homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20-19


#343 2012-08-31 17:17:52

ioanagab85
Full member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2012-07-19
Mesaje: 847

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

Buna mamici am avut ?ncă o noapte albă cu pitica la 5 dim a adormit, voi aţi păţit aşa c?nd au fost problemute cu gingiile?


Maria Alexandra  13.05.2012.
1 an şi 5 luni

Offline

 



#344 2012-08-31 17:27:17

lucky777
Insomniac member
De la: Cluj-Napoca
Inregistrat: 2007-11-22
Mesaje: 6420

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

mamici puss
De 2-3 ore am ajuns si noi acasa. Doamne, ce cumplit a fost drumul sad bebelin plangacios, cu muci, cu nervi, nedormit, etc.

Ma duc sa citesc cate ceva din urma.


17.08.2010 Tudor Andrei smile
Doamne, iti multumesc pentru minune!

Offline

 

#345 2012-08-31 17:46:32

honney_bunny
Full member
Inregistrat: 2012-03-13
Mesaje: 884

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

Buna fetelor.
Stie careva un dermatolog - pediatru bun in Buc. ? Brobonitele lui bebe de pe fata s-au agravat , sunt rosii, ca niste pete si fac cojite, ca niste cruste, acum are si pe gat si pe langa urechiuse. Pediatra a zis ca are dermatita seboreica a sugarului si sa mergem la dermatolog (ne recomandase o tipa care e in concediu acum, dar nu stia prea multe despre ea oricum...)  cesafac  cesafac  cesafac Sunt super ingrijorata. Am facut programare la o dr. gasita pe net, cu recomandari destul de bune, pentru sapt viitoare, dar ma gandeam ca poate ati intampinat si voi problema asta cu bebeii si ma sfatuiti mai bine.
Va pup  puss


rugaciune hjarta     Mamica de pufulet mic si scump
God, grant me the serenity to accept the things I cannot change,/ courage to change the things I can,/ and wisdom to know the difference.

Offline

 

#346 2012-08-31 18:15:41

Papucica
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-06-30
Mesaje: 5558

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

Lucky, imi pare rau de drumul vostru, multa sanatate la bebelin! puss
Honney, eu nu stiu ce sa iti zic, fetita mea nu a avut nimic pe fata, multa sanatate! puss
Ioana, la noi primul dinte a iesit pe la 7 luni si nici la masele nu am patit ce zici tu, la pediatru ati fost? Cu pofta de mancare cum sta?

Ultima oara a fost editat de Papucica (2012-08-31 18:16:16)

Offline

 

#347 2012-08-31 18:20:26

ioanagab85
Full member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2012-07-19
Mesaje: 847

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

De papat papa bine, cu somnul avem probleme seara e foarte agitată


Maria Alexandra  13.05.2012.
1 an şi 5 luni

Offline

 

 Publicitate


loading...

#348 2012-08-31 18:27:28

Papucica
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-06-30
Mesaje: 5558

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

Mie mi se pare ca e cam devreme pt nopti agitate de la dintisori...  sad
Pediatrul ce zice? Ai incercat cu vreun gel calmant sa ii dai pe gingiute sa vezi daca o ajuta cu ceva?

Offline

 

#349 2012-08-31 18:40:37

ioanagab85
Full member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2012-07-19
Mesaje: 847

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

Da i-am luat prima oară calgel şi nu avea efect, apoi i-am luat dentinox  şi are efect o calmează cam o oră. La pediatra nu am ajuns ca e ?n concediu, luni revine la serv. Ştiu ca e cam devreme pe 13 face 4 luni dar gingia ei este albă şi inflamata ?n fata şi mai ales partea cu măsele. Seara nu are somn nu prea pl?nge vrea să vb cu ea, r?de ţipă mai pl?nge c?nd are criză de gingii


Maria Alexandra  13.05.2012.
1 an şi 5 luni

Offline

 

#350 2012-08-31 18:47:03

korina_s
Full member
Inregistrat: 2011-12-25
Mesaje: 692

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

ioana poate totusi nu e de la dinti...du-te la doctor cu ea


Rares Matei
22.05.2012
,, Credinta face totul posibil,dragostea face totul usor ."

