homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 83-90


#1692 2012-09-06 17:48:15

florariu
Full member
De la: sebes alba
Inregistrat: 2012-05-16
Mesaje: 395

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 83

buna fetele ! a m intrat sa va salut  atat  din partea mea cat si a Ioanei ! felicitari gravidutelor !happy ma bucur ca ai reusit!


Ranile nu se vindeca  niciodata, dar ne obisnuim noi sa traim cu ele!
http://www.fertilityfriend.com/home/3d92df/

Offline

 



#1693 2012-09-06 17:50:33

Ronny
Sr. member
Inregistrat: 2012-08-13
Mesaje: 1946

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 83

be_happy a scris:

Nu stiu exact cum calzulezi sa vezi care e procentul de leucocite, sfanta era o spermocultuta. Oricum la valorile alea atat de bune ma cam indoiesc ca ar fi vreo infectie.

E facuta la un laborator de incredere? Nu vreau sa te simti aiurea, dar eu personal nu prea cred in spermogramele cu valori atat de ridicate la forme morfologice.

Ronny in principiu 32% ar trebui sa fie ok.  Te inteleg, si eu tot pe la 32%  mi se parea ca stam prost. Dar au dreptate medicii tai, e ok procentul.
Noi la ultima spermograma am avut 40%

Amalia puss Ai mai multa grija de tine! O fi si stresul dinaintea evenimentelor de vina! Sa mananci bine, sa te odihnesti!

Si noi am facut la doua laboratoare, si ambele ne-au dat aproximativ acelasi rezultat... 30% unul si 32% altul. Eu aleg valoarea mai buna, asa mi se pare corect! big_smile


gravida 15+
My miracle     Ema Ioana

Offline

 

#1694 2012-09-06 17:54:07

be_happy
Platinum member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 20885

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 83

Da Ronny e logic sa iei valoarea mai buna. Oricum daca aveti si nr+mobilitate ok, formele morfologice cu valoarea data de tine ar trebui sa fie ok. Trebuie sa vina bebe repejor, mai ales ca zici ca ovulezi alternativ, nu numai cu ovarul pe partea pe care e trompa cu probleme.

Noi am facut la un singur laborator, dar ultima spermograma a fost facuta dupa tratament, ca sa vedem daca am imbunatatit ceva.

Florariu puss Multumesc!

Dar cu Rose ce o fi de nu mai intra??

Ultima oara a fost editat de be_happy (2012-09-06 17:54:29)

Offline

 

#1695 2012-09-06 17:57:52

Ronny
Sr. member
Inregistrat: 2012-08-13
Mesaje: 1946

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 83

be_happy a scris:

Da Ronny e logic sa iei valoarea mai buna. Oricum daca aveti si nr+mobilitate ok, formele morfologice cu valoarea data de tine ar trebui sa fie ok. Trebuie sa vina bebe repejor, mai ales ca zici ca ovulezi alternativ, nu numai cu ovarul pe partea pe care e trompa cu probleme.

Happy, uite ca nu vrea sa vina... Eu cred ca a scazut calitatea ovulelor mele. Trebuie sa nimeresc intr-o luna un ovul puternic pe partea stanga.


gravida 15+
My miracle     Ema Ioana

Offline

 

#1696 2012-09-06 18:03:04

be_happy
Platinum member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 20885

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 83

Nu stiu ce sa zic Ronny, dar am vazut ca mergi la Promed deci esti pe maine bune tummenupp

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1697 2012-09-06 18:12:11

Madlena06
Hero member
Inregistrat: 2012-02-13
Mesaje: 3364

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 83

M-am uitat la un film pe HBO si a avut un final trist si am bociferit la greu  grater  cred ca m-am descarcat si pt toate supararile mele


Doamne rugaciune iti multumesc din suflet pentru printesa din viata noastra bebe
Visul nostru s-a implinit, in august 2014 am devenit mama  hjarta

Offline

 

#1698 2012-09-06 18:12:50

Ronny
Sr. member
Inregistrat: 2012-08-13
Mesaje: 1946

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 83

Fetelor, plec si eu spre casa! Ne vedem maine, o seara frumoasa sa aveti! puss


gravida 15+
My miracle     Ema Ioana

Offline

 

#1699 2012-09-06 18:15:15

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 83

Madle  nocry


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#1700 2012-09-06 18:15:27

be_happy
Platinum member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 20885

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 83

Pa Ronny puss

Madlena puss

Offline

 

#1701 2012-09-06 18:24:06

cristina28
Hero member
Inregistrat: 2012-04-13
Mesaje: 2636

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 83

Am bocit ca o toanta la un film pana acum rotfl2 ....mi se dusa si somnul....
Ami ai o bubulina scumpa acolo  hjarta  la avatar ... ce mare a crescut .. si atat de frumoasa hjarta.. Va pup pe amundoua si pe mami Ami dublu ca sa se simta mai bine.Am vorbit cu verisoara de tratamentul antihemoroizi.... dar prostuta de mine nu a notat medicamentul.. cred ca a acid hiarulonic.. .. o sun imediat sa o intreb inca odata si sa notez puss..Au mai trecut hemoroizii?... esti mai bine?... Invitatia e gata.. cum stati cu pregatirile?.... big_smile

