homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22-117


#2205 2013-03-26 23:06:24

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

Ginuta, nu.
O aspir si eu dupa aerosoli, dar tot asa, nu sta.


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 



#2206 2013-03-26 23:15:16

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

albi, nettacin. dar si asta e antibiotic.
poate stiu fetele ceva homeopat, dar din experienta noastra...lui yannick ft greu i-a trecut sad


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#2207 2013-03-26 23:26:50

ginutza
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-09-19
Mesaje: 2119

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

si Clara are muci oricum era pe panadol,maine tre sa o aspir si pe ea:(


Nu te poți simți în largul tău fără aprobarea ta.

Offline

 

#2208 2013-03-26 23:42:21

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

wave  nb mamici!

Offline

 

#2209 2013-03-26 23:46:11

camyelenbebe
Hero member
De la: Bucurestiul minune
Inregistrat: 2009-01-11
Mesaje: 4931

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

intru si eu sa va salut si ce gasesc  sad ....muci, muci si iar muci  grater ......si ai mei flacai sunt raciti ca de' noi facem totul in gasca  big_smile .....pupici la toata lumea si sanatate multa  puss

hai ca iar era sa uit ....imi dati si mie like la link-ul de la semnatura?  rodnar ....daca va place clar  rodnar


Dumnezeu ne-a ajutat sa avem doi pui de om exact asa cum ni i-am dorit. hjarta .... Tudor  par....11/03/2010 si Matei 21/6/2012
http://fabricutahandmade.blogspot.ro/20 … orale.html

Offline

 

 Publicitate


loading...

#2210 2013-03-27 00:15:48

albinuta_vesela
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-23
Mesaje: 6279

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

multumesc de sfaturi. betaboptalul contine: COMBINATII (CLORAMPHENICOLUM + BETHAMETASONUM) iar nettacinul contine netilmicina sulfat. ochisorul ei nu lacrmieaza, nu are nici secretie din aia galbuie, e doar rosu inauntru. i-am pus ser in seara asta la culcare. sa vad maine cum e.

nb!

Offline

 

#2211 2013-03-27 00:37:15

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

albi, daca e numai rosu fara lacrimare, secretii de niciun fel, mancarime, nu pare a fi conjunctivita sau ceva infectios.
lui yannick i s-a inrosit asa dupa primul zbor. a durat 2 zile si s-a albit de la sine.
eu nu i-as pune nimic, as spala cu apa chiara si-as astepta sa vad cum evolueaza.


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#2212 2013-03-27 00:41:45

albinuta_vesela
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-23
Mesaje: 6279

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

da, deno, astept sa vad mai departe cum e.
mersi mult !

ce fain e avatarul tau !!!

Offline

 

#2213 2013-03-27 00:43:26

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

multumesc puss


Doamne fetelor, ma innebuneste maica-mea. azi a venit sora ei la noi, care e o enciclopedie ambulanta, se intereseaza de toate prostiile si citeste mult. si-a inceput sa-i impuie maica-mii capul cu franc-masonii, bla bla, mami nu auzise de ei.
ca gata nu mai bea cola, ca o otravesc masonii, nu mai mananca mezel ca nus ce-a pati. siiiigur, i-au pus fix ei masonii gand rau si vor s-o extermine acuma.
ma tot bate la cap, ca "baga acolo pe net" sa vedem ce-i cu masonii aia. da ce ma doare pe mine etaju ca masonu ne asculta telefoanele si ca nus care din guvern e aliat cu ei?
gata i s-a pus pata ca masonii au pus cianurile pe ea.
amu n-are pace pana nu se uita la ce prostii sunt scrise pe net. mie nu-mi place sa ma uit la toate porcariile ca traiesc linistita asa fara sa stiu de ele.

Ultima oara a fost editat de denorah00 (2013-03-27 00:52:19)


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#2214 2013-03-27 01:27:45

albinuta_vesela
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-23
Mesaje: 6279

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

apropo de laptele de mai sus, ati vazut emisiiunea de pe protv, despre preparatele facute in fabricutele noastre ? ati vazut ce mancam ? box

eu nu am vazut emisiunea dar cu vreo 3 sapt mai inainte imi povestea o prietena, care la randul ei are o cunostinta smile care lucreaza in sistem, adica e tocmai una dintre persoanele care..face retetele. inginer chimist-alimentar..nu stiu exact. ei, tipa aia i-a spus prietenei mele ca ea nu mananca preparate din carne, in afara de mortadela si aia  importata, in rest nimiiiiic ! pt ca ea le face, stie ce contin. lucreaza prin rotatie, cu multe fabrici din tara, cu cele mai mari, gen fox, cristim... preparatele contin in realitate fff putina carne, mai putin decat scrie pe eticheta, in schimb au multa saramura si diverse arome ca sa mascheze gustul carnii, care uneori nici nu e proaspata. se adauga multe "prafuri" , diversi conservanti care nu apar pe eticheta !!!!  skitarg
cremwurstii NU contin carne deloc, doar resturi, pielite, oase, zgarci, toate mizeriile plus conservanti si toate alea.. la fel si pateul de ficat.

