homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22-77


#1445 2013-03-15 17:25:41

lucky777
Insomniac member
De la: Cluj-Napoca
Inregistrat: 2007-11-22
Mesaje: 6420

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

Janis, bine ca ati ajuns acasuca. puss

Ce salarii au bietii oameni. sad Nu-i inteleg deloc pe "patronii" astia.


17.08.2010 Tudor Andrei smile
Doamne, iti multumesc pentru minune!

Offline

 



#1446 2013-03-15 18:15:24

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

nici yannick nu sta sa-i fac nimic la nas, nici sa-l sterg cu servetelul nu pot, de-ar fi dupa el...dar nu-l pot lasa ca nu poate respira, stranuta intruna din cauza mucilor, se ineaca cu ei.
asa ca...il tin cu forta sad si trag cate-un plans langa el, cand vad cum se zbate si cat de tare se chinuie.
dupa ce termin cu aspiratul plange...plangem amandoi smile
doar gandul ca e spre binele lui ma impaca. in rest ma simt cea mai oribila mama ca il chinui. degeaba se binedispune el apoi si rade si se joaca, ca mie amaraciunea imi ramane si nici nu-l pot privi in ochi... sad


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#1447 2013-03-15 18:27:43

honney_bunny
Full member
Inregistrat: 2012-03-13
Mesaje: 884

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

Cu pompa nu sta nici Alexandru, dar nu va imaginati cum ma maimutaresc, scot limba si se uita curios, ii dau cate un tub ceva de crema... la care nu are acces de obicei si uneori mai reusesc, alteori... nici pomeneala  forgetit, se intoarce pe burta si o zbugheste imediat prin pat (de batista bebelusului din fericire nu a mai fost nevoie in ultima vreme, dar ultima data sotul il tinea si eu il aspiram, chiar imi venea sa plang, cum zici tu, Deno)


rugaciune hjarta     Mamica de pufulet mic si scump
God, grant me the serenity to accept the things I cannot change,/ courage to change the things I can,/ and wisdom to know the difference.

Offline

 

#1448 2013-03-15 18:33:22

ginutza
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-09-19
Mesaje: 2119

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

si yo la fel ma maimutaresc,mai nou cand vede batista bebelusului imi zice ca o aspir pe Clara big_smile
iarna asta nu am avut probleme grave cu nici unu,nu febra,nu muci ,doar niste stranuturi si putina tuse


Nu te poți simți în largul tău fără aprobarea ta.

Offline

 

#1449 2013-03-15 19:53:40

flowerpot
Insomniac member
Inregistrat: 2009-02-24
Mesaje: 5465

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

Paaaaaaaaaasuc unde esti? Mai vino si mai da-mi odata linkurile cu sportul si mai scrie ce mananci. Ce fel de supa? Si cat? Si pestele cum il faci?

Eu sunt pe stop si nu imi mai amintesc cand am avut data trecuta. Sunt ametita rau. Sper sa treaca si s ama apuc odata de sport caci am grasime in jurul genunghilor si nu-mi place deloc cum atarna carnea pe mine rotfl


in a very beautiful way, our child teaches us - if we listen - what love is.
bebe

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1450 2013-03-15 20:05:31

ginutza
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-09-19
Mesaje: 2119

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

flow chiar la filmuletele alea ma gandeam rotfl2
ma dor genunchi si parca ar fi cazul de niste miscare,puturoasa mai sunt


Nu te poți simți în largul tău fără aprobarea ta.

Offline

 

#1451 2013-03-15 22:44:49

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

aici sunt.

styrka   flow si cine mai doreste :


abdomen :



fese si coapse :



tot de la Monica, sunt f bune si cele pt abdomen.

pt brate, gantere ( eu am din setul kosmodisk, dar sunt in supermarketuri de toate felurile)
pt genunchi si gambe, genuflexiuni

acestea sunt pt incepatori, eu acum am ajuns o idee mai sus  applause  si am alte seturi, pe astea ce le-am pus nu le mai simteam. e aceeasi regula, nu mai des de 2 zile, sau daca faceti zilnic, sa nu lucrati aceeasi grupa de muschi.

am pus mai demult la topicul cu frumusete si diete dupa sarcina, si cateva exercitii pt sani.
masaj fac cu zatz de cafea pt ca alaptez si majoritatea cremelor de fermitate sunt interzise sad . Si in plus, masaj cu aparatul relax&tone (zilnic)

de mancat, mananc destul de putin insa ma oftic ca nu prea reusesc sa variez, mie nu imi plac muuuulte alimente ( de ex spanac, urzici, oua, branza ) si din motivul asta am mai luat supliment de vitamine ( pregnatal cu  DHA) . Dimineata la trezire 2 pahare cu apa, dupa vreo ora un pahar de kefir cu seminte ( chia, ovaz, in - macinate pulbere caci altfel nu se asimileaza, susan si floarea soarelui) apoi la 10 un fruct, la pranz - supa crema de legume sau ciorba, depinde ce fac pt Sebi, un bol mic, apoi la 16-17 cand ii dau lui Sebi masa de kefir, mananc un fruct din nou, iar seara la cina - legume la wok cu soia, ciuperci, sau un pastrav cu morcovi si dovlecel la cuptor, sau o cana de paste integrale cu dovlecel si ghimbir ras, depinde, sau o salata de cruditati si o felie de paine integrala. peste zi 2 l de apa. Mai iau ulei de catina de 3 ori pe zi, si la fel, de 3 ori pe zi miere cu propolis ( o lingurita ).

