homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20-50


#932 2012-09-10 10:54:32

AmaliaRaluca1985
Hero member
Inregistrat: 2011-06-28
Mesaje: 2634

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

neata mamici
muco eu nu le am facut. in aara de schema nationala eu nu cred ca o sa fac alte vaccinuri.mie nici nu mi-a zis de el.


un pui de om a facut sa pluteasca de fericire o mama si un tata. Bine ai venit in viata noastra, fetita draga!
Si-ai sa cresti mare, si-ai sa inveti despre luna, despre prieteni si despre viata. O, de-ai ramane asa mica si fericita, gangurind catre mine cu ochi mari si calzi...

Ana, Îngeraș drag!

Offline

 



#933 2012-09-10 10:54:37

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

papu,. fa-i iuliei nectar de pere si da-i si fructele asa ca atare, nu le strica prin fierbere sau mai stiu eu. Sebi o lada de pere daca ar avea sub nas le-ar manca toate una cate una. 

muco,. noi am facut doar schema de vaccinare "obligatorie" ca sa zic asa, cele de la stat, fara niciun vaccin suplimentar. si pediatra unde e inscris al meu ii dadea inainte cu inca nu stiu cate vaccinuri, ca ar fi bune, ca ideal ar fi sa i le fac etc.  nu stiu ce sa zic de aceste vaccinuri, sunt f multe pareri pro si contra, daca citesti pe net mai rau te ametesc informatiile. eu am ales sa i se faca si celui mic exact ce mi s-a facut mie cand eram copil, ca sunt practic propriul meu cobai lol , asa am gandit despre treaba asta cu vaccinarea. mie mi s-a parut riscant sa nu il vaccinez deloc, insa nici nu am dorit sa ii bage in trupusor vaccinuri noi pe piata cu substante abia testate.

Offline

 

#934 2012-09-10 11:01:01

mucoasa
Insomniac member
De la: ardeal
Inregistrat: 2011-04-28
Mesaje: 7927

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

fete ms de raspunsuri
si eu o sa-i fac doar cele obligatorii, dar de astea 2 vroiam sa aflu pareri


5 iunie 2012
Doamne iti multumesc pt minunea noastra! rugaciune

Offline

 

#935 2012-09-10 11:09:26

timean86
Addicted member
Inregistrat: 2008-10-27
Mesaje: 14965

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

Buna mamici wave

Am si eu o intrebare: puiul meu are colici, iar azi noapte aproape toata noaptea s-a zvarcolit si a gemut si icnit in somn, cu treziri foarte dese si se chinuia cu basinute, dadea din maini si picioruse. Oare e tot de la colici ? Sau e de la altceva ? Sa ma duc la medic ?


D+T= hjarta = A "sans vous ma vie n'est qu'un décor qui brille, vide de sens"

Offline

 

#936 2012-09-10 11:17:30

rruxxy
Platinum member
Inregistrat: 2008-11-17
Mesaje: 15354

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

Da Time, de la colici sad

Offline

 

 Publicitate


loading...

#937 2012-09-10 11:18:15

mucoasa
Insomniac member
De la: ardeal
Inregistrat: 2011-04-28
Mesaje: 7927

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

timeut sunt colici puss
incearca sa-l ti sus pe umar si sa te plimbi cu el prin casa
sau sa-l pui pe burtica ta


5 iunie 2012
Doamne iti multumesc pt minunea noastra! rugaciune

Offline

 

#938 2012-09-10 11:23:16

timean86
Addicted member
Inregistrat: 2008-10-27
Mesaje: 14965

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

Multumesc kram

Any asa am facut dar uneori nici asta nu-l linistea. Saracutul sad
Ii dau Espumisan, ma gandeam sa-l intrerup sa vad daca nu ar fi mai bine fara nimic, dar daca si cu asta il doare asa de rau ma gandesc cum ar fi fara nimic.


D+T= hjarta = A "sans vous ma vie n'est qu'un décor qui brille, vide de sens"

Offline

 

#939 2012-09-10 11:46:33

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

Any puss scuze...eram in metrou cand ai sunat..dupa te-am sunat la iesire..dupa iar n-am auzit..iar in seara aia Rares a facut febra si am uitat total sad

Eu am facut rotarixul,ca mi-e si frica la cate rotavirusuri aud prin parc..pe peste tot.dar sa nu crezi ca o pazeste de toate..rotarixul contine doar 3 tulpini de rotavirusi si ei sunt mai multi...eu nu stiu ce sa zic..dar nu cred ca l-as mai face a 2a oara


Fetele care va pricepeti...am pastrat un pampers acum ca iar vad ca face kk des si apos.nu am in ce sa recoltez.la ora 2 ma duc la pediatru si-o sa-mi dea acolo sigur de facut analize...pot sa il pastrez intr-o punga pana acolo?treb sa pun punga la frigider? lol


Time,numai in brate,sus pe umar, la verticala. Ai wrap?ca nu mai stiu.eu l-as tine in wrap numai vertical perioada asta..e bun si pt eructat corect si pe colici..
Nepotelul a avut colici cum descrii tu.rele de tot..sora mea reusea sa il adoarma numai burtica pe burtica...si tot asa reusea si ea sa doarma...