Offline

 

#351 2012-08-31 19:15:27

ioanagab85
Full member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2012-07-19
Mesaje: 847

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

Korina parcă şi tu spuneai ca ai pb cu dintisorii sau mă ?nşel?


Maria Alexandra  13.05.2012.
1 an şi 5 luni

Offline

 

#352 2012-08-31 19:19:32

sweetgirl27
Hero member
Inregistrat: 2009-12-26
Mesaje: 2868

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

am citit asa in mare...ca s-a trezit pitica nu m-a mai lasat...

ioana eu nu stiu ce sa zic
lucky pare rau de drum...sa se faca bine tudy,e si obositor drumul lung...
lore cum au zis si fetele mai bine tratezi stafilococul...decat sa-l lasi asa sa apara cine stie ce dupa aia
si la multi ani pt azi,multa sanatate si fericire  birthday  birthday

adina,sper sa gasesti linistea si raspunsul la ce ai nevoie... rugaciune

am citit si eu cat de mancacios e bebe a lui poke...mananca destul pt varsta lui
da,poke tu ai renuntat de tot la alaptat?de ce ai renuntat?nu-i mai dai deloc tzatzi?stiu ca nu se potriveste socoteala de acasa cu cea din targ...dar tin minte un post de al tau de cand erai gravi in care ziceai ca,bebe tau nu va pune niciodata gura pe lp...nu te condamn,sa nu mi-o iei in nume de rau...nu mai tin minte de ce ai renuntat la tzati


"O fetita , intrebata unde este casa ei , a raspuns “locul unde este mama”.”

Offline

 

#353 2012-08-31 20:24:17

ginutza
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-09-19
Mesaje: 2119

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

buna fetele,v-am tot citit , dar am postat mai rar
nu prea sunt genul care sa pov ce face in fiecare zi
maine plecam spre suceava,mergem la bunica mea pe care nu am mai vazut-o de 3 ani,doame si cand ma gandesc ca nu era vara fara sa fiu prezenta acolo
noi suntem bine,vaccinul de 4 luni inca nu l-am facut,poate sapt viitoare cand ne intoarcem


Nu te poți simți în largul tău fără aprobarea ta.

Offline

 

#354 2012-08-31 21:07:03

flowerpot
Insomniac member
Inregistrat: 2009-02-24
Mesaje: 5465

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

Salutare mamici,
Lore sanatate multa lui Ianis si sa ii treaca rpd ca sa poti sa il trimiti la gradinita.

Ruxx eu ti-am spus ca la 36 de saptamani trebuie sa fii pe picior de plecare dar cred ca nasti pe la 38 lol. Stai linistita si relaxeaza-te si da-i un kiss lui Vladu de la noi.

Andreea merci pt raspuns. Ce bine ca Maria mananca si carita in paste - a mea le vrea "simple".

Onu spor la mutat (restul) si la montat ce mai aveti voi pe acolo de facut.

Adina84 am o intrebare: nu poti s ao strangi de gat? Banuiesc ca o gandaca te supara. Mult noroc sa iti iasa totul cu bine.

Poke
pup pe Razvanel. Sa ii treaca repede.

Lucky
cum a fost in vacanta?

Ally_na
mi-e dor de voi; si te duci la socrii sau nu?

Kata  puss  puss  puss  puss  puss

Va salut pe toate, nu mai retin ce am citit.

Noi am inceput gradinita; am fost cu Carol pt perioada de acomodare. Trebuia sa fie, asa cum se prevede in contract, o perioada de 5 zile de acomodare in care nu se plateste...in prima zi copilul sta o ora cu parintii acolo, a doua zi sta mai mult si tot asa. Nu am avut cum sa facem asta caci sunt chemata prin diverse parti dar am dus-o de doua ori si am lasat-o acolo singura.
Am un copil de milioane. I-am zis, i-am explicat ce se intampla, i-am spus ca am nevoie sa ne inteleaga caci nu avem cu cine sa o lasam etc etc si atat de cuminte a mai fost. Educatoarele mi-au zis ca ii venea sa planga si ca le spunea ca stie ca o sa vin dupa ea ca sunt si eu busy. Si a mancat ft bine. Mancarea este de o calitate exceptionala, nici acasa nu are asa ceva smile.
Mi-a zis, cand m-am dus dupa ea, ca i-a fost dor de mine si am crezut ca lesin acolo.
Carol tot asa verbala este lol. Scoate niste faze absolut dementiale; varsta asta este nemaipomenit de frumoasa.


in a very beautiful way, our child teaches us - if we listen - what love is.
bebe

Offline

 

#355 2012-08-31 21:28:26

n_loredana2008
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-07-20
Mesaje: 2953

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

multumesc sweety.

