homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 83-37


#685 2012-09-03 18:32:10

be_happy
Platinum member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 20885

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 83

Cristina, l-am facut, l-am pus langa celelalte chicot Am zis ca nu mai stau acu sa il pozez, reusesc foarte greu sa fac sa iasa clar;
Saptamana viitoare oricum mai fac unul si il pun atunci, o sa fiu libera si o sa am mai mult timp!

Offline

 



#686 2012-09-03 18:32:24

DannaB78
Full member
Inregistrat: 2011-11-09
Mesaje: 399

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 83

Buna fete cucuiete puss Ce mai faceti?
Detzy imi pare rau sa aud de ce ti se intampla! sad Capul sus si data viitoare sigur se va prinde!
Sonia, ai molipsit pe toata lumea cu buna ta dispozitie...smile Tine-o tot asa smile
Ramona imi place de tine pentru ca esti vesela mai mereu indiferent de ce se intampla! smile
Ioana, draga mea, nu mai fi asa trista...ai un pic de rabdare sa vezi ce e si la tine. Ai fost la medic? puss
Hell bine ai venit acasa! Cum ti se par meleagurile noastre?
Andri, imi pare rau sa aud de cele intamplate! kram
Diana bine ai venit!
Cam atat am retinut...sad puss si kram pentru toate fetele pe care nu le-am mentionat si sa nu va suparati pe mine, va rog...

Despre mine pot sa va spun ca m-am hotarat sa nu ma mai plang de absolut nimic si sa iau viata asa cum e, cu ce-mi da si nu-mi da si sa fiu fericita cu ceea ce am sau nu am! Cred ca asa este cel mai bine pentru mine...sunt sigura ca va veni si bebele meu smile


"Ceea ce nu traim la timp, nu mai traim niciodata." - Octavian Paler.

Offline

 

#687 2012-09-03 18:34:47

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 83

dana puss asta simt acum.dar se poate sa cad iar cand voi vedea ca bebe nu vine si bani de FIV nu voi avea in primavara.oricum ma bucur ca mergi mai departe.


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#688 2012-09-03 18:36:37

DannaB78
Full member
Inregistrat: 2011-11-09
Mesaje: 399

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 83

Sonia stiu cum e...si eu sunt balanta...si am stari si stari, niciodata in echilibru smile, dar imi impun si imi alung gandurile alea.. kram

Tu ai avut atata rabdare pana acum si acum cand stii ca lucrurile au luat-o pe fagasul cel bun...iti doresc sa nu mai ai momente in care sa cazi   rugaciune

Ultima oara a fost editat de DannaB78 (2012-09-03 18:38:53)


"Ceea ce nu traim la timp, nu mai traim niciodata." - Octavian Paler.

Offline

 

#689 2012-09-03 18:38:14

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 83

dana puss eu ma ridic mereu,dar n-am cum sa nu cad cand vad ca trece timpu,nu maiam nici 25 de ani,baniisunt putini,se strang greu si imi doresc atat de mult un bebe!da sigur cand vin berzele cel tarziu voi avea burtoi cu bebe!


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

 Publicitate


loading...

#690 2012-09-03 18:39:41

cristina28
Hero member
Inregistrat: 2012-04-13
Mesaje: 2636

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 83

Buna Dana ... foarte bine.. 'plansul, gandurile .. grijile nu fac decat sa astteptam mai mult.... si cum spunea Crisu mai sus .... nu putem avea cand vrem.. nu putem controla noi... nu putem face nimic sa il aducem mai devreme.. trebuie sa  fim optimiste si sa mergem cu capul sus .. ca  vine el cand trebuie.  smile
Sonic  lol .. da esti cam schierbinte  lol .... ai deja 37... eu uitandu-ma azi ... ce-mi trecu prin cap ... ca esti deja insarcinata rotfl ....  dumbom ...Eu de luna asta nu mai fac teste... de ovulatie.. prestez dupa ziua 10 cat pot de des si gata... smile.
Astept testuletul... Bee...am ramas fara cuvinte cand am vazut semnatura ta  gravida .....ma bucur foarte mult kram


“Ori de câte ori simțim că nu mai putem continua lupta cu viața, speranța ne șoptește în ureche, pentru a ne reaminti: Sunteți puternici!”

