homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 84-49


#913 2012-09-14 10:46:28

madalyna7
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2011-02-10
Mesaje: 4993

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 84

Mika puss lasa treaba azi ca e sarbatoare wink

Offline

 



#914 2012-09-14 10:46:28

Andreed
Addicted member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-07-06
Mesaje: 13483
Site

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 84

Ionela, in general barbatilor le este frica de acest pas mare lol Le e frica ca viata lor se va schimba radical, desi isi doresc un copil.


Mami de 2 minuni: Maria & Matei

Offline

 

#915 2012-09-14 10:47:40

Ronny
Sr. member
Inregistrat: 2012-08-13
Mesaje: 1946

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 84

Mika, spor la treaba! Eu astazi nu fac nimic caci e sarbatoare, maine merg la o nunta...deci relaxare totala! lol
Tot nu merge netul?


gravida 15+
My miracle     Ema Ioana

Offline

 

#916 2012-09-14 11:04:23

mikado
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-01-29
Mesaje: 16848

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 84

Dana, nu stiu ce sa zic, eu o singura data am luat tratament homeopat pt. alta problema, nu pt cea legata de bebe si m-a ajutat. Female Hormone Blend, sunt cele de la secom? mi-a recomandat si mie o dr, de la Parhon sa iau aceste vitamine dar nu le-am luat...habar n-am de ce. din cate am citit eu ar fi bune indicate pt probleme de fertilitate.
eu zic sa iei acest tratament, vezi cum te simti  dar sa-i spui si dr. gine despre el. ar tb sa renunti la cofeina, zahar, ciocolata, sucuri acidulate, soia (produce estrogeni), nu peste de crescatorii (aici ma refer la ton in special -din cauza mercurului), sa eviti alimentele reci (chestia asta o stiu de la dr. cu care am facut acupunctura anull trecut -asta ajuta endometrul), cat mai multe legume verzi (spanac, broccoli etc) si o dieta bogata in proteine ajuta la calitatea outelor .
sa bei cat mai multa apa. si sa papi 1 ou /zi.

Mada par  am vazut pozuci  hjarta  ei nu spal, dar tb sa fac un pic de ordine...zici ca a cazut o bomba in casa la mine lol

si aici ceva legat de endometru subtire http://www.drspencepentland.com/faq/ivf … ese-medici

i-am pus zgarda herei ...a fost asa suparata aseara. acum a si uitat ca o are chicot

rony, mercic. nu butter  am sunat la ei si nu raspund  diablo

Ultima oara a fost editat de mikado (2012-09-14 11:08:34)


.

Offline

 

#917 2012-09-14 11:12:40

DannaB78
Full member
Inregistrat: 2011-11-09
Mesaje: 399

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 84

Mika, da sunt cele de la Secom...multumesc Mika pentru informatiile tale pretioase puss

Ultima oara a fost editat de DannaB78 (2012-09-14 11:13:44)


"Ceea ce nu traim la timp, nu mai traim niciodata." - Octavian Paler.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#918 2012-09-14 11:13:05

Lothraine
Insomniac member
De la: Resitza
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 9962

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 84

Neața cascat

eu azi nu am o zi f. bună. Se ?mplinesc  7 ani de c?nd l-am ?nmorm?ntat pe tata.
Merg să mă pregătesc că la 12 am programare la salon, mă fac bella și răchitoare


Trăiește astăzi. Pentru ieri suntem morți, iar pentru mâine nu ne-am născut încă. http://www.fertilityfriend.com/home/39c73d 33+

Offline

 

#919 2012-09-14 11:14:42

madalyna7
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2011-02-10
Mesaje: 4993

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 84

Mika par sa ai spor atunci
Hell puss imi pare rau sad kram

Offline

 

#920 2012-09-14 11:19:04

Andreed
Addicted member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-07-06
Mesaje: 13483
Site

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 84

Hellst  supa


Mami de 2 minuni: Maria & Matei

Offline

 

#921 2012-09-14 11:19:08

Lothraine
Insomniac member
De la: Resitza
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 9962

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 84

Mădă puss


Trăiește astăzi. Pentru ieri suntem morți, iar pentru mâine nu ne-am născut încă. http://www.fertilityfriend.com/home/39c73d 33+

Offline

 

#922 2012-09-14 11:19:19

mikado
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-01-29
Mesaje: 16848

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 84

Hell sad  te stampilez cu drag  kram

mada kram salumana. spel sa am  chicot

Dana puss  sambata mergi la dr.?


