homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Orgasm Vaginal


#1 2012-09-18 20:58:28

DyanaDy
Membru
Inregistrat: 2012-09-18
Mesaje: 2

Orgasm Vaginal

Buna fetelor ... si baietilor tongue

Dupa cum se vede abia mi-am facut cont si l-am facut special pentru a va cere sfatul.
Am vazut ca mai sunt topicuri de genul acesta deschise, insa niciunul asemanator cu "problema" mea.

O sa incep prin a va spune ca mi-am inceput viata sexuala la 15 ani, cu prietenul de pe vremea aceea pe care chiar il iubeam (da stiu ... va ganditi ce fel de iubire poate exista la 15 ani, insa tocmai ... era ceva foarte ... inocent si pur .. in fine). Totul a fost ok din toate punctele de vedere. Deci nimic fortat sau traume psihologice.
Acum am 24 de ani si o foarte mare experienta in ceea ce priveste sexul. Am facut mai tot ce mi-a dat prin cap si mi-am indeplinit mai toate fanteziile. Insa nu am reusit niciodata sa am vreun orgasm vaginal.
Nu am probleme cu excitarea, din contra - sunt pregatita si doritoare mai tot timpul. Cu umezeala nici atat, se mai intampla uneori sa fiu uscata dar nu dureaza mai mult de 10 secunde dupa penetrare. De masturbat ... de cateva ori pe saptamana.
Am orgasme clitoridiene si chiar anale, insa niciodata vaginale ... nici macar cu stimulare clitoridiana.
In timpul actului sexual ma excit si imi face placere, dar e ca un prag peste care nu pot trece.
Am citit materiale si pot spune cu destula incredere ca nu e de cauza psihologica.
Fizic , totul e in regula de asemenea.
Asa ca intrebarea mea e care ar putea fi cauza si daca poate fi depasita problema.
Repet, nu sunt incepatoare, nu sunt nici frigida si am avut parte de parteneri experimentati si foarte interesati de placerea mea.
Imi cer scuze pentru lungimea textului si abia astept sa vad cateva pareri smile

Offline

 

#2 2012-09-18 21:26:03

sub
Platinum member
De la: BV
Inregistrat: 2010-05-29
Mesaje: 20629

Re: Orgasm Vaginal

ai incercat si toate pozitiile posibile? smile
poate ajuta: http://www.unica.ro/detalii-articole/ar … 15295.html

Ultima oara a fost editat de sub (2012-09-18 21:27:13)


Success is simple. Do what's right, the right way, at the right time.

Offline

 

#3 2012-09-18 21:32:17

DyanaDy
Membru
Inregistrat: 2012-09-18
Mesaje: 2

Re: Orgasm Vaginal

@Subsum Da, cu exceptia pozitiilor ce necesita o mobilitate iesita din comun am incercat mai tot.

Offline

 

#4 2012-10-08 16:29:14

Dell
New member
De la: Ploiesti
Inregistrat: 2011-11-17
Mesaje: 6

Re: Orgasm Vaginal

Nu-mi vine sa cred ca Dy ca nu ai gasit un tip sa-ti dezlege acest mister !!! Eu cred ca totul este de la excitatie,nu te lasi dusa de val cand faci sex vaginal . smile

Offline

 

#5 2012-10-09 20:55:01

jeannie
Addicted member
Inregistrat: 2010-07-13
Mesaje: 14512

Re: Orgasm Vaginal

tu esti barbat, Dell? smile

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2012-10-09 20:59:23

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: Orgasm Vaginal

bineinteles ca e, toate sunt atat de simple pt ei...