Offline

 

#691 2012-09-03 18:39:52

DannaB78
Full member
Inregistrat: 2011-11-09
Mesaje: 399

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 83

Asa zic si eu puss

Vreau sa va zic fetelor ca am facut un filmulet cu femei gravidute si fericite si am mai pus pe fundal si o melodie care sa inspire starea de "happy" si de cate ori imi fuge gandul in alta parte, il pun si imi revin! smile rugaciune

Ultima oara a fost editat de DannaB78 (2012-09-03 18:42:59)


"Ceea ce nu traim la timp, nu mai traim niciodata." - Octavian Paler.

Offline

 

#692 2012-09-03 18:44:13

Madlena06
Hero member
Inregistrat: 2012-02-13
Mesaje: 3364

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 83

Cristina asa se cheama aici si cand il cumperi asa scrie pe ambalaj. E de fapt un pui intreg, dar despicat si turtit, pe langa el in ambalaj se gaseste un pliculet cu condimente. Se condimenteaza puiul si pe pune intr-o tigaie la prajit, fara ulei, fara nimic. Eu pun deasupra puiului o oala plina de apa ca sa il tina presat, sa se prajeasca uniform. Dupa ce e prajit pe ambele parti il stropesc abundent cu vin alb si adaug 2-3 catei de usturoi. Iese delicios  tummenupp 
Happy eu as nota pe fiecare test in ce zi a fost facut, ori data ori in cat DPO. Asa iti faci o frumoasa amintire  rodnar


Doamne rugaciune iti multumesc din suflet pentru printesa din viata noastra bebe
Visul nostru s-a implinit, in august 2014 am devenit mama  hjarta

Offline

 

#693 2012-09-03 18:45:48

DannaB78
Full member
Inregistrat: 2011-11-09
Mesaje: 399

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 83

Eu ieri am prestat niste clatite cu magiun sau silvoita, cum se zice in Ardeal..o bunatate smile


"Ceea ce nu traim la timp, nu mai traim niciodata." - Octavian Paler.

Offline

 

#694 2012-09-03 18:46:06

Andri
Hero member
De la: Grecia
Inregistrat: 2012-08-06
Mesaje: 2400

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 83

Fetelor puss Am citit cat am putut de pe telefon, nu stiu cat am retinut...
Prietena mea despre care ziceam ca nu e bine, a fost diagnosticata cu schizofrenie sad Sunt terminata... Soacra'mea e bine, multumesc celor ce mi-ati scris puss

Detzy puss nu stiam eu de ce simt niste scantei din directia ta lol Esti taur hjarta E zodia mea pereche... V e taur si ne intelegem extraordinar... In rest.... fruntea sus! Ai de facut bagaje, ai de mers in concediu si apoi ai de luat lucrurile intr-o ordine! goodluck hjarta

Sonia puss esti extraordinara fata! Nici nu imi vine sa cred ca esti aceeasi persoana ca la inceput( la inceputul meu pe acest forum rotfl2 Bravo!!! (as vrea sa te vad si eu, ca numai eu nu ti-am vazut ochisorii smile )

Storm bine ai ajuns in Romania puss

Diana, fara suparare dar eu nu cred ca esti gravi. Nu vreau sa te descurajez, dar testul despre care zici nu are cum sa fi iesit pozitiv, e prea devreme, iar simptomele despre care ne spui sunt parca luate din paginile care descriu inceputurile sarcinii, cu copy si paste. Iti doresc sa ma insel si sa vii pe 9 cu un test pozitiv smile

Danna puss Multumesc!

Nu mai stiu ce am vrut sa spun. Va pup pe toate oricum! puss


Proud mommy of baby Nikoletta bebe

Offline

 

#695 2012-09-03 18:48:39

be_happy
Platinum member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 20885

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 83

Cristina puss Sa dea Domnul sa vina si la voi toate cat mai curand bebe.
Si sa nu fiti la fel de panicoase ca mine lol

Madlena, nu m-am gandit sa notez pe teste. O sa incerc, desi sunt subtirele.
Oricum am si in Fertility, iar data in care am avut primul test II nu cred ca o sa o uit.

