homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 83-139


#2623 2012-09-10 10:48:15

Madlena06
Hero member
Inregistrat: 2012-02-13
Mesaje: 3364

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 83

Buna dimineata fetelor !!!
Hell am vazut ca tu te-ai delectat cu 2 filme aseara  kram
Elena kram  pai de ce nu ai dansat cu altcineva, asta daca nu ati mers doar voi doi. Eu asa as fi facut, as fi invitat eu un alt baiat din gasca, de fapt am facut asta de cateva ori, caci nici sotul meu nu e mare dansator si nu se supara deloc daca fac asa.
Betty servici usor astazi  puss
Ochii o saptamana usoara si tie  kram
Far par cand citesc ca ai 30 de saptamani, parca nu imi vine a crede.
Angel par
Cris puss
Ionela am ramas foarte surprinsa dar in mod placut, ca m-ai enumerat printre fetele ce iti sunt simpatice, spun asta pentru ca noi nu ne-am intersectat sa discutam. Iti multumesc pentru apreciere. Iar daca imi permiti sa imi spun parerea in legatura cu situatia ta (am citit postarile)... Incearca sa discuti cu sotul tau deschis, dar nu pentru a-l convinge sa fie de acord sa faceti un bebe, ci pentru ai explica ca daca el va ejacula in continuare asa, exista posibilitatea sa ramai insarcinata. Asa tu nu vei mai sta cu stres ca ramai si el nu-si va dori sarcina. Dar explica-i pe indelete.
Si nu ar fi rau deloc, ca el sa citeasca cate ceva de aici de pe topic. Nu neaparat pentru a fi determinat sa isi doreasca un copil acum, ci pentru a fi mai informat. Si isi va schimba atitudinea cu siguranta. Parerea mea.
Raveca te simt mai optimista, bafta la analize si la tot ce intentionezi sa faci  kram
Sonia puss
Madalina, Ales par  par
Happy par odihna placuta si somn odihnitor
Lazy par
Any par  par  par ma bucur ca sunteti bine


Doamne rugaciune iti multumesc din suflet pentru printesa din viata noastra bebe
Visul nostru s-a implinit, in august 2014 am devenit mama  hjarta

Offline

 



#2624 2012-09-10 10:50:06

Ronny
Sr. member
Inregistrat: 2012-08-13
Mesaje: 1946

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 83

lazy_cat a scris:

Cris, nu. E prima. Si nu cred ca va iesi bine... cesafac
Ronny, tot la Synevo. Cred ca e mai ieftin acolo pt ca nu trimit analiza in strainatate - au adus aici tehnologia de care aveau nevoie. Pai...probabil noi 2 am facut analiza in aceeasi zi! Eu am 36 - ca si tine, din cate-am citit?

Eu am facut-o sambata pe 1 septembrie smile Multi ani sanatosi inainte! Da, se pare ca avem aceeasi varsta! smile De cat timp incerci sa ramai insarcinata?
De ce zici ca nu o sa iasa spermograma bine?
La ce medic esti la promed?
Hai ca te-am omorat cu intrebarile! lol


gravida 15+
My miracle     Ema Ioana

Offline

 

#2625 2012-09-10 10:51:58

Raveca
Hero member
De la: land of hope...
Inregistrat: 2009-01-03
Mesaje: 3656

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 83

Lazy, sunt sigura ca despre histerosonografie este vorba. Nici eu nu am gasit-o pe site, dar daca suni la ei o sa vezi ca fac asa ceva.
Si mie mi-au zis ca este 750 lei cu anestezie locala si 850 cu anestezie generala.


"Nu te teme, că Eu sunt cu tine, nu privi cu îngrijorare, că Eu sunt Dumnezeul tău. Eu îţi dau tărie şi te ocrotesc şi dreapta Mea cea tare te va sprijini!"
Doamne, ajuta-ne sa se implineasca dorinta noastra de-o viata!

Port mereu o parte din tine in sufletul meu ...

Offline

 

#2626 2012-09-10 10:52:36

mucoasa
Insomniac member
De la: ardeal
Inregistrat: 2011-04-28
Mesaje: 7927

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 83

cris stai linistita ca bebe e bine acolo la mami  kram
faruc inca putin majoreta
madlena puss ce mai faci? cum esti?