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

#7 2012-10-10 00:44:17

jeannie
Addicted member
Inregistrat: 2010-07-13
Mesaje: 14512

Re: Orgasm Vaginal

big_smile

Offline

 

#8 2012-10-11 17:20:55

wa_d
New member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2012-10-10
Mesaje: 13

Re: Orgasm Vaginal

Dy te cred si iti dau dreptate si de ce spun asta acum ceva timp in urma am avut o prietena si la fel era dar cu timpul am reusit .Eu sunt de parere ca partenerul tau sa se ocupe mai amanuntit de tine si incet ,incet fara graba evident si cu ajutorul tau vei avea si acest orgasm

Offline

 

#9 2013-06-07 14:27:58

pinkyutza
Hero member
De la: ♥
Inregistrat: 2013-05-22
Mesaje: 4213

Re: Orgasm Vaginal

Hello! Mi se parea toppicul asta potrivit pentru subiectul pe care vreau sa-l dezbatem, pentru ca n-am gasit altundeva unde sa postez.
A avut cineva vreodata orgasm in somn? La mine e a doua oara cand ma trezesc in plin orgasm, fara sa visez ceva anume, de fapt l-am visat pe iubitul meu, dar nu faceam cele necesare care sa imi provoace asta. Se poate sa fie din cauza faptului ca ne vedem rar avand in vedere ca suntem cam la distanta momentan si pe deasupra mai sunt si in perioada delicata, cand ma excit fara sa fac ceva. Orgasmul era atata de real.... rodnar tillfreds
Voi ce parere aveti?

Offline

 

#10 2013-06-07 15:41:00

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: Orgasm Vaginal

creierul e cel mai mare organ sexual smile la fel cum baietii au "vise umede", si fetele pot avea.


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

#11 2013-06-07 18:55:36

V's bunny
Full member
Inregistrat: 2009-05-03
Mesaje: 618

Re: Orgasm Vaginal

Eu una am orgasm in somn frecvent. Dar visele au tenta erotica. Mi se pare foarte tare big_smile

Offline

 

#12 2013-06-07 19:02:47

pinkyutza
Hero member
De la: ♥
Inregistrat: 2013-05-22
Mesaje: 4213

Re: Orgasm Vaginal

V's bunny -  si mie big_smile E interesant feeling-ul acela cand te trezesti fara sa faci nimic cu ditamai orgasmul rotfl Va multumesc de raspuns puss

Offline

 

#13 2013-07-26 12:31:17

scormonel
New member
Inregistrat: 2013-07-19
Mesaje: 10

Re: Orgasm Vaginal

Si mie mi se intampla uneori in somn dar intotdeauna visez ca o fac cu o fata si ma trezesc miscandu-ma si ejaculand. In ce priveste orgasmul vaginal, am intalnit fete la care nu l-am putut obtine desi sunt ambitios.

Ultima oara a fost editat de scormonel (2013-07-26 12:32:47)

Offline

 

#14 2013-07-26 23:08:56

dragongirl
Full member
Inregistrat: 2013-05-27
Mesaje: 915

Re: Orgasm Vaginal

si eu ,si eu ,si eu  da este destul de frecvent si rar exista un vis cu tenta erotica


pinkyheels a scris:

V's bunny -  si mie big_smile E interesant feeling-ul acela cand te trezesti fara sa faci nimic cu ditamai orgasmul rotfl Va multumesc de raspuns puss


este inutil sa alergi dupa perfectiune, ea nu exista

Offline

 

#15 2013-08-05 14:42:16

ancaaa21
Full member
Inregistrat: 2013-07-20
Mesaje: 198

Re: Orgasm Vaginal

Am cautat pe forum si in general toata lumea se plange ca nu are orgasm, iar intrebarea mea este cum iti dai seama ca ai?
Din cate am citit pe internet se manifesta cu accelerarea pulsului, dilatare pupilelor, sensibilizarea sanilor, contractii ale  muschilor, temperatura corporala marita. Pana acum nu am trait niciunul dintre aceste "semne", dar placere am simtit.

Nu sunt stresata sa ajung la el, din moment ce imi dau seama ce nici macar nu am avut, dar as vrea sa stiu daca e adevarat tot ce am zis, ca sa stiu pentru viitor....