Spermograma sotului meu e asa:
Volum: 4,2   / 2-5ml
Aspect: alba /alba vascoasa opaca
Timp de fluidificare :25min. /30 min.
Consistenta : normala
Ph: 7,5 /7.12-8
Aglutinare - nu scrie nimic.
Nr de spermatozoiz:65mil/ml  /20-120/mil/ml.
progresie rapida:50%
progresie incetinita:40%
nonprogresie:5%
imobili:5%
Morfologie:
45% forme normale   >70%
55% forme aberante(defecte ale capului spermatic 45%,defecte ale cozii-10%) <30%
Rare leucocite si relativ frecvente spermatide.Rare celule epiteliale.Rari spermatozoizi ce prezinta coada scurta si curbata.Procent mare de spermatozoizi cu cap alungit.
Diagnostic de laborator: Teratozoospermie moderata.

Nu stiu ce semnifica spermatidele alea, ... rare leucocite... si celule epiteliale..
Spermocultura a iesit bine... nu sunt infectii... hmm

L.E Madle.. "O singura zi" de pe HBO  rotfl ... ne uitaram la acelasi film rotfl2 .... uf ce mai boci toanta de mine alcool

Ultima oara a fost editat de cristina28 (2012-09-06 18:25:36)


“Ori de câte ori simțim că nu mai putem continua lupta cu viața, speranța ne șoptește în ureche, pentru a ne reaminti: Sunteți puternici!”

Offline

 

#1702 2012-09-06 18:25:43

Madlena06
Hero member
Inregistrat: 2012-02-13
Mesaje: 3364

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 83

Ehhhh fetelor trece, trec toate. E o stare de tristete temporara. A fost un film trist si pentru ca am inceput sa plang, am trecut de la film la viata mea, la faptul ca anul trecut am fost mireasa si am fost atat de fericita ca m-am casatorit cu jumatatea mea, visam sa raman gravi cat mai repede, apoi s-a intamplat ce s-a intamplat. Asa mi-a fost scris, sa trec prin incercarile respective.
Trece ... Sunt mai puternica decat am crezut eu  rock si in curand imi voi implini visul ...
Nu ma bagati in seama, e temporara starea mea, trebuia sa ma descarc.


Doamne rugaciune iti multumesc din suflet pentru printesa din viata noastra bebe
Visul nostru s-a implinit, in august 2014 am devenit mama  hjarta

Offline

 

#1703 2012-09-06 18:41:26

cristina28
Hero member
Inregistrat: 2012-04-13
Mesaje: 2636

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 83

big_smile Cum se numea filmul Madle tongue ca nu citisi mai sus. puss
Cucu retas -bau fetilii ... retas  retas  retas ...ce liniste p`acilea.... ma bag la goblen


“Ori de câte ori simțim că nu mai putem continua lupta cu viața, speranța ne șoptește în ureche, pentru a ne reaminti: Sunteți puternici!”

Offline

 

#1704 2012-09-06 18:48:44

Madlena06
Hero member
Inregistrat: 2012-02-13
Mesaje: 3364

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 83

Cristina da la accelasi film m-am uitat si eu "One day" = O singura zi  rodnar
Deci nu doar eu am bocit ci si tu  chicot  ... e ca si cum ne-am fi uitat impreuna   kram chicot

Eu ies. Am intalnire cu sotul meu  rodnar
Ne auzim maine  wave


Doamne rugaciune iti multumesc din suflet pentru printesa din viata noastra bebe
Visul nostru s-a implinit, in august 2014 am devenit mama  hjarta

Offline

 

#1705 2012-09-06 18:50:00

AmaliaRaluca1985
Hero member
Inregistrat: 2011-06-28
Mesaje: 2634

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 83

cristina of ce sa zic...tot ma mai deranjeaza mai olosesc cateodata o crema specifica, am folosit la un moment dat supozitoare, permise in alaptare, dar am vazut imediat ca s-a schimbat kakitzu la micuta si am renuntat. multumesc de preocupare puss kram par
nu stiu daca tu ai vazut invitatia, acuma sunt deja date aproape toate, la topicul meu am pus si cum va fi rochia si verighetele si poze cu bibi
si mie mi se intampla sa bocesc la filme...si la carti

eșenuș voiamsa-ti zic de ce nu faci chestii de nunta, evenimente speciale, gen invitatii, marturii, faci popularizare pe facebook sau pe vreun blog. eu zic asta ca am cautat tot felul de idei si am vazut lucruri faine facute de mana si care chiar se cauta. sau ai putea daca te ai si cu programe gen corel adobe poti sa faci grafica pentru pliante brosuri. asta stiu sigur ca se cauta

Ultima oara a fost editat de AmaliaRaluca1985 (2012-09-06 18:53:21)


un pui de om a facut sa pluteasca de fericire o mama si un tata. Bine ai venit in viata noastra, fetita draga!
Si-ai sa cresti mare, si-ai sa inveti despre luna, despre prieteni si despre viata. O, de-ai ramane asa mica si fericita, gangurind catre mine cu ochi mari si calzi...

