homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20-125


#2357 2012-09-24 21:24:25

rruxxy
Platinum member
Inregistrat: 2008-11-17
Mesaje: 15354

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

Fug sa va caut pe fb smile

Offline

 



#2358 2012-09-24 21:38:09

Andreed
Addicted member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-07-06
Mesaje: 13483
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

Buna seara smile


Mami de 2 minuni: Maria & Matei

Offline

 

#2359 2012-09-24 21:44:48

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

Buna seara mamici!
M-am spalat pe cap sunt fresh...maine dimi pleaca mama...gata nu ma mai suporta lol

Flower iar imi amintesti de mine lol eu retin ca aveam vreo 4-5 ani(pana in varsta gradinitei ca eu am fost de la 6 ani) stateam la bunica si aveam copii mai mari cu care ma jucam...imi luase mama chiloti care aveau 3 inimi intrepatrunse asa..albastre...si cand m-a imbracat mamaia am zis gataaa ies afara sa ii arat lui Paul(vecinul) chilotii!..si stateam in usa cu rochia ridicata rotfl2 deci inca tzin minte chilotii aia lol


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#2360 2012-09-24 22:16:40

ioanagab85
Full member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2012-07-19
Mesaje: 847

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

Pass te-am căutat pe facebook dar nu sunt sigură dacă eşti tu, Ruxxy da-mi şi mie add am linkul la semnătura, sau Ispas Ioana Gabriela sunt pe fb


Maria Alexandra  13.05.2012.
1 an şi 5 luni

Offline

 

#2361 2012-09-24 22:44:34

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

janis ce norocoasa esti ca o ai pe mama ta sa te ajute. Doamne, ce lux.  supa
eu n-as fi crezut vreodata ca o sa fiu in situatia de a ma lupta asa din greu, fara ajutor, sa ajunga sa imi fie atat de rau fizic iar psihic sa fiu terminata sa bocesc o ora in fiecare seara. mereu am crezut ca voi avea sprijin cand voi avea bebelusi. mai devreme aveam carne in cuptor si sebi voia la masina de spalat care era in functiune si mai nou curenteaza daca o atingi, s-a stricat. a trebuit sa umblu la cuptorul incins cu o singura mana sa nu se arda mancarea si cu cealalta mana tineam bine copilul care voia sa fuga si sa umble la butoanele masinii de spalat. si aplecata asa cum eram m-au luat junghiuri in burta si in coloana si nu am mai putut sa ma ridic, am ramas intepenita si sebi s-a speriat si a plans. Numai astfel de faze patesc, e tare greu sa n-ai pe nimeni sa te ajute macar 30 min pe zi.  supa
si nu va zic ce sentimente ma incearca atunci cand vad cate o mamica in parc cu pruncul si toti bunicii din dotare care leagana la UN singur carut.   mornincoffee
eh, asta e,macar exista legea compensatiei si eu cred in asta, sebi e un copil cuminte si ala de mai devreme din parc urla si se tavalea ca in filmele de groaza cu cei 4 bunici care asistau  big_smile  asta asa ca sa ma incurajez

ioana, pe fbk -ina iulia, sunt prietena cu majoritatea fetelor de aici.

Ultima oara a fost editat de passenger (2012-09-24 22:46:34)

Offline

 

 Publicitate


loading...

#2362 2012-09-24 22:59:05

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

Pass lol mama a venit acum si n-a mai fost de cand avea bebe 1 luna. Nu sta nici 5 min cu ea,plus ca e ff batrana si bolnava si oricat s-ar chinui ea si ne-ar pacali nu o tzin picioarele si nici mijlocul ca sa stea cu el..
Imi mai face cate o mancare..si cam atat..in rest,nu prea ma ajuta cu nimic.a venit joi seara si pleaca..gata smile
Te cred... puss off ce crunt...eu una ma ingrozesc de ramas gravida devreme..dar stii tu cum se zice si e adevarat...DD nu iti da mai mult decat poti duce smile


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#2363 2012-09-24 23:04:35

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

daca ma apuca durerile iau copilul in patura si fug cu el noaptea pe dn1... o distractie. eu contractii, copil dormind in masina pe burta ca el asa doarme in masina, numai pe burta mea... sotul conducand masina panicat. nici nu mai vreau sa ma gandesc. nustiu  mai bine las asa si vedem pe moment, cum o fi, o fi.
inchiriez si eu bunica pana nasc, atat.  buga acum cat sunt butoi si nu ma pot misca in voie. dupa aia o sa fiu iar sprintena
am ajuns si la capatul rabdarii, mai devrme am tipat la sebi si acum mi vine sa ma bat singura, dar nu mai puteam, aproape adormise si ma tot punea sa ma ridic din pat si sa cobor ca sa ii aduc diverse chestii, paharul de plastic care era gol si imi cerea apa desi avea apa in alt pahar langa el, ei nu, el il voia fix pe ala desi ii tot repetam ca ala e GOL, ma, copile!  neutral  tot cerea lucruri si eu aveam dureri si nu ma puteam ridica, apoi l-a busit iar faza de azinoapte cu lapteee!lapteee, desi foame si sete nu, pur si simplu cred ca dorul asta de tzatza, ii picase pe lapte praf iar, m-a capiat dar nu are el vina ca sunt eu asa in pioneze din cauza burtii si nu pot sa ma ocup asa cum trebuie de el