Offline

 

#696 2012-09-03 18:50:48

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 83

luai paine,ma duc sa imi fac ou ochi cu mustar drool

cristina,cum sa fiu,fata,deja insarcinata? rotfl am temp mare ca dorm intrerupt si ma invart de vreo 2 ori in pat pana pun mana pe termomteru.

andri puss io-s handi lol ma schimb mereu si nici nu ma prefac.sper ca de data asta sa ma tina asa pana imi creste burtoiu cu bebe al9leacer


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#697 2012-09-03 18:55:44

cristina28
Hero member
Inregistrat: 2012-04-13
Mesaje: 2636

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 83

Andri puss
Madle.. puss m-a amuza rau denumirea .. de aceea facui o gluma  lol
Gata crema mea.... era cat p`aci sa fac crema arsa de zahar rotfl2 ... uitai de ea dumbom
Ma bag la dushulica...
Mai am pana pe 10 programul asta si dupa dupa spusele astora de la munca incep turn complet... greu de suportat ca voi baga la greu sf de saptamana dar ... vreau sa tragem tare anul asta poate in viitorul foarte apopiat sper sa ne intoarcem acasa  smile .Daa mi-as dori sa nasc aici daca ar fi.... am fost in spital in ro ... e inuman  bang ..... imi retrag unele cuvinte Sonic despre ce am zis inainte de sistemul sanitar din tara ..... am vazut chestii de am plecat de acolo fara sa ajung in cabinet ca vroiam sa ne citeasca spermogr..... ca nu mai puteam suporta acolo... de ex o asistenta de vreo 50 de ani inainte sa intre in cab medicului ginec care consulta o pacienta si-a aprins tigarea  bang  bang  bang


“Ori de câte ori simțim că nu mai putem continua lupta cu viața, speranța ne șoptește în ureche, pentru a ne reaminti: Sunteți puternici!”

Offline

 

#698 2012-09-03 18:56:23

be_happy
Platinum member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 20885

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 83

Danna e de admirat atitudinea pe care o ai applause

Sonia, ce combinatii faci si tu lol ou ochi cu mustar? cesafac

Offline

 

#699 2012-09-03 18:58:14

Madlena06
Hero member
Inregistrat: 2012-02-13
Mesaje: 3364

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 83

Happy lasa ca daca voi fi panicoasa atunci ai sa ma sustii tu pe mine  rodnar
Te cred ca nu vei uita data primului test, nu ai cum   puss
Adriana  puss sper sa se fi terminat vestile proaste la tine
Cristina stiu ca te-a amuzat. Iar eu intentionat am scris in italiana ca sa va descretesc fruntile. Dar chiar asa se cheama sa stii. De regula nu scriu nici un cuvant in italiana  smile imi ajunge cat vorbesc toata ziua la munca.


Doamne rugaciune iti multumesc din suflet pentru printesa din viata noastra bebe
Visul nostru s-a implinit, in august 2014 am devenit mama  hjarta

Offline

 

#700 2012-09-03 18:59:32

DannaB78
Full member
Inregistrat: 2011-11-09
Mesaje: 399

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 83

Cristina, in Romania, numai bolnav sa nu fii sad Se plang ca au salarii mici, dar nici nu isi dau interesul...s-au invatat cu spaga si daca nu le dai te trateaza ca pe un nimic. Nu generalizez, sunt si oameni de suflet care nu intra in categoria asta, dar majaritatea asa sunt, si e pacat sad


Happy  applause  rock

Ultima oara a fost editat de DannaB78 (2012-09-03 19:00:20)


"Ceea ce nu traim la timp, nu mai traim niciodata." - Octavian Paler.

Offline

 

#701 2012-09-03 18:59:44

Detzy
Insomniac member
De la: ...mine pentru ....voi
Inregistrat: 2008-01-23
Mesaje: 7254

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 83

Andri hjarta puss ... groaznic diagnostic pus prietenei tale.. Sper sa fie cat se poate di bine in conditiile date..


baby Dragos hjarta rugaciune

Offline

 

#702 2012-09-03 19:19:15

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 83

cristina,pai vezi?nu vorbeam eu ca proasta wink romania e de locuit doar daca ai muuulti bani,ca pleci in strainatate pt orice,altfel imi mentin toate afirmatiile.

happy lol de mica imi fac ou ochi fara galbenus si il pun intre 2 felii de paine cu mustar si ketchup.stil sandvis  chicot

Ultima oara a fost editat de sonia30 (2012-09-03 19:19:58)


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#703 2012-09-03 19:28:50

Madlena06
Hero member
Inregistrat: 2012-02-13
Mesaje: 3364

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 83

Fetele am terminat de pregatit cina, a ajuns si  sotul acasa, ne auzim maine dupa ce vin de la munca.
Va doresc o seara placuta  wave


Doamne rugaciune iti multumesc din suflet pentru printesa din viata noastra bebe
Visul nostru s-a implinit, in august 2014 am devenit mama  hjarta

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.