu am intrebat si dr,am citit si prospectul am intrebat si la farmacie si mi-au zis ca,vigantol cel simplu,vigantol oil nu se schimba la 20 zile...il poti da pana se termina sticluta,doar vitamina D3 trebuie schimbata la 20-28 zile,eu ii dau vigantol oil si nu i-am schimbat niciodata sticluta,acum eu nu situ,dar am intrebat de N ori si asa mi s-a spus,cred ca daca expira la 20 zile dupa desfacere,ar trebui sa scrie pe prospect,pe cand la vigantol oil nu scrie asa ceva,am citit si recitit e n ori prospectul

happy mersi
si la noi bate vantul de te spulbera
mirik inseamna ca si eu sunt denaturata,caic nici eu nu i-am facut pana aucm analize la sange...na,ea bea lapte,mananca iaurt,ou...mie mi-a zis dr sa-i dau Ca asa fara analize,dar eu nu am ascultat-o...si Fe mi-a zis sa-i dau si eu nu i-am dat...sper sa nu aiba lipsa

nu mai stiu ce am citit dumbom


"O fetita , intrebata unde este casa ei , a raspuns “locul unde este mama”.”

Offline

 

#2140 2012-09-21 16:36:04

czuky
Hero member
De la: timisoara, mosnita noua
Inregistrat: 2010-03-11
Mesaje: 2363
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

Un pupic mareeee de la noi!  puss  par  kram


Mamica de Natalia Stefania..multumim Doamne 29.11.2010
Nimic nu doare mai tare,decat lucrul pe care l-ai inteles prea tarziu.

bebe    26+ <3

Offline

 

#2141 2012-09-21 16:42:52

Onutza23
Insomniac member
De la: Neamt
Inregistrat: 2007-07-09
Mesaje: 9163

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

czuky puss

sweety ce harnicutza. si eu il astept pe sot sa vina de la serviciu si sa fac curatenie in toata casa. diseara vreau sa nu mai vad cutii, bagaje decat in camera nemobilata
nici pe D3 nu scrie ca expira in 20 zile sad


Un vis implinit, o familie fericită! Sunt mămică de fetiță și băiat!  hjartahjartahjarta

Offline

 

#2142 2012-09-21 16:48:19

sweetgirl27
Hero member
Inregistrat: 2009-12-26
Mesaje: 2868

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

onu..pai si atunci?eu dpa cine sa ma iau?mie asa mi s-a spus si am tot intrebat

czucky!!! ce mai faceti voi?nati?

azi razu sustine doctoratul,sa-i tinem pumnii....oricum sunt sigura ca se descurca...pupici razu!!!si te atseptam pe aici cand termini


"O fetita , intrebata unde este casa ei , a raspuns “locul unde este mama”.”

Offline

 

#2143 2012-09-21 16:50:25

Onutza23
Insomniac member
De la: Neamt
Inregistrat: 2007-07-09
Mesaje: 9163

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

sweety habar n-am. eu ma iau dupa voi chicot

razu suntem alaturi de tine, succes!


Un vis implinit, o familie fericită! Sunt mămică de fetiță și băiat!  hjartahjartahjarta

Offline

 

#2144 2012-09-21 17:07:13

ioanagab85
Full member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2012-07-19
Mesaje: 847

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

Sweety tu nu ?i schimbi sticluţă de vigantol oil?  Ce să fac ?n continuare să i-o schimb sau să o las p?nă se termină?


Maria Alexandra  13.05.2012.
1 an şi 5 luni

Offline

 

#2145 2012-09-21 17:19:58

korina_s
Full member
Inregistrat: 2011-12-25
Mesaje: 692

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

la noi  e mai caldutz. dance  dance

Ultima oara a fost editat de korina_s (2012-09-21 17:28:48)


Rares Matei
22.05.2012
,, Credinta face totul posibil,dragostea face totul usor ."

Offline

 

#2146 2012-09-21 17:39:24

cmin
Addicted member
Inregistrat: 2009-03-20
Mesaje: 14348

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

eu am intrebat la farmacie si a zis ca se schimba DAR pe proespect scrie 6 luni la vigantol oil. si am gasit odata pe net era una care a scris mail producatorilor care au zis la fel, 6 luni
acum nustiu

le janis aici zice ca s-ar organiza ceva si in buc  http://bebelusipurtati.blogspot.ro/p/despre.html

ma tot tin : FELICITARI pt dintoc

si ca sa ne laudam si noi... acum bem apa cu cana  dance ... si supa din cand in cand  chicot

Ultima oara a fost editat de cmin (2012-09-21 18:49:54)


7+ fericire
totul este si va fi bine 
(http://www.fertilityfriend.com/home/33274f)

Offline

 

#2147 2012-09-21 18:46:48

sweetgirl27
Hero member
Inregistrat: 2009-12-26
Mesaje: 2868

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

eu nu i-am schimbat-o...asa mi-a zis dr ca e buna pana se termina...acum daca e valabila 6 luni,e ok,caci nu am tinut mai mult din ea,dar nu stiu...o fi bine,nu o fi,dupa cine sa ma iau?

caci daca trebuia s-o schimb...eu nu am schimbat-o,m-am luat dupa dr

eu m-am spalat pe cap,mi-am intins parul,mi-am facut pedi,mani si le-am dat cu oja de culoare siclam...ete asa,ca nu m-am mai facut demult,la picioare mi le faceam cu oja mereu,dar la maini nu prea,ca imi e greu sa le sterg,asta de cand stau acasa,caci inainte mi le faceam saptamanal,dupa smotruiala de azi,meritam sa ma fac si eu un pic frumoasa rotfl si intentionez sa ies in oras la un suc si o pizza


"O fetita , intrebata unde este casa ei , a raspuns “locul unde este mama”.”

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.