homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 85-18


#324 2012-09-24 13:47:57

Andri
Hero member
De la: Grecia
Inregistrat: 2012-08-06
Mesaje: 2400

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 85

Storm... sad ce sa mai spun... sad Succes la analize!  rugaciune

Detzy puss multumesc ! wink lol Sentimentele sunt reciproce, simti, da? big_smile

Rave puss Ale puss

Ma duc sa pun masa, revin!

Ultima oara a fost editat de Andrianna (2012-09-24 13:48:13)


Proud mommy of baby Nikoletta bebe

Offline

 



#325 2012-09-24 13:49:36

Detzy
Insomniac member
De la: ...mine pentru ....voi
Inregistrat: 2008-01-23
Mesaje: 7254

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 85

Andri stttiuuu.. simt prea bine hjarta puss


baby Dragos hjarta rugaciune

Offline

 

#326 2012-09-24 13:50:26

aprilus
Full member
Inregistrat: 2012-07-04
Mesaje: 686

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 85

of Hell...


''Orice copil e un pui de fluture, ce zburdă zglobiu de colo-colo și-i dă vieții culoare. ''

Offline

 

#327 2012-09-24 13:51:05

Andreed
Addicted member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-07-06
Mesaje: 13483
Site

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 85

Hellst imi pare rau  grater  grater   kram  puss


Mami de 2 minuni: Maria & Matei

Offline

 

#328 2012-09-24 13:55:18

Scarlett A
Sr. member
De la: cu ai mei
Inregistrat: 2012-06-06
Mesaje: 1659

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 85

Hell cuvintele nu pot exprima cat de rau imi pare!! Multa sanatate!!

Andri si eu am o prietena f buna ( am 2 f bune) care e capricorn si e de nota 10.Am zis!!


Am trei gratii! Multumesc, Doamne!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#329 2012-09-24 14:02:15

Madlena06
Hero member
Inregistrat: 2012-02-13
Mesaje: 3364

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 85

Salutareee !!!
Scarlet sa ai bafta cu magazinul  par. Daca ala se suceste, cauta alt spatiu, dar nu renunta la ideea ta  tummenupp
Ionela ce ma bucur pt tineeeeeeeeee  bis  bis Am citit si recitit pasajul unde sotul tau ti s-a confesat. Deci e clar ca isi doreste copii, doar ca isi face multe griji, ca vrea sa fie sanatosi si apoi sa le ofere o viata buna. Hai ca e de bineeee !!! tummenupp
Ai sa vezi ca in curand totul se va aseza cum trebuie. Ai fost fata desteapta ca nu l-ai stresat si l-ai lasat sa se decida singur, bravoooo   applause ma bucur pt voi  kram  kram Si apoi daca a zis asta la cateva beri, sa stii ca barbatii la un pahar spun adevarul  lol si recunosc ce simt, asa ca eu as conta pe ce-a zis.
Acid folic stiu ca multi dr recomanda cu 3 luni inainte de o posibila sarcina. Eu iau de 4 luni deja, la recomandarea dr meu.
Vera bine ai venit !!!!  Iar in legatura cu asteptatul, poti merge la ginecolog sa iti spuna daca trebe pauza sau nu. Si e bine inainte de a incerca sa ramai insarcinata sa faci analizele de rutina, ca sa fie totul ok.
Eu sunt capricorn  lol
Amalia se apropie evenimentul  kram  kram
Hell imi pare nespus de rau  sad offff nici nu stiu ce as putea spune in astfel de momente, caci cuvintele sunt de prisos grater


Doamne rugaciune iti multumesc din suflet pentru printesa din viata noastra bebe
Visul nostru s-a implinit, in august 2014 am devenit mama  hjarta

Offline

 

#330 2012-09-24 14:02:49

be_happy
Platinum member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 20885

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 85

hopsieu

Va puss pe toate!!