Ultima oara a fost editat de JanisJoplin (2012-09-10 11:49:47)


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#940 2012-09-10 11:46:38

aliy
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-11-11
Mesaje: 4617

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

buna

Sanatate puiutilor!

Ruxy, harnicuto!  puss

Lore, nici eu nu l-as fi dus cu muci! Ma bucur ca nu mai are si maine puteti merge!
dar ... nu stiu ce-o sa fac cand voi incepe serviciul si va raci, etc sad sper sa fie cat mai rar!


Mamica de Eric Andrei hjarta

Offline

 

#941 2012-09-10 11:53:15

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

janis, nuuu, nu in punga, nu e deloc steril asa. nu ai ce face cu kk acum, probele de obicei se duc cu kk de dimineata, laboratoarele asa lucreaza. cumpara azi un recoltor de la farma. si eventual pastreaza din kk de acum in el, apoi pui recoltorul in punga sterila in frigider pana dimi., sau asteapta si fa-i cu alt kk, de maine dimi devreme.
eu i-am recoltat des lui sebi, sunt ipohondra de fel big_smile mi se parea ca are urechile albe si stiind ca mai baga mana in gura dupa ce se joaca cu mainile in noroi, am zis ca precis, dar precis are viermi, insa intotdeauna a iesit negativ rezultatul. el se joaca si cu cateii comunitari, pe care-l prinde il mangaie si il dragaleste, unul chiar l-a lins pe sebi pe gura pana sa apuc eu sa ii despart smile

Ultima oara a fost editat de passenger (2012-09-10 11:56:34)

Offline

 

#942 2012-09-10 12:13:06

timean86
Addicted member
Inregistrat: 2008-10-27
Mesaje: 14965

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

Multu Janis par mi-am comandat azi


D+T= hjarta = A "sans vous ma vie n'est qu'un décor qui brille, vide de sens"

Offline

 

#943 2012-09-10 12:16:36

Onutza23
Insomniac member
De la: Neamt
Inregistrat: 2007-07-09
Mesaje: 9163

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

buna mamici pusspuss
am intrat sa va salut si sa va cer ajutorul: Anto e constipata, face putin si uscat. ieri am avut un episod urat, s-a scremut jumatate de ora si ramasese efectiv blocat kakcelul, daca n-o ajutam eu si sotul statea mult si bine ca nu putea face singura. supozitor nu puteam pune ca iesise ceva si nu aveam cum. para n-o vrea, simpla mai deloc, cu cereale a mancat 2 lingurite ieri. siropul il scuipa, ieri chinuit i-am dat de 2 ori bonisan, ultima oara a si vomitat. azi am sa incerc pruna, poate am mai mult succes. ma gandeam chiar sa storc para si sa ii dau suc, sau amestecta cu apa daca il refuza. ajutati-ma, e un chin cand vad ca se screme si abia face ceva
in rest suntem bine, eu tot cu treaba si tre sa muncesc mult pana joi, sa predam cheile la vechea locuinta si sa mai pun si pe aici la locul lor. oricum imi trebuie 2 sapt sa despachetez tot


Un vis implinit, o familie fericită! Sunt mămică de fetiță și băiat!  hjartahjartahjarta

Offline

 

#944 2012-09-10 12:17:32

mucoasa
Insomniac member
De la: ardeal
Inregistrat: 2011-04-28
Mesaje: 7927

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

time ce te inteleg supa asa am fost si noi, numai in brate am purtat-o, plus dormit pe burta mea si ii dadeam espumisan si scotea gazele
la noi mai functiona si uscatorul de par noaptae cand urla
sper sa-i treaca puss

janis nu-i nimic, ma gandeam ca nu poti vb,iar cand ai sunat tu nu puteam raspunde eu


onutza si anto puss saracuta de ea supa
spor la treaba

Ultima oara a fost editat de mucoasa (2012-09-10 12:19:11)


5 iunie 2012
Doamne iti multumesc pt minunea noastra! rugaciune

Offline

 

#945 2012-09-10 12:20:07

sweetgirl27
Hero member
Inregistrat: 2009-12-26
Mesaje: 2868

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

neatza!
janis,kk se recolteaza din ultimul scaun al zilei si se pastraza la frigider pana a 2 a si se duce la laborator sau din scaunul de dimineata,dar daca nu face maine de dim...mai bine recoltezi azi din ultimul scaun ca nu stii daca face si maine de dim la prima ora...ia si tu mai multe coprocultoare sa ai in casa,ca sunt ieftine

dar poate nu e nimik grav,mie cand mi-a facut diaree,nu i-am facut analiza...fierbe orez si da-i zeama din aia sa bea,fa sa aiba zeama mai groasa asa,strecori orezul printr-o sita sa iasa bine zeama si ii dai si poate se drege la burtica,poate a facut diaree de la fructe,piersica si a mea face mai moale cand mananca piersica,si daca tot a mancat fructe poate s-a stricat la burtica