se fac fff multe magarii. se incalca ff multe norme dar toti sunt mana in mana. se fac controale dar control inseamna ca aia care vin in inspectie dau un telefon sa anunte ca vin in 2 ore. se face curat rapid, se ascund de la vedere ingredientele interzise, si totul e de fapt un protocol.. se fac poze (asa cere metodologia de control) si se da o amenda usoara pt ca nu a functionat nu stiu ce aparat in fabrica, si apoi aia pleaca si ei cu pachetel...  box

spunea ca doar carnea de vita (nepreparata adica, la Kg) e mai curatica, in sensul ca e mai putin plina de medicamente, si ca puiul e cel mai toxic. e plin de hormoni si antibiotice, puii cresc in fix 28 de zile !!!  yikes

eu, ca naiva, intrebam de ce tipa asta e martor la treburile astea fara sa sesizeze un opc, ceva, vreun organism din asta care poate lua pozitie.. pt ca ea castiga ffff bine din asta. este cica intre primii 5 ingineri pe tara, e ff solicitata de catre fabrici.
mai povestea ca se procedeaza asa: firma ii spune "vrem sa facem un produs - de ex. o sunca de nu stiu ce -  care sa se incadreze in 20 lei/kg" si mai si mentioneaza ca vor sa contina cat de putina carne se poate. si tipa asta concepe reteta, cantitatile, procentele ingredientelor astfel ca produsul sa indeplineasca cerintele respective. asta e meseria ei.. de mii de euro !
produse de calitate cu adevarat se fac insa pe comanda si pt personalitati de rang inalt,  delicatese, produse 100% naturale. insa ceea ce merge in galantare pt populatie este sub orice critica.  supa
trist tare. ne paste cancerul sad doamne fereste.
eu am renunat la preparate de mai multa vreme. stiam ca nu sunt ok si inainte dar cand am mai auzit si detaliile astea... cesafac mai cumparam cate ceva dar fff rar, la ocazii sa zicem.
incerc sa cumpar sa mancam cat mai multe legume si fructe, legume verzi, salate, branzeturi, cereale, seminte. stiu ca nici astea nu sunt naturale 100 % dar parca sunt mai ok. speeeer sa ma tin de "regimul" asta. primim gaini de la tara din cand in cand si oua, nemai ajuta bunicii mei si ai sotului cat mai pot si ei  par

am baut o bere cu grapefruit, are gust de sapun  rotfl  dar ciudat, mi-a placut ! lol ma duc la somn !  sover

Offline

 

#2215 2013-03-27 06:49:54

cmin
Addicted member
Inregistrat: 2009-03-20
Mesaje: 14348

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

Neata
Si eu am auzzir ca la mandy s-ar pune gainile cu totul la pateu, fulgi, gheare, organe interne.
Eu iau oua si pui de la mama, sursa mai mult decat sigura. Si ei ma tot bat la cap sa luam o capra pt alex.


7+ fericire
totul este si va fi bine 
(http://www.fertilityfriend.com/home/33274f)

Offline

 

#2216 2013-03-27 07:36:14

llollipop
Full member
Inregistrat: 2010-08-09
Mesaje: 868

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

neata


wow Albi ce scarbos. nici eu nu luam prea des dar cred ca renunt de tot acum. stiam si eu ca pun chestii oribile in ele ca sa aibe culoare frumoasa, miros placut si gust chipurile bun
bombe atomice nu alta


si eu as creste gaini. va anunt cand ma apuc de treaba. asta e visul meu. o casuta cu gradina (un pogon) vb lui Smart smile
cu livada de pomi si poiata de gaini, vreau si prepelite ca au oua de "aur"

cmin lol

Katey of, micuta Natalia.

Ultima oara a fost editat de llollipop (2013-03-27 07:37:31)


"Victory belongs to the most persevering."   Napoleon Bonaparte

Offline

 

#2217 2013-03-27 08:03:44

deya
Sr. member
De la: Brasov
Inregistrat: 2011-07-13
Mesaje: 1090

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

neata


8.10.2012 — Eduard Cristian  hjarta
16.02.2014 - Alexandru Valentin hjarta

Offline

 

#2218 2013-03-27 08:07:22

n_loredana2008
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-07-20
Mesaje: 2953

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

neata mamici puss

Adina am citit postarea ta foarte atenta, si incetul cu incetul ma luau nervii....cum poate tipa aia sa faca asa ceva? Eu nu as putea chit ca iau milioane de euro salariul, sa pun otravuri in preparate....nu as avea constiinta impacata sa stiu ca ceea ce fac eu dauneaza oamenilor, COPIILOR, care nu au absolut nici-o vina....sa faci asta pentru niste bani.....

