homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20-117


#2205 2012-09-22 17:39:17

ginutza
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-09-19
Mesaje: 2119

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

si noi suntem pe afara


Nu te poți simți în largul tău fără aprobarea ta.

Offline

 



#2206 2012-09-22 17:58:40

sweetgirl27
Hero member
Inregistrat: 2009-12-26
Mesaje: 2868

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

a mea doarme,astept sa se trezeasca sa iesim si noi,am mai fost si la pranz afara cam o ora


"O fetita , intrebata unde este casa ei , a raspuns “locul unde este mama”.”

Offline

 

#2207 2012-09-22 18:58:21

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

al meu e inca afara, acum e cu tata-su si eu profit si bag curatenie, diseara vreau sa ma relaxez facandu-mi un pic de mani si pedi   nails

Ultima oara a fost editat de passenger (2012-09-22 18:58:50)

Offline

 

#2208 2012-09-22 21:51:02

Andreed
Addicted member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-07-06
Mesaje: 13483
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

Noi maine mergem intr-o excursie de o zi la Manstirea Prislop, sunt 165 km fata de Timisoara. Am luat decizia in dupa masa asta. Si asa se anunta o zi frumoasa, asa ca am zis sa profitam


Mami de 2 minuni: Maria & Matei

Offline

 

#2209 2012-09-22 22:41:53

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

mamici,  kapitulation 
mai stiti cumva remedii contra arsurilor in sarcina? mi-e rau tare

Offline

 

 Publicitate


loading...

#2210 2012-09-22 22:47:35

n_loredana2008
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-07-20
Mesaje: 2953

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

passuc o cana de laptic cald.


Iannis-04.05.2011
Dominic- dpn 31.12.2017
Daca vreodata ma vei intreba ce am simtit in momentul in care ai venit pe lume, nu am sa iti pot spune, pentru ca sentimentul e unic si nu se poate descrie in cuvinte! Pentru ca tu, copilul meu, esti cel mai mare dintre toti si toate!!

Offline

 

#2211 2012-09-22 22:49:01

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

lore, multumesc de raspuns! beau lapte ca e singurul de care stiam ca se recomanda si imi e si mai rau, cand beau lapte imi vine si sa vars. chiar acum ma lupt cu un pahar

Offline

 

#2212 2012-09-22 23:02:37

Andreed
Addicted member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-07-06
Mesaje: 13483
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

Pass de laptic stiam si eu. Eu din fericire nu am avut arsuri in sarcina cu Maria.


Mami de 2 minuni: Maria & Matei

Offline

 

#2213 2012-09-22 23:08:29

n_loredana2008
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-07-20
Mesaje: 2953

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

eu aveam arsuri goaznice inca de la 4 luni si cu cat avansam cu atat erau mai de nesuportat. Ma trezeam si noapte sa imi incalzesc sa beau lapte. Acum nici sa nu il mai vad lol iti imaginezi cat lapte am baut.

Ultima oara a fost editat de n_loredana2008 (2012-09-22 23:09:15)


Iannis-04.05.2011
Dominic- dpn 31.12.2017
Daca vreodata ma vei intreba ce am simtit in momentul in care ai venit pe lume, nu am sa iti pot spune, pentru ca sentimentul e unic si nu se poate descrie in cuvinte! Pentru ca tu, copilul meu, esti cel mai mare dintre toti si toate!!

Offline

 

#2214 2012-09-22 23:26:03

bubutadana
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-03
Mesaje: 7655

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

pass, eu am mai rontait cateva pastile de rennie cand chiar nu mai puteam
in general, cu lapte m-am tratat dar eu nu-l incalzeam, beam asa rece


No, no, see, I think if you're committed to somebody, you don't allow yourself to find perfection in someone else...

