homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 83-57


#1065 2012-09-04 18:49:01

Madlena06
Hero member
Inregistrat: 2012-02-13
Mesaje: 3364

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 83

Elena ti-am scris pe pagina anterioara, nu te descuraja, acum stii cu ce te lupti !!!


Doamne rugaciune iti multumesc din suflet pentru printesa din viata noastra bebe
Visul nostru s-a implinit, in august 2014 am devenit mama  hjarta

Offline

 



#1066 2012-09-04 18:51:06

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 83

Soni, multumesc! Vad ca si alte fete zic de 6 luni de menopauza impotriva endometriozei...asta dupa laparoscopie.

si totusi, toata lumea se plange de simptome ale endometriozei cum ar fi menstruatie abundenta si dureri puternice..Pe cand la mine are flux normal si dureri usoare, cateva ore in prima zi de ciclu si atat nustiu   deci fiind deocamdata mai mult suspecta de toate prostiile astea, ca rezultatul nu e 100% mai am sperante sa se rezolve..mai usor. In ziua 15-16 a ciclului voi merge aici in Iasi la eco, nu are sens sa ma duc in Chisinau pt atat si vom vedea inca odata cum stau lucrurile.

Madlena, multumesc! Deja mi-am sters lacrimile (sper sa nu reapara cand ma suna mama sa ma intrebe cum a fost la dr.) si mergem inainte. Imtai si intai trebuie sa ne convingem 100% ca e asta prblema ca sa nu ne luptam cu un diagnostic gresit.

Ultima oara a fost editat de elena.plahatca (2012-09-04 18:54:34)


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#1067 2012-09-04 18:54:09

be_happy
Platinum member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 20885

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 83

Vezi si aici la ce medic mergi, Elena. Nu te du la oricine si mai ales nu merge la spital, ci la privat

Offline

 

#1068 2012-09-04 18:56:28

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 83

Happy..nu merg efectiv la medic la control ci doar la eco. Si da, merg la privat, am Arcadia "peste gard"  chicot , si e dr. draguta la care am mai fost de 2 ori...merg sa imi faca ea eco.


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#1069 2012-09-04 18:59:11

be_happy
Platinum member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 20885

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 83

Poti sa imi zici cum o cheama Elena? De curiozitate.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1070 2012-09-04 18:59:23

cristina28
Hero member
Inregistrat: 2012-04-13
Mesaje: 2636

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 83

Ionelus .. eu sunt sigura ca ai ovulat... dureri ai avut , clar sun de ovulatie, scurgerea de azi e din cauza ca s-a eliberat outul aseara ( aprox).... eu zic ca trebuie sa stai linistita si in 4 zile max o sa-ti traseze si ovulatia.... pusspusspuss
Bee .....  puss  puss  puss hai sa spun ca mie una mi-ai transmis o stare de bine...am citit putin in urma.... nestiind de burticuta ta am vazut semnatura si  applause m-a uimit, bucurat nespus..... m-ai facut sa fiu si eu putin asa luna asta... nu ma astept la un test pozitiv... nici sa il desenez cu 2 liniute dar vreau sa fiu pozitiva si sa gandesc ca foarte curand se va intampla... sper sa o tin asa ...cu starea mea. smile
Elenus cum spui inca nu e rezulltatul batut in cuie... mai trebuie putin monitorizat si ... poate nu e endometrioza... gandeste-te la outul de luna asta puss
Madlena.... eu nu mai vreau nica acilea chicot ... decat sa mai strangem ceva banuti si sa ma pot face fermier pe acasa in ro.... e greu cu munca in aceasta perioada.... e bine ce ai sa tii de el... smile.


“Ori de câte ori simțim că nu mai putem continua lupta cu viața, speranța ne șoptește în ureche, pentru a ne reaminti: Sunteți puternici!”

Offline

 

#1071 2012-09-04 19:01:01

be_happy
Platinum member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 20885

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 83

Crsitina puss Ma bucur ca ti-am transmis o stare pozitiva smile
Probabil a fost doar un sir de coincidente, dar ptr mine a fost incredibil cum s-au legat toate smile

Offline

 

#1072 2012-09-04 19:04:59

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 83

Happy, Ciuta Ema. nu mi s-a parut cine stie ce doctor dar e grijulie asa..