5 iunie 2012
Doamne iti multumesc pt minunea noastra! rugaciune

Offline

 

#2627 2012-09-10 10:52:44

lazy_cat
Full member
Inregistrat: 2012-07-25
Mesaje: 774

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 83

Madle par
Ronny, ne intersectam maine pe site sa comparam rezultatele? Eu am fost la analiza cu o prietena care face 39 peste cateva zile si o s-o-ntreb si pe ea de rezultat. Ai idee cat ar fi un AMH decent pt varsta noastra?
Ronny, al meu se duce la Andreea Mustata pt spermograma. El are multe kg in plus, iar uneori consuma alcool - chestii care afecteaza grav fertilitatea. Eu n-am testat medicii de la Promed. Noi avem doar 4 luni de incercari, dar am zis sa facem si investigatiil in paralel, din cauza varstei.
Raveca, tu stii mai bine. Sper sa vii cu vesti bune dupa hsg!   goodluck

Ultima oara a fost editat de lazy_cat (2012-09-10 10:57:51)

Offline

 

 Publicitate


loading...

#2628 2012-09-10 10:55:56

Ronny
Sr. member
Inregistrat: 2012-08-13
Mesaje: 1946

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 83

Raveca a scris:

Lazy, sunt sigura ca despre histerosonografie este vorba. Nici eu nu am gasit-o pe site, dar daca suni la ei o sa vezi ca fac asa ceva.
Si mie mi-au zis ca este 750 lei cu anestezie locala si 850 cu anestezie generala.

Eu am dat 660... Uite aici costurile: http://www.clinica-promed.ro/200_Clinic … logie.html
Sa te uiti la histerosonografie cu substanta de contrasct si anestezie locala puss


gravida 15+
My miracle     Ema Ioana

Offline

 

#2629 2012-09-10 10:56:15

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 83

ronny nu mai stiu de perfuzie, dar branula stiu ca mi-au spus ca am intrebat eu pt ce imi pune, si mi-a zis ca trebuie, pt cazul in care mi s-ar face rau, sa imi administreze repede orice e nevoie
Eu nu am avut niciodata probleme la promed cu gasitul venelor nici la analize nici la proceduri...si am fost de n ori. Cine stie ce ghinion ai avut de asistenta...

lazy, pana nu vezi rezultatul poti spera sa fie bine smile

madle puss

fetelor eu zic ca puteti avea incredere in rezultatul de la synevo, eu am facut AMH-ul si la promed si la synevo si aceeasi valoare a fost...

la 36 de ani sunteti norocoase daca veti avea AMH-ul peste 1 (e inca bine), si super norocoase daca va fi peste 2 smile

Ultima oara a fost editat de cris8 (2012-09-10 10:58:36)


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#2630 2012-09-10 10:59:27

Madlena06
Hero member
Inregistrat: 2012-02-13
Mesaje: 3364

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 83

Any sunt bine. Astazi am fost sa fac analizele, pt mutatii, trombofilie, insa nu le-am facut. Mi-au zis ca nu trebuie sa beau apa 12 ore inainte de recoltare, iar eu nu stiam asta. Merg miercuri sa le fac. Si voi face si tampon vaginal.
In rest munca si acasa. Ma bucur ca esti bine si ca buburuza ta e ok  kram  kram


Doamne rugaciune iti multumesc din suflet pentru printesa din viata noastra bebe
Visul nostru s-a implinit, in august 2014 am devenit mama  hjarta

Offline

 

#2631 2012-09-10 10:59:40

Ronny
Sr. member
Inregistrat: 2012-08-13
Mesaje: 1946

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 83

lazy_cat a scris:

Madle par
Ronny, ne intersectam maine pe site sa comparam rezultatele? Eu am fost la analiza cu o prietena care face 39 peste cateva zile si o s-o-ntreb si pe ea de rezultat. Ai idee cat ar fi un AMH decent pt varsta noastra?
Ronny, al meu se duce la Andreea Mustata pt spermograma. El are multe kg in plus, iar uneori consuma alcool - chestii care afecteaza grav fertilitatea. Eu n-am testat medicii de la Promed. Noi avem doar 4 luni de incercari, dar am zis sa facem si investigatiil in paralel, din cauza varstei.