Va pup!  puss

Ultima oara a fost editat de passenger (2013-03-15 22:46:54)

Offline

 

#1452 2013-03-15 23:44:51

honney_bunny
Full member
Inregistrat: 2012-03-13
Mesaje: 884

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

Pass, multumim (in cazul meu si pentru batut obrazul  rotfl - glumesc ). Le admir cu toata sinceritatea pe cele care reusesc sa se tina de asemenea program si dieta stricta. N-am tinut in viata mea o dieta, noroc cu mostenirea genetica ca mai salveaza aparentele  big_smile , iar de sport, spre rusinea mea, in ultimii ani... nexam  rodnar (vazand eu primul filmulet pentru abdomen mi-am pus in cap sa incerc sa fac cateva din exercitiile alea zilnic, dar sincer chestia aia cu picioarele si mainile tinute paralel mi se pare din filme sf pt mine  forgetit , in afara de asta, al meu copil scoate efectiv untul din mine, e realmente Binladen II, de abia apuc sa gatesc si sa strang dupa el, seara cad lata...

In alta ordine de idei, am vazut Grey's.... hmmmm!  applause  hjarta

Lauraaaaaa, ce mai faceti? Ne mai citesti? Sper ca sunteti bine.

Ultima oara a fost editat de honney_bunny (2013-03-15 23:46:49)


rugaciune hjarta     Mamica de pufulet mic si scump
God, grant me the serenity to accept the things I cannot change,/ courage to change the things I can,/ and wisdom to know the difference.

Offline

 

#1453 2013-03-16 00:55:21

albinuta_vesela
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-23
Mesaje: 6279

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

poke, eu as merge cu copilul la un medic sa fiu sigura ca nu e nimic. nepotelul meu parea ok. nu vorbea in prop ci doar cuvinte, intelegea tot, de altfel are IQ ff ok. iar la 4 ani l-au diagnosticat cu intarziere de limbaj initial apoi dupa alte testari - autism. sad daca se duceau cu el la 2 ani castigau 2 ani de terapie si timp pt recuprare dar ei au asteptat sa vorbeasca... sad

nu mai stiu cui voiam sa rasp. nu am mai intrat pt ca ma preg pt ziua anei pe care o facem azi.

eu am devenit aproape obsedata de etichetele produselor pe care le cumpar. nu ca am trecut pe bio-eco-natural... desi mi as dori.
e ingrozitor ca pana si paine are zeci de aditivi, conservanti si coloranti !!!! mai nou ma scoate din minti cand vad pe un produs cosmetic scris "natural", si cand intorc pe a vedea ingredientele, gases o lista luuungaaaa cu denumiri pe care nici nu stiu sa le pronunt, in funte cu SLS-uri, aluminiu, parfumuri, benozate etc etc si pe undeva pe la final "extract de ulei de nu stiu ce planta (1%)" Wtf ??? vorba sotului "creste in copac ?" lol
mi am luat o crema naturala care contine numai minunatii, plus cosgard (un conservant usor si eco si nu mai stiu cum, aprobat de nu stiu ce institutie..) si guma de xantan, coagulant, care, culmea ! are denumire in latina si se foloseste de multa vreme.  sunt mai multumita asa dar cred ca cel mai bine ar fi sa imi iau unt de shea natural sau ceva similar. numai ca nu gasesc nerafinat..

gata, incerc sa dorm ca

garga, am promis ca pun ceva la vanzare pt stef dar am fost o lenesa.. sad termin cu ziua anei si scotocesc dupa lucruri si le pun.

Ultima oara a fost editat de albinuta_vesela (2013-03-16 01:31:10)

Offline

 

#1454 2013-03-16 05:49:06

flowerpot
Insomniac member
Inregistrat: 2009-02-24
Mesaje: 5465

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

Pass multumesc mult!


in a very beautiful way, our child teaches us - if we listen - what love is.
bebe

Offline

 

#1455 2013-03-16 07:51:52

cmin
Addicted member
Inregistrat: 2009-03-20
Mesaje: 14348

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

Neata
Alex e putin mai bine,insa nu manaca nimic. Putin lapte fara lactoza si acum cate sticksuri. Ieri lua cartofi prajiti de la binuca-su din farfurie si ii indesa dupa canapea. Nici macar pofta de ceva interzis nu are. Ieri tot asa, lapte si sticksuri si mar copt si paine prajita cu branza. I-am lasat farfuria cu mancare la indemana, ii fac ce stiu ca ii place, dar nu are pofta. Insist cu covrigi si alte cele ca ia tratament si mi-e ca-l doare burtica.
Plus ca daca nu ii dau atitermic creste temp pana la 37,8 . Nu e mult dar e subfebrilitate. Pfffffff

Janis, rares manaca solide? El cum mai e?


