homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20-47


#875 2012-09-09 10:15:01

ioanagab85
Full member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2012-07-19
Mesaje: 847

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

Neata , pupici de la noi :-*


Maria Alexandra  13.05.2012.
1 an şi 5 luni

Offline

 



#876 2012-09-09 10:42:19

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

neata!
nici eu nu agream ideea de menajera, dar soacra a avut nevoie de o dadaco+menajera pt nepotica, 3 yile pe sapt. si ca sa nu chemam femeia degeaba, sa ii incurcam programul, am yis sa vina si la noi 4 ore pe zi in celelalte 2 zile.
deocamdata a venit doar de 2 ori si abia a pus totul la punct, cu tot ce trebuie...frecat geamuri, inoxurile, ca aveau depuneri de piatra pe ele, spalat canapele...de acum o sa faca doar intretinerea.
pt mine e super, pt ca de cateva luni bune, curatenie la mine insemna aspirat, praf, mopuit, spalat  oglinyile cand nu ne mai vedeam in ele si wc...dar timp de maruntisuri de genul geamurilor, care la noi repr o treime din suprafata casei lol nu aveam...
cand o sa incepem lucrul o sa o chem 2 zile pe sapt si pt calcat si pt curte, la curatat gazonul de buruieni, etc.
e greu la casa sad si frumos, nu zic, dar ne rupe de timp si de bani...


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#877 2012-09-09 11:23:48

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

si eu imi doresc o menajera, soacra-mea a avut si ii facea casa bec de luni pana vineri de dimi si pana la 5 dupa-masa , ii si gatea, era o moldoveanca f curata si muncitoare, facea niste ciorbeee .....  hjarta  dar vreau sa va zic ca acolo erau soacra, fiica ei si menajera pt un apart. cu 2 camere, casa arata ca o farmacie dar totusi.... 3 muieri pe un apartament?? da' ce, nu te descurci tu ca femeie daca o ai si pe mama in putere alaturi sa te ajute? in fine, aici nu inteleg ce nevoie au avut, dar treaba lor, bugetul lor.. big_smile  si invidia mea!
si soacra sora-mii are femeie in casa tot asa, toata saptamana si pana cand vine ea de la servici femeia sta si freaca toate prin casa si face si mancare. i-o mai timitea si sora-mii o data sau de 2 ori pe sapt sa ii faca luna in casa.
eu nici nu visez la asa lux, dar mi-as dori macar o data pe saptamana sa vina si sa muncim amandoua cot la cot sa fac eu asa cum imi doresc sa fac, si fiindca n-am timp si putere fizica prea mare nu pot face, dar cu ajutor ce bine ar fi.

Ultima oara a fost editat de passenger (2012-09-09 11:25:19)

Offline

 

#878 2012-09-09 12:16:56

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

eu nu ma pot opri din plans, or fi si hormonii de sarcina, nu zic nu.  supa  imi vad baietelul mergand de mana cu o fetita de 3 ani pe alee, ma uit la el cat de mare este, cat de preocupat cu altceva si de altcineva in afara de mamica lui. unde se grabeste sa creasca asa mare? mi-e atat de dor de el lipit la titi cu orele, de manutele mici care framantau titi libera, mi-e dor de el plangand a colici, de primul lui dintisor. Doamne, unde alearga timpul asta asa nebun?  grater

Offline

 

#879 2012-09-09 12:26:51

pirina
Full member
Inregistrat: 2008-02-26
Mesaje: 104

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

neata si de la noi. mornincoffee   cred ca ne mai iese un dinte, ca toata noaptea s a foit... disperat

lucky, de ce nu e bine sa combini cerealele cu lapte? eu tocmai ma pregateam de saptamana viitoare sa ii pun si 2,3 masuri de cereale in laptele de dimineata.
pass, inca putin si vei avea iar parte de toate astea  chicot

Offline

 

 Publicitate


loading...

#880 2012-09-09 12:32:06

lucky777
Insomniac member
De la: Cluj-Napoca
Inregistrat: 2007-11-22
Mesaje: 6420

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

Homeopatul ne-a spus ca masa de lapte trebuie data ca atare si ca laptele nu este bine sa-l combini cu nimic, valabil atat pentru copii cat si pentru adulti.