Storm puss Nu pot sa cred grater Sper sa poti face curand ce analize e cazul si sa vezi daca mai e vreo problema pe undeva. Eu nu stiu de cat timp esti tu plecata, dar ma gandesc ca la voi e un pic mai greu sa ramai gravida ptr ca nu prindeti fiercare luna impreuna. Sau macar fiecare ovulatie ca stiu ca tu ai SOMP si ciclul foarte lung. Uff, te imbratisez puss

Vera puss Bine ai venit! Sa vina bebe repede!

Nu prea mai stiu ce am citit..sunt iar rupta de oboseala...

Offline

 

#331 2012-09-24 14:03:30

Detzy
Insomniac member
De la: ...mine pentru ....voi
Inregistrat: 2008-01-23
Mesaje: 7254

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 85

Madle alta capricoarna scumpa puss
Happy puss .. las' ca iese si pentru Hell.. trebuie! stiu eu!

Ultima oara a fost editat de Detzy (2012-09-24 14:05:19)


baby Dragos hjarta rugaciune

Offline

 

#332 2012-09-24 14:14:40

betty200
Full member
Inregistrat: 2012-02-27
Mesaje: 814

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 85

Hell ... imi pare tare rau, nici nu stii cat te inteleg ...  grater  grater  grater

Offline

 

#333 2012-09-24 14:17:25

Raveca
Hero member
De la: land of hope...
Inregistrat: 2009-01-03
Mesaje: 3656

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 85

Detzy puss  puss  puss

Hell, este musai sa faci analizele! par

Eu maine merg sa recoltez iar minunatiile toate.

Ultima oara a fost editat de Raveca (2012-09-24 14:35:01)


"Nu te teme, că Eu sunt cu tine, nu privi cu îngrijorare, că Eu sunt Dumnezeul tău. Eu îţi dau tărie şi te ocrotesc şi dreapta Mea cea tare te va sprijini!"
Doamne, ajuta-ne sa se implineasca dorinta noastra de-o viata!

Port mereu o parte din tine in sufletul meu ...

Offline

 

#334 2012-09-24 14:19:26

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 85

Madlena06 a scris:

Salutareee !!!

Ionela ce ma bucur pt tineeeeeeeeee  bis  bis Am citit si recitit pasajul unde sotul tau ti s-a confesat. Deci e clar ca isi doreste copii, doar ca isi face multe griji, ca vrea sa fie sanatosi si apoi sa le ofere o viata buna. Hai ca e de bineeee !!! tummenupp
Ai sa vezi ca in curand totul se va aseza cum trebuie. Ai fost fata desteapta ca nu l-ai stresat si l-ai lasat sa se decida singur, bravoooo   applause ma bucur pt voi  kram  kram Si apoi daca a zis asta la cateva beri, sa stii ca barbatii la un pahar spun adevarul  lol si recunosc ce simt, asa ca eu as conta pe ce-a zis.
Acid folic stiu ca multi dr recomanda cu 3 luni inainte de o posibila sarcina. Eu iau de 4 luni deja, la recomandarea dr meu.
(

madlena, asa ma incurajeza vorbele tale si ma fac sa ma simt atata de bine... iti multumesc ca scrii mereu ceva pentru sufletul meu smile
stiu ca la un pahar spun adevaraul, dar eu sunt toma necredinciosul, pana nu vad nu cred, asa ca astept luna ''cadourilor'' !!!! smile sau chiar si mai devreme. eram convinsa ca isi doreste copii, dar asa-s eu, nerabdatoare, si vroiam mai repede. si vreau si acum, dar nu am de gand sa ii zic nimic. il las cu ale lui pentru ca stiu ca ma iubeste si mi-a si zis aseara ca vrea sa avem un copil ca sa nu ma indoiesc niciodata de dragostea lui, ca pentru el un copil e ceva de nepretuit, si daca alege sa il aiba vrea sa fie totul asa cum trebuie. imi venea sa-l mananc cu totul, dar mirosea a bere si nu-mi placea rotfl2
e un om cu totul special. cand mi-am dorit ceva cu adevarat a avut grija ca momentul in care s-a realizat visul sa fie unul cu totul deosebit ca sa stiu sa-l pretuiesc.  asa a fost si cu nunta. l-am bazait vreun an de zile sa facem nunta, sa facem nunta,ca aveam vreo 6 ani de cand eram impreuna, si pana nu m-am oprit din a-l stresa nu s-a intamplat. cand nu mai ziceam nimic si cand nu ma mai stresam atunci s-a intamplat...si bucuria...nu mai zic.
sper sa fie bine si acum, sunt bucuroasa dar nu sar in sus...inca.

