homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22-19


#343 2013-02-26 14:32:12

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

si mie imi plac dar sa mi le cumpere..in afara sarbatorilor, sa le cumpere asa.. doar pt ca!  lol
eu nu mai fac paine in casa, faceam intr-o perioada dupa o reteta f simpla fara framantat si fara masina de facut paine. M-am lasat de asta si cumpar de la brutarie paine neagra sau integrala. sunt constienta ca are afanatori si alti agenti mai putin naturali insa putinul timp liber nu vreau sa il petrec tooooot in bucatarie,  bang  ca mi s-a luat de aragaz.

am fugit, va pup! wave

Offline

 



#344 2013-02-26 15:13:12

lucky777
Insomniac member
De la: Cluj-Napoca
Inregistrat: 2007-11-22
Mesaje: 6420

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

Da, da Passuc. big_smile Si pe mine ma distreaza poza asta "a la faianta". lol Daaaar, la cat esti de frumoasa pot sa trec si peste asta. wink

Nici eu nu fac paine de casa...face gandaca pentru toti.

Cmin, sa vedem! big_smile

Garga, vezi ce e cu probioticele alea de care zice Kata. Daca nu le accepta Stef, le iei tu si gata, iti faci un bine...


17.08.2010 Tudor Andrei smile
Doamne, iti multumesc pentru minune!

Offline

 

#345 2013-02-26 15:20:04

cmin
Addicted member
Inregistrat: 2009-03-20
Mesaje: 14348

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

lucky ma ai in lista de fb,mi-ai facut si un comentariu odata ( daca asta vrei sa vezi big_smile)

eu mai fac din cand in cand paine, sau pt alex lipii

i-am dat pizza aseara,nu va spun cum a devorat-o ,manca mai mult carnita asa de happy sunt dance


7+ fericire
totul este si va fi bine 
(http://www.fertilityfriend.com/home/33274f)

Offline

 

#346 2013-02-26 15:25:51

lucky777
Insomniac member
De la: Cluj-Napoca
Inregistrat: 2007-11-22
Mesaje: 6420

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

Cmin, ziceam...sa vedem. wink puss

O si al meu bebelacus e mare fan pizza. Sambata seara am fost la un amic, care are o pizzerie si Tudi si-a preparat singur o mini-pizza. A fost mai mult decat incantat. big_smile A intins aluat, a imprastiat faina, a pus cu pumnul mozzarella, a adaugat o cantitate imensa de oregano, dar cred ca a fost cea mai buna reteta pe care a incercat-o pana atunci. big_smile


17.08.2010 Tudor Andrei smile
Doamne, iti multumesc pentru minune!

Offline

 

#347 2013-02-26 15:29:12

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

lucky  rotfl2
gata, schimb poza, clar! ii bag pe baieti la inaintare (aveam avatar cu ei insa ceva s-a intamplat cu forumul ca a disparut)

Offline

 

 Publicitate


loading...

#348 2013-02-26 15:31:35

sweetgirl27
Hero member
Inregistrat: 2009-12-26
Mesaje: 2868

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

cmin cum ai facut pizza?as vea sa-i fac si eu

o licky si mai zici ca nu ai gandaca buna lol
si eu vreau cantar electronic de buc,dar nu ca si cado de ziua mea,de cand zic sa iau si n-am mai luat,de ziua mea imi doresc toale,pantofi,din astea,parfumuri,farduri,nu ustensile de buc
aici ploua torential de azi de dimi,asa vreme nasoala e

aaa si sa nu va mai spun ca azi noapte pana la 4 nu am inchis ochii,nu stiu de ce,pur si simplu nu puteam sa dorm,apoi de la 7 de dimi niste vecini lucreaza cu bormasina,vad ca acum au inceput iar,frate eu nu stiu ce tot sparg ca si anul trecut in perioada asta au spart timp de 2 luni prin ap,si aucm iar...deci ei nu se gandesc ca pe scara mai sunt si copii mici care treb sa doarma diablo si nu vreau sa ma apuc cu ea sa-i zic,ca e o tzata de-a dreptul,are o gura,te afla tot cartierul,si barbatu-sau la fel,niste badarani

Ultima oara a fost editat de sweetgirl27 (2013-02-26 15:35:09)


"O fetita , intrebata unde este casa ei , a raspuns “locul unde este mama”.”