Passuc...hjarta Da si eu il vad crescand si ma sperie foarte tare treaba asta. smile

Ultima oara a fost editat de lucky777 (2012-09-09 12:32:37)


17.08.2010 Tudor Andrei smile
Doamne, iti multumesc pentru minune!

Offline

 

#881 2012-09-09 12:50:21

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

pirina, nu e vb ca vreau sa traiesc asta din nou, vreau sa traiesc din nou cu sebi.

ia uitati

http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/16527_242971_463821560316281_1539780229_o.jpg http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/16527_202732_463821756982928_1318257890_o.jpg


cred ca o sa fiu o soacra fff naspa  neutral

Offline

 

#882 2012-09-09 12:51:38

lucky777
Insomniac member
De la: Cluj-Napoca
Inregistrat: 2007-11-22
Mesaje: 6420

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

Ooooooo hjarta hjarta hjarta


17.08.2010 Tudor Andrei smile
Doamne, iti multumesc pentru minune!

Offline

 

#883 2012-09-09 12:58:14

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

s-au tinut de mana in continuu 2 ore, cat a stat afara, mergeau peste tot de mana, si sebi a zis dintr-o data Pupic! si s-a repezit la ea, le faceam poze cum stateau ei asa cuminti in fund pe piatra si am imortalizat momentul. nu-mi plac deloc pupicii astia intre copii si mai ales aproape de gura, nu suport, dar... am baiat f iute.   cesafac

Offline

 

#884 2012-09-09 13:10:01

llollipop
Full member
Inregistrat: 2010-08-09
Mesaje: 868

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

Passenger, of, sa stii ca m-ai facut sa imi dea o lacrima. imi inchipuiam ce povesteai tu si il vedeam pe al meu.
totusi cred ca daca stim sa le fim aproape vor fi si ei aproape de noi.

Lucky, toti am fost asa, pana la urma o sa ne bucuram si de ei mari.
si pe mine ma sperie ca trece timpul asa repede si in curand voi merge la servici si nu voi mai sta cu el toata ziua sad
dar incerc sa ma imbarbatez singura.puss


"Victory belongs to the most persevering."   Napoleon Bonaparte

Offline

 

#885 2012-09-09 13:16:41

Onutza23
Insomniac member
De la: Neamt
Inregistrat: 2007-07-09
Mesaje: 9163

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

va pup mamici pusspuss
noi am fost la impartasit si-acum astept sa se trezeasca, sa-i dau sa pape si sa iesim afara, mergem in centru la vata de zahar chicot
sa aveti o duminica frumoasa!

uitasem:  birthday  birthday  birthday  birthday Anelor si o zi onomastica insorita si cat mai frumoasa!

Ultima oara a fost editat de Onutza23 (2012-09-09 13:25:28)


Un vis implinit, o familie fericită! Sunt mămică de fetiță și băiat!  hjartahjartahjarta

Offline

 

#886 2012-09-09 13:25:52

rruxxy
Platinum member
Inregistrat: 2008-11-17
Mesaje: 15354

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

par

Offline

 

#887 2012-09-09 13:51:45

razu
Hero member
Inregistrat: 2008-12-11
Mesaje: 4166

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

La multi ani sarbatoritelor de astazi!


11.05.2011 - Mami si tati sunt fericiti! Minunea noastra de fetita ne umple viata!

Offline

 

#888 2012-09-09 14:02:29

flowerpot
Insomniac member
Inregistrat: 2009-02-24
Mesaje: 5465

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

La multi ani Anelor Adinelor smile. Ana - Adrinagrig si Ana - Adina84.

Nu cred ca as putea sa accept sa vina o doamna sa imi faca treaba prin casa. Eu nici pe sotz nu-l las sa faca ceva pe principiul " nu stii sa faci, ma incurci etc". Ieri am sunat pana la vecini sa le dau un pic de salata de vinete sa vada si ei cum este si mi-a raspuns menajera lor - facea curat in partea de jos a casei si vecinii erau sus, se uitau l afilm. A stat doamna la ei de la 7.30 la 3.30 si cum a plecat, cum au iesit si vecinii fresh, odihniti smile. Daca as putea sa fiu si eu ca ei si sa nu ma gandesc ca si Kata: ca mai intai tebuie sa fie curatenie bec si dupa aia sa vina femeia la lucru lol.

Carol are febra sad. A facut si azi noapte si i-am dat un pic de tylenol cat sa se poate odihni si are si acum dar o mai las sa doarma. De o saptamana suntem racite amandoua si nu a facut febra pan aieri (banuiesc ca din cauza unei inghetate de la Ikea ca tati nu stie ca nu trebuie sa ii dea rece cand este racita  bang ).


in a very beautiful way, our child teaches us - if we listen - what love is.
bebe

Offline

 

#889 2012-09-09 14:13:07

bubutadana
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-03
Mesaje: 7655

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

hello mamici, de acasa, de data asta puss
copiluta mea este racita, abia respira saracuta de ea
azi-noapte a fost chin pt toti ca nu putea sa respire si se tot foia si plangea
sper sa-i treaca repede


No, no, see, I think if you're committed to somebody, you don't allow yourself to find perfection in someone else...

Offline

 

#890 2012-09-09 14:33:36

AmaliaRaluca1985
Hero member
Inregistrat: 2011-06-28
Mesaje: 2634

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

buna mamici
pass hjarta adorabili


un pui de om a facut sa pluteasca de fericire o mama si un tata. Bine ai venit in viata noastra, fetita draga!
Si-ai sa cresti mare, si-ai sa inveti despre luna, despre prieteni si despre viata. O, de-ai ramane asa mica si fericita, gangurind catre mine cu ochi mari si calzi...