Ultima oara a fost editat de ionela (2012-09-24 14:20:42)

Offline

 

#335 2012-09-24 14:22:42

aprilus
Full member
Inregistrat: 2012-07-04
Mesaje: 686

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 85

ionela  majoreta


''Orice copil e un pui de fluture, ce zburdă zglobiu de colo-colo și-i dă vieții culoare. ''

Offline

 

#336 2012-09-24 14:26:34

betty200
Full member
Inregistrat: 2012-02-27
Mesaje: 814

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 85

Rave, Doamne ajuta!

Scarlett, hai sa-ti spun ce-am sondat ieri pe FF, am dat cautare dupa grafice cu "implantation dip - val de implantare" asa la general nu doar graficele pregnant si stii ca inainte de grafice, apare un tabel cu o statistica in care iti sumarizeaza pe scurt ce grafice ai in rezultatul cautarii. Ei, cautarea mea cuprindea 81% grafice pregnant si restul de 19% grafice ovulatorii de aici am tras concluzia ca te pot felicita deja, ai 4 sanse din 5 sa fie bebelus luna asta ... abia astept testul, cred ca poti risca si maine dimineata unu, avand in vedere ca "nidarea" s-a produs, n-ai ce pierde.

Cristina si tu stai bine cu graficul, ti se potriveste si tie ce i-am scris lui Scarlett.

Andriana succes mult si tie,  la tine pacat ca n-am ce analiza ... pai de ce nu-ti iei temperatura?

Ultima oara a fost editat de betty200 (2012-09-24 14:30:25)

Offline

 

#337 2012-09-24 14:30:49

Ioana84
Insomniac member
De la: In Europa
Inregistrat: 2012-05-12
Mesaje: 9023

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 85

hopsieu

Nu mai sunt in stare,m-a luat cu lesin cand eram pe drum,si m-a plesnit hemoragia,de dimineata pana acum am schimbat 6 always.A zis doct sa iau antibioticul la 6 ore. supa  supa
Mi-am pierdut gustul si mirosul!!! grater  grater


Ionela sa aveti cati copii va doriti!!! rugaciune  puss  puss


Vera bine ai venit la noi,si sa vina bebe cat mai curand!!! puss  puss


Sonia am inteles,referitor la progesteron,am gandit ceva si am scris altceva,ma gandeam la testosteron,daca tu il faci in ziua a 3 a?? puss  puss


Hell imi pare sincer rau,ce trist,sunt cuvinte ce nu te incalzesc,dar ti le zic din inima,ca stiu prin ce treci.Mult succes si sa te faci bine. puss  par


Happy buna!!!Ce mai faci? puss  puss


Betty buna ziulica!!! puss  puss


Raveca succes maine la analize,sa iasa bune!!! rugaciune  puss  puss


Grafic 1 http://www.fertilityfriend.com/home/409c34 Amina hjarta 22-10-2013
Grafic 2 http://www.fertilityfriend.com/home/5484d6
Noel hjarta 26-10-2015 + surpriza Daniel  25-09-2018

Offline

 

#338 2012-09-24 14:32:40

Madlena06
Hero member
Inregistrat: 2012-02-13
Mesaje: 3364

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 85

Happy tu ce mai faci??
Detzy  kram multumesc ma faci sa rosesc  rodnar
Raveca   kram  kram
Hell  puss  puss  puss
Ionela sa stii ca eu nu scriu sa te incurajez, scriu exact ce gandesc si ce simt, dar e bine ca te incurajeaza  tummenupp
Iar faza ca la un pahar barbatii spun adevarul, eu sunt patita cu al meu, la un pahar el se confeseaza  lol Faci bine ca nu ii mai zici nimic, nici nu e cazul, caci l-ai stresa, lasa asa ca e foarte bine asa cum e. Presimt eu ca va fi foarte bineeee  wink
Betty  par gata ai trecut pe Advanced  tummenupp
Scarlet sper sa ai test dungat II  par

Ma duc sa intind rufele. Revin.


