homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22-26


#476 2013-02-27 20:51:16

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

Deno, imi pare rau de probleme. sad  Si eu zic mai bine sa mergi la dr. homeopat daca zici ca tratamentul alopat nu poate fi facut..

Garga, de ce te doare asa tare capul? Ceva pb oftalmologice nu sunt? Matusa mea avea asa dureri puternice de cap din cauza ochilor.  sad

Apropo de calarit lol Sebi mai nou adora sa umble "ca si calutii" cu Bogdan pe spate. E distractie totala! Stau toata ziua cocosata sa il tin pe B pe spatele lui S, ca altfel, daca nu ma conformez, se supara S si imi trage si un tantrum de nu ma vad.

Ginutza, dar tu esti slaba si iti permiti sa mananci orice si la orice ora.   cool

Floricica, spor iti urez, pt cand te apuci ! Asa e, e mult mai bine cand ai companie la sport.  applause

Offline

 



#477 2013-02-27 20:53:16

ana_misu
Full member
Inregistrat: 2007-10-03
Mesaje: 230

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

N-am ce face decat sa-mi pastrez optimismul.
Acum a mancat pufuteti si apoi l-am trimis sa bea apa daca ii e sete si s-a dus singur in sugragerie unde are cana si a baut insa i-am mai inclinat-o eu putin ca sa poata bea.Ma bucur nespus ca ma intelege din ce in ce mai mult.
Ma gandesc mereu la ce mi-a spus medicul,atunci cand va deveni mai autonom va vorbi.

Offline

 

#478 2013-02-27 21:16:08

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

ana, parerea mea este ca la Carol este vorba de o maturizare mai inceata a sistemului neuro-articulator, nu cred ca tie de tehnici, parenting hiperprotector, d-astea. dar e doar parerea mea neavizata. eu sunt sigura ca o sa citesc de la tine cat de curand ca a inceput sa zica silabe.
faptul ca te intelege ti-am mai zis, e cel mai important.

pass, pana cum dadeam vina pe masele, acum nu stiu pe ce sa mai dau vina   nustiu

Offline

 

#479 2013-02-27 21:16:27

ioanagab85
Full member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2012-07-19
Mesaje: 847

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

Hello pe seară puss


Maria Alexandra  13.05.2012.
1 an şi 5 luni

Offline

 

#480 2013-02-27 21:47:20

AmaliaRaluca1985
Hero member
Inregistrat: 2011-06-28
Mesaje: 2634

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

fetelor eu nu mă judec şi nu mă ?nvinovăţesc. este decizia cea mai bună pentru noi, chiar dacă ?mi e foarte greu acuma.

sweety este la creşa nr.3 de l?ngă generală nr. 9 din autogara mare. am depus dosarul din decembrie, dar ?ntr+adevăr a trebuit să intervin că să avem loc.
soţul ?ncă nu s+a angajat, dar avem o promisiune pentru luna martie, ?mi era teamă să pierd locul de la creşă şi apoi să n+am cu cine lăsa fata. aşa o să o las p?nă la ora 12.30 şi apoi o ia soţul acasă.

şi azi s+a comprtat frumos fata, doar că vrea să stea numai ?n brăţica...ceea ce nu vrea şi acasă. acasă dacă ar putea să circuel non stop de o m?nă de 2 de+a buşilea..nici să doarmă n+ar vrea.

katey vrem nu vream toate ajungem la o formă de acest gen pentru copii. şi eu sunt pro grădiniţă ?n general.


un pui de om a facut sa pluteasca de fericire o mama si un tata. Bine ai venit in viata noastra, fetita draga!
Si-ai sa cresti mare, si-ai sa inveti despre luna, despre prieteni si despre viata. O, de-ai ramane asa mica si fericita, gangurind catre mine cu ochi mari si calzi...

Ana, Îngeraș drag!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#481 2013-02-27 22:16:32

ana_misu
Full member
Inregistrat: 2007-10-03
Mesaje: 230

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

Amalia,cred ca e cea mai buna solutie pt un copil-gradinita.si eu as fi ales varianta asta pt fiul meu insa nu am unde sa-l dau sad. o sa se dezvolte la gradinita mai bine ca oriunde in alta parte.