Ultima oara a fost editat de passenger (2012-09-24 23:10:01)

Offline

 

#2364 2012-09-24 23:21:46

korina_s
Full member
Inregistrat: 2011-12-25
Mesaje: 692

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

pass cunosc sentientul asta.nici eu nu am pe nimeni,la tn e mai greu ca tre sa nasti...


Rares Matei
22.05.2012
,, Credinta face totul posibil,dragostea face totul usor ."

Offline

 

#2365 2012-09-25 06:46:11

razu
Hero member
Inregistrat: 2008-12-11
Mesaje: 4166

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

Neatza!

Flow, multumesc. Da, am scapat, inca nu simt, dar sper sa am mai mult timp liber.

Pass, ce aiurea e fara ajutor... Multa rabdare si putere iti doresc.

Eu am intrat s ava salut inainte sa plec la munca. O zi frumoasa sa aveti!


11.05.2011 - Mami si tati sunt fericiti! Minunea noastra de fetita ne umple viata!

Offline

 

#2366 2012-09-25 09:06:11

angel_sweety
Platinum member
Inregistrat: 2008-08-08
Mesaje: 22808

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

neata mamici mornincoffee
fi-mea a fost duracel toata noaptea , iar C a zis ca e vina mea ca am mancat prea mult tort lol tind sa ii dau dreptate , dar oare asa o fi ?


un falfait de ingeras a devenit glasul unei minuni , 23 decembrie ora 22si 44 min
Cand viata-ti da o suta de motive ca sa plangi, arata-i ca ai 1000 de motive ca sa zambesti
http://www.fertilityfriend.com/home/322f77

Offline

 

#2367 2012-09-25 09:07:23

rruxxy
Platinum member
Inregistrat: 2008-11-17
Mesaje: 15354

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

Neata! M-am trezit cu o durere groaznica in gat  supa deja sunt la al doilea ceai cu lamaie.

Ioana, te-am adaugat aseara.

Razu, pe tine nu te-am gasit.

Pass, daca te face sa te simti mai bine, suntem doua in situatia descrisa de tine mai sus  kram

Offline

 

#2368 2012-09-25 09:24:17

angel_sweety
Platinum member
Inregistrat: 2008-08-08
Mesaje: 22808

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

ruxxy neata , cate putin si aduni saptamanile

pass am citit sad e greu fara ajutor ,
eu la ana eram inconjurata de neamuri dar NIMENI nu imi dadea vreo mana , nu se uitau la ea nici macar cat mergeam la wc sad si acum soacra-mea are pretentia sa o iubeasca Ana
l-a sunat acum ceva timp pe sot ca ea vrea sa vina sa ma ajute sa o cresc pe mika, si i-a zis C sa stea acasa acolo ca nu am nevoie de ajutorul ei


un falfait de ingeras a devenit glasul unei minuni , 23 decembrie ora 22si 44 min
Cand viata-ti da o suta de motive ca sa plangi, arata-i ca ai 1000 de motive ca sa zambesti
http://www.fertilityfriend.com/home/322f77

Offline

 

#2369 2012-09-25 09:32:18

rruxxy
Platinum member
Inregistrat: 2008-11-17
Mesaje: 15354

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

Angel, nu stiu cat mai tine. Nu prea mai am o stare psihica buna...

Offline

 

#2370 2012-09-25 10:13:13

Andreed
Addicted member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-07-06
Mesaje: 13483
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

Neata  puss  kram

Pass, din pacate si eu sunt in situatia ta, nu am nici un fel de ajutor. Pe toate le fac singura. Mama a stat cu Maria de cand s-a nascut de vreo 10 ori, cand am fost la nunta si botez si mai de catva ori. Acum ca bunica e bolnava nici nu mai pot sa am pretentia sa stea cu ea.

Socrii mei sunt departe, Cosmin lucreaza foarte mult  supa Stiu cat e de greu.

Ruxy multa sanatate. Mie mi-au facut bine limonadele calde.