Ana, Îngeraș drag!

Offline

 

#1706 2012-09-06 18:50:26

be_happy
Platinum member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 20885

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 83

Madlena puss Nu e usor sa treci prin ce ai trecut. Dar s-a intamplat ce s-a intamplat iar Dumnezeu te-a ajutat sa ai sansa in continuare la viata si la copilul vostru. Sunteti puternici, incercarea asta v-a intarit. Stiu, stiu - e usor sa dai sfaturi, totul e mai dureros cand e vorba de propria persoana.

Cristina :*Asa mult iti place sa cosi goblen? cesafac Mie mi se pare ca strica si ochii si nu vad unde e satisfactia lol Doar parerea mea

Offline

 

#1707 2012-09-06 18:54:05

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 83

Va saluta Ioana smile

Eu asa vroiam azi sa ies la un karaoke dar nu se mai face grater

Amalia puss da, stiu si progreme de grafica, foar asta am facut la fac...as incepe o astfel de "afacere" dar la cata lume cunosc eu o sa dau faliment.. nu prea am  curaj

Ultima oara a fost editat de elena.plahatca (2012-09-06 18:56:25)


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#1708 2012-09-06 18:59:46

AmaliaRaluca1985
Hero member
Inregistrat: 2011-06-28
Mesaje: 2634

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 83

pai mai stii elenus..pe facebook e free publicitatea....bine zic si eu poti sa ti iei un serviciu platit in prima aza dar sa capeti curaj sa te apuci si de astea. eu zic ca la ce imeginatie si creativitate trebuie sa ai nu ai avea cum sa nu faci lucruri unice si care sa se vinda usor. legat de pliante chiar si eu as putea sa te ?promovez? si sa colaboram


un pui de om a facut sa pluteasca de fericire o mama si un tata. Bine ai venit in viata noastra, fetita draga!
Si-ai sa cresti mare, si-ai sa inveti despre luna, despre prieteni si despre viata. O, de-ai ramane asa mica si fericita, gangurind catre mine cu ochi mari si calzi...

Ana, Îngeraș drag!

Offline

 

#1709 2012-09-06 19:01:56

cristina28
Hero member
Inregistrat: 2012-04-13
Mesaje: 2636

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 83

lol Bee e ca un tablou  foarte detaliat in culori.... e special si unicat pentru ca fiecare goblen are culorile lui... pun suflet la el ... o consider o pictura cu ata facuta din dragoste si cu manuta mea ... cand vezi cum prinde forma aceea tesatura iti creste inima.... e foarte scump si daca e vandut ceea ce semnifica valoarea lui.Mi-a placut foarte mult sa pictez.. asta e diferit dar e putin artistic si acel joc de culori care dau viata unei imagini ma uimesc....nu stiu cat de bine mi-am scris opinia despre un goblen... smile.Si al meu am observat ca e foarte uimit de el.... in sensul placut incat a zis sa il invat si pe el.. aseara ne uitam pe internet si am observat cum se coase perfect ( eu nu cos asa bine pe spate) .... iar acum vreau sa rectific.. sa cos la fel de frumos pe spate ca si pe fata ... sa fie perfect smile.... goblenul asa cum se face.hjarta

Ami  puss deci nici nu mai sun ca ce ia verisoara mea nu cred ca e bun cand alaptezi sad.... e un fel de antibiotc din cate mi-a zis.... of.Si eu dupa o saptamana cu toxinfectie alimentara ... drumul spre Spania.. am dureri si nu stiu daca se poate spune hemoroizi externi... am zis sa mai astept cateva zile .. sa vad daca imi revin... sper sa nu fie asta neutral.Am sa ma uit la topicul tau hjarta ...

Madle... cred ca seara asta se lasa fierbinte  chicot ..... distractie placuta puss.


“Ori de câte ori simțim că nu mai putem continua lupta cu viața, speranța ne șoptește în ureche, pentru a ne reaminti: Sunteți puternici!”

Offline

 

#1710 2012-09-06 19:03:47

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 83

Amalia cred ca in prima faza as putea sa imi fac un mic site..si ca creez cateva exemple de pliante/invitatii/felicitari personalizate..poate chiar si lucruri  hand-made nustiu si sa-l promovez cumva..


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.