homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20-129


#2433 2012-09-25 19:37:26

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

n-a patit nimic stai linistita..o sa mai ia trante puss


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 



#2434 2012-09-25 20:00:11

ginutza
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-09-19
Mesaje: 2119

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

Katey dc te referi la db-dambovita-de fel suntem din bucuresti-poveste lunga rau si complicata
noi am intrat in casa ,il asteptam pe tati sa vina de la servici
gaza mica sta numai pe burta  ii place f mult asa


Nu te poți simți în largul tău fără aprobarea ta.

Offline

 

#2435 2012-09-25 22:31:07

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

hello! pupici la mamici si pitici  puss  par

ne intoarseram si noi azi. a fost groaznic drumul cu trenul sad lui Stef nu i-a convenit nimic... zburau peste tot masinute, animalute de plastic, carticele... la intoarcere, o doamna de pe bancheta de vis a vis s-a mutat ca sa ne lase mai mult spatiu de desfasurare cica, dar cred ca a fost mai mult decat deranjata biata femeie sad  Stefu' meu a alergat prin tot vagonul, s-a tavalit pe jos, a escaladat toate scaunele si mesele,  a facut cate o criza la fiecare 2 minute, daca ii explica cineva ca nu e voie sau ceva de genul se punea pe urlat... Dl Goe in persoana  sad iar eu am fost total depasita de situatie sad
la mama a fost bine. eu m-am mai odihnit, Stef a parut ca se simte bine smile am plecat cu nas infundat, ne-am intors tot cu nas infundat, dar parca mai putin. e doar congestionat, fara mucisori, fara alte simptome  nustiu

am ce citi maine. incerc sa recuperez, n-am citit nimic inca. am dormit doar 2 ore si ceva azi noapte, abia astept sa termin ce mai am de facut si sa ma bag la somn. cred ca voi primi devreme trezirea maine ca Stef a adormit si el devreme, la 21.50. nu dormise decat 7 din ultimele 24 de ore.

va pup dragelor. noapte buna  puss  wave

Offline

 

#2436 2012-09-25 23:02:39

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

Da, Ginutza, Db = Dambovita.
Parca citisem pana sa vina Clara ca daca nu ajungi la Buc. vei naste la Gaesti, de-aia intreb. Dar nu-mi mai amintesc bine ce-am citit. Si te-am intrebat acum pentru ca ai spus ca nu aveti parcuri in apropiere ...


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#2437 2012-09-25 23:03:05

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

salut mamici!  wave

nu am nascut, sper sa nu nasc prea curand ca nu am timp zilele astea sa ma epilez. lol glumesc, sper sa nu nasc inca pt ca as vrea cat mai tarziu, spre termen, 40s,.  rugaciune

am citit din urma si eu.

Referitor la bebei bolnavi lasati liberi in parc, mamele alea sunt imbecile pur si simplu. Copilul meu a racit doar de 2 ori in viata lui si prima data a fost din cauza unei astfel de imbecile care si-a lasat gradinitzarul sa il pupe pe fata si pe maini pe al meu care era bebelus mic, si in timp ce il lingea pe al meu si-l mozolea desi eu incercam sa il iau de acolo,  roll  imi zice senina "stii, noi nu mergem la gradi zilele astea ca e cu febra si tuse"  wow  Dumnezeule! la cateva zile dupa acea intalnire sebi avea temperatura si mucisori.  sad