Ultima oara a fost editat de Andreed (2012-09-25 10:17:36)


Mami de 2 minuni: Maria & Matei

Offline

 

#2371 2012-09-25 10:36:17

angel_sweety
Platinum member
Inregistrat: 2008-08-08
Mesaje: 22808

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

ruxxy cat o fi., acum esti deja scapata de probleme, de mai sta acolo se face mai maricica , de nu , creste ea si porma puss

Andree neata


un falfait de ingeras a devenit glasul unei minuni , 23 decembrie ora 22si 44 min
Cand viata-ti da o suta de motive ca sa plangi, arata-i ca ai 1000 de motive ca sa zambesti
http://www.fertilityfriend.com/home/322f77

Offline

 

#2372 2012-09-25 11:09:39

Alina Elena
Insomniac member
Inregistrat: 2009-01-26
Mesaje: 5953

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

wave


Avem doua printese minunate - Alisia Georgiana - 25 aprilie 2010
                                            - Luiza Petronela - 22 iunie 2012
Dumnezeu sa le ocroteasca sa fie mereu sanatoase

Offline

 

#2373 2012-09-25 11:16:46

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

Va cred ca va e greu fara un ajutor la 2 copilasi sad
Dar eu cu un copil,negravida,ne-nimic,mi se pare in plus maica-mea lol

Cmin,daca esti pe faza..cum te-ai descurcat la voineasa cu mancarea? Al meu abia a inceput sa manance bine si ii place carnita..ma gandeam cum sa fac sa duc la munte mancarica...
Fetelor aveti vreo idee? Fara sa ziceti borcanase..speram sa nu apelez la ele..

Angel am impresia ca lu soacra-ta i s-a facut de plimbare pana in Italia rotfl


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#2374 2012-09-25 11:17:11

Papucica
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-06-30
Mesaje: 5558

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

Neata, mamici!

Eu inca am treaba dupa concediu, spal si calc, gatesc, sotul mai are concediu si azi, profit si eu putin sa fac treaba linistita, acum a iesit cu Iulia afara... De cand am venit din concediu Iulia doarme aproape toata noaptea, ma uit la ea daca respira, doarme de la 22.30 - 23.00 pana la 7.30 - 8.00, uneori mai doarme inca o ora si dupa lapticul de la trezire... Doarme la ea in patut, imi era teama ca se va dezvata de el, daca a dormit atatea nopti cu noi in pat...

Pass, Rruxxy, Andreea, si eu tot singura cu Iulia, dar eu zic ca avem noroc ca toti 3 sunt copii cuminti... hjarta
Suntem destule in situatia asta, dar uneori e mai bine sa fii singura cu sotul si copilul, fara frecus la creier de la altii...

Apropro de frecus la creier, soacra "vitrega" cum ar veni, m-a cam frecat la creier ca Iulia mananca putin, ca ce ii dau eu sa manance e ca un regim de slabire, ca s-a uitat ea pe net si ca la varsta ei ar trebui sa manance 5 mese pe zi, la pranz 2 feluri, vreo 3 oua pe saptamana, o patratica de ciocolata zilnic, etc., daca voia sa ii dea ea ceva eu ii ziceam ca poate sa incerce dar Iulia nu va manca, ea nu si nu, ca eu sunt nu stiu cum si nu vreau sa ii dau, i-am zis clar ca eu am stat cu ea acasa 1 an si 8 luni, am incercat si i-am gatit de toate si stiu ce mananca si ce nu, ce ii place si ce nu, in fine, ea o tinea pe a ei ca trebuie insistat zilnic cu noutati, pana va manca acel fel de mancare, i-am zis ca nu pot sa gatesc la 2-3 zile mamaliga cu branzica si smantana, doar-doar o manca copilul... Oricum nu s-a lasat intr-o zi pana nu i-a dat crenvusti de curcan si nu stiu ce salam de pui, Iulia a mancat ca doar e amatoare de carne... si ea de colo, "vezi ca copilul vrea?! tu nu vrei sa ii dai..." pai de ce pisici sa ii dau toate tocaturile cu e-uri?! atata vreme cat pot sa controlez ce baga in gura, de ce nu?! deja e plin pe strada de adolescente supraponderale, tot asa de la mancat orice si baut sucuri pe la scoala, pe la Mc, are destul timp sa bage toate tampeniile in ea, in fine, am cam vorbit singura, am mai si tacut din gura la unele faze, ca doar o data pe an ne prinde ea pe la ea prin casa... forgetit

Offline

 

#2375 2012-09-25 11:46:30

rruxxy
Platinum member
Inregistrat: 2008-11-17
Mesaje: 15354

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

Papu, eu mai demult i-am dat de curioasa lui Vlad un crenvust, o felie de parizer, un cub de branza topita (in zile diferite) sa vad daca le mananca. Nu ca le-a mancat ci efectiv le-a devorat singur cu manuta lui.
Ei ar manca din astea pentru ca sunt mult mai gustoase decat supite si ciorbite si mancaruri sanatoase. Bineinteles ca nu i-am mai dat doar m-am convins ca e adevarat ca mai toti copii le prefera.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.