Offline

 

#2215 2012-09-22 23:49:20

flowerpot
Insomniac member
Inregistrat: 2009-02-24
Mesaje: 5465

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

Mamici va salut; am intrat numai un pic cat sa imi mai treaca dorul de net si de voi dar nu am citit decat ca Pass are arsuri gastrice; Pass am suferit imens cu arsurile astea. Nu puteam sa beau lapte caci vomitam de la el (exact ca si tine). La mine se mai ameliorau cu suc de morcov si noaptea, ca sa ma pot odihni cat de cat, puneam multe perne vertical si dormeam mai mult in sezut. Groaznic; stiu prin ce treci  puss  puss  puss

Am mult tare de invatat; nu imi mai vad capul de atata munca si marti am un examen la care trebuie sa fac bine ca sa pot sa mai iau o bursa. Si prof. asteapta atat de mult de la mine; mi-a trimis un email atat de emotionant ca m-a busit plansul (prof. este gay - frumos, destept si stie sa te atinga la coarda sensibila ca tragi de tine cat poti ca sa reusesti sa ii raspunzi cumva la fel de frumos). Insa in loc sa invat acum, cat este ziua si cat tati sta cu copchila prin magazine sa ii cumpere de imbracat (saracu' mi-e mila de el ca nu mai zice nimic la cat l-am "parasit" de cand am intrat in forta in cursuri) eu fac curat. Am descoperit ca frigiderul meu poate fi curatat peste tot, adica pot sa ii scot toate compartimentele afara (de patru ani eu ma chinuiam mereu sa il curat dar ramaneau marginile de la compartimente inauntru ca nu stiam ca se scot lol...si nu va zic ce am gasit acolo de la condens. Puteam sa murim la cata ciudatenie era acolo  bang  bang  bang (nu va zic ce anume era ca v-ati prins voi). Am dezinfectat totul la sange, de ore muncesc, am aruncat tot, o luam de la capat cu cumparaturile.
Mai am cateva ore  de munca la dezastrul ce s-a facut in jur si sper sa imi vad de treaba intelectuala lol. CE sa ii cumpar sotului meu? Un cadou ca ma ajuta atata de mult, ca sta cu bubulete si ca nu zice nimic, nimic ca nu avem mancare, ca nu are haine calcate, ca ajung si la 1 dimineata acasa cateodata? Se chinuie cu un copil frustrat de la gradinita, frustrat ca nu are tzitzi inainte de culcare ca mami ei sta la munca...si este si el obosit tare si nici nu l-am mai intrebat de proiectele lui  bang  bang Trebuie sa imi revin un pic din galopul asta dar este imposibil. Ne-a terminat anul asta cu cat ne-a dat de invatat. Vreau sa vina mama sa ne mai ajute. Avem nevoie de ai mei ca de aer caci Carol nu este deloc fericita la gradinita.


in a very beautiful way, our child teaches us - if we listen - what love is.
bebe

Offline

 

#2216 2012-09-23 00:21:46

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

Fetelor ce m-am speriat grater(
Rares a fost fericit azi...toate bune.. a adormit pe la 11..acum pe la 12 m-am pus langa el si cand sa adorm..pufff ma uda! A vomat jet..ma ridic sa ma uit la el,el s-a pus pe spate si iar buf jet!! In somn! Daca nu il ridicam nici nu se trezea..era ud tot..l-am schimbat...am trezit-o pe mama,a schimbat asternutul dar ajunsese la saltea deci a pus rpd un prosop pe saltea sa il readorm sa nu se enerveze sad cum e posibillll? Cum sa vomiti prin somn?si mai ales..de ce...de ce in jet? sad ce o avea? Acum nu-l mai pot readormi grater

Acum a facut kk..cam apos sad e stricat la stomac clar..e ceva enterocolita? Nu-mi suna bine....



Flower ceva ce isi doreste mult...un telefon,tableta? Sotul meu stiu ca asta ar aprecia......
Restul cadourilor il lasa rece,i se pare inutil gestul...daca e ceva ce ii trebuia,gen filtru la aparatul foto (i-am luat intr-un an) asa se bucura....

Ultima oara a fost editat de JanisJoplin (2012-09-23 00:32:00)


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#2217 2012-09-23 01:19:18

flowerpot
Insomniac member
Inregistrat: 2009-02-24
Mesaje: 5465

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

Janis multumesc pt sfat. Cred ca ii iau jocuri (board games) ca nu se mai satura de ele. Tableta este prea scumpa pt bugetul meu (si daca imi da ceva as putea sa i-o imprumut pe a mea rotfl.

Cat despre Rares sad. S-ar putea sa aiba ceva la burtica daca spui ca si kk l-a facut mai apos. VEzi cum mai este peste cateva ore, stai de veghe sa nu se inece prin somn, Doamne Fereste si daca tot asa o sa fie si maine du-te la medic. Oare nu si Sebica (Pass) a patit la fel? Santate multa.
S-ar putea sa fie si un pui de raceala.


in a very beautiful way, our child teaches us - if we listen - what love is.
bebe

Offline

 

#2218 2012-09-23 07:58:06

Andreed
Addicted member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-07-06
Mesaje: 13483
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

Neata  puss  kram

Janis, poate e deranjat la burtica. Ai mancat tu ceva aiurea astazi?