Cristina, nu stiu nici eu.. dr a zis ca e cam asta diagnosticul dar e bine sa ne asiguram inca odata, ca nu e un diagnostic tocmai usor.

iar gardenella a aparut sigur ciclul asta...secretia avea miros de peste nu tocmai proaspat si eu tot ma spalam si ma spalam si nu scapam de el si aveam o senzatie de fierbinteala arsura. Fix simptomele astea mi le-a zis si dr dupa ce a vazut rezultatul. Iar eu credeam ca se manifesta candida mai ciudat si tratam cu clotrimazol degeaba lol  macar mirosul a disparut

Va multumesc tuturor pt incurajari! puss


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#1073 2012-09-04 19:07:24

Madlena06
Hero member
Inregistrat: 2012-02-13
Mesaje: 3364

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 83

Exact Elena kram , trebuie prima data sa vezi daca chiar asta e problema, eventual poti merge si in Iasi la un alt dr fara sa ii spui diagnosticul de astazi, sa vezi ce ti-ar spune. Ar fi o varianta, asa vei avea o alta opinie fara sa stie nimic.
Tu esti isteata si stiu ca vei cauta solutii, te vei informa. Nu stiu, simt ca dupa ce vei rezolva problema ta vei ramane repede gravi, asa simt.... sper sa se adevereasca.
Cristina si eu voiam sa ma intorc, insa vara asta cand am mers acasa si am vazut cat este de scump totul, m-am razgandit. Parca anul trecut nu era atat de scump ca acum, eu am ramas socata. Sincer, in momentul de fata nu m-as intoarce, daca as putea i-as lua pe toti ai mei aici


Doamne rugaciune iti multumesc din suflet pentru printesa din viata noastra bebe
Visul nostru s-a implinit, in august 2014 am devenit mama  hjarta

Offline

 

#1074 2012-09-04 19:08:26

Ioana84
Insomniac member
De la: In Europa
Inregistrat: 2012-05-12
Mesaje: 9023

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 83

Sonia multumesc.Pup mare


Cristinus multumesc,eu nu vreau sa zic cum imi convine,dar sunt prea multe in balanta cu pozitive pt ovulatie de aia zic si eu ca tine.Pup


Elenus imi pare rau de raspunsul tau de la doctor.Iti doresc sa fie totul bine si sa vina bebe cat mai curand.Pup


Va pupik pe toate.Papam si noi.


Grafic 1 http://www.fertilityfriend.com/home/409c34 Amina hjarta 22-10-2013
Grafic 2 http://www.fertilityfriend.com/home/5484d6
Noel hjarta 26-10-2015 + surpriza Daniel  25-09-2018

Offline

 

#1075 2012-09-04 19:10:02

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 83

Multumesc Madlena puss sper si eu sa se adevereasca ce ai spus, numai ca daca se confirma diagnosticul vom avea muult timp de tratat, alte 6 luni de pauza m-ar afecta emotional...


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#1076 2012-09-04 19:10:48

Lothraine
Insomniac member
De la: Resitza
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 9962

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 83

Am revenit și eu. Scuzați absența neanunțată dar a venit socrul meu și nu am mai apucat să scriu că ies

Ioana, din cauza chisturilor e foarte probabil să nu se vadă corpul galben la eco deși există.

Soni, Angeluș, am r?s cu oftă la faza cu guma de șters

Soni, mă bucur că e bun rezultatul.

Merg puțin ?n pat la tv că sunt obosită. Azi nici nu am gătit. Am m?ncat kebab am?ndoi. I-am zis lui C că nu am chef de stat la oală și a zis să iau ceva că și așa arăt de parcă m-a călcat trenul rotfl2


Trăiește astăzi. Pentru ieri suntem morți, iar pentru mâine nu ne-am născut încă. http://www.fertilityfriend.com/home/39c73d 33+

Offline

 

#1077 2012-09-04 19:11:31

Madlena06
Hero member
Inregistrat: 2012-02-13
Mesaje: 3364

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 83

Elena am citit ce ai scris tu de miros.... hmmmm si eu am un miros aiurea de tot, nu e permanent, dar am observat ca se accentueaza dupa contact. Il am de ani de zile, tot am incercat sa scap de el, am dat vina pe candida pana in prezent, ca asta ar fi motivul.. sper sa nu fie altul  huh


Doamne rugaciune iti multumesc din suflet pentru printesa din viata noastra bebe
Visul nostru s-a implinit, in august 2014 am devenit mama  hjarta

Offline

 

#1078 2012-09-04 19:15:56

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 83

Madlena, e fix miros de peste stricat lol si se accentueaza mai ales intimpul menstruatiei si putin dupa aceasta...si asta e primul ciclu in care mi se intampla. Motivul e simplu: imunitate foarte prosta...
desi vara asta am mancat o tona de fructe si am luat zilnic vitamine, si am fost activa fizic..