Sigur, eu intru zilnic... depinde acum la ce ora le primesc maine smile Daca le primesc dupa ora 18, ma gasesti miercuri dimineata aici smile Nu stiu cat trebuie sa fie, dar cred ca au interpretare in partea dreapta, ca toate analizele...
A, ptr spermograma si noi tot la dr Mustata am fost, la recomandarea doctoritei. Eu am inceput analizele astea amanuntite dupa 6 luni de incercari. Inainte facusem analize de preconceptie obisnuite. Si al meu are ceva kg in plus, dar nu bea si nu fumeaza si...e mai tanar cu 5 ani decat mine lol
Bafta mult iti doresc! Sa stii ca se fac bebei si la varste mai inaintate, depinde acum cat de fertili suntem. Eu sper sa avem noroc!!

Multumesc Cris!! Deci sper sa fie valoarea peste 2! lol Eu sunt optimista de felul meu, deci sa ma rog pentru un 3... smile

Ultima oara a fost editat de Ronny (2012-09-10 11:02:41)


gravida 15+
My miracle     Ema Ioana

Offline

 

#2632 2012-09-10 11:03:05

lazy_cat
Full member
Inregistrat: 2012-07-25
Mesaje: 774

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 83

Eee, Ronny, ti-am luat-o-nainte cu analizele, dar la varsta partenerului...m-ai batut mar! lol Al meu are tot 36. Daca as fi ramas cu cel de dinainte, tot de 5 ani ar fi fost diferenta (in defavoarea mea) si...clar, e fertil baiatu', pt ca tocmai am aflat ca va fi tatic in martie.

Offline

 

#2633 2012-09-10 11:04:39

mucoasa
Insomniac member
De la: ardeal
Inregistrat: 2011-04-28
Mesaje: 7927

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 83

madlena multa bafta iti doresc goodluck


5 iunie 2012
Doamne iti multumesc pt minunea noastra! rugaciune

Offline

 

#2634 2012-09-10 11:05:21

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 83

ronny , sa stii ca si peste 1 e super ok, ovocitele sunt inca acolo si sunt de calitate, eu am 1,1 AMH si a mers totul f bine la stimulari si la obtinerea embrionilor la fiv
Insa la AMH 1 chiar daca pt moment e totul ok, te astepti ca in urmatorii 1 -2 ani sa scada mai repede AMH-ul si atunci nu mai e asa mult timp de pierdut...


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#2635 2012-09-10 11:06:45

Madlena06
Hero member
Inregistrat: 2012-02-13
Mesaje: 3364

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 83

Any multumesc mult  kram  kram


Doamne rugaciune iti multumesc din suflet pentru printesa din viata noastra bebe
Visul nostru s-a implinit, in august 2014 am devenit mama  hjarta

Offline

 

#2636 2012-09-10 11:07:25

Ronny
Sr. member
Inregistrat: 2012-08-13
Mesaje: 1946

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 83

lazy_cat a scris:

Eee, Ronny, ti-am luat-o-nainte cu analizele, dar la varsta partenerului...m-ai batut mar! lol Al meu are tot 36. Daca as fi ramas cu cel de dinainte, tot de 5 ani ar fi fost diferenta (in defavoarea mea) si...clar, e fertil baiatu', pt ca tocmai am aflat ca va fi tatic in martie.

Eu stiu ca la barbati nu e asa problema varsta...ei pot mai mult time ca noi smile Si sa stii ca un barbat nu e batran la 36, cum nici noi nu suntem lol


gravida 15+
My miracle     Ema Ioana

Offline

 

#2637 2012-09-10 11:09:07

betty200
Full member
Inregistrat: 2012-02-27
Mesaje: 814

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 83

Fetele cu AMH-ul, Ronny, Lazy abia astept rezultatele voastre si a prietenei, ma intereseaza subiectul f mult, eu am facut AMH-ul la Medlife si mi-a iesit 0,87 (cu valori normale intre 1-8), am 41 ani, sunt laboratoare unde valorile normale sunt peste 2, cand veniti cu rezultatul o sa va rog mult sa va uitati si la intervalul valorilor normale de pe buletinul de analiza. Eu ma leg si de speranta ca mama mea a intrat la menopauza la 55 ani deci poate, poate ma lungesc si eu peste media populatiei cu fertilitatea.