Offline

 

#482 2013-02-27 23:23:08

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

Nu stiu ce sa-i mai fac Nataliei sa scape de muci. Tuseste de la ei, se ineaca, respira greu. Daca ii aspir, respira normal aproximativ jumatate de ora, apoi o luam de la capat. E rupta de oboseala si nu se poate odihni pt. ca tuseste in somn. sad
Pediatra ne-a zis sa revenim daca se agraveaza sau face febra. Nu face, dar tusea si mucii clar sunt mai rau decat luni cand a vazut-o ea. Vroiam s-o duc maine, dar doc e in policlinica spitalului si al meu cica sa stam pana vineri cand o gasim la cabinet. Zau ca nu stiu ce sa fac.  cesafac


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#483 2013-02-27 23:54:15

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

Katey sad  o sa se amelioreze puss
Rares a avut o luna in toamna,deci O LUNA sad ser pune non stop ca sa se inmoaie sa mai iasa si singuri..nu abuza de aspirat ca se tot formeaza...baga-i o data la juma de ora ser..sa fie inmuiata bine,sa-i curga...

Ana puss

A inceput sa ma doara la degetul de la picior bang ce mi-o fi facut aia sad


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#484 2013-02-28 00:24:13

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

kate, imi pare rau de muci sad

janis, ce-a fost in capul tau sa mergi la o tanti sa-ti scoata colturile? unu la mana, ele nu se scot. doi la mana un NU mare mare pt orice manichiurista pedichiurista, oricat de vestita, nici nu stiu de ce exista ele.
eu cunosc totul despre unghii, colturi incarnate, pedichiuriste etc, am 7 operatii la un picior din toate cauzele de mai sus adunate. 3 ani, adica 3 ani intregi, fara nicio zi altfel, chiar si iarna, am umblat in dreptul cu adidas, cizma si in stangul cu papuc de casa de-ala decupat in fata.
de 6 ori mi-a fost scoasa unghia cu totul, si ca sa creasca unghia cu totul dureaza 6 luni. la una dintre operatii a durat 9 luni.

mare grija sa nu ajungi acolo. eu am ajuns dn cauza ca ma durea un colt si-am facut prostia sa merg la o pedichiurista. si in clasa a 11-a a inceput chinul meu.
am ajuns atat de grav, la un pas de septicemie din cauza unui coltisor.


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#485 2013-02-28 00:37:39

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

Deno,se scot!
Eu nu le am formate de mama ca n-a stiut sa-mi taie unghiile ci le am   genetic crescute asa..daca trec cateva luni si nu le scot ma dor nu le pot atinge,etc.deja imi pulsa stand in pat,si nu umblasem
Sormea mi le scoate frumos si igienic de secole.o data pe luna si n-am probleme.
Acum aveam cred 4-5 luni si a trebuit sa merg,muream de durere,nu puteam sa ma incaltz...

Doamne fereste ce povestesti...

Sormea e pedichiurista si NU a nenorocit pe nimeni.ma face ca-n palma

Ultima oara a fost editat de JanisJoplin (2013-02-28 00:39:55)


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#486 2013-02-28 00:54:24

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

Crede-ma ca stiu ce vorbesc smile colturile nu se scot. dar, daca o data ai facut-o, apoi da, nu mai scapi, tre sa le scoti mereu. dureaza cum ti-qm zis ca 6 luni in medie sa creasca o unghie de pa patul unghial pana trece de piele si devine alba asa. cu coltul, aceeasi po este, il tai din radacina, tre sa astepti pana creste si iese din piele. chestie carea da...doare. si unghia cand creste dupa ce e scoasa, nu pot sa-ti explic cum doare.
ce povestesc eu s-a intamplat dintr-o pedichiurista oarecare. si eu nu m-am dua la aia sa-i spun ce mi-a facut. deci ea nu stie ca m-a nenorocit smile

nu insinuez absolut nimic, sa nu ma intelegi gresit. insa practica cu scosul colturilor, e exact la fel de gresita ca si practica decalotarii la bebei.

e o practica care se face demult si de multi. asta nu inseamna ca este corecta.

coltul ala intrat in piele nu ramane asa pe viata, el isi urmeaza cursul cresterii ca restul unghiei, doar unghia are o continuitate pe toata latimea ei. si daca lasi si cilturile sa creasca drepte ca restul unghiei, ele cresc, nu raman acolo, nu (mai) dor.

foarte foarte rar se incarneaza unghiile la barbati, incidenta e de zeci de ori mai crescuta la femei, pt ca ele merg la pedichiuriste si nu numai, te poti nenoroci si singura acasa daca nu tai unghiile corect.


