homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 84-46


#856 2012-09-13 23:21:28

ryanajenny
Full member
Inregistrat: 2012-05-12
Mesaje: 779

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 84

fetelor, eu ma retrag k dimineata tre sa merg la scoala! puss
vise dulci  wave


7.11.2014 - visul meu a devenit realitate hjarta  rugaciune

Offline

 



#857 2012-09-14 04:33:42

iulya333
Full member
Inregistrat: 2012-08-16
Mesaje: 793

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 84

Buna dimineata! Ieri mi s-a blocat mousul si nu am mai putut scrie, cred ca trebuie sa-mi iau altul.
Anca , despre dr la care am fost se zice ca e foarteeee competenta in ecografie si in probleme legate de infertilitate, face si IA, cea mai competenta din oras, ceea ce m-a uimit pe mine a zis ca sa vin in ziua 11,12,13 la monitorizare fara sa ma intrebe ce lungime are cm-ul meu. I-am zis ca am ciclu de 36-40 zile neregulat si ca luna trecuta dupa TB si dupa simptome cred ca am ovulat in ziua 25 (deci i-am dat de inteles sa incep mai tarziu monitorizarea) si mi-a zis sa fac cum cred eu. Mi-a dat o poza cu ov drept unde se vad multi foliculi mici iar eu nu i-am zis ca suspectez ca voi ovula din stangul. Mi-a zis ca se poate sa fie "doar o problema legata de lipsa ovulatiei", eu am impresia ca ar fi in stare sa ma cheme la stimulari chiar daca ar vedea ca ovulez ( nu sunt sigura ca ovulez dar am unele motive sa cred totusi asta). Nu stiu, nu prea cred ca "o doare" de problema mea cu adevarat. Si mai ales ca mi-a zis clar sdr. ovarelor polichistice desi am inteles tot de pe la voi ca acest diag se pune in urma unor analize hormonale, iar ea mi-a pus acest diag in urma unei eco, ne-a recomandat spermograma si sono-HSG.
Din cate am observat ginecologii nu prea dau importanta analizelor hormonale care se fac pt infertilitate, am mai adresat o intrebare dr Gabriela Cotargea pe site-ul sau, si in raspunsul sau nu a pomenit nimic de analize hormonale , vr sa zic de competenta dr Cotargea si de caracterul sau nu ma indoiesc, tine foarte mult cu femeile care sufera de infertilitate, este arhi specializata prin cursuri in strainatate strict pe problema infertilitatii, iar pt faptul ca mi-a raspuns in mai putin de 24h la intrebare nu pot sa adaug decat ca este o femeie cu un caracter mare.

Ultima oara a fost editat de iulya333 (2012-09-14 05:06:40)


Te rog Doamne, binecuvinteaza-ne si pe noi cu un copilas...

Offline

 

#858 2012-09-14 08:08:10

Scarlett A
Sr. member
De la: cu ai mei
Inregistrat: 2012-06-06
Mesaje: 1659

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 84

Neata gagici cu lipici!!! Dau cafeaua la toata lumea  mornincoffee  mornincoffee  mornincoffee mornincoffee  mornincoffee  mornincoffee  mornincoffee

Asa...  pana sa plec la munci lansez un sondaj de opinie printre voi, care vrea sa spuna, of course, si anume : ce fel de lenjerie intima purtati? din bumbac, dantela, cu flori, fara flori, cu buline, tanganezi, budigai...chestii d-astea... sutiene preferati o firma anume sau pur si simplu  ce va vine pe moment? lenjerie sexy - cat de des purtati, sa fei obraznica, sa fie putin mai conservatoare? hai, nu fiti sfioase, spuneti tot lol 

Va zic si de ce va intreb asta, dar sa ajung la munca, acum sunt pe fuga!! puss puss la fete dragi!!

Ultima oara a fost editat de Scarlett A (2012-09-14 08:09:59)


Am trei gratii! Multumesc, Doamne!

Offline

 

#859 2012-09-14 08:33:22

betty200
Full member
Inregistrat: 2012-02-27
Mesaje: 814

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 84

Buna dimineata!

Scarlett A a scris:

Asa...  pana sa plec la munci lansez un sondaj de opinie printre voi, care vrea sa spuna, of course, si anume : ce fel de lenjerie intima purtati? din bumbac, dantela, cu flori, fara flori, cu buline, tanganezi, budigai...chestii d-astea... sutiene preferati o firma anume sau pur si simplu  ce va vine pe moment? lenjerie sexy - cat de des purtati, sa fei obraznica, sa fie putin mai conservatoare? hai, nu fiti sfioase, spuneti tot lol

chiloti: bumbac cu putina danteluta, culoare:negru, rosu, alb, format obisnuit, usor decoltati.
sutien: bumbac cu dantela firma J_____n sau T____ph
lenjerie sexy: costumul Evei

Scarlett asteptam si garderoba ta ...