Criss am vazut ca spuneai de incredere in rezultat la Synevo, exista posibilitatea ca analiza asta sa iasa aiurea undeva ca eu nu mi-am pus problema asta?

Ultima oara a fost editat de betty200 (2012-09-10 11:11:04)

Offline

 

#2638 2012-09-10 11:11:27

Madlena06
Hero member
Inregistrat: 2012-02-13
Mesaje: 3364

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 83

Buna Betty par . Eu nu am notata analiza de AMH pe trimiterea de la medicul de familie. Stau in dubiu daca sa o adaug eu sau nu... Am 33 de ani impliniti.


Doamne rugaciune iti multumesc din suflet pentru printesa din viata noastra bebe
Visul nostru s-a implinit, in august 2014 am devenit mama  hjarta

Offline

 

#2639 2012-09-10 11:12:03

lazy_cat
Full member
Inregistrat: 2012-07-25
Mesaje: 774

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 83

Ronny, din cate am citit eu, la barbati fertilitatea scade mult dupa 41 de ani.
Ronny, era sa uit: eu analiza am facut-o cu o zi inaintea ta, adica vineri, iar pe foaie scrie ca rezultatul e gata pe data de 11.
Madlena, dupa varsta de 30, e bine sa faci si AMH...dar daca medicul nu ti-a zis nimic, atunci poate e mai bine sa nu te agiti. Eu am facut-o ca asa am decis eu. La monitorizarea ecografica a ovulatiei aveam numerosi foliculi, asa ca imi imaginez ca de-asta inca nu mi-a recomandat dr. analiza.

Ultima oara a fost editat de lazy_cat (2012-09-10 11:15:53)

Offline

 

#2640 2012-09-10 11:12:09

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 83

betty nu cred...dar eu am vrut sa verific pt ca mi s-a parut prea mic pt varsta mea ( 31 de ani) si daca tot am verificat am zis sa le asigur pe fete, ca sa nu isi faca griji de genul asta
pt 41 de ani sa stii ca e o valoare normala si inca chiar buna AMHul de 0,87 ...
synevo are  ca valori de referinta tot intre 1-8 , cam asta e intervalul peste tot

madle, daca ai ciclul regulat si nu ai probleme cu ovulatia nu e neaparat necesar sa il faci acum, mai ales ca voi nu aveti probleme majore si e de asteptat sa ramai natural repejor..

Ultima oara a fost editat de cris8 (2012-09-10 11:14:10)


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#2641 2012-09-10 11:13:02

Ronny
Sr. member
Inregistrat: 2012-08-13
Mesaje: 1946

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 83

cris8 a scris:

ronny , sa stii ca si peste 1 e super ok, ovocitele sunt inca acolo si sunt de calitate, eu am 1,1 AMH si a mers totul f bine la stimulari si la obtinerea embrionilor la fiv
Insa la AMH 1 chiar daca pt moment e totul ok, te astepti ca in urmatorii 1 -2 ani sa scada mai repede AMH-ul si atunci nu mai e asa mult timp de pierdut...

Cris, nu mai astept mult, stiu ca timpul trece in defavoarea mea... Dar as mai incerca natural pana in primavara viitoare, si abia dupa sa incepem sa stimulam. Asta depinde de rezultatul de la AMH. Dar cu FSH-ul a inceput sa creasca, nici AMH-ul nu va fi ca la 20 de ani. smile


Betty, sa stii ca mai sunt si rezultate eronate, doar oameni sunt si cei din laboratoare smile Eu de regula, cand am o analiza proasta, orice analiza ar fi, o repet in alta parte smile

Madlena, buna! puss Cum crezi tu...daca esti nelinistita fa-o acum ca sa nu te mai intepi inca o data! smile

Lazy_cat, si mie pe foaia de analize tot 11 septembrie mi-au scris... Sa vedem acum, poate ni le dau de astazi!

Cris, ani de zile nu mai am eu rabdare, adica ma consum psihic prea mult... Tu cum te mai simti, ai simptomele obisnuite ale gravidelor - greata, dureri de sani, etc?

Ultima oara a fost editat de Ronny (2012-09-10 11:18:07)


gravida 15+
My miracle     Ema Ioana

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.