homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Scolioza toraco-lombara


#1 2012-10-03 20:37:15

Gizeh
Banat
De la: Sufletul Marii.Din Adancuri
Inregistrat: 2011-04-01
Mesaje: 12982

Scolioza toraco-lombara

Hello fetelor.... scolioza in ziua de astazi este o boala absolut banala,intalnita tot mai des.... descoperita boala din timp cu tratamentul adecvat coloana vertebrala poate ramane in stadiul primar sau chiar se poate vindeca,insa nu toti sunt atat de norocosi. eu am descoperit foarte tarziu ca am scolioza toraco-lombara si rotatie axiala, de gradul IV ( din cate am inteles sunt 4 grade,al 3-lea si al4lea fiind foarte grave).... am facut tratamentul pe care mi l-a recomandat medicul insa uneori ma simt foarte rau... am dureri ingrozitoare de spate si de picior... uneori nici nu mai imi simt piciorul si trebuie sa ma sprijin de carje (sau carjele se sprijna de mine....)
mediul mi-a recomandat intr-un fel o operatie pe coloana insa a zis ca in stadiul meu este foarte riscant si operatia este foarte grea... voi ce parere aveti?


Ne dorim si noi bebic

Offline

 



#2 2012-10-03 20:38:27

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: Scolioza toraco-lombara


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.