alta patanie, ma intalnesc cu o mamica si imi zice, in timp ce copiii nostri de aceeasi varsta se jucau si faceau schimb de masinute, "fi-miu face moale de o saptamana, azi a facut cu sange si nu stiu de la ce o fi, ii dau smecta si vad ca nu trece". era sa pic, l-am tras imediat si am exclamat "aaa, e bolnaaav? atunci sa ii tinem la distanta". Noroc ca sebi nu a luat nimic.
astfel de femei sunt batute in cap, pur si simplu. cand al meu a fost bolnavior nu l-am scos afara si cand am iesit totusi, am evitat colectivul si am plecat doar eu cu el la plimbare intr-o zona mai izolata de case, unde am stat 2 ore fara sa intalnim copii si apoi fuguta in casa. ne-am jucat doar noi 2. e de bun simt sa procedezi asa.
oricum nu suntem noi prieteni cu iesirile astea in gashca in parc, nu suntem f pt colectiv, mie imi place sa avem alte activitati, iesim la paduricea de la marginea orasului, culegem diverse frunze, ciupercute de amuzament, gandacei colorati, cand iesim in oras evitam aglomeratia si parcurile, eu prefer sa ies dimi f devreme cand stiu ca mamicile sociale inca dorm, vara ieseam si la 7 si un pic dimi si in jur de 9-10 eram in casa cand altii abia ieseau. nu imi place sa socializez fortat cu alte mame doar pt ca avem mamicia asta in comun, nici copilul nu imi place sa stea prea mult pe langa alti copii agitati si energici ca prin imitatie invata lucruri aiurea. spre ex. a venit un copil zapacit la al meu intr-un parc de copii si l-a bruscat, l-a impins si sebi a cazut. in sec. urmatoare Sebi a procedat la fel cu alt copil. sau langa sebi o fetita mica urla si radea, urla asa de amuzament, sebi timp de 10 min. a imitat-o si se distra pe seama ei.  un copil lingea o bucata de topogan si sebi voia sa guste si el. tot felul de lucruri inutile vede si vrea sa incerce.

Ultima oara a fost editat de passenger (2012-09-25 23:11:35)

Offline

 

 Publicitate


loading...

#2438 2012-09-25 23:38:39

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

Ne bucuram ca sunteti bine pass puss

Mamici,oricat as adora sa dorm cu al meu printisor se pare ca lui nu-i prieste...ii stric total somnul si am impresia ca trezirile dese sunt tot din cauza miscotelii mele.asta seara a adormit la 10 .30(parca a stat sa se termine vocea romaniei lol ) eu tzushti sa ma cotzaiesc cu tasu dincolo..m-am intors acum si cum am atins salteaua a inceput foiala..acum sunt la san cu el sa-l readorm..am impresia clara ca si noaptea tot de-aia mananca des..eu ma mai intorc pe o parte,misc si el se trezeste cu foiala.....
sad n-a dormit niciodata in patut..nici nu-mi vine sa-l pun..dar daca il deranjez? Ce sa fac? sad


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#2439 2012-09-26 00:04:55

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

Janis sad


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#2440 2012-09-26 00:13:28

korina_s
Full member
Inregistrat: 2011-12-25
Mesaje: 692

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

janis poate e doar o coincidenta,poate  e ora la care incepe de obicei foiala.poti sa incerci intr-o seara sa il pui in patut sa vezi daca doarme mai linistit.


Rares Matei
22.05.2012
,, Credinta face totul posibil,dragostea face totul usor ."

Offline

 

#2441 2012-09-26 00:16:53

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

Acum ma uit pe net de un pat de junior..patutul meu are lateralele fixe,nu i-o pot scoate sa il lipesc de patul meu...
Sa-l pun in patut...la cat de jos e acum mi se pare crunt..una pt ca e prea jos si nu stiu cum sa-l pun cand adoarme...doi.pt ca nu-l pot lua rpd la san daca adoarme
Ma omoara sotul daca ii zic ca iar vreau sa cheltui bani si el sa nu il foloseasca(ca si patutul.carutul,etc). N-aveti de imprumut un pat care are o margine de lemn? rotfl2 glumesc,dar cam asa caut
http://www.okazii.ro/mobila-pentru-copi … a118127247
Evident asta e prea lung..dar asa ceva ar fi bun ca sa nu cada pe partea cealalta smile

Korina sper sa fie coincidenta dar din pacate l-am urmarit de cateva seri bune si il deranjeaza foiala mea.
Intr-o zi la pranz n-am stat langa el,am mers sa fac nush ce treaba..dovada a dormit aproape 2 ore legate...ma uitam pe gaura cheii si ma cruceam...langa mine doarme doar juma de ora maxim...

