homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20-74


#1388 2012-09-13 17:49:39

flowerpot
Insomniac member
Inregistrat: 2009-02-24
Mesaje: 5465

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

wave mamici

Adina imi pare rau pentru astfel de rezultate. Acest stafilococ (parca si Ianis tot asa are) este luat din spitale sau de unde? Bafta multa sa gasesti tratament bun pentru Ana.

Onu puss ,asa cum spunea si Ruxxy, multe am mai bocit pe la inceputuri. Apoi trece. Apoi plangi iarasi caci intervin alte "minuni". Eu acum sunt in faza de plans pentru ca am de invatat ca niciodata si nu mai stiu cum sa ma mai impart; cand sa le fac de mancare, cand sa stau si cu Carol pentru ca are nevoie de parinti si pentru ca urasc ca trei zile pe saptamana sta cate 10-11 ore la gradinita (in restul zilelor sta mai putin ca-mi rup gatul sa o iau mai repede), pentru ca nici tati nu mai poate, face ce ii spun dar mi-e mila si de el ca nu mai are timp de antrenamentele lui si se simte asta si fizic si moral, dar ce sa facem? Mergem cu totii mai departe si peste 30 de ani o sa ne fie dor de timpurile de acum, sunt sigura.

Andreea next time! Are Maria atentie mai mare acum smile.

Nu mai stiu cine a cumparat hainute dar mi-au placut mult (mai ales cea cu owl - se numeste "cuvea"parca  bang ). Foarte frumoase.

Garga eu ma tin treaza cu cafea, evident sau ceai verde dar mai buna-i cafeaua smile. Imi pare rau ca esti asa de obosita.

Lucky cat te inteleg!!!!!!
Noi am inceput procesul de intarcare. Incet! Nu vreau sa traumatizez mai mult (tot trauma se numeste ce fac eu dar nu stiu cum altfel sa procedez). Am hotarat sa nu ii mai dau "mama" ziua decat la pranz cand adoarme si seara la culcare. Am vorbit mult fara insa sa fiu insistenta. Cum prindeam momentul prielnic cum ii spuneam: da, Maya este baby si plange ca ii este foame. Mami ei se duce in casa sa ii dea "mama". Dar tu este mare! Si "mama" o sa devina sour. Mama este dulceaga numai pt baby; pt cei mari nu mai produce lapte ca se gandeste ca cei mari pot sa pape mancarica etc etc. Am pus lamaie pe sani. A pus un pic gura si ma anunta: oo, mama is sour, mommy. I am big now.
L-am sunat pe tati sa ii spunem vestea buna: ca am crescut, ca "mama a dat de inteles asta. Numai ca tati este ca multi "baieti" si trebuie sa le torni galeata cu apa rece sa isi dea seama ce si cum. S-a prins el pana la urma:)). Cand a venit timpul sa doarma m-a intrebat daca "mama is good now"? I-am spus ca da si i-am dat "mama". Si am anuntat-o ca se face iarasi sour pana cand o sa fie intuneric si deci time to sleep. Am fost la o clasa de lectura pt pitici de 3-4 ani cu free play in biblioteca. Si i-a spus doamnei de acolo ca este mare etc (toat apovestea). A trebuit sa ii explic si eu femeii ce se intampla si a fost tare fain ca a laudat-o si i-a explicat cat de important este pt Carol ca este mare si ce poate sa faca ea cand este mare. Si i-a facut card la biblioteca si am luat vreo 10 carti superbe pe care vroiam s ail le cumpar. Seara m-a anuntat ca este intuneric si "maybe mama is good now". Am mai vorbit ca in cateva saptamani o sa fie mama sour si noaptea si am pus pe calendar o bulina cand se intampla asta. Noaptea pe la 3 m-a trezit ca vrea pipi si m-a intrebat daca "mama is good". I-am spus ca nu stiu dar poate sa incerce. Mi-a spus:"better not" rotfl. Si a adormit.
Acum este la gradinita; am vazut-o cum mananca micul dejun. Maine iarasi la gradinita si vor pleca in vizita la o ferma si toat aziua stau la ferma (au bucatarul lor, ferma este deschisa numai pt ei, ajuta la cules legume, la selectat produse, invata despre oua si gaini si dorm in fan special amenajat pt ei


in a very beautiful way, our child teaches us - if we listen - what love is.
bebe

Offline

 



#1389 2012-09-13 18:06:06

sweetgirl27
Hero member
Inregistrat: 2009-12-26
Mesaje: 2868

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

am fost si eu la lidl,aam luat hanorac cum a luat si papu,tot mov si dres,dar dresul am luat marimea 86-92,si ii e ff mare...era prins in eticheta si nu mi-am dat seama cat de lungi sunt...dar sunt ff lungi,trebuie o marime mai mica si nu am luat 74 ca am zis ca sunt mici

razu tu ce marime ai luat la dres?

la noi aici mai erau bluzite cum a luat papu..dar eu mai am si nu am mai dat banii pe ele...
am culcat-o si eu acum...c\noi tot ca ne lumea cu somnul dumbom


"O fetita , intrebata unde este casa ei , a raspuns “locul unde este mama”.”