Ana, Îngeraș drag!

Offline

 

#891 2012-09-09 14:41:10

Andreed
Addicted member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-07-06
Mesaje: 13483
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

Flower si Bubu multa sanatate  rugaciune

Si Maria tuseste putin, i-am dat inghetata zilele trecute si vad ca imediat a prins-o.


Mami de 2 minuni: Maria & Matei

Offline

 

#892 2012-09-09 14:41:21

ally_na
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-06-25
Mesaje: 4232

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

La multi ani Anelor, la multi ani mama smile

Ca sa dezvolt ideea de " menajera", am mai zis pe undeva , e vb de o ruda inddepartata care s-a oferit sa ma ajute cand eram insarcina si obligata sa stau in pat,de  atunci o chem lunar sa ia "grosul' MAI ales geamurile, ce zici tu acolo Flow e scump , eu nu ii dau mai mult de 5 lei max 10 pe ora si nu sta mai mult de 5 ore..la 2 camere ce sa faca totusi, mai ales ca eu mentin curatenia

Mama, da, ma ajuta, altfel nu am cum sa ma duc la ore si sa am lectii cu elevii acasa big_smile , si ii multumesc ptr serile cand m-am dus la concert sau teatru cu sotul hjarta

In rest cosmetica , nu am de gand sa renunt la ea...consider ca asa cum barbatii au mofturile lor, cosmetica e o necesitate ( epilat si ceva fata de curatat) Am si un sot ce ma incurajeaza, dupa el sa ma duc si la vopsit si saptamanal la manechiura, bani si timp sa fie

Dar , flow...e greu cu tot ce faci tu , stiu ce inseamna scola + mancare + casa....eu nu am casa ta si uneori simt ca e prea mult si ma intreb mama cum a dus toate astea ???
Sa nu credeti ca e usor sa ma ajute mama,  mama e o femeie " profesoara" si ea are dreptate mai mereu si am ciocniri cu ea pe idee de crescut , bine ca intelege pana la urma

Flow in curand o sa vina ai tai si poate o sa te mai odihnesti putin

Si noi il imparatasim pe Andu la aceeasi biserica unde l-am botezat, e chiar langa bloc .Ieri am reusit sa imi conving sotul sa il impartasesca el, sa se duca singur cu el...nu va pot povesti ce stangacii a facut, dar ma mir ca s-a dus...el nu e " prea dus la biserica"

Pass...cum a renuntat sebicu la tzitzi..? mare noroc big_smile

Pass si eu o sa fiu invidioasa ca soacra, ma enerveaza sa il vad ca pupa fetele lol si andu e iute la pupat si ma gelozesc toata mai ales cand ma mai si intreba de ea apoi....pe fata unei prietene o iubeste declarat ..si eu ma enervez lol

sanatate flow, carol, mariuca , bubu  si restul sad

in rest, noi suntem la curte si spre marea mea surpriza copilul meu a dormit pana la 5 fara trezire...am crezut ca e bonlav, i-am luattemperatura dimineata....lol

Mamici, ( de copilasi mai mari )cat va lasati copilul la desene? sau sa se joace pe tablete, telefoane?Andu imi mai cere tableta cand mananca ( are niste jocuri cu puzzel si sa vb cu niste personaje ) si am senzatia ca o lalaie cam mult pe table...si nu stiu cat de ok sau nu e la varsta asta cesafac

Ultima oara a fost editat de ally_na (2012-09-09 14:51:43)


http://picasaweb.google.com/alinna.nita/

are mama o minunatie de baietel Andrei Claudiu ....  26 02 2010

Offline

 

#893 2012-09-09 14:51:07

lucky777
Insomniac member
De la: Cluj-Napoca
Inregistrat: 2007-11-22
Mesaje: 6420

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

Multa sanatate bebelinilor bolnaviori. sad

Flower, io zic sa mai lasi principiile deoparte si sa-ti vezi de sanatatea, de nervii si de viata ta. wink puss

Ah, ce m-as duce si eu la manichiura macar lunar, dar ma cam strange portofelul si-n plus is si ca naiba de pretentioasa. lol Mereu imi spun ca eu eram in stare s-o fac mai bine decat x sau y. big_smile Am programare la coafor pe 18 sept (ca pe nenea asta il prind fff greu liber) si de abia astept sa-mi fac ceva cu claia asta de par. smile

Alina puss mare lucru e sa stai la curte. Esti toata ziua in aer liber, gasesti ocupatii mereu. Mult mai usor se cresc copiii la casa decat in bloc.


17.08.2010 Tudor Andrei smile
Doamne, iti multumesc pentru minune!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.