7+ fericire
totul este si va fi bine 
(http://www.fertilityfriend.com/home/33274f)

Offline

 

#1456 2013-03-16 08:18:03

flowerpot
Insomniac member
Inregistrat: 2009-02-24
Mesaje: 5465

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

Cmin  puss Tinem pumnii sa treaca cat mai repede!

am o durere de cap cumplita; am luat si pastila. Este ceasul 2.30 dim si nu pot nici sa citesc, nici sa muncesc fizic...ma doare rau sad

Albinuta cum adica unt shea rafinat? Cum arata? Unde se gaseste? de unde stii ca este rafinat?

Ultima oara a fost editat de flowerpot (2013-03-16 08:19:24)


in a very beautiful way, our child teaches us - if we listen - what love is.
bebe

Offline

 

#1457 2013-03-16 08:24:01

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

neata!
m-am culcat la 12 jum. si la 5 jum s-au treszit baietii.   forgetit  sunt din ce in ce mai varza , cearcane and all
acum beau o cafea decofeinizata si imi imaginez ca este cu cofeina si e TARE  mornincoffee

flow, sa iti fie cu folos! o sa iti mai trimit, am o multime.

honney, si eu sunt puturoasa dar de cand fac sport am mult mai multa energie si deci imi vine mai usor sa fac. nici eu nu am timp, credde-ma, uneori ca sa pot avea macar 30 min de sport, il pun oe b in balansoar langa mine sa se uite iar pe sebi ...  ei, Sebi ma imita, isi ia si el o gantera,  lol  un scaunel, ce mai gaseste, si imita miscarile mele. a, si il rog sa imi numere el exercitiile, astfel ii dau de lucru si fac si eu treaba mea. lol uneori nu pot face exerctiile de ras din cauza lui Sebi, daca l-ati vedea...
asa mai reusesc sa fac, uneori abia la 10 seara cand dorm ei,.. e greu, dar nu imposibil.  partydance  pe mine ma motiveaza rezultatele. acum vine vremea costumelor de baie.  cesafac

Ultima oara a fost editat de passenger (2013-03-16 08:29:58)

Offline

 

#1458 2013-03-16 08:29:02

flowerpot
Insomniac member
Inregistrat: 2009-02-24
Mesaje: 5465

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

passenger a scris:

neata!
m-am culcat la 12 jum. si la 5 jum s-au treszit baietii.   forgetit  sunt din ce in ce mai varza , cearcane and all
acum beau o cafea decofeinizata si imi imaginez ca este cu cofeina si e TARE  mornincoffee

rotfl2)
Rad de cafeaua ta, Pass. Stiu prin ce treci. Dau un sfat: dormi o zi pe saptamana de la ora 8, adormi odata cu ei. Iti garantez ca vei fi at om


in a very beautiful way, our child teaches us - if we listen - what love is.
bebe

Offline

 

#1459 2013-03-16 08:31:18

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

flow big_smile sa stii ca uneori cand nu mai rezist, pic lata la 8 jum cu ei, dar asa imbracata si nespalata, nemancata ne-nimic, ma trezeste sotul la 1 cand se culca el si fug la dush atunci si appoi ma reintorc la somn. intr-adevar o noapte din asta face minuni.  applause

Ultima oara a fost editat de passenger (2013-03-16 08:33:36)

Offline

 

#1460 2013-03-16 08:46:49

lucky777
Insomniac member
De la: Cluj-Napoca
Inregistrat: 2007-11-22
Mesaje: 6420

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

Buna dimineata, mamici. smile

Cmin, va trece si perioada asta. puss E normal oarecum sa nu aiba pofta de mancare acum. Va recupera dupa ce scapa de virus.

Passuc, tu estu super-mami. big_smile Io am mai zis.

Flower puss sa treaca.

Albinutza, "natural" pe etichetele produselor e praf in ochi pt cumparatori...


17.08.2010 Tudor Andrei smile
Doamne, iti multumesc pentru minune!

Offline

 

#1461 2013-03-16 10:01:03

ginutza
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-09-19
Mesaje: 2119

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

buna fetele,poate imi fac si eu curaj azi si ma apuc de exercitii,am si niste gantere care ma tot striga big_smile


Nu te poți simți în largul tău fără aprobarea ta.

Offline

 

#1462 2013-03-16 10:43:44

ioanagab85
Full member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2012-07-19
Mesaje: 847

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

Hello mamici, Pass ai toată admiraţia mea puss
Vă pup pe toate


Maria Alexandra  13.05.2012.
1 an şi 5 luni

Offline

 

#1463 2013-03-16 11:20:53

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

hello wave

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.