Am fost si la Regina Maria sa repetam exudatul nazal sa vedem daca si acolo iese la fel. Luni avem rezultatul. Dr imi mai spunea sa facem injectii cu gentamicina. Voi ce ziceti de asta? sotul meu spunea sa ii facem injectiile si sa lasam Sumetrolimul.


Iannis-04.05.2011
Dominic- dpn 31.12.2017
Daca vreodata ma vei intreba ce am simtit in momentul in care ai venit pe lume, nu am sa iti pot spune, pentru ca sentimentul e unic si nu se poate descrie in cuvinte! Pentru ca tu, copilul meu, esti cel mai mare dintre toti si toate!!

Offline

 

#356 2012-08-31 21:51:45

korina_s
Full member
Inregistrat: 2011-12-25
Mesaje: 692

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

ioanagab si noi avem probleme,dar ii dau cu calgel si trece si ii mai dau colacei din aia de se pun la frigider.azi a fost mai bn.de 4 zile doarme la pranz 3 ore legat hjarta (bn tre sa stau langa el,dar macar nu se treseste pana adorm si eu:))) )
lore imi pare rau de probleme,sa dea dd sa treaca repede
poke puss sa-i treaca lui razvan
flower smile
rux sa stea puiuta acolo ca e bn puss
pupam toate fetele


Rares Matei
22.05.2012
,, Credinta face totul posibil,dragostea face totul usor ."

Offline

 

#357 2012-08-31 23:21:16

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

Salutare mamici si bebei frumosi!  kram

Offline

 

#358 2012-08-31 23:25:32

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

hello!
am citit de-a curmezisu' ca maine ii serbam si pe bebe si pe tati si am bagat ca migu' smile
sweety, s-a intarcat singur... intai mi-a refuzat un san, care dua ultimul supt al lui bebe nu s-a mai umplut neam, apoi, dupa vreo sapt jumate nu l-a mai vrut nici pe al doilea. din asta a mai supt in vreo 2 nopti ca se umflase si ma durea. cand era treaz, nu mai era chip sa stea la san.
nici eu nu m-am mai chinuit, nu din comoditate, ci pt ca, personal, nu cred ca laptele matern face fata necesitatilor bebelusului pana la o varsta mare. si refuzul lui, faptul ca in ultima luna si jumatate imi luase ft putin in greutate (cca 200 gr), faptul ca eu am slabit cum am slabit si nu stiu daca ii mai ofeream tot ce avea el nevoie, m-au facut sa spun stop.
imi e dor de mor de momentele in care il alaptam, dar stiam ca nu va dura la infinit...
da, am spus ca nu ii voi da lp, pt ca vroiam sa ii dau lapte de vaca. dar mi-au deschis fetele ochii si am ajuns la concluzia ca lp e totusi mai complet pt nevoile lui bebe, cel putin pana la 1 an.

flow, succes carolitei la gradi!
fetelor, dar asa de tare va chinuie dintocii? sper sa iasa repede, sa scape bebeii de chin!


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#359 2012-09-01 05:32:18

rruxxy
Platinum member
Inregistrat: 2008-11-17
Mesaje: 15354

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

Neata!

S-a trezit piciul la 3 si acum incerc sa-l adorm  cascat

Offline

 

#360 2012-09-01 08:05:55

ginutza
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-09-19
Mesaje: 2119

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

neatza fetele,eu astept sa se trezeasca baieti ca sa plecam,bebelina s-a trezit cum am plecat de langa ea


Nu te poți simți în largul tău fără aprobarea ta.

Offline

 

#361 2012-09-01 08:09:42

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

hello

lore, argint coloidal sau homeopatie (existta ceva pt stafilococ, fix cu den asta)


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.