.

Offline

 

#923 2012-09-14 11:19:50

mayya06
Insomniac member
Inregistrat: 2010-01-28
Mesaje: 8531

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 84

neata fete dragi puss puss puss puss
eu am dormit pana adineauri si is cam ametita de la atata somn..is obosita din concediu rotfl2

ce faceti voi? mie imi merge cam greu netul..nu stiu ce are si daca mai dispar e din cauza asta.

va pup pe toate cu drag puss puss puss puss puss

Offline

 

#924 2012-09-14 11:22:03

Lothraine
Insomniac member
De la: Resitza
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 9962

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 84

Andreea, Mika, Mayya pusspusspuss


Trăiește astăzi. Pentru ieri suntem morți, iar pentru mâine nu ne-am născut încă. http://www.fertilityfriend.com/home/39c73d 33+

Offline

 

#925 2012-09-14 11:24:40

mikado
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-01-29
Mesaje: 16848

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 84

Mayuc puss  neata!  mornincoffee

dana, sa papi zilnic alune, migdale, fistic, nuci - crude nu prajite


.

Offline

 

#926 2012-09-14 11:26:55

mayya06
Insomniac member
Inregistrat: 2010-01-28
Mesaje: 8531

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 84

miku puss puss neata si  sarumana de cafea, chiar am nevoie
hel puss puss neata  si imi pare rau puss puss
mada puss puss neata
andreea puss puss si pentru mariuca puss puss sa inteleg ca a inceput proiectul bebe 2 ? goodluck goodluck

Offline

 

#927 2012-09-14 11:28:39

madalyna7
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2011-02-10
Mesaje: 4993

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 84

Mayya puss par

Offline

 

#928 2012-09-14 11:34:32

DannaB78
Full member
Inregistrat: 2011-11-09
Mesaje: 399

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 84

Mika, da, maine merg la clinica, dar doar pentru eco, monitorizare. Mi-am propus sa pap mai sanatos...si mai neprelucrat, mai multe legume, fructe verzi...as mai lua niste vitamine, dar nu stiu daca nu cumva interactioneaza cu medicamentele astea noi...
Mika, spor la treaba... kram


"Ceea ce nu traim la timp, nu mai traim niciodata." - Octavian Paler.

Offline

 

#929 2012-09-14 11:43:33

Lothraine
Insomniac member
De la: Resitza
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 9962

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 84

Fetelor, am plecat wave


Trăiește astăzi. Pentru ieri suntem morți, iar pentru mâine nu ne-am născut încă. http://www.fertilityfriend.com/home/39c73d 33+

Offline

 

#930 2012-09-14 11:47:52

Andri
Hero member
De la: Grecia
Inregistrat: 2012-08-06
Mesaje: 2400

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 84

Neata fetelor! Va puss pe toate! Sunt pe aici, gatesc fasole ca tinem post azi!

ryanajenny a scris:

andria> ce ai patit, de ce nu mai vorbesti cu noi... sper ca nu e nimik grav... sa fie luna norocoasa   puss

Rya puss nu am patit nimic, toate sunt ok, vreau doar sa iau o pauza, sa incerc sa fiu mai optimista. Multumesc mult pentru intrebare puss

Scarlett A a scris:

Asa...  pana sa plec la munci lansez un sondaj de opinie printre voi, care vrea sa spuna, of course, si anume : ce fel de lenjerie intima purtati? din bumbac, dantela, cu flori, fara flori, cu buline, tanganezi, budigai...chestii d-astea... sutiene preferati o firma anume sau pur si simplu  ce va vine pe moment? lenjerie sexy - cat de des purtati, sa fei obraznica, sa fie putin mai conservatoare? hai, nu fiti sfioase, spuneti tot lol