Ultima oara a fost editat de betty200 (2012-09-14 08:34:44)

Offline

 

#860 2012-09-14 08:42:18

angel_sweety
Platinum member
Inregistrat: 2008-08-08
Mesaje: 22808

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 84

Neata gagici
Eu mai am nitel si termin de facut zarzavatul de ciorba pentru iarna,  am luat o pauza sa o culc pe mika
Care da o cafea? 
Azi e sarbatoare mare la ortodoxi,  sa nu va apucati sa spalati


un falfait de ingeras a devenit glasul unei minuni , 23 decembrie ora 22si 44 min
Cand viata-ti da o suta de motive ca sa plangi, arata-i ca ai 1000 de motive ca sa zambesti
http://www.fertilityfriend.com/home/322f77

Offline

 

 Publicitate


loading...

#861 2012-09-14 08:51:43

Scarlett A
Sr. member
De la: cu ai mei
Inregistrat: 2012-06-06
Mesaje: 1659

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 84

Hai ca am ajuns la treaba!
Betty neata, multumesc draga mea pt raspuns. Sa stii ca si eu la sutiene aceleasi firme le prefer, dar mai astept si alte opinii.

Angelina neata!! Da, e inaltarea Sf Cruci, e sarbatoare!! puss Tu nu dai din casa oleaca asa? Ce lenjerie preferi?

Va intreb pt ca sapt viitoare voi deschide un magazin de lenjerie la mine in oras si vreau sa aduc marfa diversificata, acum eu stiu ce port si ce-mi place, dar nu toate avem aceleasi gustiri si as fi vrut niste pareri de la voi.


Am trei gratii! Multumesc, Doamne!

Offline

 

#862 2012-09-14 08:59:36

angel_sweety
Platinum member
Inregistrat: 2008-08-08
Mesaje: 22808

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 84

Scarlet neata puss nu m-ai nimerit,  nu dau din casa,  mai bine iti zic cand am facut sex ultima oara decat sa iti zic ce chiloti port ( daca port rotfl )


un falfait de ingeras a devenit glasul unei minuni , 23 decembrie ora 22si 44 min
Cand viata-ti da o suta de motive ca sa plangi, arata-i ca ai 1000 de motive ca sa zambesti
http://www.fertilityfriend.com/home/322f77

Offline

 

#863 2012-09-14 09:08:10

cristina28
Hero member
Inregistrat: 2012-04-13
Mesaje: 2636

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 84

Neata dragele mele !!!!
mornincoffee  mornincoffee  mornincoffee Cafeluta ofer eu in dimineata aceasta :*Angelus  mornincoffee  mornincoffee una dubla pentru tine  kram .
Eu intru la 14h azi si trebuie sa dorm mai muit ca ies la noapte la 12... dar ma trezi ca pleca la meu la munca....beau cafeluta cu voi si fug in pat poate mai reusesc sa atipesc putin.
Scarlett te-ai decis in final... chiar vroiam sa te intreb zilele trecute ce vei face... puss ... cred ca trebuie sa fie foarte diversificat si placut si la pret tinand cont de situatia in care ne aflam in acest moment.Eu tind spre danteluta, bumbac ... mai putin spre bikini ...Cred ca fiecare femeoe are stilul ei si de aceea am spus mai sus ca trebuie foarte diversificata ... si gandita bine calitate/pret ca sa atraga puss.


“Ori de câte ori simțim că nu mai putem continua lupta cu viața, speranța ne șoptește în ureche, pentru a ne reaminti: Sunteți puternici!”

Offline

 

#864 2012-09-14 09:13:26

Scarlett A
Sr. member
De la: cu ai mei
Inregistrat: 2012-06-06
Mesaje: 1659

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 84

Cristinus neata!! puss Asa si eu cred, diversificata si ieftina si de calitate...am tot discutat cu prietenele mele care au afaceri sau lucreaza in comert si am o idee...


Am trei gratii! Multumesc, Doamne!

Offline

 

#865 2012-09-14 09:13:45

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 84

neata fete puss  mornincoffee

angelus rotfl zi,zi,ca am uitat cand ai  sexinpat si trebuie acolo la catastif lol

scarlet-eu port tanga,nu totdeauna din bumac,desi stiu ca asa e indicat,port sicu dantelute albi si rosii in special ca ii plac lui C,asta cand ma pregatesc de-o orgie lol si normali din bumbac,in special cand e frig sau vin monstrii.da cel mai bine e fara.C asa imi zice-jos textila! lol orice lenjereiesexi imi iau sau imi ia el ma vrea goala big_smile

si cu sexu rar sau des,noi ne sexuim cam non stop.au fost luni de faceam 3 zile la rand,o zi pauza ca era la munca,apoi iar vreo 2 ,iar pauza...sau zile cand faceam non stop cu o zi pauza.si degeaba.ideea e sa nu fie probleme.si depistate la timp,neaparat.ca daca amanam sai ignoram nu inseamna ca ele nu sunt acolo.

va pup.