Offline

 

#349 2013-02-26 15:37:16

cmin
Addicted member
Inregistrat: 2009-03-20
Mesaje: 14348

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

sweety am fiert un piept de pui de tara cu tot soiul de mirodenii si l-am taiat bucatele mici ca pt salata de beof
blatul l-am facut ca de paine - faina,apa, drojdie, sare, ulei si putin otet si pe el am pus sos de rosii de casa (bulion) pieptul de pui, ciuperci, masline taiate marunt si cascaval la greu


7+ fericire
totul este si va fi bine 
(http://www.fertilityfriend.com/home/33274f)

Offline

 

#350 2013-02-26 15:38:48

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

Super ca i-a placut cmin!!
Am sa-i fac si eu cu pui,ardei,rosii si atat lol


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#351 2013-02-26 15:44:04

cmin
Addicted member
Inregistrat: 2009-03-20
Mesaje: 14348

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22


7+ fericire
totul este si va fi bine 
(http://www.fertilityfriend.com/home/33274f)

Offline

 

#352 2013-02-26 15:44:58

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

cmin, ceapa rondele nu? ardei gras? astea s dulci, sebi e fan smile vezi ca ciuperci nu au voie pana la 3 ani.

Offline

 

#353 2013-02-26 15:48:36

cmin
Addicted member
Inregistrat: 2009-03-20
Mesaje: 14348

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

pass la ceapa nu m-am gandit si ardei nu am vrut ca nu am nimic congelat si de asta de pe piata nu iau
de ciuperci citisem ca e voie ..ma ma interesez,merci

lucky sa vedem ce va fi? pai cam asta o sa fac ca am luat comanda, dar ma gandeam asa ce ar fi daca ....  dumbom


7+ fericire
totul este si va fi bine 
(http://www.fertilityfriend.com/home/33274f)

Offline

 

#354 2013-02-26 15:58:04

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

eu inca mai am o punga mica de kapia congelat, dar am luat si din magazin


fetele, ce homeopate dati copiilor pt febra, raceli? Sebi e cu muci, i-am comandat la sfatul dr. de aici : http://gunainc.com/  ( 3 flaconele minuscule cu chestii, aprox 200 RON)
voi ce luati? noua medicul pediatru care are si competente in homeopatie ne-a facut o schema individualizata. As vrea insa si produse de farmacie, dar homeopate, chestii gen stodal, Oscilo, dar pt copii si care sa le pot cumpara eu fara sa merg la medic pt asta, si fara prescriptie? Oare exista?  hmm

Ultima oara a fost editat de passenger (2013-02-26 16:05:29)

Offline

 

#355 2013-02-26 16:21:57

sweetgirl27
Hero member
Inregistrat: 2009-12-26
Mesaje: 2868

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

cmin,ms mult de reteta,am sa-i fac si eu,dar mie nu prea imi iasa mereu blatul de pizza,ba iasa tare,ba nici eu nu stiu cum

pass schimbasi avatarul


"O fetita , intrebata unde este casa ei , a raspuns “locul unde este mama”.”

Offline

 

#356 2013-02-26 16:44:08

AmaliaRaluca1985
Hero member
Inregistrat: 2011-06-28
Mesaje: 2634

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

mămici puss
noi azi am fost prima zi la creșă. am lăsat-o acolo mi s-a zis că a fost cuminte, doar că vrea ?n brațe și plimbată de m?nuță. nu mă ?mpac cu m?ncarea ?n sensul că acolo o și sărează un pic. le-am zis că refuz desertul. c?nd am luat-o am văzut că nu era pl?nsă, dar nu mi-a mai dat drumul de g?t nici măcar să o ?mbrac. vedem cum o să fie și m?ine.

eu nu mai știu nimic ce ați scris că nu am știut că s-a reparat forumu și nu m-am atins de laptop ?n weekend


un pui de om a facut sa pluteasca de fericire o mama si un tata. Bine ai venit in viata noastra, fetita draga!
Si-ai sa cresti mare, si-ai sa inveti despre luna, despre prieteni si despre viata. O, de-ai ramane asa mica si fericita, gangurind catre mine cu ochi mari si calzi...

Ana, Îngeraș drag!