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#1079 2012-09-04 19:20:06

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 83

stormulachis par

si eu am avut gardnerella acum 2 ani.mi-a dat cervugid.si azitrox.si eu si C.si C o crema cu M..ceva.da n-am gasit.

noi iesim wave

Ultima oara a fost editat de sonia30 (2012-09-04 19:23:19)


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#1080 2012-09-04 19:28:01

Madlena06
Hero member
Inregistrat: 2012-02-13
Mesaje: 3364

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 83

Elena la mine e miros de ceapa stricata  rotfl2 valeuuu rad dar nu-i rasul meu. Dupa ce am luat luna trecuta ovule, a disparut total, de saptamana trecuta a reaparut iar. Chestia e ca la medic nu am reusit sa ii zic, caci de fiecare data cand am mers nu mai exista mirosul, caci nu-l am zilnic. In rest nu am nici o mancarime, nici o iritatie, nimic nimic, doar mirosul asta. Sper sa scap de el intr-o zi. Am sa ii spun dr meu actual, insa trebe sa ma documentez cum sa-i zic in italiana  huh ma descurc io...


Doamne rugaciune iti multumesc din suflet pentru printesa din viata noastra bebe
Visul nostru s-a implinit, in august 2014 am devenit mama  hjarta

Offline

 

#1081 2012-09-04 19:28:13

be_happy
Platinum member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 20885

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 83

O stiu Elena smile A fost mana a doua cand m-am operat eu. E tinerica.

Offline

 

#1082 2012-09-04 19:32:50

ryanajenny
Full member
Inregistrat: 2012-05-12
Mesaje: 779

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 83

ioana> imi pare rau ca ai vesti proaste... dar las ca o sa fie bine pana la urma, trebuie! tu esti o persoana puternica din cate imi pot da eu seama si sunt sigura ca vei reusi!  puss

elena> imi pare rau sa aud asa ceva, insa cum a zis si Happy, de unde naiba si-a dat seama la eco ce fel de chist e... Mie luna trecuta cand am fost la eco aveam un folicul gigant de 32mm si dr. mi-a zis ca e chist hematom si ca ar fi bine sa fac laparoscopie... asa ca am mai cerut o parere de la un alt medic si mi-a zis sa stau linistita pana luna asta ca el nu crede ca e chist si cu atat mai mult de la o simpla ecografie nu iti poti da seama de natura chistului... Eu zic sa nu te descurajezi si sa mai ceri cel putin o parere pana sa recurgi la operatie... Sunt de acord cu fetele ca varsta e de partea ta, insa la orice varsta pot aparea probleme grave... important e sa reusesti sa le tratezi si sa ajungi sa-ti tii puisorul in brate! puss  puss

rramo> nu prea postez in ultimul timp pt ca nu reusesc sa ma regasesc, nu stiu ce am patit..., dar sunt mereu alaturi de voi si va citesc! puss

sonia> ma bucur ca in ultimul timp ai parte doar de vesti incurajatoare... sa de DD sa fie bine pana la capat! puss


7.11.2014 - visul meu a devenit realitate hjarta  rugaciune

Offline

 

#1083 2012-09-04 19:37:36

Raveca
Hero member
De la: land of hope...
Inregistrat: 2009-01-03
Mesaje: 3656

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 83

Buna seara, dragelor!
Ce faceti? Eu am avut o zi f grea la munca. Incerc sa ma relaxez si sa uit de serviciu.

Va pup pe toate.


"Nu te teme, că Eu sunt cu tine, nu privi cu îngrijorare, că Eu sunt Dumnezeul tău. Eu îţi dau tărie şi te ocrotesc şi dreapta Mea cea tare te va sprijini!"
Doamne, ajuta-ne sa se implineasca dorinta noastra de-o viata!

Port mereu o parte din tine in sufletul meu ...

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.