Ultima oara a fost editat de JanisJoplin (2012-09-26 00:18:37)


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#2442 2012-09-26 00:42:00

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

Janis noi avem asa: ...

Ultima oara a fost editat de Katey (2012-09-26 15:13:13)


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#2443 2012-09-26 01:06:08

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

E suuuper! Ce dimensiuni are?
la mine nu se scoate laterala sad
si n-as mai investi intr-un patut de bebei acum..as lua direct de copii mari

maine gata..dorm cu el in camera la tat-su..pe canapea(adik viitoarea camera a lui Rares) si il rechem pe taica-su aici in patul matrimonial.il adorm acolo ca patul e la perete si in rest pun perne muuulte.cu mult curaj incerc sa dorm cu taica-su aici...vedem daca doarme mai bine nefoit de mine....chit ca nu dorm toata noaptea cu urechile ciulite rotfl


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#2444 2012-09-26 01:19:48

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

130x70 are.

Noi l-am primit, dar e exact ce vroiam cu laterala detasabila. I-am cumparat doar salteluta.


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#2445 2012-09-26 06:13:47

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

Aha,e bun intr-adevar

Hmmm..cred ca nu mai fac ce ziceam mai devreme lol ca s-a trezit noaptea asta..si nu din cauza mea..si mi-e ca nu-l aud si tb sa pun statia...plus ca am zis ca a adormit..si am plecat la baıe rpd..cand m-am intors era trezit statea in genunchi..urcat pe o perna..gata-gata sa o darame si sa cada din pat sad toate astea pe silent.deci eu cum il aud?nu,momentan ramanem asa....


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#2446 2012-09-26 08:37:49

Andreed
Addicted member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-07-06
Mesaje: 13483
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

Neata  kram  puss


Mami de 2 minuni: Maria & Matei

Offline

 

#2447 2012-09-26 08:59:07

ginutza
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-09-19
Mesaje: 2119

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

neatza fetele
noi ne pregatim sa iesim afara


Nu te poți simți în largul tău fără aprobarea ta.

Offline

 

#2448 2012-09-26 09:33:49

Papucica
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-06-30
Mesaje: 5558

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

Neata, mamici! wave

Azi fata mea a mancat o felie de paine franzela cu margarina si gem de capsuni, mi-am pus eu doua felii, si a cerut si ea, i-am dat dintr-o felie separata de a mea, am zis daca tot cere vreau sa vad si cat mananca, si... a mancat-o pe toata... Deci alt experiment reusit! lol

Offline

 

#2449 2012-09-26 09:58:48

rruxxy
Platinum member
Inregistrat: 2008-11-17
Mesaje: 15354

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

Neata smile

Vlad e la gradinita asa ca ma apuc de treaba.

Offline

 

#2450 2012-09-26 10:04:30

Onutza23
Insomniac member
De la: Neamt
Inregistrat: 2007-07-09
Mesaje: 9163

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

neata mamici pusspuss
Anto are o mica vanataie, dar abia se mai cunoaste. bine ca e doar atat
beau cafeaua si fug sa ma pensez, am intrat doar sa va salut si sa dau un rand de cafea mornincoffee

garga bine ai revenit acasa. ai un dl Goe acasa chicot

papu felicitari pt experimentul reusit

ruxi spor la treaba!


Un vis implinit, o familie fericită! Sunt mămică de fetiță și băiat!  hjartahjartahjarta

Offline

 

#2451 2012-09-26 10:15:16

angel_sweety
Platinum member
Inregistrat: 2008-08-08
Mesaje: 22808

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

neata mamici

janis nici tu nu sti ce vrei lol

garga pup pe dl goe puss

mika isi stoarce lapte in gura cu degetele , si rade in hohote ca se stropeste rotfl2))


un falfait de ingeras a devenit glasul unei minuni , 23 decembrie ora 22si 44 min
Cand viata-ti da o suta de motive ca sa plangi, arata-i ca ai 1000 de motive ca sa zambesti
http://www.fertilityfriend.com/home/322f77

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.