Offline

 

#1390 2012-09-13 18:06:49

Papucica
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-06-30
Mesaje: 5558

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

Mamici, care aveti un Auchan mai aproape, ati observat daca au bagat ceva gecute de toamna si cam pe la ce preturi? Imi trebuie sa fie subtirica, eventual si cu gluga detasabila... A avut in toamna trecuta una de care am fost multumita, subtirica si dublata cu un polar subtire, tare as vrea sa ii iau tot ceva de genul...

Ultima oara a fost editat de Papucica (2012-09-13 18:13:54)

Offline

 

#1391 2012-09-13 18:43:33

cmin
Addicted member
Inregistrat: 2009-03-20
Mesaje: 14348

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

papu eu acum plec in auchan si ma uit


7+ fericire
totul este si va fi bine 
(http://www.fertilityfriend.com/home/33274f)

Offline

 

#1392 2012-09-13 19:10:36

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

Hello gagici!
Am fost cu tati plecati in miezul zilei...a venit acasa ziua prima oara in viata lui lol avea ceva treaba si ne-a luat si pe noi.am fost in real..am luat biscuiti si rondele de orez organix big_smile bebe a mancat singur..vaiiii..ce frumos e sa vezi asa ceva !! hjarta pare asa maaare
Angel mor de ras cu sfarcul rotfl
Korina,deci atunci sa zic ca nici al meu nu se trezeste noaptea?..ca tot asa e treaba..eu dorm fara bluza si el se serveste.sau eu i-o dau..doar se fatzaie nu deschide ochii
Dar ziua..wow..ziua sa doarma 3 ore? Cat de misto!

Papu,sunt super toate hainutele!!! Sa le poarte cu placere si sanatoasa puss
Eu aveam hanorac tot mov dar sigur ii e mic...n-am mai ajuns azi in lidl ca eram rupta de spate..5 ore plimbati in boba...i-as lua si acum..dar maro lol ala mov era primit.noi ii ziceam "ursuletz"nu stiam ca e bufnita rotfl

Smart nu..nu comand zilnic..poate o data pe saptamana...oricum noi ce gateam aruncam si ne-am lasat de gatit...mai bine asa pe apucate.bine daca vine frigul ne e pofta iar de mancare gatita...vara un pepene,o rosie,branza.....ajunge

Ultima oara a fost editat de JanisJoplin (2012-09-13 19:29:49)


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1393 2012-09-13 20:00:27

korina_s
Full member
Inregistrat: 2011-12-25
Mesaje: 692

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

janis pai eu sunt multumita asa,ca daca ar deschide ochii si ar trebuii sa il mai si culc dupa fiecare masa ar fi crima si pedeapsa.el are si nopti cand nu mananca de loc,nopti cand suge decat asa de sete si nopti cand suge de ma trezesc sa-i scot sfarcul din gura ca ma ustura rotfl2 .pt el noaptea a fost noapte de cand l-am nascut.eu nu stiu ce e aia sa-ti planga copilul noaptea,sper sa nu se schimbe programul cand ne vor invada dintocii


Rares Matei
22.05.2012
,, Credinta face totul posibil,dragostea face totul usor ."

Offline

 

#1394 2012-09-13 20:14:57

rruxxy
Platinum member
Inregistrat: 2008-11-17
Mesaje: 15354

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

Adina, imi pare rau de rezultate sad

Eu am cumparat o gramada de hainute pentru Vlad, sper sa apuc sa i le dau pe toate. Pentru Mara nu am luat decat pentru casa, nu am mai putut sa mai merg la cumparaturi.

Offline

 

#1395 2012-09-13 20:19:49

lucky777
Insomniac member
De la: Cluj-Napoca
Inregistrat: 2007-11-22
Mesaje: 6420

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

La multi ani, Ramo! puss sa fii sanatoasa si fericita alaturi de puiutii tai.