Multumesc

Ultima oara a fost editat de ancaaa21 (2013-08-05 14:42:53)

Offline

 

#16 2013-08-05 14:47:16

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: Orgasm Vaginal

iti dai seama, crede-ma smile
incepe cu ce-ai zis tu acolo, continua cu o "durere" in zona vaginala, pe unde-i punctul g (am pus ghilimele ca nu-i durere propriu-zisa), urmeaza o mini "explozie" in abdomenul inferior care urca, si urca, si urca big_smile se relaxeaza brusc toti muschii, apoi urmeaza pulsatiile vaginale si sensibilizarea zonei (bine, nu-i musai sa fie sensibila, dar sunt multe tipe, printre care si eu, care nu mai suporta atingeri pe-acolo).

s-ar putea sa resimti si o senzatie intensa ca tre' sa faci pipi pe parcurs lol


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

#17 2013-08-05 18:21:46

mature_man
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2011-02-17
Mesaje: 163

Re: Orgasm Vaginal

Cand ai sa uiti de 'simptome', cand ai sa uiti de tehnica, de placere, de ce trebuie sau nu trebuie sa simti, cand ai sa uiti de pudoare, de rusine, de tine, de vecini... de toate, si cand ai sa simti cum iti explodeaza creierii intr-o placere de nedescris, cand ai sa simti cum ti s-a umflat clitorisul si iti provoaca mii de artificii de placere pura in tot coprul... atunci (poate) ai sa stii ca ai avut orgasm.
Cum spunea Yoyo mai sus, mai apoi clitorisul iti va fi foarte sensibil la orice atingere, la limita durerii... si-l vei indeparta fara sa vrei pe iubitul tau din zona respectiva.


Decat sa mori cu regrete, mai bine traiesti cu amintiri.

Offline

 

#18 2013-08-14 13:09:57

diana_p
New member
Inregistrat: 2008-07-22
Mesaje: 20

Re: Orgasm Vaginal

Nici eu nu am avut orgasm vaginal niciodata. Am 28 de ani, clitoridian da, dar vaginal niciodata. Iar cad actul sexual vaginal a durat mult incepusem sa simt ca e stimulat tot clitorisul dar din interior insa singurul lucru cu care m-am ales a fost o cistita lol

Bine experienta in domeniu am vreo 10 ani dar cu un singur barbat, ma indoiesc sincer ca asta e problema. Nu pot spune ca ma deranjaza deoarece el are grija sa nu raman cu buza umflata niciodata insa nu pot spune ca nu sant curioasa. E aceeasi senzatie ca cel clitoridian?

Offline

 

#19 2013-08-14 13:51:07

LikeIt
Sr. member
De la: Romania
Inregistrat: 2011-01-24
Mesaje: 1913

Re: Orgasm Vaginal

ancaaa21 a scris:

Am cautat pe forum si in general toata lumea se plange ca nu are orgasm, iar intrebarea mea este cum iti dai seama ca ai?
Din cate am citit pe internet se manifesta cu accelerarea pulsului, dilatare pupilelor, sensibilizarea sanilor, contractii ale  muschilor, temperatura corporala marita. Pana acum nu am trait niciunul dintre aceste "semne", dar placere am simtit.

Nu sunt stresata sa ajung la el, din moment ce imi dau seama ce nici macar nu am avut, dar as vrea sa stiu daca e adevarat tot ce am zis, ca sa stiu pentru viitor....

Multumesc

Simti ca te inalti la cer  si nu mai cobori, si ca daca mai dureaza, iti dai duhul, simti in fiecare celula particica din corp cum zvacneste..nu gasesc cuvintele necesare sa exprim exact.


"Sunt candelă în care pâlpâie un bob de întuneric."

Când vulturii sunt tacuti,papagalii încep sa trancaneasca. Winston Churchill

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.