acum fa-i si analiza ca sa fi tu mai linistita,cum crezi,du-te cu pampersul la dr sa vada cum e kk,asa m-am dus si eu o data ca nu stiam daca e diaree sau nu

papu,poti sa bagi pere la congelator daca ai loc sa ai pt la toamna sau da-i iuliei asa cum sunt si poti sa faci si tarta,dar eu nu stiu reteta

am adus si eu pere si prune de la tara,pere am bagat si la lada la tara,ca aici nu am loc,sa am pt la iarna si a mai facut maica-mea niste compot de pere


"O fetita , intrebata unde este casa ei , a raspuns “locul unde este mama”.”

Offline

 

#946 2012-09-10 12:35:00

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

Onu cred ca suc de fructe amestecat cu apa e cea mai buna solutie..daca altceva nu vrea
Multumesc pass,sweety..insa nu stiu daca mai face pana maine dimineata.si am mai lasat kk la regina maria si ziua in amiaza mare.....
Ideea e sweety ca e plin de bube(s-a extins aia de aseara) pe tot corpul+eritem fesier+ febra de acum cateva zile+ ca azi a tot dormiiit de cand s-a trezit din ora in ora el care era un nedormicios. sad sunt prea multe simptome si nu cred ca apa de la orez e solutia...
In plus ca n-am cum sa i-o dau.v-am zis ca el nu accepta biberon ca e tzatzist..si cu lingurita sta doar la piersica si pepene galben..la ce ii place lui lol

time..succes cu wrapul.o sa te ajute infinit de mult!!


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#947 2012-09-10 12:43:21

sweetgirl27
Hero member
Inregistrat: 2009-12-26
Mesaje: 2868

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

janis,si a mea era tzataista cand era de varsta lui rares,insa aceepta si lingurita,ii dadeam cu lingurita si manca
acum o avea el ceva,poate a facut acea alergie de la banana,du-te cu el la medic sa vada ce este...
eu am zsi sa-i dai zeama de orez,sa se dreaga la burta sa nu mai faca diaree,incearca,poate aceepta,vezi ce zice si pediatrul


"O fetita , intrebata unde este casa ei , a raspuns “locul unde este mama”.”

Offline

 

#948 2012-09-10 12:54:57

Lallica
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-08-12
Mesaje: 1433

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

Neata fetele,

Janis, imi pare rau ca nu e Rares bine, dar eu l-as duce si la pediatru

Papu, eu fac de reteta asta de tarta, dar n-am incercat decat cu cirese si o data cu piersici. Mie imi place ca se face foarte repede http://www.e-retete.ro/retete/tarta-sim … e-clafouti. Cred ca am mai pus-o odata si la topicul cu retete.


Viata noastra, iubirea noastra, motivul nostru de a trai -Ilinca Maria - 30.03.2011
https://picasaweb.google.com/1021621878 … 7235112530

Offline

 

#949 2012-09-10 12:57:03

Papucica
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-06-30
Mesaje: 5558

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

Pass, Iulia mea nu e deloc prietena cu fructele crude, i le fac la aburi si ii pun cereale, abia se mai simte gustul de para, altfel nu am sanse, nici suc nu bea... Mi-ar place mie sa fie asa ca Sebi...
Sweety, nu am loc la congelator deloc, abia am loc pt carne, am dat din ele la niste mamici din parc, o sa fac o tarta, mai mancam si noi astia mari din ele...
Lalli, mersic, asa ceva cautam, caci nu am gasit pe langa casa pe la nici un magazin jeleu din ala de pus peste fructe sa nu oxideze... Daca stie cineva daca acel jeleu se poate inlocui cu altceva ar fi super...
Sau poate fac asa cum e reteta de la tine si pun creme pe deasupra, dupa ce se raceste prajitura...

Ultima oara a fost editat de Papucica (2012-09-10 13:09:41)

Offline

 

#950 2012-09-10 13:06:57

lucky777
Insomniac member
De la: Cluj-Napoca
Inregistrat: 2007-11-22
Mesaje: 6420

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

mamici puss

Janis, cum mai sunt bubele? Nu mai da banana aia cu samburi. Bananele sunt f alergene.
KK pt coprocultura il recoltezi in coprocultor si-n maxim 1.5-2 ore sa ajunga la laborator ca sa-l puna pe medii de cultura.

Timea, incearca bonnisan.

Passuc, am comandat colostrum cu probiotice. De azi am inceput sa-i dau cate 1/2 lingurita pe zi.

Mamici, cat timp se da vigantolul la copiii fara probleme? Voi ce scheme de tratament stiti?

Ultima oara a fost editat de lucky777 (2012-09-10 13:38:40)


17.08.2010 Tudor Andrei smile
Doamne, iti multumesc pentru minune!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.