Flower, ce program super la gradi. Imi place ca-i implica in lumea reala. smile
Legat de "mama" cred ca eu nu sunt deloc in masura sa dau sfaturi in ale intarcarii. smile

Ultima oara a fost editat de lucky777 (2012-09-13 20:28:57)


17.08.2010 Tudor Andrei smile
Doamne, iti multumesc pentru minune!

Offline

 

#1396 2012-09-13 20:25:09

rruxxy
Platinum member
Inregistrat: 2008-11-17
Mesaje: 15354

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

Ramo  birthday

Offline

 

#1397 2012-09-13 20:37:46

cmin
Addicted member
Inregistrat: 2009-03-20
Mesaje: 14348

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

Papu sa stii ca nu am vazut, era doar una din bumbac, material ca de bluza de trening dar sub forma de jacheta, f draguta dar nu ce cautai tu.
Eu i-am luat doua body gen maleta, cu guler. Or fi ok? N-am avut pana acum, dar ma gandesc ca la tara e $ai rece


7+ fericire
totul este si va fi bine 
(http://www.fertilityfriend.com/home/33274f)

Offline

 

#1398 2012-09-13 20:57:48

Papucica
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-06-30
Mesaje: 5558

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

Cmin, mersic de info, cred ca tot in Obor gasesc ceva, imi trebuie sa fie si impermabila, am avut si noi asa ceva gen maleta, dar nu era body, era bluza, nu am avut probleme cu mandra, a suportat-o si decat sa te chinui sa ii pui o esarfa la gat, mai bine asa... Cat a fost un body?
Asa ceva am avut noi, prin primavara:
http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/7287_dscn0185.jpg

Ultima oara a fost editat de Papucica (2012-09-13 20:58:20)

Offline

 

#1399 2012-09-13 21:01:31

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

smart, nici noi nu am mancat decat juamte din maclavaisul ala... nu stiu de ce. ori nu i-a placut, ori nu i-a fost foame...
v-am citit mai devreme,dar nu mai stiu mare lucru/...


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#1400 2012-09-13 21:19:33

Andreed
Addicted member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-07-06
Mesaje: 13483
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

Flower foarte faine activitati au la gradi.

Cosmin al meu primeste in ultimul timp multe oferte de job pt Cluj. Daca in Timisoara nu gaseste nimic pe masura, e nemultumit de actualul loc de munca, ne bate gandul sa schimbam orasul  smile

Papu ai mesaj privat de la mine

Ultima oara a fost editat de Andreed (2012-09-13 21:24:13)


Mami de 2 minuni: Maria & Matei

Offline

 

#1401 2012-09-13 21:28:16

Lothraine
Insomniac member
De la: Resitza
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 9962

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

Andreea, dar nu ?nainte de s?mbătă, da? rotfl2


Trăiește astăzi. Pentru ieri suntem morți, iar pentru mâine nu ne-am născut încă. http://www.fertilityfriend.com/home/39c73d 33+

Offline

 

#1402 2012-09-13 21:30:38

Andreed
Addicted member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-07-06
Mesaje: 13483
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

Hellstorm a scris:

Andreea, dar nu ?nainte de s?mbătă, da? rotfl2

Nu nu  rotfl2  rotfl2


Mami de 2 minuni: Maria & Matei

Offline

 

#1403 2012-09-13 21:35:52

razu
Hero member
Inregistrat: 2008-12-11
Mesaje: 4166

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

Ramona, la multi ani si del a noi!
Adina, sper sa fie o eroare la rezultate, poate nu e asa, refa, daca poti analizele.

Mamici, ce spor aveti la vorbit....Eu nu mai tin pasul.


11.05.2011 - Mami si tati sunt fericiti! Minunea noastra de fetita ne umple viata!

Offline

 

#1404 2012-09-13 21:37:29

Lothraine
Insomniac member
De la: Resitza
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 9962

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

Adina, NU sunt medic, sunt contabil, dar lucrez ?n sistemul socio-medical.
dacă Ana nu are simptome, este purtător sănătos, medicul de familie va decide dacă vă dă avizul medical ptr grădiniță. Din c?te știu purtătorii sănătoși nu iau antibiotic, ci tratament local.


Trăiește astăzi. Pentru ieri suntem morți, iar pentru mâine nu ne-am născut încă. http://www.fertilityfriend.com/home/39c73d 33+

Offline

 

#1405 2012-09-13 21:45:21

cmin
Addicted member
Inregistrat: 2009-03-20
Mesaje: 14348

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

Papu era set de 2 buc la 26 sau 27 lei ... Ok zic eu
Si i-am luat dres din lidl dar credd ca e cam fix 74-80 cm ... M-am pacalit la masura, m-am uitat in alta parte. Aste , cat l-o purta.
Am vz si eu bluzele, f frumoase dar numai de fete. Si gecute erau dar de astea mai am


7+ fericire
totul este si va fi bine 
(http://www.fertilityfriend.com/home/33274f)

Offline

 

#1406 2012-09-13 21:49:08

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

La multi ani Ramonaaaa  party  drink


Cmin ai citit de fox ieri da? puss
este ca de fete sunt mai multe si mai dragutze?


Auziti...ma gandeam azi ca nu as iubi la fel o fata..nu pot sa explic de ce rotfl


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.