Scarlet puss Eu nu sunt adepta unei marci anume, aleg ce imi place(mai putin chinezisme). Port si bumbac si matase si dantela, in functie de chef si ocazie. Toate culorile, nu doar cele clasice. De exemplu anul asta au fost la moda turcoise, fouksia, mov, coraille, asa ca mi-am luat boxerasi din dantela pe culorile astea. La sutien...ma deranjeaza ca majoritatea sunt cu burete (la modelele unde imi place cupa) si nu prea gasesc cum vreau. Port 90C. Prefer sutiene fara dantela, cu cupa plina, cu balene. Orice culoare, depinde de bluza, evident. Lenjerie sexy port toata iarna cand e V acasa. Si tanga si boxerasi din matase sau dantela. Si tot iarna port baby doll-uri. Am negre, rosii si somon. Nu stiu daca ti-am fost de folos...dar...that's my style! big_smile puss

DannaB78 a scris:

Neata dragele mele!

Sa va povestesc...ieri seara am avut o seara cu peripetii..
Am fost la homeopat unde doctorita mi-a pus o mie de intrebari, despre stilul meu de viata, despre ce-mi place sa mananc sau nu...etc pana la intrebari intime...Tratamentul prescris, avand in vedere si menopauza mea a fost: remediu homeopat: granule de Calcarea carbonica, Uterus 5CH, Folicullinum 5CH, apoi niste pastile care se numesc Female Hormone Blend cu Black Cocosh, ceai de salvie si Selezin.
Acum nu stiu ce sa zic, am intrebat-o daca aceste medicamente interactioneaza cu eventuala medicatie pe care mi-o va prescrie doctorita si a spus ca nu...Si am citit pe prospectul ultimelor doua tipuri de pastile si scrie acolo ca nu sunt indicate pentru femeile care vor sa ramana insarcinate. Despre granulele alea nu prea am gasit mai nimic...

LE : Am uitat sa va spun ca la homeopat pt al meu a prescris : Apilarnil potent si ginseng cu branca ursului

Danna puss Parerea mea e sa iei tratamentul homeopat. Pe mine m-a ajutat foarte mult. Sunt deja in a treia luna de tratament si am vazut niste schimbari uluitoare. Am avut chisturi la sani si in urma tratamentului mi s-au resorbit, aveam CM cu cheaguri si dureri in fiecare luna, mai mult negru la culoare, acum il am curat, fara cheaguri, fara dureri si rosu(ca atunci cand eram virgina rotfl2 ) Aveam dureri de mijloc, nu le mai am. Aveam probleme cu constipatia - acum nici nu mai stiu ce e aia... Si multe, multe altele. Si eu am avut in prima luna granule si picaturi(tincturi) si cand am citit scria ca nu sunt recomandate in caz de sarcina, alaptare, etc. Dar sunt in permanenta legatura cu homeopata si imediat ce voi ramane insarcinata imi va modifica administrarea lor. Asa ca, din proprie experienta, iti recomand cu caldura sa incepi tratamentul. Folicullinum face minuni cu ovarele daca vrei sa ramai insarcinata. O prietena de'a mea a ramas in primele doua saptamani de la administrare. Eu deocamdata nu am Folicullinum, mi-a dat extract de Zmeur care e tot pentru ovare, ovulatie si pentru prinderea in uter. Succes!


Proud mommy of baby Nikoletta bebe

Offline

 

#931 2012-09-14 11:55:35

Scarlett A
Sr. member
De la: cu ai mei
Inregistrat: 2012-06-06
Mesaje: 1659

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 84

Andri te pup cu drag, scumpa. Mi-ai lipsit mai ales ca nici pe FB nu am mai intrat!Sa stii ca mi-ai fost de ajutor cu parerea ta...si eu port sexy ca asa se cere smile  Tu cum esti?Ai ovulat? Eu acum ma pregatesc..deja au inceput intepaturile in ovare..


Am trei gratii! Multumesc, Doamne!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.