Doamne rugaciune iti multumesc din suflet pentru printesa din viata noastra bebe
Visul nostru s-a implinit, in august 2014 am devenit mama  hjarta

Offline

 

#339 2012-09-24 14:36:06

Raveca
Hero member
De la: land of hope...
Inregistrat: 2009-01-03
Mesaje: 3656

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 85

Ioana, Doamne ajuta sa iasa bune! par merci
Imi pare rau ca ai cm abundent.

Madle par

Betty par


"Nu te teme, că Eu sunt cu tine, nu privi cu îngrijorare, că Eu sunt Dumnezeul tău. Eu îţi dau tărie şi te ocrotesc şi dreapta Mea cea tare te va sprijini!"
Doamne, ajuta-ne sa se implineasca dorinta noastra de-o viata!

Port mereu o parte din tine in sufletul meu ...

Offline

 

#340 2012-09-24 14:37:23

Andri
Hero member
De la: Grecia
Inregistrat: 2012-08-06
Mesaje: 2400

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 85

Am venit, am mancat ca un porcusor. Cand mai slabesc si eu???

Scarlet hjarta puss wink

Fetelor, sa va intreb ceva. Pentru ca tot am discutat zilele trecute si spuneam ca eu nu vad egg la mine... Eu folosesc absorbante zilnice si de o saptamana am zis sa nu mai pun, ca poate de asta nu vad eu scurgerile. Si de cateva zile observ pe lenjerie mici pete albe(daca lenjeria e neagra) sau usor galbui(daca lenjeria e alba). Azi sunt in 10 DPO si am avut in cantitate mai mare, despre egg nu poate fi vorba, pentru ca e tarziu, bolnava nu's pentru ca am analizele la zi. Deci?

Betty puss Multumesc, bafta sa avem si Doamne ajuta! Eu nu imi iau temperatura pentru ca sunt stresata de chestia asta. Plus ca nu ma trezesc in fiecare zi la aceeasi ora, plus ca uneori ma mai trezesc noaptea pentru un pisu, doua...

Madle puss

Ultima oara a fost editat de Andrianna (2012-09-24 14:40:41)


Proud mommy of baby Nikoletta bebe

Offline

 

#341 2012-09-24 14:37:27

blue_moon
Sr. member
De la: slatina
Inregistrat: 2011-11-08
Mesaje: 1468

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 85

wave aspirantele mele dragi!

voiam doar sa va scriu ca nu v-am uitat si imi sunteti drage toate, doar ca, asa cum a incercat angelus sa explice (mulciumesc puss ), am considerat ca sarcina mea poate aduce durere unora dintre voi si chiar nu vreau sa sufere nimeni...nu ma intelegeti gresit, nu cred ca e cineva suparat ca eu sunt insarcinata, doar ca stiu cum e sa te uiti tanjind dupa burtici si bebelusi.

va  puss  si va  kram  cu  par pe toate.

multumesc ca va mai ganditi si la mine! puss  puss

storm,  puss  cu drag, stiu prin ce treci dar mai stiu si ca esti fata puternica si ai sa iesi invingatoare...trebuie neaparat facute si analizele alea de trombofilie...majoritatea fetelor care pierd au cate o mutatie  sad


O sufletica nazdravana s-a cuibarit la mine in brate si-o iubesc de mor!!!

Pe 13 ianuarie 2013 s-a nascut minunea noastra si ne-a schimbat viata!

Offline

 

#342 2012-09-24 14:39:50

rrammonna
Diamond member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2007-11-07
Mesaje: 44383

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 85

pupici cui a mai intrat puss

blue,,imi pare rau ca nu mai intri aici sad

eu daram usile lol cand ma plictisesc mai trag cate un ochi pe net big_smile


Nu ştiu care este cheia succesului , dar cea a eşecului este să încerci să mulţumeşti pe fiecare.....

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.