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#866 2012-09-14 09:15:25

Raveca
Hero member
De la: land of hope...
Inregistrat: 2009-01-03
Mesaje: 3656

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 84

Neata buna, dragelor! Am adus cafeluta pt toata lumea!http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/18627_1167618-1280x768-coffee-and-flower-.jpg

Astazi este Ziua Crucii, sa nu faceti treburi prin casa!


"Nu te teme, că Eu sunt cu tine, nu privi cu îngrijorare, că Eu sunt Dumnezeul tău. Eu îţi dau tărie şi te ocrotesc şi dreapta Mea cea tare te va sprijini!"
Doamne, ajuta-ne sa se implineasca dorinta noastra de-o viata!

Port mereu o parte din tine in sufletul meu ...

Offline

 

#867 2012-09-14 09:18:39

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 84

neata raveca puss eu citii noapte buna lol citii ce voiam chicot

uitasem ca e sarbatoare.mi-a zis tata aseara.da voiam sa bag la spalat ca uitasem.


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#868 2012-09-14 09:19:09

angel_sweety
Platinum member
Inregistrat: 2008-08-08
Mesaje: 22808

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 84

Cristinel puss multam de cafeluta , am nevoie
rave par multumim , o zi usoara sa ai

soni puss lol am uitat rotfl cred ca duminica


un falfait de ingeras a devenit glasul unei minuni , 23 decembrie ora 22si 44 min
Cand viata-ti da o suta de motive ca sa plangi, arata-i ca ai 1000 de motive ca sa zambesti
http://www.fertilityfriend.com/home/322f77

Offline

 

#869 2012-09-14 09:22:04

cristina28
Hero member
Inregistrat: 2012-04-13
Mesaje: 2636

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 84

lol Si eu ma gandeam sa spal azi .. chiar daca imi zisese mama ca e sarbatoare vineri  chicot
Sonic puss
Rave puss
Scarlett va fi greu sa combini calitatea cu pretul mic  smile .....dar dupa mine pentru in orasul ala trebuie sa mergi pe un pret ce ii incanta pe toti si o calitate medie a produsului + calitate foarte buna +chinezisme ca sunt pe placerea multora( din cauza banilor )

Ultima oara a fost editat de cristina28 (2012-09-14 09:22:53)


“Ori de câte ori simțim că nu mai putem continua lupta cu viața, speranța ne șoptește în ureche, pentru a ne reaminti: Sunteți puternici!”

Offline

 

#870 2012-09-14 09:23:48

Raveca
Hero member
De la: land of hope...
Inregistrat: 2009-01-03
Mesaje: 3656

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 84

Este bine sa tinem post astazi, pt ca aceasta zi ne aduce aminte de patimile si moartea Mantuitorului.


"Nu te teme, că Eu sunt cu tine, nu privi cu îngrijorare, că Eu sunt Dumnezeul tău. Eu îţi dau tărie şi te ocrotesc şi dreapta Mea cea tare te va sprijini!"
Doamne, ajuta-ne sa se implineasca dorinta noastra de-o viata!

Port mereu o parte din tine in sufletul meu ...

Offline

 

#871 2012-09-14 09:26:03

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 84

cristina neata puss

angelus puss duminica trecuta,da? lol deci ai mai comis-o de cand m-ai anuntat sau atata a trecut?ca io sunt aeriana in ultimu timp,nu stiu ce-am roll

eu nu am tinut niciodata post.


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#872 2012-09-14 09:26:19

cristina28
Hero member
Inregistrat: 2012-04-13
Mesaje: 2636

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 84

Dupa ce ne dai cafea cu lapte ne spui de post Rave lol .... puss

L.E.Sonic neata, nu treci temperatura ca obosi uitandu-ma ca vezi daca ai actualizat lol

Ultima oara a fost editat de cristina28 (2012-09-14 09:27:53)


“Ori de câte ori simțim că nu mai putem continua lupta cu viața, speranța ne șoptește în ureche, pentru a ne reaminti: Sunteți puternici!”

Offline

 

#873 2012-09-14 09:26:54

Raveca
Hero member
De la: land of hope...
Inregistrat: 2009-01-03
Mesaje: 3656

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 84

Sonia, tii doar daca simti. Nu este ceva obligatoriu postul. par

Cristina,  lol e cafea virtuala, cea reala o beti fara. big_smile

Ultima oara a fost editat de Raveca (2012-09-14 09:27:25)


"Nu te teme, că Eu sunt cu tine, nu privi cu îngrijorare, că Eu sunt Dumnezeul tău. Eu îţi dau tărie şi te ocrotesc şi dreapta Mea cea tare te va sprijini!"
Doamne, ajuta-ne sa se implineasca dorinta noastra de-o viata!

Port mereu o parte din tine in sufletul meu ...

Offline

 

#874 2012-09-14 09:27:42

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 84

stiu,raveca puss


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.