Noi oricum nu am mai cumparat de foarte mult timp, avem de la tara, ne ducem in fiecare wee si taiam 2-3 gaini...si au cam 5 kg una, ca sunt de carne....

NU am nimic cu tine adina sa nu ma intelegi gresit!! Pupici anei

Noi de luni mergem la cresa, ni s-a zis sa il ducel la 07:30 maxim si luat la 17:30...

Ultima oara a fost editat de n_loredana2008 (2013-03-27 08:09:44)


Iannis-04.05.2011
Dominic- dpn 31.12.2017
Daca vreodata ma vei intreba ce am simtit in momentul in care ai venit pe lume, nu am sa iti pot spune, pentru ca sentimentul e unic si nu se poate descrie in cuvinte! Pentru ca tu, copilul meu, esti cel mai mare dintre toti si toate!!

Offline

 

#2219 2013-03-27 08:52:04

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

'neata mamici wave

Offline

 

#2220 2013-03-27 09:44:31

ginutza
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-09-19
Mesaje: 2119

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

am vazut eu emisiunea de duminica
stiti targurile de mancare traditionala? ei bine aia cumpara carnea de la ferma,mai adauga si ei niste coloranti ,ca cica altfel nu cumpa omul,facute in niste masini vechi si ruginite,te lua groaza dc te uitai

eu am doi muciosi


Nu te poți simți în largul tău fără aprobarea ta.

Offline

 

#2221 2013-03-27 10:03:45

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

neata!

nu e o surpriza asta cu mezelurile.  acklad   noi nu mai mancam de ff multa vreme asa ceva. uneori mi se face pofta de pizza diavola si imi fac in casa si pt asta cumpar salam uscat. o fi din cal, n-o fi,  lol  nu stiu si nici nu despic firul in patru. daca mi-e pofta, imi fac pofta fara regrete.  lol

mie nu imi place carnea, de ex. gaina de curte grasa cu gustul ala pregnant.(la gust prefer un pui f anemic de supermarket, al carui gust e inexistent) mie nu imi plac f multe alimente si mi-e usor sa ma abtin. fara carne e lux.  smile  fara iaurt, kefir, branza (doar un fel anume, nu orice branza), fara astea nu pot. sad oua nu consum niciodata, le urasc, am avut hepatita din cauza scarbei de ou, galbenus.  acklad

deno, big_smile dar sa stii ca nu e teoria conspiratiei, cei ce ne conduc oricum numai binele nu ni-l vor. asta este, suntem doar niste furnici ametite.

carnea si produsele de origine animala, chit ca vin din curtile proprii, nu sunt cea mai sanatoasa alegere in ciuda a ceea ce am fost invatati. frunze, alge, buruieni, cereale, legume si fructe in stare cat mai cruda cu putinta, asta inseamna sanatate. cine poate sa consume doar ce e sanatos, bravo lui, e tare  lol  din cand in cand ce merge o punga de skittles, bomba aia de coloranti deliciosi,  si-o cola  cu gheatza si lamaie... si mancam cand eram mici parizer, nu mai stiu gustul dar tin minte ca era bun in draci  ... dumbom  asta e, chimicala e gustoasa insa gustul se EDUCA! trebuie!


adina, nici vorba!!!! laptele integral, asa cum este el, e, totusi ... lapte! formula vine in primul rand ambalata in aluminiu, f toxic si, in plus, taurina si inca vreo cateva ingrediente ce NU au ce cauta in stomacul unui copil mic. deci.....   sad

Ultima oara a fost editat de passenger (2013-03-27 10:06:36)

Offline

 

#2222 2013-03-27 10:20:05

lavy20
Sr. member
Inregistrat: 2009-05-15
Mesaje: 1500

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

Neata mamici. La noi eu sunt cea racita. Sper sa nu se transimta la bebe sad


"Caci Eu, Domnul Iisus Hristos, te tin de mana si iti zic: Nu te teme, Eu te voi ajuta!"
Bine-ai venit pe lume, minunea mea hjarta

http://www.fertilityfriend.com/home/3ab84f

Offline

 

#2223 2013-03-27 10:23:12

bubutadana
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-03
Mesaje: 7655

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

neata


No, no, see, I think if you're committed to somebody, you don't allow yourself to find perfection in someone else...

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.