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#487 2013-02-28 01:13:11

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

Janis, pai ies si fara ser, e cu mucii la nas tot timpul. sad Ii aspir cu pompita nu cu batista.


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#488 2013-02-28 01:21:07

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

Janis uite cum arata. si ultimele 2 operatii au fost de corectare. estetice.  sa nu mai spun ca a fost un miracol faptul ca mi-au salvat degetul. la a 5-a operatie am intrat pt amputare... nici nu vreau sa-mi amintesc ce-am trait atunci.
au luat oricum din tesut ce era mort, se si vede ca e degetul mai mic.

http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/57470_2013-03-28_011542.jpg

Ultima oara a fost editat de denorah00 (2013-02-28 01:21:51)


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#489 2013-02-28 01:26:31

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

Mamaaaah!
Ieri cand ziceam ca urmeaza sa merg unde erai?


Pai stii,eu mi-l scot din frageda pruncie..daca tot am apucat,cum zici si tu...su nu,sormea ia perfect pt ca altfel cum ar avea clienti fideli(ca mine tongue) chiar ma face ff bine

Acum sper sa n-ajung rau..
Vina va fi a mea ca-i tot spuneam lu aia sa mai insiste ca mai am..

Kate,de 2-3 ori pe zi ar trebui aspirati sad nu de alta,dar Rares a facut otita ca nu i-am scos..
Pompita aia mi se pare frectie(scuze) dar e degeaba...

Ultima oara a fost editat de JanisJoplin (2013-02-28 01:27:57)


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#490 2013-02-28 01:33:00

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

Asa i.cepusem si eu...cam de can imi taiam singura unghiile si am inceput sa iau tot mai mult si mai mult, apoi a inceput sa ma doara si a devenit o rutina. Intr-o zi n-am mai avut chef sa stau indoita si-am zis hai sa fiu si io doamna sa merg la salon sa stau ca la plaja si sa lucre aia. mda...si-a lucrat...
acuma nu o sa ajungi ca mine, eu cred ca am fost un caz extrem. numa nu mai merge si tu la toate tantile. ieri eram cu fi-miu pe la medici...n-am vazut ca mergi ca sigur iti spuneam.
mai ales acum ca are copilul nevoie de tine, e mic, eu in clasa a 12-a am pierdut 6 luni de scoala, ca n-am avut voie sa pun piciorul in pamant si nici sa stau in sezut ca puneam presiune. nici in picioare ca presiunea era si mai mare. am fost leguma la pat. dintr-o prostie. nu-i de jucat sad
s-a si vazut la nota de la bac...


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#491 2013-02-28 01:44:18

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

Aoleuu ce ai patimit grater

puss

Pe mine chiar ma doare acum..ce fac? Dupa sormea eram o floricica,scotea bine..dupa asta e mai rau..mi-e ca se umfla locul..ce fac? Nici nu pot atinge...
Eu nu mi-am scos eu niciodata.doar sormea....
Merg la doc?


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#492 2013-02-28 01:49:46

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

Janis nu te duce la doc ca-s mediocri.  eu al 5-lea chirurg l-am gasit bun. pana acolo fiecare mi-a facut tot mai rau.
pune betadina si baneocin unguent. nu te incalta cu nimic strans. si stai fara sosete cat de mult poti.
caldura, umezeala, sosetele din alt material decat bumbac, presiunea exercitata la umblat, favorizeaza inflamatia si dezvoltarea infectiei locale, mai ales daca a piscat putin pielea acolo cu foerfecuta, e clar.

Asa am inceput si eu, nu-ti zic sa te sperii, doar iti spun sa sti. dar multi au inceput asa si au sfarsit-o bine, repet, eu am foat caz extrem.


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#493 2013-02-28 01:54:37

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

Bine ca mi-au zis,sa-mi scot sosetele lol
Merci mult incerc sa fiu cat mai zen......


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#494 2013-02-28 01:58:09

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

Hai ca n-o sa se intample nimic smile
acuma parca-mi si pare rau ca ti-am zis sad daca eu am patit nu-i regula generala si or exista si manichiuriste bune, dar cred ca ma intelegi ca am boala pe ele cu un motiv intemeiat...


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.