Mami de 2 minuni: Maria & Matei

Offline

 

#2219 2012-09-23 08:21:19

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

Nu stiu daca e de la mine..insa el de 2 zile mananca piept de pui in supa...si dupa-masa a mancat pepene galben..chiar mult.
Sa fie de la pepene? Toata noaptea ii ardea fruntea dar termometrul nu arata decat 36.7...ciudat... sad
Pe la 3 a plans sarmanul abia l-am linistit plimbat..nu vroia tzatza nu nimic...

Sunt grater


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#2220 2012-09-23 08:38:46

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

hello!
flow, citesc ce spui si incerc sa imi dau seama cum va descurcati...mult succes va doresc si putere sa depasiti perioada asta!
janis, multa, multa, multa, sanatate lui rares! si mie mi-a vomat R de 2 ori in jet, dupa nectarina. de atunci nu i-am mai dat...dar scaunul lui era normal nustiu
pass, eu am suferit groaznic cu arsurile, in ultimele saptamani mancam doar nectarine si iaurt cu biscuiti lol si trebuia sa iau cat 2 maaloxuri ca sa ma lase.
eu sunt happy, au venit nasicii nostri cu 3 plase de haine  chicot pacat ca unele ni-s deja mici sad


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#2221 2012-09-23 09:05:00

rruxxy
Platinum member
Inregistrat: 2008-11-17
Mesaje: 15354

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

Neata smile

Andreea, have fun  kram

Janis, bietul pui  supa Vezi ce sa mai intampla si azi.

Flow, cand citesc cate faci tu ma apuca disperarea? Mai puteti? Cand ziceai ca vin ai tai?
Stiu ca ziceai ca peste 1 an Carol va merge la scoala. Crezi ca acolo ii va placea daca acum nu ii place la gradinita. Intreb pentru ca este fff mica pentru scoala.

Offline

 

#2222 2012-09-23 09:19:00

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

salut mamici!

a fost groaznic si azi noapte, azi ma duc la farmacie, sunt chiar disperata daca am ajuns sa apelez la medicamente  sad
multumesc frumos tuturor pt sfaturi!  puss


janis, am citit de pb ta. Nu e deloc de la mancare, daca "i s-a aplecat" de la ceva ce a mancat cum se zice in popor nu sta de atata timp cu scaune proaste, recurente, temp, voma in jet. este un enterovirus si tb dus la un medic f bun ca sa stie ce iti da, nu orice antibiotic e pt el. Fa-i coproculturi ff des. la 4 -5 zile duci o proba la laborator, trebuie duse mai des ca sa si iasa ceva, dupa primul rezultat negativ nu inseamna neaparat ca el e curat. sanatate! si nu te juca, la varsta lor un virus din asta face ravagii cu flora intestinala si e posibil sa te chinui mult si bine sa o refaci, sa aiba ds episoade de lipsa poftei de mancare si scaune proaste cu deshidratare. Eu am tras cu al meu de la o enterocolita pana am ajuns la un medic competent care a stiut cum sa se ocupe, si nu cum au facut idiotii la care am fost inainte.  box
sa nu te iei dupa cine zice ca a mancat ceva aiurea si d-aia, tu zici de ceva vreme de pb asta si oricum nu se manifesta la copil asa mic cu voma in jet si scaun prost asociat cu febra. febra arata ca este infectie.

Ultima oara a fost editat de passenger (2012-09-23 09:19:30)

Offline

 

#2223 2012-09-23 09:57:07

n_loredana2008
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-07-20
Mesaje: 2953

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

neata puss,

ruxy m am uitat la burtica ta ce frumoasa e si sunt sigura ca si continutul big_smile


Iannis-04.05.2011
Dominic- dpn 31.12.2017
Daca vreodata ma vei intreba ce am simtit in momentul in care ai venit pe lume, nu am sa iti pot spune, pentru ca sentimentul e unic si nu se poate descrie in cuvinte! Pentru ca tu, copilul meu, esti cel mai mare dintre toti si toate!!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.