Offline

 

#357 2013-02-26 16:55:11

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

lucky, nu face mult pipi noaptea.... doarme ok, se foieste dar asta ii este stilul, nu e copilul care sa doarma unde il pui; nu da semne de niciun disconfort, nu se trezeste.
ai dreptate, cu biokultul, il iau eu daca nu i-l pot da lui Stef puss
cred ca v-ati distrat tare la pizza (mai ales Tudi hjarta )

kata, sper sa nu grater adica ma gandesc ca asa a fost mereu, chiar si in lunga perioada fara lactate. acum, e diferit, e mai rau, si da ocazional intra in contact cu proteina din lapte si bea lapte de soia in prostie. cand isi facea de cap alergia gemea/ plangea si se zvarcolea toata noaptea. acum nu vad nimic dubios ( in jur de 10 ianuarie am inceput sa-i dau unt, praji de casa cu lapte si unt, chestii din comert cu de toate- cu precizarea ca el mananca cantitati foarte mici si sa zic de 2-3 pe saptamana). nu stiu ce sa zic... doar ca sper sa nu fie legatura sad

Janis, ti-am dat idei cu cantarul?  chicot

cmin, nu vinzi masina? aia de paine.
in caz ca nu ridicca coletul, se intoarce la tine si platesti tu taxele de expeditie dus- intors: nu stiu cu rambursul pentru bani cum este, ca nu mai este cazul de el. si asta e cel mai scump. intreab-o pe poke daca o prinzi ca ea s-a confruntat cu aceeasi situatie.

katey, poate nu nu ia... iar daca ia, n-ar trebui sa fie grav, e boala a copilariei, nu?

Amalia, pare a fi bine din ce spui, cu cresa. draga de ea hjarta

Offline

 

#358 2013-02-26 16:57:52

albinuta_vesela
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-23
Mesaje: 6279

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

gargarita a scris:

hello wave

albinutza, eu m-am lovit de nenumarate ori (odata urat de tot, am cazut pe spate cu scaunul si am aterizat in coltul unei trepte de beton- au curs valuri de sange) si n-am fost niciodata la medic. acum urmari nu stiu daca or fi caci nu garantez ca sunt chiar intreaga la cap dar nu stiu daca are legatura cu loviturile sau nu tongue daca vrei sa fii linistita, mergi la medic.

garga, puss numai mie putea sa mi se intample... faza e ca am simtit o durere crunta pe moment, mi s-a umflat instant locul (deci nu am mai vazut asa ceva: ma uitam in oglinda si vedeam cum creste umflatura, m-am speriat ingrozitor). partea nasoala e ca acum ma doare capul si simt o amorteala usoara in toata jumatatea stanga. maine ma duc la doc si cer trimitere la neuro pt ca mi-e frica. am citit pe net ca si daca te simti ok dupa o lovitura mare, e posibil sa apara ceva (un cheac de sange, ceva...) fara sa ai simptome si in cateva luni sa apara problemele. doamne fereste, nu fac aluzie la tine !!! eu is panicoasa tare.

Offline

 

#359 2013-02-26 17:02:04

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

albinuta, e cel mai bine sa mergi la medic. sper sa nu fie nimic!

Offline

 

#360 2013-02-26 17:33:48

ginutza
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-09-19
Mesaje: 2119

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

buna fetele
eu sunt  asa in dubii dc sa ii fac vaccinul de 4 luni , ca doctora a zis dc face iar reactie sa ma duc cu ea la un pediatru bun ca poate este alergica sau ceva de genul asta la vaccin,dar parca as inclina sa nu risc si sa nu-l mai fac deloc
data trecuta mi-a facut febra 38.1 nu mare ,doar seara si dp 3 zile mi-a facut sange in scaun,doctorii au zis ca nu era de la supozitor
in fine,tre sa gasesc un pediatru si sa ma consult cu el,am una deja ,dar mai caut unu


Nu te poți simți în largul tău fără aprobarea ta.

Offline

 

#361 2013-02-26 17:34:17

AmaliaRaluca1985
Hero member
Inregistrat: 2011-06-28
Mesaje: 2634

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

am scris odată mesajul șsta dar nu s- transmis.
gărgă azi a fost bine, m?ine vom vedea. e curat acolo, copiii sunt at?t de drăgălași, angajatele numai ?n alb ?mbrăcate. erau vreo 10 copilași și vreo 6-7 supraveghetoare, mi se pare rezonabil. mi-au zis că a fost cumințică, că vrea să fie plimbată și ?n brațe big_smile . ea este un copil cuminte, c?nd nu sunt eu ?n preajmă, cu mine se răsfață, se r?zg?ie și se m?t?ie, mă face din 3 g?ngureli.


un pui de om a facut sa pluteasca de fericire o mama si un tata. Bine ai venit in viata noastra, fetita draga!
Si-ai sa cresti mare, si-ai sa inveti despre luna, despre prieteni si despre viata. O, de-ai ramane asa mica si fericita, gangurind catre mine cu ochi mari si calzi...

Ana, Îngeraș drag!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.